Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
23. feb 2007

ano mal, očkovali ho v pondelok a v utorok poobede mal a v stredu, potom sa to už neopakovalo, ale dr. vravela, že ked by mala byť reakcia po očkovaní tak by sa to prejavilo v ten den večer alebo ešte najneskôr rano.
ten krč bol asi taky že ked som ho držala na rukach, zrazu sa nahol na lavu stranu ako keby sa poskladal, cely strnul očervenel a nereagoval, nevedela som ho vystrieť ani zložiť a potom to prešlo, preto sme boli u detského neurologa, ale povedal, že mu tam poslali krásneho zdraveho chlapca, až na ten pruh. Vravel že ked je to važnejší pruh, tak pri niektorých polohach mu môže vbehnuť do svalu črievko a to ho môže zabolieť, ale jemu sa podla hmatu zdalo že zospodu je sval uzavrety, iba zvrchu je natrhnuty..laicky vysvetlene.

okta
23. feb 2007

fiiiha, tak toto, ale je fajn, ze neurolog potvrdil, ze ste v poriadku, tak sa drzte 😉

sillas
23. feb 2007

veru aj ja som velmi rada..uvidime čo povie chirurg na buduci týžden.

mario
23. feb 2007

Keď to čítam, až ma brucho rozbolelo, budete o.k., ale je to hrozné, že sme také bezmocné pri tých našich pokladoch a kým vyrastú, tak sa nastresujeme ešte dosť. 😒

jankamanikova
23. feb 2007

sillas - bude ok. Mojej kamratke syna operovali. Zistili mu vsak ten pruh dost neskoro a teraz, ked mal dva roky, tak ho operovali. Mal to dost velke, a ked isli na operaciu museli byt absolutne zdravy, inak by operaciu prelozili ma iny termin. Ale operaciu zvladol dobre.
Tak sa drzte!!!!

palma
23. feb 2007

...kto chce vidieť sillas s riškom,kukuk do mojho albumu 😉 😉 😉 😵

renca3
23. feb 2007

su pekny parik ... 😅

martina236
23. feb 2007

palma, na neuverenie ze Linduska je oktobrova. tie kraaasne vlasy...

mario
23. feb 2007

Tie fotky sú super, tie vlaaasy, také som ešte na dieťati nevidela! Naša vôbec ešte nevie, že nohy sú aj na státie, veď Linda bude takto o chvíľu chodiť. 😎

laurajana
24. feb 2007

palma, presne tak, pripájam sa nááááááááádherný párik - "budúci milenci" ...sranda 🙂

jankamanikova
24. feb 2007

No, akosi tu nie je nikto. Tak Vam len prajem krasny vikend a prajem kopec lasky.

laurajana
25. feb 2007

keď nie septembrovky, tak septembrové bábätka zanedbávame...ešte že len tu na koníku...zanedbávanie tejto stránky hovorí o tom, že sa naším miminkám venujeme dostatočne 🙂

laurajana
25. feb 2007

ahojte "lenive" babule-mamule, musim sa pochvalit, nam sa podaril zazrak, maly zaspava po kupani o 19:00 a spi do rana (s prestavkami na jedenie, samozrejme) to je kraaaaaaaaaaaaasa... tak pekny vecer a zajtra prijemny zaciatok noveho tyzdna...ahojte

okta
25. feb 2007

Laura, blahozelam,viem si predstavit, aka je to pre teba ulava, nech vam to uz vydrzi 🙂
...a daj recept, ako na to 😅 ....

laurajana
25. feb 2007

ahoj okta...dakujeme krasne, inak ani sama neviem, ale asi preto, ze cez den spinkame len od 12:00 do 14:00 napr. mimo toho santime a tak a potom sa po kupkani napapame a sme "tvrdy" 🙂

renca3
25. feb 2007

lauri, tusim si tu pises sama so sebou. 😅
Tak nas maly dnes tiez zaspal o 19.00, zato oslavenec spal v noci 7 hodin, poobede nespal a teraz vobec nevyzera na postel. Ja neviem, kde ma zabudovane tie baterky 😀
Zajtra uz ide do skolky huraaaa. Uvidime, dokedy vydrzi zdravy. 😒

laurajana
25. feb 2007

renca nieeeeeeeeeeeeeee... 😀 ale uz to tak pomaly vyzeralo 😅

to je pravda tie deti starsie idu asi fakt na baterky, aj krsna Nikol co ju tu mame, sla len teraz spinkat aj to musel s nou ist moj manzel, rozpravat pohadku, ona je z Ostravy, tak sa manzel smial, ze sa musi ceske pohadky naucit 😀

okta
25. feb 2007

renca, ja tiez hladam tie baterky
Laura, nas maly ked spi cez den menej ako je zvyknuty, tak noc je este horsia ako zvycajne, no snad, ked budem prikrmovat, sa to zlepsi

laurajana
25. feb 2007

no včera napr. nespal ani cez obed veľa by som povedala, že spal za celý deň hodinku a večer hoci bol unaveny tak nie a nie zaspať je asi pravda ked sa hovori, ze cim viac je dieta unavene, tym horsie sa mu zaspava a spinka 😕

martina236
25. feb 2007

nam sa to tiez po tieto dni akosi kazi. vstavali sme rano medzi 8.00 a 8.30, no posledne je o 7.00 hore. ale spavat chodi vecer rovnako, samozrejme niekedy plus minus pol hodinka.
boze a vcera mi padla z postele. na laminatku. ludkovia neviete si predstavit, ako som sa zlakla. spustila taky plac. stalo sa vam to uz?

mario
25. feb 2007

Ja som včera uspávala od ôsmej do pol jednej v noci, ani dnes to nevyzerá lepšie, budí sa každú chvíľu a pokaždom ju musím dať na prsník, starší je zasa chorý, vydržal bez choroby až dva týždne a tak sa k vám dostanem len na otočku.
Z postele ešte nespadla, ale už ju nechať samú nemôžem, lebo sa premiestňuje veľmi rýchlo, neboj martina, asi to patrí k ďeťom ako rozbité kolená. 😢

jankamanikova
25. feb 2007

Ahojte!
Tak pisem teraz len tak. Mali sme s Janym "filmovy vecer". Aspon sme si zaspominali na davne casy, ked sme tak bezne chodili do kina alebo si pustili DVD. Joj, to bolo ... Dnes sme sa po vveeeeelmiiii dlhom case rozhodli si len tak pozriet film. Teraz o tom kecame a ktovie ako to skonci 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Babuliatka nam spinkaju a ja sa tesim.

renci - my mame tiez take chraplave dychanie, ale je to uz po tych dvoch dnoch lepsie. A mozem s nim ist von?

Inac co sa tyka spanku, tak u Matuska plati, ked spi horsie cez den, prejavi sa to tak aj v noci. Takze dbam na to, aby mal pravidelny denny spanok (trikrat), a potom buva vyborne aj v noci. Tak Vam prajem krasne snicky a dakujem, ze ste!
Pozdravuje Vas manzel. Ten sa ma stale pyta, co to tam ale pises?????

mario
25. feb 2007

Tak idem aj ja niečo pozrieť v TV, dobrú nôcku maminky a zdravím manželov. 😀

laurajana
26. feb 2007

ahojte babule...

mata, nam este "nespadol" musim potukak, lebo sa to moze stat, neboj urcite sa jej nic nestalo...treba mat oci vsade, ze? Presne tak, teraz majú obdobie batolenia a raz-dva sú tie deturence vsade 😒

jankamanikova - dakujeme pozdrav tata od nasho tata, ten je tiez vzdy zvedavy co a ako...to tu "kvakoceme" 🙂

laurajana
26. feb 2007

babule ked budete mat cas, napiste Vase nazory na "behatka-choditka", ci pouzivate, dobre? My zatial nie a ani sa do toho nejak nehrnieme...papa

renca3
26. feb 2007

martina...Teo sa zatial nepretaca, cize zatial pad nehrozi 🙂
Ale Leo mi spadol asi tak 4 krat . No je to neprijemne, take bum ako vrece a potom plaaaac. Neviem, zeby tie pady boli pricinou, ze je taky divoky? 😀

janka...uz som pisala, ze nam Dr. vravi, ak nie su teploty, mame ist na hodinku von. Lepsie sa mu tam dycha. No ale na ZOO to nevyzera. Tu sneziiii, hruuuuza.

jankamanikova
26. feb 2007

lauri - vdaka za pozdrav!
Ja choditka neuznavam, z tychto dovodov: jednak nicia chrbticu babetka a zatazuju ju zbytocne; babetka, ktora chodili v choditkach, tak neskor dostupuju na spicky, co tiez nie je spravne pre chrbticu. A tiez choditka zaberaju priestor v byte a nicia nabytok, ked babo chodi 😀 . Ale to je len moj nazor. Vseobecne som pocula, ze choditka sa neodporucaju (aj preto, ze narusaju prirodzeny vyvoj dietata; babo ma travit vela casu na brusku a tym sa podporuje jeho zdravy vyvin). Babo sa ma ucit chodit same, bez pomoci.

Inac sme mali otras noc s Matuskom, to sa nam este nestalo. Tak krasny den.

zuzka111111
autor
26. feb 2007

ahojte maminky ... vy tu toho stihnete popisat 😉 ja len citat stiham 😅
lianka je uz malicky certik ... v nemocnici mi hovorili ze toto dietatko bude certik ze to vidia na ociach a mali pravdu ta uz teraz piska co mam robit 😒

martina236
26. feb 2007

dobre rano vsetkym. ked som 4.30 vstavala malej dat jest a pozeram von oknom. ach jaj, metelica poriadna. tak som nesla o 6.30 ani ku koznej, pretoze sestricka dochadza, urcite by tam tak skoro rano este nebola.

renca, no mala sa pretaca jedna radost a fakt som sa na sekundu otocila a bola dole. manzel mi hovori, uvidis, teraz sa nebude mesiac pretacat, co sa bude bat. ale nic, chvalabohu nezanevrela na tento druh pohybu.

laura, ani my nebudeme "choditkovat". tak ako pise janka, nici to chrbticu, vznika tzv. spickovanie a tak. takze sa budeme ucit bez.

janka, co bolo v noci?

emily85
26. feb 2007

ahojte maminy, dlho som tu nebola, mali sme menšie zdrav. problém s malinkým, ale už je to o.k.
malinký sa už stavia na nožičky, pýtala som sa lekára a on povedal, že na chvíločku ho môžem dať do chodítka, že aspon spevnie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre