Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
26. apr 2007

mario...ja som už z toho premeriavania tiež chora..bol zase nepokojny, tak som mu zmerala pred polhodkou strašne plakal ale jest nechcel../nechapem/, a mal 38,3..
martinka..u dr sme boli na pohotovosti ešte v nedelu doobedu, lebo to bolo s malym dosť zle..tam nam predpísala bohužial atb, nevedela som sa skontaktovať s našou dr.. a mala som sa maleho nechať tak do pondelka, tak preto ma to desi že je pod tabletkami a teploty ma stale...zajtra ideme k tej našej som zvedava čo povie.. ☹
mario...
ja som na tom opačne, ja mam teplotu okolo 35,7 do 36,2, takže málo a ked mam 37,2-3 to je pre mna už hotova totálna choroba... 😝

sillas
26. apr 2007

inak mne maly tolko spapka na obed, že ked to porovnam tak čo sa týka obeda zje viacej ako Lucka.. 😕

renca3
27. apr 2007

Tak to mas pekneho jedaka. Moj nechce poriadne otvorit usta na lyzicku. Len pootvori a cucka z lyzice. 🙂

laurajana
27. apr 2007

ahojt babule...sillas sme na tom asi podobne s jedenim u drobcov, len ja to nemam s kym porovnat...ale ak porovnam s malou Nikol - krstniatkom, tak v podstate zje Matti toho ovela viac 🙂 pekny dnik a vela, vela zdravicka...

Inak babule ako ste napr. vcera obliekli drobcov, ked je taky hic...davate pancuchy?

renca3
27. apr 2007

Fuuu, pancuchy sme uz nemali ani nepamatam. Len teplacky, nohavice.
Ale ja mam tiez problem s obliekanim. My sa prevazame autom na ihriska.
V aute sa zapoti, potom ho vonku ofukne a uz ma sople. A v noci aj kaslal.
Takze zase mame program na tyzden, vytahovat sopliky. 😒

viktoria
27. apr 2007

no pozerám že jedna je prehriatá, druhá je podchladená ojoj....
no ja s tým nemám problém akurát odkedy som porodila prve dieta tak odvtedy mám stále nízky tlak ale pre mna to je normálne lebo ked sa mi len o trochu zvyši tak už mi je zle....
no s tým jedením aj u nás to je tak že Tobias zje viac ako Vikina...
on vlastne by stále jedol keby som mu niečo dávala on totiž zatial ešte nič neodmietol.... 😀

sillas
27. apr 2007

caute baby...no my sme na tom dosť zle, celu noc teplotoval 39,2, nič som nespala, bol nepokojný..boli sme u dr. tak ma zapálene hrdielko stále, a prešlo mu to na priedušky, dali mu dalšie tabletky som z toho hovota dr. ma musela ukludnovať a nechápem že z čoho, ráno mal 39,5!!! po čípkoch, nechce piť, dokonca aj kojenie v noci odmietal..vela plakal..aj teraz ma 39..som hotova..tak nam baby držte palce.. ☹

renca3
27. apr 2007

Sillas, myslim na vas. Skusala si stahovat teplotu sirupcekom Brufen?
Mojim ten zabera najlepsie. Davaj mu pit striekackou. No ked ma zapalene hrdielko, asi sa mu nechce prehltat. To bude o chvilu dobre. 😉

sillas
27. apr 2007

renca mne sa najviac osvedčili čipky, lebo mi zvykne grckať takže čípok je istejší v našom prípade...
ja verim že sa mu zle prehlta ale jedlo prehlta jedna radosť.. 😀 pritom mu to nevadi.. 😝

sillas
27. apr 2007

dufam že bude dobre cez den spať, lebo v noci toho vela nenaspal, každých 10 minut bol hore..

viktoria
27. apr 2007

sillas tak ti prajem vela síl, je najhoršie ked dieta je chorá a ty mu nemôžeš pomôcť, dufám že vám to čoskoro prejde... myslíme na teba... 😉

sillas
27. apr 2007

dakujem baby, zatial žiadna zmena teplotuje od rana o druhej zaspal mal teplotu stále 38,7,,ešte stále spí, sa mi zda že mu klesla...uvidime ked sa zobudi...tak mi ho je luto..hlavičku ma ako radiator.. ☹

okta
27. apr 2007

Sillas, drzte sa, myslim na vas!

martina236
27. apr 2007

sillas, to mi je luto, ze maleho trapi teplota a to hrdielko. skore uzdravenie.
aj nasa bola dnes mrzuta a po kupani sa mi zdala trochu teplejsia, tak som jej zmerala teplotu a mala zvysenu . 😒 teraz spinka, hadam len unava, alebo zuby, alebo z toho zachripnutia.

renca3
28. apr 2007

Dobre rano.
Tak dufam, ze tento nas septembrovy detsky lazaret je uz na tom lepsie.
Caka nas slnecny vikend, tak ked mozte, uzivajte si ho s detickami vonku. 😎

jankamanikova
28. apr 2007

Ahojte!
Tak a som "novozamovcanka". Stahovanie dopadlo super, len som zvedava, ako to bude znasat Janik. On je Vam taky bystry sibal, ze ja ho uz "neopijem ani rozkom" 😎 .
Matusko - ten je v pohode, akurat sa nam predvcerom prvykrat sam posadil. Tak ako je na brusku, tak si taha rucky k sebe a hop - uz sedi. Ale predstavte si, jemu to nestaci, tak pozera, kde by sa mohol chytit a postavit. Ale to sedenie je take "zabkovske" 😀 😀 😀 😀 .

Mario - som na Tebe zvedava, vlastne cela nasa rodina.

Renca - na tej akcii sme boli minuleho roku a toho roku sa tiez chystame. Do Blavy, takze sa tam stretneme, ok? Budem sa tesit.

jankamanikova
28. apr 2007

Inac byt sa nam paci, vlastne vybral ho Jany. Akurat je komplet zariadeny, tak musime davat pozor, abz tie nase deticky nieco "neporobili". Ale je velmi prakticky a pekny. Je to uu nas stvrty podnajom, takze mame toho preskakane az-az.
Len som zvedava, ako to Janik prijme.

Sillas - zvladnes to, bude dobre a posielam malemu pusinky.

Nas Matusko je tiez papac, ale predstavte si, ze masko mu zatial nechuti. Asi bude vegetarian. Inac babule, mozem uz davat aj nejaku desiatu? A co vsetko mu mam dat? No, dnes jedol len mna, lebo pri stahovani sa toho vela nedalo jest.

Takze Vas prosim o nejake typy na tu desiatu. Prosim ....

martina236
28. apr 2007

janka, tak dobre zabyvanie prajem 😎

my desiatujeme aj nedesiatujeme. kedy ako chce, ale zvacsa banan, hrusku nastruhanu a hippky vyzivy. uz jej niekedy do vyzivy pomrvim aj jednu susienku od nestle pre deticky od 6. mesiaca.

martina236
28. apr 2007

dnes som ako vidim nic nezmeskala. ako ticho tu je...

sillas
28. apr 2007

jankamanikova...tak prajem vam aby ste dobre znašali zmenu prostredia, hlavne teda Janik, nakolko on to najviac vnima..

no dneska sa to už začinalo podobať na našho Riška, ešte do rána mal teplotu, cez den nemal , zatial nema, tak dufam že sa to už nevráti..

čo sa týka dej desiaty, tak ja davam výživu jablkovu , jablkovo-vanilkovu, bananik a taktiež ako martinka tie sušienky od nestle.
tie mu chutia ked mu ich rozmustim v čajiku.

renca3
28. apr 2007

Ja davam na desiatu jablko, banan alebo vyzivy.
Sillas...tak uz mate kludnejsie, to som rada. My tahame poctivo sopliky, lebo z nich kasle. Raz si kychne a plny nostek. Tie noci su zaujimave, ked kadze 2 hodiny hucim s vysavacom. Sused si moze mysliet, ze som chorobne poriadkumilovna. 😀

martina236
28. apr 2007

renca, to nam by ucitelka, co byva pod nami, asi rozstrielala holubnik, keby som hucala v noci s vysavacom

renca3
28. apr 2007

Jeeej ale pod nami nikto nebyva. To len sused nad nami pocuje. 😅
A u tych vedla mi je to jedno, lebo uz par noci som som kvoli nim prebdela. 😠

martina236
28. apr 2007

tak im potom zavrc poriadne 😉

sillas
28. apr 2007

renca ....no pod nami tiež nikto nebýva.... ☹ a vedla ženkí kzptí 2 x do týždna chytá hysák a kričí na muža a na syna a tiež sa neda spať..

no maly ma zase 38 teplotu.. ☹

jankamanikova
29. apr 2007

Ahojte!
Tak prva noc v NZ bola zaujimava, lebo sa mna lepili MAtusko a Janik naraz. Matusko to je jasne, lebo chcel svoju cicu, ale Janik, tan to prehanal. Resp. tak to citil, dokonca istu fazu noci lezal na mne 😉 😉 😉 😉 . Takze som sa nevyspala, ale aspon som mohla skonstatovat, ze byvat na 6. poschodi nie je az taka malina, lebo je tu horuco. Doteraz sme boli vzdy len na prvom 😉 .

Tak Vam prajem slnieckovy den, aspon u nas taky bude 🙂 , tak sa tesim.

Sillas - skore uzdravovanie.

A dakujem za typy.

martina236
29. apr 2007

zase renca, radsej pretrpiet asi susedov, ako vrcar s vysavacom a odsavat. nech su deticky zdrave a vysavat len prach po dlazke, nie?

vsetkym krasnu nedelu.

viktoria
29. apr 2007

ahojte takže už ste prestahovaní, tak nech sa vám tam páči...
dnes je u nás velmi zima lebo fuka vietor...
no baby dnes som mala asi najdlhšiu noc, pretože malý sa celu noc prevracal na brucho a ja som ho musela dávať spať lebo mnaučal, no nakóniec po hodine som si ho zobrala k sebe na postel...
na desiatu máme tiež bud vyživu, jablko alebo dráčik.... ale nedesiatujeme každy den, záleží od toho ako dlho spí........

renca3
29. apr 2007

Sillas, tie teploty nedaju Riskovi pokoj. Ako bolo cez den?
Janka, horuco este len bude v lete. Alebo ked nepojde vytah. 😝
Ale to len vtip. Hadam nie.

jankamanikova
29. apr 2007

Ahojte!
Renca - mas pravdu, ze v lete bude horuco, ale moj organizmus je tak stavany, ze v zime chodim v tricku, tak co budem robit v lete 😀 . Tak preto sa mi zda, ze je tu teplo, ale ked tu bude naozaj teplo, tak neviem, co budem robit.

Sillas - ako?

Viki - nas Matusko sa tiez uci spinkat na brusku. Nastastie nam to ide v pohode. Zacal s tym prevracanim v spanku na brusku tento tyzden, sem - tam sa zobudi s prekvapenim a placom, ale inac pohoda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre