Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
4. júl 2009

Renca - tu sa neda ani len chodit, nietoze dychat 😝 . Je to hrozne dusno, aj v noci a aj vo dne. Inac je to ok, ked zafuka vietor.

Mame sa dobre, Jakubko trochu kasle a ma sopel. Co som aj rada, lebo dlho nebol chory; tak nech trochu posilni imunitu. Janik mal v noci vysoku teplotu, ale tvari sa akoby nic. Tak verim, ze len z toho tepla, lebo fakt v noci bolo des ...

martina236
5. júl 2009

caweste, ako tu len sporadicky prispievame 😉 ... my sme kazdym dnom lepsie a lepsie, hura 🙂 . ja uz tiez aj medzi ludi chodim, sa ani nedalo, lebo po tej opke som bola opuchnuta a bez analgetik to sklbalo jedna radost 😒 , dnes je uz tak celkom znesitelne, vecer sa chystam cvicit. akurat sa vobec neviem riadne najest, lebo nechcem zatazovat provyzorne zuby, su len zo zivice a velmi krehke, cize sa mi neda riadne pozut 😠 . ale aspon ze mam tie, lebo inak by som musela chosit bez 😀 . momentalne riesime nejaku dovolenku, ale kedze sa nazory doma straaaaaasne odlisuju, som dnes uz povedala, ze nikam nejdeme a sedime doma 🙄 , uz nemam chuti nieco hladat. jednak je toho straaasne moc a nevieme vybrat a nie vsetko vyhovuje. riesime prevazne chorvatsko, mne sa do toho velmi ale nechce 😝

jankamanikova
5. júl 2009

Martinka - chodte na dovolenku, ak chcete a mate chut. Ak by Vas to ale malo zatazovat, tak sedte doma. My to tiez riesime. Ja by som velmi chcela ist k moru, minuleho roku sme rodili 😀 , takze dovolenka bola doma; a toho roku sa uvidi. A Chorvatsko je skvela destinacia, ja ho milujem ...

stankalm
5. júl 2009

ahojte 😉
Tak sa Vám hlásim po dovolenke...neuveriteľne rýchlo to ubehlo, ešte by som išla...Martinka, určite sa na niečom dohodnete a choďte, je to super oddych.
Boli sme v Bulharsku ako som už predtým písala a neviem si to vynachváliť. Všetko bolo super, mali sme all inclusive, takže žiadna starosť a vlastne keby si manžel nekupoval cigy, tak neminieme nič. Strava pestrá, veľmi veľa, aj sme pribrali, lebo to sa nedalo odolať...Hotel priamo na vlastnej pláži, takže len hoteloví hostia, nik iní. Prevládali Poliaci a Bulhari a samozrejme aj Slováci. Bolo to v takej dedinke, 8 km od Slnečného pobrežia, žiadne diskotéky po večeroch, ideálne pre rodiny s deťmi. Krásna piesočnatá pláž, more síce trošku chladnejšie, ale to len tie prvé dni, potom už sme sa normálne kúpali. Počasie nám tiež vyšlo, celý pobyt bolo krásne, okolo 35 stupňov. Proste všetko tak ako sme si predstavovali. Tamarka sa mora bála, ale postupne sa osmelila.

Ale nič nie je ideálne, po týždni pobytu nám ochorela Tamarka, dostala hnisavú angínu, vysoké teploty, museli sme volať doktora, ale našťastie tam bola skvelá delegátka, ktorá je v kontakte s veľmi milým dr., lebo ten hotelový nevyzeral dôveryhodne...takže nasadil atb, dokonca na druhý deň nás zobral pre istotu aj do nemocnice do Burgasu na krčné, lebo ju vyšetroval večer a to len pri izbovom osvetlení. Takže žiadne slnko, žiadne more, s mužom sme sa striedali, aby sme si ešte užili pláž a slnko a potom, keď jej prešli teploty, tak sme sa s ňou chodili hrať do miniklubu, boli tam aj 2 slovenské animátorky, takže super. No ale aby nebolo málo, deň pred odchodom ochorel manžel, to isté, ten doktor ho liečil infúziami a injekciami, aby vydržal let a cestu domov z BA. Takže tak...ale aj napriek chorobe je dojem z dovolenky skvelý. A neboli sme sami, s mužom chodili na infúzie ešte 2 Slováci - chlapi, tiež dostali vysoké teploty.
Som sa nejak rozpísala...ale možno Vás navnadím 🙂
Tak sa zatiaľ majte krásne, pekný zvyšok nedele. 🙂

martina236
6. júl 2009

jeeej stani, vy ste si teda uzili tak ci onak, podstatne je, ze to v globale hodnotis pozitivne 😉 .

my furt na bode mrazu 😒 .po ine roky nema problema a teraz, ajajaaaaj 😠

pojdem s kari trochu von zase do chladku, navarene zo vcera, tak mam frei.

sillas
6. júl 2009

caute baby..dlhšie som neprispela...ale čítala som...
ako vidim poniektorí sú už po dovolenke, niektorí po chorobách a nevedia sa rozhodnuť kam v lete.. 🙂

ja ešte 4 týždne budem makať a snad si oddýchnem aj ja..aj ked neviem či v praci nie je vačší oddych ako s tými mojimi dvomi čertiskami..čím dalej je to zase horšie...robia zle...rozhadzuju...kokso...nestíham upratovať a odkladať...a niekedy mam pocit že som uziapana.. 😀 😝

sme zdraví a to je podstatne...aj ked Riško sa z niečoho vyhadzal..na hrudi a okolo pupka plno drobných vyrážok, muž vravi že od slnka, ale holý nepobehoval..tak neviem...ale už ich ma trošku aj vzadu na chrbatiku ale tam kde mu svietilo slnko..tak neviem..uvidime či to prejde.

tento jul bude nekonečný 23pracovných dní....riadne dlhý mesiac..

ja zatial stále uvažujem nad tou dovolenkou iba s Luckou, no uvidime...raz mam pocit že ano, raz že nie.. 😒
ale niekam musime vypadnuť, neda sa byť celý mesiac doma...

renca3
6. júl 2009

caute...my uz 2. tyzden vyberame dovolenku. najprv sme sa zamerali na Chorvatsko, teraz pozerame po Malorke.
asi sme cim viac narocnejsi, lebo tiez si nevieme vybrat. 😉

stankalm...to ma prekvapilo, ze Bulharsko ma All. lebo ked Peto hladal, vsetko boli hotely s polpenziou. takuto chorobnu dovolenku s ATB sme zazili aj my. ale mne to pokazilo dojem z dovolenky. asi tam nebolo az tak dobre.

ale to museli byt infuzie? to co bolo za chorobu?

martina236
6. júl 2009

jaaaj akurat som doupratovala vybuch hraciek po celom byte 😝 . kamosi z prahy sa zastavili na obed a oddych a pokracovali v ceste, dievcence sa super zahrali a len pred pol hodkou som malu spat ulozila...

sillas, moze to byt fakt vselico, teda aj slnko, pot a tak, ale okolo pupka, no neviem. asi skor nejaka strava, nie? odsledujes a hadam budes mudrejsia 😉

viktoria
6. júl 2009

ahojte.............aj ja si myslím sillas ze to bude asi zo stravy, ja som sa minuleho aj predminuleho leta vysypala zo slnka, ale len na hrudi som dostala az take velke cervene flaky ktoré mi napuchli....toho roku zatial nic, klop,klop..
deti stále vystrajaju, biju sa, hádaju,,,,,, tobias strasne piskuje, odvráva, vzdy ma posledné slovo, niekedy az cumim co to hovorí,,,,,,,
zacína trochu pokaslievat a soplit, tak dufam ze to rychlo prejde.......
v sobotu som mala vystupenie z cimbalovkou, mali sme u nas dní prakoviec,,,,,,, bolo dobre, hned z vystupenia som sla predavat do stánku s obcerstvením, tak som prisla domov az o 2 ráno, ale velmi dobre bolo, aj som si fajne vypila, aj zaspievala,,,,,janik isiel s detmi domov okolo 10 vecer, lebo tobias nechcel ist skôr, vkuse bol v pohybe,,,,,,
od buduceho pondelka ma janik dovolenku, tak nas svokrovci volali aby sme s nimi isli na šíravu, tak mozno pôjdeme, lebo najprv mali brat iba deti a zrazu chcu aby sme isli aj my, tak asi sa boja zobrat obidvoch samych......tak uvidíme, lebo v tom case som aj obyvacku mala v plane malovať,,,,,,,

stankalm
6. júl 2009

renca...aj nám odporúčali, že Bulharsko stačí len s raňajkami, lebo v reštauráciách je to stále lacné, ale tento hotel bol v dedinke, kde neboli žiadne reštiky na okolí, tak asi preto robia all inclusive. Niektorí by možno povedali, že je to o ničom takto zašité, ale nám to vyhovovalo, ved sme si chceli v prvom rade oddýchnuť a s dieťaťom sa trepať v takom teple niekam, no neviem...pre nás to bolo super, ísť sa najesť a na pláž a večer prechádzka po pláži a detská disco a potom už len spať🙂) Veď kuknite:
http://www.satur.sk/paradise-beach/p=dG91cl4yND...

A čo sa tých infúzií, manžel sám nevie, ale myslíme si že preto, lebo 2 dni nič nejedol, dokonca aj sliny vyplúval, čo sa mu nedalo preglgať..a injekcie to boli atb, potom dostal tabletky. Ale už sú obaja zdraví 😉

martina236
6. júl 2009

stanka, mali ste to tam veeeeeelmi pekne 🙂

renca3
7. júl 2009

stanka...dobre to tam vyzera. pekna plaz aj hotel. 😎

zoya1
7. júl 2009

Jej Stanka, mali ste to tam fakt super.
Renci - my sme boli na Mallorce je tam krásne. Ideálne pre rodinu s deťmi. Boli sme v Callas de Mallorca - hotel America
Dievčata začala som chudnúť tak podporujte ma. Ide to fakt ťažko.
My tohto roku plánujeme navštíviť známych na Ukrajine v meste Ľvov. Ideme 16.7. Deti sa už neskutočne tešia na bazén (majú ho totiž doma - tí známi), a ja sa teším na oddych.

renca3
7. júl 2009

zoya...tak Malllorcu som uz zajednala na august. ideme na sever ostrova do hotela pre rodiny. citala som recenzie.
bezdetni sa stazovali na hlucne deti, ti s detmi si to chvalili. jeeej...konecne sa nebudem stresovat ako sa chovaju.
mozno nasi chalani budu mat este prikladne spravanie oproti tym malym nemcom ci anglanom. 😉

renca3
8. júl 2009

zoya...drzim palce pri chudnuti. tak na tej Ukrajine moc neschudnes, lebo to je velmi pohostinny narod. a ked tam mas len oddychovat... 🙂

jankamanikova
8. júl 2009

Ahojte ...

Tak som tu a citam o dovolenkach, no ja by som sa dala nahovorit hlavne na Grecko, ale aj ta Malorca znie suprovo. A aj Chorvatsko je skvela ponuka.

Stanka - sli ste cez Satur, co? My mame so Saturom najlepsie dovolenky a sme s ich ponukou velmi spokojni. A vyzera to, ze to Bulharsko bolo bajecne ...

stankalm
8. júl 2009

jeeej, som rada, že podľa fotiek sa Vám to páči...bolo tam fakt super 😎
Veru Janka, musím sa pridať, so Saturom sme veľmi spokojní a delegátka bola veľmi zlatá, mladá baba, ale šikovná a hlavne čo sa týka vybavenia doktora a vecí s tým súvisiacich - no nedám na ňu dopustiť. Aj v dotazníku som ju vychválila🙂

Ja keby som bola bohatá, tak by som najradšej celé leto strávila niekde pri mori 😀

Inak naše hlavné kritérium pri vyberaní bolo, aby bola piesočnatá pláž...Janka, Vy ste boli v Chorvátsku už aj s detičkami? Nevadili Vám kamienky na pláži?

Renča...Mallorca znie super, hoď link, kam idete, budeme snívať s Tebou 😉

Zoya...ako Ti to ide? Držís nejakú diétu? Držím palce, ja chudnem každý pondelok, ale dlho mi to nikdy nevydrží 😠 Aj teraz tlačím čerešňovú bublaninu, s Tamarkou sme dnes piekli 😉

renca3
9. júl 2009

neviem, ci to pojde otvorit. skusim poslat.

http://www.majorca-mallorca.co.uk/aparthotel_al...

renca3
9. júl 2009

ked to otvorite a neukaze sa video, kliknite na multimedia galery. my sme v Aparthotel Iberostar Alcudia park.
je moznost si prezriet aj ine hotely a plaze.

jankamanikova
9. júl 2009

Renca - tak vyzera to tam neskutocne fantastickyyyyyy. Nadherne posobive, hned by som sla. A to ste zajednali cez net? A cez tu agenturu? A mate aj so stravou? No, urcite sa mate na co tesit.

Stanka - nasim detom vadi vsetko. Piesok, kamienky a co ja viem co este. Takze nam je jedno, co bude na dovolenke, hlavne nech tam je more. A nasi sa uz naucili chodit bosi po vsetkom, trochu posomraju, pohundraju ... A pohoda. V Chorvatsku sme boli aj sami, aj s detmi ... A raz na Rodose pred dvomi rokmi a to bola parada. Vsetko cez Satur ...

martina236
9. júl 2009

renca, to nemaaaaaaaaaa chybuuuuuuuuuuuuu 😎 😎 😎 😵 😵 😵

renca3
10. júl 2009

snad bude aj realita taka ako reklamne video. 😎 som to dokonca poistila, ze keby niekto z nas den pred odletom ochorel a nemozeme vycestovat, vratia 100% spat. ale dufam, ze to sa nestane. 😉

teda to je pocasicko. dnes ma zase prsat ako pozeram predpoved. ved dobre, nemusime polievat zahradu, ale deti
nemozu behat po vonku. 😒

sillas
10. júl 2009

caute baby...ako vidim dovolenky super... 😉
ale mna dneska nikto nenaserie... 😀 dneska slavim dve trojky.. 😉 takže cez víkend oslavy, guláš opekačka...no tak dufam že nebude pršať...

ja som sa rozhodla že prehodim spálnu s detskou, kupila som podlahu lebo tam nie je...bude malovať, preriadovať...ale celkom sa teším..už som potrebovala nejaku zmenu...lebo mam nejako všetkého plne zuby..Lucinke sme kupili aj stolík tak je nadšena a nevie sa dočkať kedy ho poskladáme..
😉

takže buduci týžden budem mať náročny, ale nechcem si to nechať na dovolenku, zo spálne postel musíme vyhodiť, snad do Vianoc kupime novu.. 😀 😀 dovtedy bude drahy spať v obývačke.. 😀

jankamanikova
10. júl 2009

Sillas - takze "Kristove roky" 🙂 . Nech si zdrava, stastna a pozehnana. Pekny narodeninovy den ...

sillas
10. júl 2009

ano "kristove"...dakujem velmi pekne Janka...
no teraz som bola s drahym na obede...a teda ho napadlo že ked teda stahujeme detsku že musime rozobrať poschodovu postel, lebo nam neprejde cez dvere.... 😀 a to som mu slubila že všetko poriešim...no ale niečo predsa bude musieť urobiť aj on... 😀 😀

renca3
10. júl 2009

sillas...vsetko najlepsie k narodkam prajem. vela zdravia a elanu do preriadovania bytu. 🙂

martina236
10. júl 2009

sillas, vsetko najlepsie zelam ... zdravie, stastie, lasku, optimizmus a kopeeeec radosti z deticiek 🙂 . peknu oslavu 😎

jankamanikova
11. júl 2009

Tak co vegetite doma? Aj my. Boli sme vonku sa najest, lebo sme robili doobeda poriadky v byte. Tak upratovala cela rodina (konecne sa podarilo popratat). A teraz spi garda (okrem Jakubka a mna) a poobede niekam vyrazime. Vonku fuka ako o preteky, ale da sa.

Pekny vikend!

renca3
11. júl 2009

ahojte...vcera som bola posediet a pokecat s babami vonku v meste. uz nemame nacviky cez prazdniny, tak sme sa dlho nevideli. 🙂 no a dnes sme mali navstevu. deti nespali poobede, tak verim, ze coskoro zalahnu. 😝
zajtra mam v plane ZOO. uvidime podla pocasia. 😎

viktoria
12. júl 2009

ahojte..............sillas vsetko naj, naj, naj k narodkám, hlavne vela zdraviaaaaaaaaaaaaa........
my zajtra odchádzame na šíravu, janik ma tyzden dovolenky,,,,,,,,,,,vcera sme vymalovali obyvačku, tak uz som spokojna,,,este aj pes mal chvost od farby.......
mna zase zacali boliet zuby,,,,,uz som zufala, asi som prekliata abo co......
inac u nas vsetko po starom,,,,,aj ja som bola vcera s kamoskami von, kamoska oslavovala narodky, tak sme si fajne dali do nosa prisla som domov o pol 2 ráno,,,,,,,dobre bolo,,,,,,,
deti pyskuju, nic nepocuvaju,,,,tobias malo co spi cez den, stále chce byt len von

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre