Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
13. aug 2009

ako "my" samozrejme

jankamanikova
13. aug 2009

Ahojte!
Tak ste ma vystrasili s tymi prispevkami. U nas v NZ Tescu sa stal nedavno taky pripad, ze mamina nakupovala, dieta (2r.) mala v kociari a len sa otocila a dieta bolo prec. Urobila tam neskutocny frmol, aj zavreli Tesco a hladali dieta. A nasli ho na toalete, ostrihane a prezlecene do inych siat. Ked som to pocula, zle mi bolo a je aj teraz. A Jany siel s detmi teraz nakupovat darcek pre mna, kedze mam zajtra narodeniny, tak dufam, ze ich prinesie domov. A ten pripad v Tescu, vraj sledovali potom kamery a si predstavte, ze vraj boli zabery vymazane, ci co. Alebo ze kamery boli otocene inym smerom, to uz neviem. Ale je to des.

No, nase deti, sa nastastie od nas nepohnu. Proste su na nas naviazane, aj ked radi pobehuju hore-dole, maju väcsi prehlad o nas ako my o nich.

Tak sa drzte a pekny vikend. K nam zajtra pride Janyho brat s manzelkou na navstevu, na vikend. Tak sa velmi tesime!!!!

renca3
13. aug 2009

Janka...tento isty pribeh som pocula, ze sa stal aj v BA. takze neviem, ci je to pravda, alebo rovnaky postup.
kazdopadne, ked som Tea nevedela najst, prave tento mi prebiehal hlavou a este plno inych filmov o unosoch.
no proste horor.

renca3
13. aug 2009

inak to voditko som si uz zohnala od kamosky. ked bude mat Teo este zajacie umysli, aj ho pouzijem. 😉

jankamanikova
13. aug 2009

Aj ja som to pocula, ale kamoskina mama robi v Tescu v NZ a bola vtedy v praci. Je mi zle, ked na to myslim. Hrozne, deje sa to tusim vsade. Vraj aj v Ikea.

renca3
14. aug 2009

tak dnes som umyla s pomocou vsetky okna, este ma cakaju podlahy. nech pridu zajtra chlapi do cisteho. 🙂

jankamanikova
14. aug 2009

Tak k nam pride dne Janyho brat s manzelkou a este som nestihla nic. Okna nehrozia, podlahy tiez. Snad stihnem povysavat. Pri Jakubkovi toho vela nestihnem, on vobec nespi a ked tak len hodinu denne. Ale kolac aspon mam a na vecer asi len pizzu objedname a dame si vinko a mozme oslavovat ...

renca3
15. aug 2009

cundraci sa stastne vratili domov. uz periem 2. pracku, zajtra ma caka zehlenie. 😝

chcem sa pochvalit, ze Teo uz plava bez rukavikov. zatial len tak 2 metre, ale to este doladime na dovolenke.
najprv sme mu ich postupne sfukovali, potom plaval len s jednym a navela sa dal prehovorit a dali sme mu dolu aj ten jeden a... isiel sam. Leo takto zacal asi o pol roka neskor.
som rada, lebo uz nebudem tak stresovat, ked bude behat okolo bazena. viem, ze sa dokaze vynorit a kusok priplavat k brehu. 😎

ivon1
17. aug 2009

Čaute.... tak mám prvý deň v práci za sebou. Zistila som, že si toho ešte dosť pamätám, horšie je, že sa strašne veľa vecí zmenilo.
Filipko dnes prvý deň v škôlke. Už včera zahlásil, že nikam nejde ale našťastie si to ráno rozmyslel. Krásne išiel do triedy, len nám tak kývol a musela som ho vrátiť, aby som dostala aspoň pusu. Dokonca aj spinkal, aj papal, aj sa bol vycikať. Ale keď som prišla domov, letel mi do náručia a hovoril mi, že som mu strašne chýbala. Opakoval mi to asi pol hodinu. A ešte niečo - stále mi ťahá uši. V škôlke asi nemohol, tak si to teraz vynahrádza. Trvá to už skoro rok a ja mám pocit, že mám uši ako slon.

sillas
17. aug 2009

caute baby...akosi som nestíhala cez dovolenku sa tu ozvať...cele dni som bola s detmi a večer som bola unavenejšia ako ked chodim do prace, kedže bolo na figu počasie tak sme sa len potulovali a to som len varila, upratovala..riešila škriepky... 😠 a konečne cez víkend pekne som sa tešila a mne došla navšteva z ruska o 3 skorej tak ma skoro porazilo...no ked sa dari tak sa dari...tento týžden makam a mala by som mať dovolenku ešte buduci týžden...takže svokre končí "robota"...a nam dalšia začína...

renca...že Teo plava, ja umrem...Rišo vôjde do vody iba po kolena a ešt eked ho zoberiem na chrbat na konika...to je všetko.. 😀

ivon...tak len nech to Filipkovi všetko vydrží..nemyslim to tahanie uši.. 😀 😀

renca3
17. aug 2009

ivon...drzim palce, aby ten elan do skolky vydrzal co najdlhsie. 😉

dnes si uz Teo plaval sam v bazene. ked tam nie sme, doplava kolko chce. ak tam niekto stoji, po par zaberoch sa ho chyti. plava s hlavou pod vodou. ked sa vynori, uz len kope a taha ho to dolu. vtedy plava ako psik. 🙂

martina236
21. aug 2009

jenis, janka... vsetko najlepsie k dnesnym meninam 🙂 ... krasny den 😎

renca3
24. aug 2009

no ako pozeram, nikto sem uz nepise. ja sa ozyvam z Mallorcy. je tu internet, tak travim cas, ked deti spia.
je to super hotel. so vsetkym som tentokrat spokojna. len trochu viac ludi ako sme zvyknuti.
Tea hned na druhy den chytilo ucho z bazena, tak liecime a sme len pri mori. a dnes si stazoval aj Leo.
Teo sa nam uz stihol stratit na vecernom programe tu v hoteli. ked som ho hladala, len som pocula ako do mikrofonu hovoria vo vsetkych jazykoch, hlada sa mama a otec. a Teo na javisku. no trapas. uz nas tu poznaju, ze mame zivsie deti. animacne programy su kazdy vecer pre deti aj pre dospelych. Leo uz straca hlas, lebo tam deti vykrikuju take pokriky a ucia sa tanecky. animatori su fakt na urovni a ja mam kazdy vecer kulturny zazitok.
konecne. 😵 hned 2. den som bola na aerobiku a doteraz mam svalovicu. 😝 ale cvicenie v bazene je super. 🙂
tak to je doteraz vsetko. mozno este podnikneme nejaky vylet, ale ani sa nam nechce do toho tepla od vody. 😎

ivon1
26. aug 2009

Renča ani nevieš ako ti závidím... nemyslím tie živšie deti 😀 😀 😀 asi to máš s nimi dosť ťažké. Keď sme boli pred 4 rokmi na Ibize, tak tam boli super animátori a Saška sa im stratila ... takže ťa viem pochopiť .... tiež nám nebolo všetko jedno, keď sme ju všetci hľadali. No troška nám spestrila program.

Ja už makám a nestíham sa čudovať čo všetko sa za tie 3 roky zmenilo. Hádam nie je jedna vec na ktorej by aspoň niečo nebolo iné. Horšie je, že nám chcú zmeniť pracovnú dobu od 9.00 do 17.00, čo v praxi znamená od 8.30 do minimálne 17.30 🙄 🙄 . Som z toho dosť zúfalá - celý deň v ťahu - ráno nič poriadne nespravím a večer nebudem vedieť či skôr variť, prať, žehliť, upratovať, venovať sa deťom alebo manželovi ☹ .
Vladino vraví, aby som to neriešila a počkala čo ukáže čas.

jenis
28. aug 2009

😀 Dakujem Martinka. Nebola som tu takže z oneskorením

renca3
29. aug 2009

tak sa hlasim este z hotela. uz mam takmer zbalene a zajtra ficime domov. dnes sa trochu pokazilo pacasie, tak nam aspon nie je tak luto. ale tesime sa uz domov. len ako nabehnu deti na normalny rezim, netusim. teraz vyspavaju a o 23.30 chodia spavat. rano zase o 9.00 vstavaju. ten nastup doskolky bude zaujimavy. 😉

sillas
29. aug 2009

😀 caute baby..vyše týždna sme boli bez netu..ale ako to tu tak vidím...tak asi odpojili všetkým a net funguje iba na Mallorce... 😀 😀

Renca..no zmena režimu bude určite namahava...nezavídim, my sme už nabehli na režim, že o 20-tej su v posteli...ked začne škôlka a škola, tak najskor aby boli 19:45 v posteli...no už len 4 krát sa vyspíme a začíname novu etapu...aj Riško a aj Lucka..ona sa už nevie dočkať a Riško sa už tiež velmi teší..
tak už len zostava to aby som to zvádla ja...
😀 😀

viktoria
30. aug 2009

ahojte.......tak aj ja som tu dost dlho nebola, stále som mala nejaku robotu doma,,,,a tá spocívala v tom ze som bola vkuse s tobiasom von na pieskovisku.......
tobias do skôlky nechce ist, ppovedal ze pojde iba ked ja tam budem a vôbec ani o skôlke pocut nechce.......ani vikine sa nechce uz mi hovorila keby bola deviatačkou no sranda........
ja si momentálne hladam prácu len akosi sa mi nedarí........10-teho mi začína skola, tento rok to bude tažsie kedze ma cakaju státnice.......
ale uz sa aj tesím na spolužiakov asi som jedina z rodiny ktorá sa do skoly tesí.....
vcera sme mali u nás oslavy obce, tak sme boli s manzelom do noci, aj ked pocasie nam velmi neprialo ale zabavili sme sa..........
takze dnes ideme do postele uz o 8 😀

renca3
30. aug 2009

ahojte. stastne sme doleteli. aj pri psychickom zdravi. lebo co ti dvaja dokazu na letisku ci v lietadle... 😝 to treba zazit. Teovi skoro zobralo prsty do eskalatora (isiel po styroch na pohyblivom pase). v lietadle vysypali lentilky a ked ich zbieral, zasekol si hlavu pod sedadlom a jacal, ze nemoze von. pri odovzdavani kufrov vbehol do zony len pre pracovnikov letiska. nedala som ho na to voditko, ale sme ho radsej zapli do kocika. no a to krical na celu halu.
proste pekny den za nami. 😎
tesim, tesim, ze o chvilu idu do skolky.

sillas...tak vy mate doma velku zmenu o par dni. drzim palce.

ja som zvedava, ako Leo zvladne tu pripravku v skole a novych kamosov, ucitelku. mame normalne uvitanie ako prvaci. Leo vyzera v pohode, horsie je to so mnou. nemam rada zmeny. aj na dovolenke Leo travil vela casu
v miniklube. nemal problem s cudzimi detmi, animatormi, ani s anglictinou. sme ho niekedy pouzili, aby nam
nieco vybavil. vtedy sa tvaril velmi dolezito. ale aspon sa vo svete nestrati. 🙂

zuzka111111
autor
31. aug 2009

ahojte rencaaaa tak to mas co robit stale ked stracam nervy si spomeniem na teba 😀 😀 😀 😀 😀

tak zenuse uz sa nam to bliži poniektore maju po materskej poniektore tahame dalej.... no my sme boli uz aj na nejkaom stretnuti rodicov... tak riaditelka nam povedala ze lahsie to bude pre deti ak ich dame hned na cely den ...tak idem skusit ...ucitelky mi niesu velmi sympaticke ale neriesim.....dufam ze k detom budu mile.... prischla mi nie velmi mila vec ze ma tam zvolili za predsednicku triedy ani neviem co to obnasa 😅

lilka saakoze velmi tesi, ale aka bude realita neviem prvy den idem s nou ale potom uz len stevo ju bude nosit ani by som to nestihala aj s nelly...

a inak vam deti beru do triedy medzi 2_3 alebo 3_4 lebo mne lilku preto ze bude mat 14 sept 3 roky zobrali do tej mensej ...no tak
No tak nam prajem aby sme to velmi neprezivali a aj riaditelka povedala ze posledne roky sa deti adaptuju vrlmi dobre ze horsie je to s rodicmi 😀 😀 😀 😀

zuzka111111
autor
2. sep 2009

ahojte tak lilka rano v postely zahlasila ze ona nikam nepojde potom som ju prehovorila, pekne sa prezliekla uz chcela ist dnu len este papucky zabudla no medzi tym prisli dvaja chlapci ktorytaaak strasne revali ze samozrejme sa rozplakala aj lilka a uz mi ju museli trhat z ruk a kricala ze nech ju tam nenechava ze velmi ta prosim a tak no hruuuza sme so stevom odisli obaja uz so slzami v ociach az sme tak zabudli nelku v satni tak som utekala sa vratit po nelly stala tam pri skrinke vyrehlena

tak nejaka osm z toho divna neviem nejak mi tu chybala ci co

sillas
2. sep 2009

zuzka.. 😀 ešteže ste na tom prišli včas...lebo Nelka keby tam ostala tak by zvladla asi skôlku v pohode.. 😅

no my sme mali tiež velký den, Lucka bola užasnuta zo školy...už sa nevie dočkať na zajtra... ale zajtra už začínaju na ostro...doobedu škola...potom školský klub o 16-tej máme rodičko, prídeme domov okolo piatej a o šiestej tenis..ufff...dneska už ležali v posteli o 19:45, tak zajtra to určite tiež tak bude..

Riška sme nechali iba do jedenástej, zajtra ho skusime nechať dlhšie, on neplakal a vela ostatných áno...juuuuuj...uvidime zajtra..dnes nevedel do čoho ide...akurat že sa bil o hračky.. 😀 😀

zuzka..neboj bude to lepšie...niekto plače aj mesiac niekto vôbec, niekto týžden...no bude to tažke..teraz to už tak neberiem ako pri malej...tu mi trhali zruk..a celou cestou do práce som revala aj ja.. 😀

zuzka111111
autor
2. sep 2009

no lilka bola samostatna jednotka ... ako poplakala potom klud potom zas ale je sama dievca v triede tak mi je jej luto ze ani kamosku nema, ona sa o jedenestej zobrala povyzliekala a lahla si spat potom sa sama bola vypisat ze ako jednina tam vedela vsetko sama urobit..... ale taka bola velijaka ked som prisla ...hned si otvorila skrinku a zacala balit veci a pritom taaak zalostne plakala.... ☹ ale ze zajtra ide tak uvidime bola az do tretej 😖

renca3
2. sep 2009

sillas...tak deti zvladli velky den v pohode.

zuzka...bude lepsie, neboj. to som prekvapena, ze nie su dievcata v triede.

u nas Leo nadseny zo skolskej pripravky. hned sa tam skamosil myslim ze s najzivsim chlapcom triedy.
jeho ucitelka je Americanka (nevie ani ceka po slovensky). Leo s tym problem nema, skor ja. poobede ich ma ucitelka Slovenka, tak keby nieco vazne, zreferuje mi ona. je ich 9 chlapcov a 5 dievcat.

horsie to bolo s Teom. zase ho museli odo mna takmer odtrhnut s revom. povedal, ze sa mu v skolke nepacilo a zjavne tam nebude chciet ist ani zajtra. co som predpokladala, chce chodit do skoly v Leom. cakaju nas rusne rana. 😝

renca3
3. sep 2009

takze Teo dnes zase zostaval v skolke nasilim. no co uz. jemu to tak lahko neprejde, len ja si musim zvyknut. 😉

dnes som videla v Leovej skolke taky hystericky vystup dievcata. mohlo mat asi 5,6 rokov. teda ze nechce zostat v skolke. to som rada, ze aspon Leo to berie tak sportovo. 🙂

sillas
3. sep 2009

renca...no s Teom si asi užiješ.. 😒

naše dnešne rano bolo ukažkove...budila som ich o 6:15 a už o 6:55 sme boli všetci vychystaní, po ranajkách, umyty, oblečený..keby to takto fungovalo...Riška sme boli odniesť najprv, jasne že bol prvý...uplne v pohode, celou cestou do škôlky utekal...pekne vošiel do triedy rozlučil sa s nami a my sme odišli..o dvanastej mam volať že čo a ako, či skusime aj spanie...včera tam všetci totálne plakali, akurat Riško nie...a na poobede im zostalo iba 5 deti... 😀

a v triede maju asi iba 5 či 6 dievčat a 15 chlapcov...tak nezávidim učitelkam.. 😀 😀

zuzka111111
autor
3. sep 2009

no nase rano podobne ako u renci 😢 plac a plac a plac a stevovi ju museli z ruk brat ...ja to nejak nezvladavam... ☹ 😒 😢 ryvhlo som musela dat spat nelly aby som do skolky stihla po lilku o 15.00 😅
a JANKA MANIKOVA je kde nepise nepise nic....

renca3
3. sep 2009

sillas...tak Risko je hrdina triedy. 🙂 to je jasne. to bol silny chlapcensky rocnik asi. ani nam sa neuslo dievcatko a mame Tea. 😉

zuzka...ti drobci nas skusaju. ale neverim, ze im je tam tak zle. ved sa tam cely den hraju a maju detsku spolocnost. 😎

myslim, ze Janka je v Presove s detmi. ved sa nam coskoro ozve.

sillas
3. sep 2009

tak baby nakoniec nie sme až takí frajeri... 😀 o dvanastej som volala, tak bolo všetko ok, Riško povedal že tam bude buvať...no a o poljdenej mi volala učitelka, že teda robi velky cirkus, že on nebuva...no poslala som muža, vybavila svokru..tak je doma...muž vravel že ked prišiel už sa pekne hral s plastelínou...no musim sa spýtať učky, či sa neda že ked nechce spať že zatial ako alternatíva sa hrať...prečo brať domov..lebo si zase navyknu...

inak že celý den bol v pohode..tak uvidime zajtra..joooj..baby nezávičím tým učkám...ja by som tam zdivela 😀 😀

ivon1
4. sep 2009

Fúha ... dievčatá ... ako to tu tak čítam, tak si môžem tuším gratulovať. Filipko začal chodiť v polovičke augusta a to tam bolo zopár detí, takže taký väčší kľud aj učiteľky sa im mohli viac venovať a hlavne bol jediný nováčik. Nikto tam už neplákaval, tak ani on nie. Niektoré učiteľky ani nechceli veriť, že je nový - vraj bol suverén. Iba jeden deň sa štorcoval, že nejde, ale to bola moja chyba, lebo som sa tam pomojkala so synovcovou dcérou, ktorá za mnou pribehla a asi žiarlil. Na druhý deň som poslala s ním Vladina a už bol pokoj. 2 septembra však prišlo veľa nových detí a bol tam nenormálny chaos. Našťastie sa rozhodol, že on už je starý škôlkár a ostatné detičky tam ..."poveselí".... 😀 😀 😀 Včera učiteľka žalovala, že im zdrhol do veľkej triedy, lebo on už je veľký chalan a v malej sa len hrajú a veľkáci mali nejaké vyučovanie alebo ako by som to nazvala a on to chcel robiť s nimi. Takže riaditeľka zahlásila, že máme obe deti, ktoré bažia po vedomostiach. Saška tiež už ako maláčka chodila na AJ aj tanečky aj všetko čo robili veľkáči. Tak uvidíme.
Len by som chcela byť taká malá mucha a pozerať ako tam je. Doma som ho musela kŕmiť, lebo bol lenivý sa nakŕmiť sám. Včera večer bol taký hladný, že nevedel dočkať, kým sa mi dovarí večera. To ste nevideli - úplne nervný pri stole, že on je už strááášne hladný. Potom večeru tak zbúchal, že sme nechápali, ani kŕmiť ho nebolo treba. No radosť sa pozerať. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre