Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

aviril
11. feb 2007

Tak takúto skúsenosť nemám. Práve opačne. Môj strašne málo kaká, minule po vyše týždni a aj to s pomocou rekt.rúrky. A aj zúbky mu vyšli a vôbec ho neprehnalo. Je mi ľúto, ale v tomto Ti neporadím ☹

laurajana
11. feb 2007

jankamanikova nas kakal hlieny ked mal raz sopliky, ale to kakal hlieniky len raz, teraz kakal zatial kazdy den - 5 dni dozadu...ale to je asi tiez zo zubkov...

pekny vecer a zajtra je zasa pondelok, ach hruza... 😖

renca3
11. feb 2007

Janka, aj my mame hlienovite zelene stolice. A to aj 2x denne. Ma uz tyzden sopliky, tak asi to bude tym. 😒

zuzka111111
autor
11. feb 2007

uz sa to tu o tej stolice v nejakej teme pisalo a mam pocit ze to bolo pre sopliky u kazdeho

iank maminky chcystate sa aj s dorobcami na dovolenku k moru&?????

renca3
11. feb 2007

my ano. uz mame zajednanu na jul.

zuzka111111
autor
11. feb 2007

a kde idete neviete o nejakom dobrom mieste?? a letecky alebo autom???

sillas
11. feb 2007

no my kakame stále iba horčíčáky..soplíky malý ešte nemal takže ani žiadne hlieniky sme nemali..aspon niečo nás míňa.. 😉

ach baby dovolenka, my sme nikde neboli odkedy máme malu, môžem iba snívať, ja vám budem tiško závidieť..

zajtra ideme asi do PD, tak som zvedava ako zvladne cestu maly, ide manžel aj so svokrom, tak sme sa ku nim nasačkovali, lebo už mi zo všetkého šibe, nikde som nevytiahla nohu už rok..a už som z toho riadne nervozna..

sillas
11. feb 2007

a beriem aj malu, nedam ju do škôlky, a hadam skočíme aj do Zoo.

mario
11. feb 2007

Janka, my sme tiež mali také kakanice už dva krát a to aj niekoľko dní. Niekedy ten soplík v nose nie je, len steká vzadu nosohltanom, to je jedna z príčin. Alebo ak sa bábo veľa napapá a vybehne mu občas papanie hore pažerákom, tak sa jeho sliznica bráni tvorbou hlienu a bábo aj viacej slintá, ak vybehuje hore papanie tak býva bábo chvíľu také akoby zachrípnuté, len pár min. Neboj tieto malé zázraky si každý den musia zvykať na niečo nové a veľa vecí jednoducho nemá vysvetlenie. Ak je bábo spokojné a usmieva sa, tak je to o.k.
Dovolenka? ja bojujem sama so sebou, či ísť. Chodievali sme už páť rokov po sebe vždy na celý mesiac k moru, ale teraz mám obavy, akoby to fungovalo. Ved cez tie horúčavy Od desiatej do tretej by som musela byť zalezená s malou v hoteli a to na dieťa začínajúce používať nôžky je dosť dlho.
Silas prajem ti krásny den a zmena ti prospeje, uvidíš.

zuzka111111
autor
11. feb 2007

sillas takze 4 roky ste neboli nikde??? boze no ja som velmi zvedava aka bude dovolenka z malou ci to pre nu vobec este je vhodne ale v piesocku by sa mohla dzabkat s tatom a maina sa bude opalovat 😀 no a uz by som aj mohla prestat snivat 😵

sillas
11. feb 2007

no a nejdeme nikam, svokor ma vela vybavovačiek, tak by sme prišli neskoro domov, takže bolo by to horšie ako lepšie..fnuk.. ☹
takže zase pekne sedieť doma na riťke...
zuzka...veru nikde...ja som bola s malou predvlani v lete v Bojniciach na 3 dni, bývali sme v hoteli, malej sa veli páčilo, ešte dodnes to stále spomína, tam nas odviezli ale domov sme cestovali 7 hodin, taxikom, autobusom a vlakom..mala v pohodičke, len ja som bola z toho vystavena.. no a vtedy ešte poobede spávala, tak spala v ZV na lavičke.. 😀 kým sme čakali na vlak.. 😀 😀

sillas
11. feb 2007

mario...mesiac??? a to mate aku pracu že môžte na tolko vypadnuť.??? 😉

mario
11. feb 2007

Silas, to ma tááák mrzí.
No sme živnostníci, teda ja momentálne pasívny. Ale aby to nevyzeralo že nevieme čo so sebou, tak ten mesiac má dôvod. Náš prvorodený mal nábeh na astmu, už obyčajné prechladnutie bolo katastrofa, niekedy užíval aj 10 druhov liekov a 3-4 spreje, Tatry mu nerobili dobre a tak nám odporučili more s tým, že na 1-2 t to nemá význam v jeho prípade. Tak preto.

sillas
11. feb 2007

no tak asponže s týmto nemáme problem u deti, lebo lekári by mi to mohli odporučať kolko by chceli..ale potom by sme asi neplatili polroka byt a polroka nejedli.. ☹ aby sme si to mohli dovoliť. 😠
mario..ale každý kto bol s malym dietatkom na dovolenke, tak si to iba pochvaloval, že práve dovtedy je to dobre kym nechodia, lebo sedia a ležia..poprípade lezu po štyroch, takže ovela menej starostí a ešte ked budeš stále kojiť...tak si to určie dobre užijete. 🙂

renca3
12. feb 2007

dobre ranko. my uz mame vlastne den. tie budicky o 5.00 ma uplne vystavia. ☹

Ano chvalia si dovolenku s malymi detmi. Ale 10 mesacne uz nie je take pohodove. To uz treba prenasledovat, pripadne vodit za ruky.
My sme boli so 7 mes. a bolo dobre. Este bol takmer uplne kojeny, len obedy papal nemliecne. Teraz to bude o dost narocnejsie, oddychovat tam urcite nebudeme. Ale kedze sme vlani neboli pre moje rizikove tehu, tak sme sa na to dali, lebo ja som astmatik a more je fajn aj pre deti.

Ideme autom na Sardiniu, tak tej cesty sa trochu desim. Bude to asi na 24 hodin cestovania. 😒

zuzka111111
autor
12. feb 2007

a ako to riesite v hotely alebo kde ste ubytovani lebo si neviem predstavit ze som v hotely na 5 poschodi tak ani pohnut sa nemozem lebo mala sa bude budit a prec neodidem nie?? asi nieco niske kde su izby na prizemii nejake sedenie pred izbami a bazenikom ale ja mam predstavu nejaku a nic k tomu podobne neviem najst ..a 10 m mimi zvladne lietadlo??

renca3
12. feb 2007

presne ako pises, moje poziadavky boli: apartman s kuchynkou na prizemi s predzahradkou a moznost kupat sa v bazene v najblizsom hotely a teda pripadne aj moznost zakupenia vecier v tomto hoteli.
Ja som toto zadala a manzel hladal. Tiez si neviem predstavit dve deti udrzat medzi 4 stenami na hotelovej izbe.
No a ked sme Lea este vozili v kociku, vecer sme ho posadili, pripadne dali lahnut do kocika a isli sme do vecernych ulic, pripadne do podniku vonku na drink. To sa este da. Teraz to bude istit flasa vina na terase pred apartmanom. 😉

zuzka111111
autor
12. feb 2007

no asi to vinko na terase to isti len este nieco najst

sillas
12. feb 2007

uff Renca teda riadna cesta...budes potrebovat pevne nervy..
to ranne vstavanie ti nezavidim, ja som dneska tiež nabalila do kočíka maleho a išli sme odniesť malu do školky, manžel nie je doma a ona s nikym iným do školky nepôjde, tak hrdo ukazovala kamošom bračeka..som bola unesená..
😅 hrozne ma bolia prsia, maly velkmi vela cucal v noci, dufam, že sa mi nezapáli, nemôžem sa ani dotknut... ☹

sillas
12. feb 2007

no a čo sa týka toho vínka, ja sa už baby neviem dočkať kedy si už môžem dať donosa také 2-3 deci..velmi mito chýba tak trochu z týchto stresov otupiť zmysly...asi pred týždnom som si dala male pivo...krochtala jsem blahem... 😀 😀

sillas
12. feb 2007

baby, po 5 mesiacoch sa mi asi fakt zapálil prsník...mám zvýšenu teplotu 37,3..lavý cici nenormalne boli, neviem maleho držať ani na rukach, lebo mi na neho tlačí..a to manžel príde iba niekde pozde večer, ešte po malu do škôlky bude treba isť ..čaká a krásny den...
viete niečo poradiť na zapálený prsník???

zuzka111111
autor
12. feb 2007

mas aj hrcky na prsniku?? spoluleziacej v nemocnici davali teple obklady a cipky ale jej sa potom az velmi zvysila teplota tak dufajme ze tebe sa uz nezvysi

renca3
12. feb 2007

To som nevedela, ze po takom case je to mozne. Ved naliate si ich nemala, ked stale cuca.
Kamoska brala ATB, ale to mala cez 39. Snad sa ti to upravi.

renca3
12. feb 2007

Ja som dnes bola usetrena cesty do skolky, lebo Leo ako dycha, piska mu to tam ako tuberakovi. Dr. som zavolala na vecer k nam, lebo drobca nemam kde nechat a do tej cakarne ho nevezmem. Takze cely tyzden budem mat Lea doma a este aj na buduci, lebo maju prazdniny. Robotka v nedohladne. A mna tu odvezu. 😝
Vlastne aj tu oslavu sme prelozili pre chorobu. Dufam, ze do leta tie jeho narodky oslavime. 😒

martina236
12. feb 2007

sillas je mi luto, ale hadam sa to popravi. potrebovala by si ale pomoc, vsak. ty to predsa zvladnes, vsak si zena, nie? myslim, ze tie studene obklady by pomohli a mne stahovalo aj biele vino. uplne obycajne krabicove si kup a prikladaj obklad. ja som mala zapal ale az 40 teploty. neprajem nikomu. poznam baby, co mali zapal aj 8, 9 mesiaci kojenia.

my sa tiez chystame na dovolenku. zatial vedu grecke ostrovy, len sme este nic konkretne nevybrali. uvazovali sme aj nad chorvatskom, len to pocasie, no neviem... nie je tam take stabilne a iste.

renca, pevne nervy s chlapiskami, nech ta neustvu...

laurajana
12. feb 2007

sillas tak to Ti verim, raz za cas "vypadnut" z denneho stereotypu je super vecicka, urcite nacerpas vela sil a prides na ine myslienky, mne napr. dobre padne aj prechadzka na uplne inom mieste ako chodim, to som cela happy ked niekde inde ideme...ale to zasa my chodime casto kde kade, len aby som sa "nezblaznila" ja nevydrzim doma dlho...o tom to je 😀

my by sme na dovolenku chceli ist k moru s rodinkou tak uvidime, sli by sme autom a do Chorvatska...tak sa uvidi, ako na tom bude maly a tak, ci bude zdravi, este je to "daleko"

sillas
- Na zmiernenie bolesti a uľahčenie výtoku mlieka si prikladajte teplé obklady, prípadne postihnuté miesto sprchujte teplou vodou s jemnou masážou prsníka.
- Dojčiť začnite zo zdravého prsníka, po chvíli, keď začne reflexne odtekať mlieko, prejdite na postihnutý prsník a dojčite tak dlho, aby sa čo najviac vyprázdnil.
- Súčasťou prevencie je i dobrá podprsenka - prsia podopiera, ale netlačí.
- Dôležitý je príjem dostatočného množstva tekutín a odpočinok.
- Bolesť prsníka možno zmierňovať ibuprofenom.

pri upchatých vývodoch (stvrdnutý prsník) a miernych formách mastitídy si matka zvyčajne poradí aj sama. Ak problémy trvajú dlhšie ako 3-4 dni, objaví sa vysoká teplota (nad 38 °C), prítomný je silný žltý alebo zelenkastý výtok z bradavky, treba vyhľadať lekára. Niekedy sa zdá, že deti odmietajú mlieko z chorého prsníka, zrejme pre jeho slankastú chuť spôsobenú infekciou. Výživná hodnota mlieka sa tým však nemení, a keby aj obsahovalo nejaké baktérie, tráviace šťavy dieťaťa ich zahubia.
Skúste myslieť pozitívne a presvedčte sama seba, že teraz to bude určite lepšie." snad je tam nieco pozitivne

laurajana
12. feb 2007

sillas tu je to tak pokope 🙂 snad cosi pomoze

http://www.primar.sk/mliecnaporadna/Question.as...

zuzka111111
autor
12. feb 2007

ale je to zvlaste ze sa zapalia skoro stale osm pocula pripad ked sa velmi naplnili tak sa zapalili nie ked sa normalne kojilo ☹

mario
12. feb 2007

Tak Silas, liehové obklady vraj sťahujú zápal a zápal býva nielen z naliatých prsníkov, ale aj z baktérií, ktoré majú detičky v puse a dostanú sa cez bradavky do prsníka.
Dovolenka - odporúčam vám KLEK v Chorvátsku, je to mini letovisko uzatvorené rampou, s veľkým detským ihriskom, dva obchody, reštika s možnosťou objednať s.ravu, malý hotel a apartmány, každý s terasou. Môžte tam kočíkovať, staršie deti bicyklovať, kolobežkovať, nemajú sa tam kam stratiť a autá tam nebehajú. Skúsim nájsť k tomu prospekty a ak máte záujem, tak to naskenujem a pošlem vám.
Inak mám pána, ktorý vám ušije dovolenku na mieru a odporučí miesto aby splnalo všetko čo chcete, ale len Chorvátsko, je to cez ich chorv. cestovku, najbližšia pobočka je v madarsku.

sillas
12. feb 2007

dakujem baby..už ommala teplotu 38,3 tak som dala aj tabletku, maly si hodil hodinového šlofíka tak som spala s ním, ta rada s tým, že začať so zdravým a potom priložiť zapalený sa mi zdá super, lebo to nebude bolieť ked začne rozťahovať, lebo sa mi spušta mliečko same.
neviem z žoho to môže byť,ja som už s niečim takýmto ani nepočítala, veda aj vonku stale nosim plienku v podprsenke.. 😅
ale neviem či som nenachladla, lebo v noci si do trička ked idem kojiť davam plienku aby nezamočilo tričku,a viem že som sa zobudila na to, že som mala aj napriek tomu mokre tričku,plienka sa asi zošmykla, ale neprezliekla som sa, žeby tak málo na to stačilo??
a skusim aj nejaký alkohol...ved sompísala že mám chuť, tak aspon budem čuchať od prsníka..hehe 😀 😀
a ved práve že no nemám ani hrozne plny, ved maly vycucia..bradavka je uplne v poriadku žiadna ranka..ale žlazy nenormálne bolia..

renca3...no nezávidím..viem čo to je..ja som teraz 5 dní za sebou robila papiere od ôsmej ako maly zaspal do polnoci..a ešte čo to aj cez den a to ešte zdaleka nie je všetko..teraz môžem pauzovať. 😠

laurajana..ja už začínam byť psycho z toho že sme stále doma a iba tu v meste, ale nemáme vyše roka auto, tak kým ho mať nebudeme, tak ma už iba niekam odvezu.... 😀
renca..možno sa tam potom stretneme... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre