Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

cipka
21. máj 2009

Janka,

dakujem za radu. Ked je doma pri mne, tak sa ju snažím čo majviac "mojkať" a hovoriť jej pekné slová, aby bola v pohode. Myslím si, že je to už lepšie, len tie prvé dni boli pre ňu stresujúce, zopár dní som nebola doma a ked som prišla, zas som nemala na ňu čas.
A, čo sa mi dnes stalo. Taká som už nachystaná skoro ráno vstávať, že až ked som prišla do škôlky, zistila som, že som prišla o hodinu skôr 😀 😝 Domov som už nemohla ísť, tak som tam musela Lucku nechať, ešteže tam bolo jedno dievčatko. No, prúser, aj manžel ma zjazdil, čo som ho tak skoro zobudila (,lebo on strážil malého). Verili by ste tomu, že sa to môže stať?

zuzka111111
autor
21. máj 2009

ahojte cipka gratulujem ....no my sme tiez nemali a lilkou problem... pri prvom kojeni bol problem a potom uz dobre melly 2 mes prespala doslovne tak vtedy som len okolo lilusky behala a akurat si zvykla ked uz nelly tolko prestala spavat....D a doteraz ich davam spat spolu aspon trosku volna na obed ...

teraz nam tu 2 mamicky kazdu stredu od starostu vyzobrali 4 hodinky na sztretnutie mamiciek...je to cirkevne zdruzenie ale konecne sa lilka po 3 T pustila a odisla odomna aj na 3 metre 😀 uz aj par nabozenskych pesniciek ju naucili 😀 no ale som zhodnotila ze ja s dvoma detmi som tam trapna 😀 vsetky malu cca 5 deticiek..ALE SOM ZHODNOTILA ze ja by som teda nezvladla uz ani 3 ale ta co ma 5 deticiek tak to sa neda porovnat neviem ci je to tym ze otec je farar ale to su deti tak zlate pomahaju kazdemu deookola , LILKU TAM STALE utesuju .... ked sa vratime na obed domov tak mi 3 az 4 hodky spia oni sa normalne z toho stretka vracaju kuludnejsie o 90%

no janka si to pekne napisala a ja to robim opacne viac casu travim varenim upratovanim...nejak mi dosli napady a trpezlivost...

zuzka111111
autor
21. máj 2009

konecne som pridala par fotiek..... https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

jankamanikova
21. máj 2009

Zuzka - tak konecne mate nejake stretnutia. To je skvele. No, ja zvladam svoje tri deti ako sa da a najviac roboty mam s Janikom. Matusko je ok, pocuva a je velmi zlaty; Jakubko je vegetak a Janik? Tak pri nom musim pouzivat kopec trpezlivosti a len si hovorim "pokoj, pokoj" ... Janik je velmi narocny zivel, dava nam zabrat. Neviem, cim to je. Ale snazime sa s Janym byt s Janikom viac osamote; napr. Jany ho vezme sam do obchodu, alebo ide s Janikom umyt auto, alebo idu (akoze) na kofolu ... Alebo ja ho zoberiem so sebou na vybavovacky. Vtedy je uplne skvely a uzasny. Len ked sme vsetci pokope, tak je to tazsie. Ale neriesime to, musime ho brat takeho, aky je. Janik velmi teraz berie Janyho; to, co povie tatino plati 😉 . A Matusko je moje mojkadlo, velmi sa rad tuli, mojka, pusinkuje. Este je take babo 😉 😉 a Jakubko - tak ten je skvele dieta 😉 .

A dievcata mate nadherneeeeee ...

renca3
21. máj 2009

zuzka...kocky su podarene. na niektorych fotkach ako dvojicky. 🙂

zuzka111111
autor
21. máj 2009

janka faaakt ja som prave myslela ze s Janikom to je uz pohoda 😀

jooj stretko je uz skoro tuuuuuuuuuuu len predstava ze mam ist do plaviek 😠 pomoooooc

martina236
21. máj 2009

zuzka, super steeee 😵 . nic nevolaaaaas... co vas vypli? 😀 😉

martina236
21. máj 2009

... aaaa idem spati 😔 , ciastocne pobalena, ale total grogy z cvicenia 😝 , ale superne bolo 😎 😵 . zajtra dobalim, nakup spravim a hajde muran. tesime, tesime 😅

vsetkym krasny a pohodovy vikendik 🙂

jankamanikova
21. máj 2009

Zuzka - s Janikom je pohoda. Len mam pocit, ze potrebuje momentalne viac nasej pozornosti. On je velmi narocny uz od narodenia, je velmi vnimavy a citlivy. Potrebuje individualny pristup, vela sa rozpravat. S Matuskom sa pekne zahraju, vedie ho a upravuje, ked nieco pokazi a tak. Vie ho zabavit a je velmi tvorivy.
Ale momentalne je take obdobie, ze potrebuje viac nas rodicov. Sam sa teraz naucil pocitat do dvadsat po anglicky, slovencina ho moc nezaujima a este sa uci sam citat, co nas s Janym dost prekvapilo. On je velmi mudry a ked ho nieco nudi, tak je velmi zivy, beha, skace a nepocuva. Ked mu venujeme viac nasej pozornosti, je vnimavejsi aj voci sebe a aj voci druhym. Je to asi momenalne obdobie, ktore prejde ... Uvidime. Ale je to dobry chlapec, a aj Matusko. Mame z nich velku radost a tesime sa z kazdeho dna, ked sme spolu. Je to super!

sillas
22. máj 2009

caute baby..ako tak čítam tak všetci prežívaju celkom kludne obdobie...my sme tiež ok.
Lucka začala chodiť na tenis, maju trening 2 krat do týždna, chodime tam aj s Riškom a ten tam beha do umoru...zbiera im loptičky nazad do košíka...nechapem ako vladze tolko behať a to aj pešo ideme na trening a aj z treningu domov...a ešte aj doma plno energie...s tým spanim je to horšie, lebo nevedia zaspať kedže je ešte svetlo...chodia okolo 20.15-20.30...Lucka zaspí skoro hned ale Riško ten leží ešte aj vyše polhodinu kým zaspí...Lucka ledva rano vstave o siedmej...som z toho zufala..neviem čo bude ked pôjde od septembra do školy..budeme musieť vstavať o 6.15 aby sme všetko stihli...lebo už aj Riška budem musieť chystať do škôlky...asi ich budem davať spať o siedmej či ako.. 😀 😀

Riškovi sa stale nechce velmi rozpravať...ked ide o rozpravanie tak vyzera ako 1-1,5 ročne babatko.. 😠 inak je velmi tulivy...pusinkuje, každeho objíme, zbožnuje detičky, a aj nepriek jeho nekomuniktívnosti je komunikatívny.. 😀 😀 mily..a velký smejko..to ma asi po mamičke... 😀

Zuzka...krásne kočky...a o chvilu budu naozaj ako dvojičky..kedže je medzi nimi taký malý rozdiel.

Matka...ked budete na Murani..niekedy tak sa ozvite..mohli by sme sa stretnuť aj niekde na polceste..ved od RS to nie tak daleko, hm??

hlásia pekný víkend, tak večer dam niečo do pácu a urobíme si nejake mnamko na zahrade...už sa tešíííím

renca3
22. máj 2009

sillas...nasi chodia spat posledne dni po 21.00 a vstavaju obaja okolo 6.00 do 6.30. ale zase si to v skolke dospia. aj Leo v skolke spava, doma nie. menim od septembra Leovi skolku (v podstate je to skola, len ma aj pripravku) a je o dobry kusok dalej od nas (cca 20 km). tak rano budu fofry. teraz sa stihli rano aj pohrat alebo pozriet TV. bude to zaujimave. Lea vylozit potom Tea, proste taxikar. 😝

sillas
22. máj 2009

renca 20 km????? a to je čo za škôlka? či skola? v čom je ina ako ostatné?

no my budema absolvovať všetko pešo...takže nabeham kilometre... 😀 ak drahy nestihne prist domov do siedmej, tak naprv do škôlky, tam počítam 15 minut aj s prezlečením a tak...potom do školy cca 15 minut a podom odtia do prace...
toto ešte celkom predstavitelne...len ako to bude s vyzdvihnutím poobede, škôlka je do 16.30 a ak bude mať mala kružok tak tam bude do 17-tej...no a aby som tahala hore dole maleho potom po malu.. 😕 no som zvedava...
auto budeme využívať iba ak zaspíme..alebo bude pršať 😀 ja neznašam do naložiť deti vyložiť, o chvílu zase naložiť...vystupiť.nastupiť..to radšej pešo... 😀

renca3
22. máj 2009

vsetky predmety v AJ okrem slovenciny. je tu takych skol viac, ale tato je najlacnejsia (sukromna).

jankamanikova
22. máj 2009

Sillas - nasi maju tiez problem zaspat, ale rano je Janik o pol siestej - siestej hore. A tvari sa, ze akoze spal celu 😀 . No, od septembra budete mat veselo. Ja si este budem uzivat pokojne rana, Janikovi pribudne okrem AJ este asi futbal alebo tanecna a do skolky pojde az buduci rok. To budem mat doma cisty veget s dvomi detmi 😎 .

zoya1
22. máj 2009

Silas - tak to ťa obdivujem. Ja si moje rána bez auta neviem predstaviť. Deti teraz tiež chodia spať až okolo 21,00. Ráno ich budím okolo 6,30 - 6,45 h. Raňajky, Zojkine jasle - kde sa prezliekame do rovnakého oblečenia, potom Dodka so školy a nakoniec ja do roboty. Len len že stíham. Pešo by som to neobehala - s tými mojmi skoro 100 kg 😀 😀 😀

renca3
24. máj 2009

zoya...a kde by si tolko kg nabrala? 🙂
my sme sa dnes stastne vratili z Moravy domov. dobre bolo, zase mam co dospavat. nasi to s detmi zvladli super na prvy krat takto na vikend. to je dobre, lebo o mesiac ideme tancovat na dalsi festival. a potom budeme vikendovat uz len s detickami. 😉

martina236
24. máj 2009

cawte, my uz domaaaa 🙂 . jaaaaj spolocensky unavena 😉 , ale super bolo, sme si uzili ako sa najviac dalo.

sillas, bolo toho nejako moc, tak sme nestihli, ved sme neboli od vianoc 😒 ...

idem vyvesat pradlo a padam do perin ako hruska 😝

jankamanikova
24. máj 2009

Tak mame za sebou pekny rodinny vikend. Vcera sme boli na "cervenokamenskej sermovacke", slnko svietilo (aj ma spalilo). Ale deti nadsene z rytierov. Behali tam hore-dole, Jakubko lozil a jedol travu, proste uzasny den. Dnes sme boli doma a vonku na ihrisku; Janik mal uraz, ale zvladol to statocne. Len cele usta dokrvavene; ale ked videl, ze my s Janym sme v pohode, tak to neriesil. Velmi bol statocny. Matusko ma po vcerajsku na tvari dve nove jazvy, ale to sa na neho podoba. Neviem, preco ma to prekvapilo. Lebo on ma stale nejaky uraz ...

sillas
25. máj 2009

janka..ako ty vieš všetko riešiť chladnou hlavou...ja už niekedy nemôžem z toho našho krpca.. 😀 😀
to je neskutočne čo vymýšla stále...niesol Lucke keksik, predtým jeden dojedla a vraví mu fuuuj...ja už nechcem...a on išiel a hodil ho do koša...
vyxsavala som auto, kým som bola dnuka, nahadzal piesok do vysávača...
nezavrela som kufor a kým som prišla..tak nanosil do po vysávaneho kufra plno piesku...a plno plno dalších takýchto veci...kym davam dokopy kuchynu, tak v obývačke postahuje všetko z sedačiek povybera knihy z polic, jasne že sa hnevam, že ideme spolu upratať. on odbehne...a zase urobi niečo v kuchyni
😀 😀
s Luckou sa natahuju...ja už to ani nepočávam...som už normálne imunna... 😀
raz reve jeden raz druhy...
😠
A Lucka sa nam naučila v školke riadne klamať...stále vravi, že ten a ten klame a potom to praktizuje doma..už som z toho zufala...od nervov hodila autičko z lega Riškovi do oka...prišla som povedala že Riško si hodil do oka...On reval totálne sadol si na moje kolena a ukázal na autíčko - potom na Lucku a potom na oko..že to hodila ona...
ja som nevedela ako to riešiť...som bola zufala..tak som slečne povedala že či si mysli že ked Riško neviem rozpravať že je sprosty že nevie vysvetliť čo sa stalo..som sa velmi hneva, ona revala hadam minut v kuse...a ja v koncoch...ako riešiť taketo situácie...dohovaranie nepomaha...je si vedoma svojej chyby a nechce o tom ani počuť... ☹ ☹

renca3
25. máj 2009

sillas...presne ako u nas. 🙂 aj ja som z toho na nervy. ale ked to tu citam, uz mi to pride smiesne. 😉
vcera Leo svacol Tea zihlavou po ruke. Teo plakaaal. najprv to Leo zapieral, ale ked sa mu na ruke vyhodili pupaky, rucal aj on a musel s pravdou von. 😅

sillas
25. máj 2009

no renca aj mne...tie ich habadury...ale tieto klamstva a zapieranie mi nepríde smiešne 😠 a neviem ako to riešiť...lebo mala sa o tom nechce baviť..vie že urobila zle a že sme jej na to prišli...ale ona začne iba plakať a plakať...
hadaju sa a tlču... 😀 /občas sa vedia pohrať aj pekne...ale hlavne vtedy ked su každý v inej izbe.. 😀 /,
ked bola s nami minule moja sestra ešte slobodna a v aute sa stale za neičo naťovali, raz jeden raz druhy...a ja NIČ...a ona že čo niečo nepoviem...a ja že ja to už ani nepočúvam... 😀 😀 lebo by som zdivela... 😀
ale ked o tom mužovi večer rozpravam tak sa na tom smejem...
😀

renca3
25. máj 2009

no ved prave. keby som vsetko riesila, nic ine doma nerobim. 🙂 najprv sa tlcu, potom sa vzapati objimaju.
najlepsie sa do nich nemiesat. len dat stuple do usi. 😅

jankamanikova
25. máj 2009

Sillas - tak to mate veselo 😎 . Pri klamani bud neoblomna, stanov zasadne pravidla a jednoducho "v nasej rodine sa neklame". Kto patri do nasej rodiny, neklame. A uc Lucku povedat "nie" na sibalstva kamaratov. Lahko sa mi to rozprava, lebo zatial to neriesim. Ale viem, ze to mozno raz pride a uz mi nebude veselo 😉 .

ivon1
25. máj 2009

čaute čaute ..... tak ako to tu čítam, teším sa, že aj inde je to tak. Naša Saška zvykla Filipkovi capnúť, keď jej niečo zobral, zničil, alebo proste urobil jej niečo zlé. A on veľmi rýchlo pochopil načo je to capnutie a kedy sa používa. By ste neverili akú má ten drobec silu. Takú jej dokáže teraz uvaliť, že len zírame. Najskôr revával on a teraz reve Saška. Lenže on je taký malý pokušiteľ. Stále do nej rýpe a potom to u nás vyzerá hrozne. No a začala mu pracovať fantázia. Neskutočné, čo si dokáže v tej svojej hlavičke vymyslieť - ako ho ujo na ulici zbil, keď sa bicykloval , ako bol so Saškinou kamarátkou na zmrzlinke a pod.

V nedeľu sme boli na zmrzke a prvý krát sme mu kúpili celý kopček zmrzliny (on nevie lízať a strašne sa trasie, keď sa mu do pusy dostane väčší kus toho studeného, takže dostáva len kornútok a tam mu dám kúsok z mojej). No proste sa strašne tešil a cítil sa ako velkáč. A potom to do neho napálila taká dievčinka na bicykli. Rovno do neho - teda zozadu do chrbátika - samozrejme zmrzka najskôr na tvári, a potom doletel na zem aj s ňou. Tak strašný rev. Začala som ho ratovať, utierať a zisťovať zranenia. Po prvotnom šoku som zistila, že ho vôbec neserie to, že ho bolí niečo, ale to že nemá zmzlinku. Tak Saška utekala pre druhú, aby sme ho nejako ukľudnili. Taký bol zlatý jak si držal ten kúsok zlomeného kornútka, ktorý sa mu podarilo zachrániť. Doma sme dali mastičku na odreninky a bolo dobre.

No a mám nový bicykel, teda až zajtra mi ho privezú, lebo som si tam dávala aj sedačku dozadu a ostatné tie doplnky. Takže sa teším.
Ale už sa idem dať dopucu a hajde do postele. Zajtra nás čaká pohreb. Nič príjemné.
Tak dobrú noc, alebo skôr dobré ráno? 😀 😀 😀 😀 😀

zoya1
26. máj 2009

Ahojte!
Tak ako to sledujem, tak nie len ja strácam nervy pri svojich detičkách 😀 😀 😀 . Ale včera som bola dať Dodovi opraviť bicykel (urobil defekt a ešte sa na tom bicykli v pohodičke hodinu vozil). A keď som sa v predajni rozčuľovala nech sa len pozrú ako vyzerá ten náš bicykel po 1 roku užívania - a aký je môj syn nespratný, tak ku mne pristúpila jedna mladá pani a povedala mi, nech nestresujem lebo to čo má ona doma určite nemá nikto 😀 . Jej 3 ročný syn jej mesiac po presťahovaní sa do nového bytu pootrhával všetky lišty z plávajúcich podláh, plazmovú telku "pretrel" brusným papierom, do WC napchal svoje ponožky takže vytopili všetkých susedov pod sebou a postrihal kým šla ona vypnúť práčku tak postrihal v kuchyni všetky žalúžie na 1 cm kúsky.

Takže nestresujme ženy - takéto "diablika" doma určite nemáme. Radosť niekoho takého vychovávať 😀 😀 😀

sillas
26. máj 2009

ty kokso baby...no užas...ja nechapem ako toto vedia vymyslieť...Riško cez víkend švagrinej psa chcel nakrmiť blatom doniesla psovi misku s vodou a on do naj stale nahadzal zem a chodil za nim, že mnam mnam... 😅

ale ja nestíham za nimi upratovať...ale ked vidim tu radosť v Riškových očičkach ked niečo vyparatí... 😀 😀 hned ma prejde hnev...
a ked vyjde na balkon tak na každého vykrikuje že "Ahooooooj, ahoooooooj"...nas už snad bude každý poznať...bývame priamo v meste, tak si viete predstaviť čo tam máme za premávku.. 😀 😀

rrano sa zobudil o piatej lebo vračiky čvirikali, kukučka kukala..potom vrana..on ležal a iba dvíhal prstíky a "mama aha, mama aha"...potom zbadal muchu a musela som ju rano o piatej vyhanať...zaspal potom o šiestej, ani sa nezobudil ked som šla do prace.. 😀 chrustik môj... 😀

Janka a Janika nedate teraz do škôlky od septembra??? možno by mu to prospelo, kedže si pisala že potrebuje viacej pozornosti, a už rozsiahlejšie debaty, ved predsa je najstarší bráško...bol by tam s rovesníkmi a vela by sa naučil aj v skôlke..
ale to ja len tak okrajovo...nepochybne mu je dobre doma s tebou a bračekmi, ja len ako podla seba sudim..Lucke to velmi prospelo a dufam že aj Riškovi od septembra... 😅

renca3
26. máj 2009

nooo...pekne kusky navystrajal ten 3-rocny. trochu mi pripomina Tea. ja ani nejdem opisovat, co vsetko mame po polroku poskodene v dome. televizor sme nastastie zavesili vysoko na stenu. pre mna az neprirodzene, ale vedeli sme preco. nabytok sme sa snanazili kupit tiez tak akoze docasne a tiez sme spravili dobre.

dnes sme tu mali Leovich kamosov zo skolky. cely cas zbierali na dvore chrobaky. akoze zradlo pre modlivky.
tie modlivky mi az tak nevadia ako ta haved, co tu pre ne Peto chova. svcky a krmi ich zeleninou. 😝
ani jedna zena, co to tu videla, nemala pre tuto zalubu pochopenie.

stankalm
27. máj 2009

ahojte 😉 Tak som Vás zase dlhšie nečítala, ale už som to dobehla...

No ten 3-ročný chlapček teda, nemám slov, tak to my všetky máme tie najlepšie deti na svete 🙂
Naša Tamarka je tiež výmyselník, ale hlavne vtedy, ked sa jej nikto nevenuje a realizuje sa sama. Ale už je celkom rozumná, len občas má ešte nejaké tie záchvaty srdu...
A tie naše dialógy niekedy, no sranda je to 😀

Skúšky mám za sebou už všetky, ale ešte z dvoch neviem výsledky, tak som z toho dosť nervózna, lebo by som už chcela mať do septembra so školou pokoj.

Dnes je taká zima, ja som sa už tak tešila z toho tepla krásneho. V pondelok sme boli v Bešeňovej a v utorok v Tatralandii, bolo super, malá sa vyčľapkala do sýtosti a v noci spala tuho ako zarezaná.

Nedávno som písala, že jej nejak nejde bicyklovanie, ale kúpili sme nový bicykel a ten jej je super, 2.krát na ňom sedela a už jej to išlo, takže teraz by sa len vozila, ráno vstane a už sa aj obúva, že ideme sa bicyklovať 🙂

Pridala som aj pár fotiek.

Tak sa majte zatial krásne. Pa pa

martina236
27. máj 2009

stanka, mrkala som foto 😉 . mas doma priceznu. s nasou su si dost podobne 😵

nasa bola dnes po troch mesiacoch 1x v jasliach. vcera vecer sa veeelmi tesila, rano hodila taku spiatocku, ze som myslela, ze ju ani nepohne, ale minutku to trvalo a potom v pohode. ked som pre nu dosla, mi hovori, ze zajtra pridem zase 🙂 😎 .
my sme este stale neporiesili plienku a spanok. zacala som s tym minuly tyzden s obednajsim oducanim, ale kazducky den vstane pocikana. napriek tomu ze nema tekutiny pred spanim, polievka tak cca hodinu pred, aj sa vycika kym ide spat a napriek tomu stale, stale pocikana 😠 . by ma lacnejsie plienky vysli ako podlozky a pranie 😀 .

zoya 😕 😕 😲 😲 😲 😝

renca3
27. máj 2009

tamarka s caroline by si asi rozumeli. take male slecny-sibalky. 😉

stankalm...gratulujem ku skuskam. pekne si to stihla.

Teo bol dnes zo skolky v ZOO. velmi sa tesil, ze pojde autobusom. 🙂 proste vacsi zazitok, ako ked ide s rodicmi.
plienky uz na obedne spanie nema, v noci ano. uz som mu aj zopar noci nedala plienku, ale stale je to o prani. a uz ma to nebavi. 😝 pockam este chvilu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre