Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zoya1
13. apr 2009

Renci ďakujem. Grilovačka sa kvôli zlému počasiu nekonala - ale dnes to vyzerá celkom slušne tak uvidíme.
Moji chlapci sú už z oblievačky doma, celkom pekný zárobok dnes ten môj malý vyšibal (130 Eur), kurník až závidím, že nie som chlapec 😀

jankamanikova
13. apr 2009

Ahojte!
Vratili sme sa z vychodu a bol to uplne fantasticky vikend. Chalani boli ukazkovi. Velmi nas prekvapilo, ze zvladli vsetky tie navstevy uplne v pohode a to sme bolo pozriet vsetky ich prababky 😎 . Aj obrady zvladli uplne super, Matusko uz vsetko na omsi aj zaspieva 😉; obliali ma paradne ... Oddychli sme si, ale tesili sme sa uz domov. Chalani uz spia, Jany samozrejme s nimi 😉 . Jakubko spat nechce, tak musim vymysliet program (ale on vlastne nespi od narodenia vobec 😉 ). Ja by som spanok brala, ale snad sa dockam.

Tento tyzden sme doma, ale buduci ideme zase do PO a budeme tam pravdepodobne asi tri ryzdne, tak dufam, ze bude dobre. Majte sa krasne a opatrujte sa!

sillas
14. apr 2009

caute baby...konečne mam silu sa ozvať, ale som v praci tak zarezavam...ja som sviatky stravila zase s chorobou ale totalnou, v sobotu som začala brať aj ATB, totalka, kašel , sople, priedušky..tak som cele krásne 4 dni stravila doma, iba čo som na chvílku vybehla s detmi, lebo tým bolo dlho...neviem čo toto je, ale bola som chora v polke januara, potom posledný februárový týžden a teraz začiatok apríla zase..ja už neviem čo je so mnou, som zufala...a ešte ani z daleka nie som fit a to ATB doberiem zajtra... 😠 😠 😠
už som z tohto neštastna...takže som ledva niečo cez sviatky navarila, nepiekla som vôbec..nestihli sme ani nakupiť poriadne..no paradička totalna..heheh

Lucka tiež začala pokašliavať, Riško soplit...tak uvidime čo z toho.

renca3
14. apr 2009

sillas...no to je smola. vonku tak krasne. zelam skore uzdravenie. tie choroby by uz mohli dat pokoj, ved je uz skoro leto.

som Teovi zrusila flasu. vlastne si ju zrusil sam. odhryzol kus z cumla a povedala som, ze druhy nemame, musi pit mliecko z pohara. nehovorim, ze neprotestovat, ale uz pekne ranajkuje s Leom chlieb a pohar mlieka. vyhradila som mu salku na mlieko a uz to berie ako samozrejmost.
plienku na spanie este ma. tusim ich schovam a poviem, ze sa nemoze v noci pocikat, lebo uz nemame plienky. 😅

sillas
14. apr 2009

renca 😀
no neviem si predstaviť ako by Rišo pil mlieko v noci z pohara.. 😀 odolavam...ale raz v noci musi piť lebo by zbesnel a velmi malo papa, tak mi je aj luto..včera nezjdeol za celý den nič, iba večer krajec chleba s maslom a uhorkou..a za tým flašu mlieka..no a jasne že do rana nevydržíí.. 😠

nehoda v noci sa stane občas...kedže pijeme mlieko...niekedy nestihne zakričať...a ked tak kriči že sa pocikal.. 😀 ale inak pohoda..ja som v tomto smere spokojna..je štastný ked vonku niečo očura... 😀 😀

Lucka konečne zdolala aj kolieskove korčule..ešte sa naučiť brzdiť a bude to ok.. 😅
a v piatok ked sme boli vonku tak na bicykli zrazila Riška..som myslela že koniec, on jej bežal oproti a ona ho nevidela!!!! som myslela že ju prerazim..neviem kam sa kuka..on spadol najrpv na riť potom sa vystrel na chrbat, ona nezastala išla dalej akože nič sanedeje a ja som už videla že mu prejde zadnýmkolesom cez hlavu..bola to tesnotka, ja by som pravdaže nestihla dobehnuť, lebo v mojom stave som sedela na obrubníku a sledovala ich.. 😕 ked si predstavim ako to mohlo skončiť.. 😕 teraz mi beha mraz po chrbte,..
a slečinka ho "nevidela"..no parada... 😠 tak si viete predstaviť ako plakali obaja..leboja som potom zvrieskla a Lucka sa zlakla a spadla aj s bicyklom..jasne že trochu aj na Riša... 🙄

sillas
14. apr 2009

teda vonu očura tak že sa pýta chytime pipik a on mieri... 😀 a to je radostiiiiiiiiiiiii... 😀

renca3
14. apr 2009

sillas...no "vesely" vikend to bol 😉 bicykel ci korcule, najcastejsie urazy. nas Leo zase v piatok vyletel z kolotoca na ihrisku, co si deti tocia sami v strede. len tak ticho knucal, lebo predtym som ho upozornovala, aby si daval pozor. 😒 oskrel si ruku, ale nic vazne.

jankamanikova
14. apr 2009

Ahojte.
Sillas - to mi je luto tych chorob. Je to neprijemne, ale mozno to je signal, aby si spomalila (co sa urcite neda). Mna dost polozil ten zapal usi. Jednoducho sa neda vsetko a tak som si urcila priority a ide sa dalej. Ja choroby nemusim, ale asi patria k zivotu a vedia asi preco 😉 .

Dnes sme boli doma, len poobede vonku sme sli do kostola a tak. Jakubko sedel v kociari!!! Sice len desat minut, ale pre mna to je obrovsky uspech. Deti slapali vedla kociara a Matusko ani nemukol, co je hotovy zazrak. Dopravne prostriedky maju teraz zakazane, oni vedia preco 😉 😉 😉 😉 😉 . Ale ja urcim dokedy. Ale asi este tyzden im necham, nech si uvedomia ako sa maju spravat 😉 .

zoya1
16. apr 2009

Ahojte,
akosi nemôže spať tak Vám píšem. Neviem či to bude splnom mesiaca, alebo mi už načisto šibe, ale od 3,00 h som sa zobudila a vôbec sa mi nechce spať. Viem si predstaviť, že zajtra budem v robote jak vypľuvnutá 😝 .
Aspoň že deti spia. Zoja má teraz nejaké zlé obdobie. Má veľké problémy so zaspávaním aj so spaním celkovo. V noci stále prilezie do mojej postele, a to nikdy nerobila. Doda som zas dnes resp. včera večer strieskala jak žito. Ten chlapec ma totižto úplne ignoruje. Mám pocit ako keby sme už prežívali pubertu. Tak ma vytočil, že som ho normálne packala po zadku varechou. A potom som mala neskutočné výčitky, ale čo už. Takže situácia na východe je vážna 😀 😀 😀 . Pozdravujem Vás všetky.

renca3
16. apr 2009

zoya...aj mna obcas deti vytocia. varechu sme zatial nepouzili. 😉 aj vcera som odisla na tanecky ako furia a prisla som sice unavena ako pes, ale odreagovanaaa a kludnaaa. 😎

zuzka111111
autor
16. apr 2009

ahojte tak ja mam pocit ze nic nestiham .... sviatkovali sme doma teda doma sme ani neboli ale v -KE sme boli... 😀

dievcata su zlate len moje nervy v koncoch...lilke sa konecne trosku rozviazal jazyk tak uz je premudrela 😀 ma velkeee kamosky skolacky neviem ju ani z ihriska zobrat od nich len reve a reve.... a nelly sa nevie rozchodit urobi par krokov a uz reveeeee tak len za ruky a moj chrbat konciiiiii.....

no obe tu uz kricia a lilku bolka brusko tak utekjam

jankamanikova
17. apr 2009

Ahojte!
Zoya - to chce klud 😉 a rozvahu ... A nemaj vycitky, to je s pohode.

Nasi su momentalne velmi zlati. Vela sa spolu hraju, spievaju a hraju na svojich gitarach, maluju a citaju. Maju nadherne obdobie. Ale ked "vystreli motyka", tak u nas lieta vsetko 😉 . Lebo oni, ked sa rozsalia, tak su ako od divokeho zapadu 😉 . Este dobre, ze nemame nabytok, len to hojdacie kreslo, co visi zo stropu a aj to pouzivaju ako lod a kricia z neho na mna ... Proste maju vela priestoru a lietaju hore-dole. A vcera a dnes doma sluzili "akoze" svätu omsu, tak to ste ich mali vidiet 😉 😉 😉 . A to som sa musela vazne tvarit a nedalo sa ... No, su uzasni!

Inac sa tesim na stretkoooooo ......

renca3
18. apr 2009

vcera som sem popisala a vyhodilo ma. mame nove, ze Leovi vypadol 1. zub. trochu susle. a to uz tak cisto rozpraval...
Peto isiel s Leom k svokrovcom (pracovat do zahrady), tak ja som si to tu doma uzivam s Teom.
prajem pekny slnecny vikend.

martina236
18. apr 2009

cawteeeee 🙂 , dlho som sa nezvala, ale krasne pocasko nas vzdy vonku vytiahlo 😎 a obe sme chodili unavene, tak poobede som zdriemla s malou a vecer som vas vzdy iba precitala...
mame sa fajn, malej mudr nasadila atb kvoli moraxele v nose. z toho boli tie zvysene teploty a blbe vysledky z krvi. v pondelok mame kontrolu.

vcera tu padal taky ladovec, ze mojim muskatom dal poriadne kapky ☹, dufam, ze rozchodia...

je tu dedo(moj otec), vyslala som ich von, ja zmyvam podlahy a potom smer dm 😉

zajtra sme doma same, chlapi bezia maraton vo viedni 😕 , drzime palceeee 😉 . tak sme si urobili program. pojdeme na navstevu. konecne sa v pokoji stretnem s cipkou, iste na nu pamatate. lebo sa stretame v rychloste v meste a kazda svojim smerom ponahla. este ju stiham tesne s bruskom 🙂 , v maji cakaju babatko 😉 .

tak sa idem vychystat a nakupit, paaaa

renca3
19. apr 2009

mata...pozdrav cipku. nech sa drzi. daj vediet, ked sa to narodi.

jankamanikova
19. apr 2009

Aj my pozdravujeme Cipku, ze nech su zdravi a spokojni ...

My śa mame dobre. V stredu cestujeme na vychod, budeme tam dva-tri tyzdne. Uvidime, co bude. Sme zdravi, stastni a spokojni. Jakubko je stale narocnejsi, vnimavejsi. Chce len mna 😀 , vela chce rozpravat a citat, malo spi (skoro nic), vsetko chce vediet. Matusko a Janik su velka partia, tiez daju zabrat, lebo kazdy ma svoje zaujmy a potreby a chcu vsetko vediet primerane svojmu veku.

Vsetkych Vas pozdravujeme a prajem pekne dni.

martina236
19. apr 2009

odovzdam 😉

mala spi, ja som poobede akurat a cakam na telefonat, ako bezci dobehli 😎

od rana nam nejde studena voda 😠 . prasklo im tam volaco, tak odstavili do zajtra. pred vchodom je cisterna s pitnou vodou, ale som zistila ze nie sme na taku situaciu pripraveny 😀 . namam ziadne bandasky doma a vo vedre (jednom co mam) sa mi ozaj nechce vynasat hore a este aj s malou 😒 . nic moc robit vsetko s horucou vodou 😖 😲 . jednoduchsie to je, ked ide iba studena.

jankamanikova
19. apr 2009

Mata - 😉 😉 😉 😉 😉 ; Ty to zvladas sko vzdy perfektne ...

martina236
19. apr 2009

Jani dik 😉 , ale tak napr. splachovat horucou vodou sa mi zda strasne od veci 😀 😝 . esteze ideme z domu, ked sa mala zobudi 😵

zoya1
19. apr 2009

ahojte, tak na východe nič nové. Ja som chorá, teda len neskutočne kašlem - ako tuberák. Neviem kedy to už prestane, ale dúfam že to prejde rýchlo, lebo sa ukašlem k smrti 😝 . Detičky sú zatiaľ zdravé. Včera ma manžel neskutočne prekvapil. K narodeninám mi nedal nič s vysvetlením, že mi to vynahradí neskôr, lebo momentálne nemal čas - tak som sa aj nahnevala a hrala urazenú. A nakoniec domov včera privliekol narodeninový darček - obrovská krabica s vysvetlením, že to je na narodeniny a ešte raz sa ospravedlňuje ale v obchode si zle poznačili termín a až teraz to došlo. Tak rozbalím a čumím - umývačka riadu. Taaaaaaaaaaaaaakkkk som sa potešila. Konečne nezostarnem pri umývaní riadu 😀 😀 😀 . Samoška že ju musel hneď zapojiť a už len zbieram riad 😉 , hneď sa mi ten svet viac páči.

sillas
20. apr 2009

zoya 😀 no ale všetko dobre dopadlo... a to je hlavne...

ja som si tiež cez víkend urobila radosť..kúpila som si kolieskove korčule, Lucku som naučila, takže niekto s nou musi chodiť...behať za nou sa neda.. 😀 no ale musela som si kupiť juniorske...nie je tam vada ale snad su do 60 kg, kedže mam 37 nohu a všetky dospelacke boli od 38 vyššie.. 😅 takže sme včera boli zakorčulovať..ale u nas hrôza chodniky...takže polovicu sme len prechodili...ale paradičky...aj zadok ma normalne boli z toho.. 😀

Riško betonoval s tatkom a jasne že musel skusiť beton tak šup tam aj s nohou aj s topankou..no sme sa nasmiali, lebo sa hrozne zlakol, ked sa mu tam vnorila cela noha.. 😀 😀

janka...z tých tvojich príspevkov ide taka pohoda..mi to neskutočne pomaha ked som v koncoch...ale musim povedať že čím dalej tým je to lepšie, už sa občas stane že ani v noci mliečko nepijeme..len potom aj cez den ovela horšie papa...tak neviem čo to zase je.. 😠

zuzka111111
autor
20. apr 2009

ahojteeee.....

no tak u nas tiez nic nove az na to ze lilku uz beruj velke kamaraty vonku samu som mala des a hrozu spehovala som kazdu chvilku lebo tu pod oknami sa hraju nieje tu ziadna cesta len ihrisko ale aj tak som mala strach ale naucili ju bicyklovat na trojkolke hrraju sa s nou v piesku s loptou na smykalke hotova je uplne len neviem do kedy ich to bude bavit a neviem ako to potom vysvetlim lilke ze uz po nu nepridu..... Vam poviem ze s nelkou doma sama to je pohoda sice tiez nie dlho ale aspon viem popratat 😀

janka ty si pohodak ze jakubko nespi skoro vobec ja by som sa tu uz ztazovala a ty pohoda 😀 mat tvoju pohodu 😉 a on je v kuse vo vaku??? tvoj chrbat je este v pohode ..lebo moj uz strajkuje dobra masaz by nebola zlaaa 😀

nellysa stale boji rozchodit stale zohnuta pri nej cupkam mam pocit ze sa uz raz ani nevystrem 😖 ale su zlatucke sa stale bozkavaju ,mojkaju , natahuju o hracky no zabava

od kedy je pekne tak chodime 2 krat vonku ale vecer mam pocit ze zaspavam ako prva 😅

jooj uz sa tesim na stretkoooooo dufam ze dovtedy uz bude nelly chodit

ivon1
20. apr 2009

Ahojte... tak som vás konečne prečítala. My sme zvládli Veľkú noc OK, aj voda sa mi ušla. V pondelok sme boli na Partizánskej lúke v BA. Nebola som tam asi 11 rokov a bola som prekvapená, ako sa to tam zmenilo. Je tam raj pre deti. Toľko atrakcií pre najmladšie deti až po tie staršie. Takže sa deti vybláznili.
Ja som sa vybláznila následne cez týždeň - konečne som sa dostala do obchodov. Zaodela som deti, seba a dokonca aj Vladino si našiel niečo pre seba /tým, že je taký veľký, mám obrovské problémy mu niečo zohnať/.

Ale už končím, moja pubertiačka dnes doniesla trojku z matiky. Je z toho na nervy, tak sa idem s ňou trocha učiť.
Prajem Vám krásne jarné dni.

jankamanikova
20. apr 2009

Sillas a Zuzka - dakujeeem!!!!! Ze pohoda 😀 😀 😀 😀 ... To sa pridte na mna pozriet po prebdenej noci. Vtedy aj deti vedia "Utekajte, uz ide mamaaaa ..." 😀 😀 😀 😀 .

Zoya - umyvacka riadu 😉 . Pekny darcek a pekny prejac lasky ....

sillas
21. apr 2009

no baby ja umyvačku riadnu nemusim... tym nemam problem..pre mna by mohli vymyslieť niečo čo by same utieralo prach a dlážku.. 😀 😀 😀 takže to by mi musel drahy kupiť asi iba upratovačku.. 😀 😀 😀

renca3
21. apr 2009

sillas...na dlazku uz vymysleli Japonci. je to robot, ktory je na baterie. je naprogramovany na urcitu hodinu. pobeha byt a znova sa zapoji do prudu, aby sa dobil. ale upratovacka je asi lacnejsia. 😅

sillas
21. apr 2009

no neviem či by sme zvladli v byte ešte jedneho člena...by sme sa o seba potkýnali.. 🙂 no ale fakt...umyvanie riadu je pre mna relax..od toho sa ani nezadrbeš, lebo hned sa umývaš... 😀
ale dlažka a prach su moja smrť 😠 😠

jenis
23. apr 2009

Sillas ja nemusím ani riad ani dlážku. Ale vyriešila som to. Mám umývačku riadu a dlážku zmýva manžel 😀 😝 a mám po probléme...

jankamanikova
23. apr 2009

Babule, u nas tiez Jany zmyva dlazku a aj WC a kupelnu. Este aj vysava raz tyzdenne. Este umyvacka a mam idealne zariadenu domacnost 😀 .

renca3
23. apr 2009

aj ja som mala takeho pomocnika. ale odkedy mame zahradu, Peta uz v dome nevidim, iba ked sa stmieva. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre