Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
24. máj 2007

Zapajam sa k tym nozickam. Aj ja som bola nazoru na boso v byte. No a Leo ma ploche nohy a mame specialne ortopedicke vlozky do topanok. Uz sa s nim chystam na kontrolu. Neviem, ci to ma z toho chodenia na boso alebo z toho, ze ma nohy do X a naslapuje vnutornou stranou. To je len osobna skusenost.

zuzka111111
autor
24. máj 2007

ahojte boli sme na poradni a mame konecne 7690 a 66 cm sme satle mrnavi oproti vam ale konecne uz aspon nad 7 kil

inak mna hned upozornila pediatricka ze aspon capacky nosit ked uz vstava na nozky a ze ju nemam chytat za rucky a skusat s nou chodit lebo ze by sa mohla naucit chodit a ze je to velmi skoro a ze potom su nozky do " O " tak neskusam radsej

janka1
24. máj 2007

zuzka nasa vladka zacala sama chodit na 9 mesiacov a nema nohy do O 😉

zuzka111111
autor
24. máj 2007

janka ja len hovorim co povedala pediaricka ked zacne sama od seba postavi ia ide tak je to asi inee

jenis
24. máj 2007

Capacky nie su dobre, radsej uz riadne topanocky s pevnou patou. Aspon ja by som dala take, lebo capacky jej nozku nedrzia.
My sme uz na poradni neboli` od siest mesiacov, asi nas dr. nechce vidiet. 😨

renca3
24. máj 2007

Prave som sa vratila z nakupu z Tesca. To bol relax len tak bez deti. Uspala som ich a nemusela som mysliet, co robia a pomahlat sa domov. 😎
A bolo tam malo ludi, tak super. 🙂

zuzka111111
autor
25. máj 2007

renca poznam ten pocit ale ja uz aj s nakupnim kosikom zacnem cickat ako z kocikom uz som zmagorena asi 😀

jenis od 6 mesiacov my chodime kazdy mesiac az do roka ..

inak zenusky poslite mi do Ip vahu a dlzku na 6 mesiacov a 8 mesiacov aby som obnovila tabulku 😀 😀 😀

sillas
25. máj 2007

zuzka...to poznám.. 😀 s tým košíkom

my sme dneska boli u dr, lebo už tretí krát sa stalo že mal na plienke Riško svetloružovú krvičku, neviem či s z pipíka alebo z moču, tak som ho teraz kupala a vyumývala pipík, aj stiahnuť som mu ho mala, ale baby, jemu nevyjde celý žalud..iba polovica, nejde mu to uplne dole..čo s tým potom budu robiť?
No tak dufam, že som mu ten sáčok na cikáčik dobre nalepila a že poobede budem vedieť odniesť moč..
takže sme boli vonku od ôsmej a to už vtedy bol poriadny úpek..takto nebude ani v lete ako teraz.. 😀

bubatinko
25. máj 2007

sillas, chlapcom do 1 roku sa nema stahovat predkozka moja Dr mi to zakazala ze len jemne povytiahnut pri kupani ale nie pretahovat.... potom ze sa moze poskodit pokozka a bude tam mat zrasty ktore mu budu musiet operovat... 😲

renca3
25. máj 2007

Kedze mame s bubatinko rovnaku Dr., mne hovorila to iste.

Baby vonku je peklo. My sme prisli o 11.30 domov. Teraz by sa hodili tie Tatry, trochu sa schladit. Dufam, ze nam to pocko vydrzi o 2 tyzdne. 😉

viktoria
25. máj 2007

ahojte... tak zase u nás doktorka aj urolog vraví že musíme stahovať predkožku aspon raz do týždna, no moja doktorka mu to stiahla a išlo perfektne ale mne sa to akosi nedarí, aj jemu ide iba do polovice žaluda a nasilu sa to nemá stahovať...

jenis
25. máj 2007

Baby este ze take problemy nemam (zatial), ale neviem ako by som niesla moc od Sasky, tam ako nalepis sacok 😨 ? Asi len na nocniku 😀

sillas
25. máj 2007

tieto názory na to sa hrozne líšia, ja som nestahovala, potom ked vraveli že treba tak som skusila ale sa mu to ani nepohlo, a kedže aj minuly týždnem mal tu krvičku na plienke tak som muobzerala pipik či nema ranku alebo čo, tak to mal krásne uvolnene, len neviem či si to on nenatrhol pri tom jeho posuvaní a lození..no dufam že iba to a moč bude ok, a teraz mu to ide ale tak ako vam Viktoria, do polovice zaluda. Len som mu to musela vyumývať aby mal čistý moč...tak sme sa trošku natrapili.

martina236
25. máj 2007

ahojte,

kraaasny teplucky den mame co? od rana po doktoroch, najprv s malou potom ja. ale nastastie je mala uz OK, dnes mame dobrat ATB. ale mesiac nemozeme ist plavat.
v tomto teple sa jej zle zaspava. totalne unavena, ale pol hodinu sa prehadzuje, mrnci, spotena ako mysiatko, katastrofa.

jenis, vy ste este neniesli moc? asi je to vsade inak. tiez som si to nevedela dobre predstavit, ale tie sacky su uz celkom fajn aj pre baby, akurat, ze my musime cakat na moment cikania, kdezto chlapci to mozmu chvilu mat aj v plienke.

... a vcera si mala 1x sama sadla aj sa postavila. mame 8110g a 70 cm. tolko nas aktualny stav 😀

co planujete cez vikend?

renca3
25. máj 2007

My zajtra, pozajtra ficime na Zahorie na akciu MDD. Taka suborova zurka, no akoze aj pre deti. Budu tam mat sutaze, program. Uz sa tesim. Len dufam, ze nic odtial zase nedonesieme. Je to vlastne 1. vikend od dovolenky v plnej rodinnej zostave. Uz ma po tej statnici. Este jedna nas caka v septembri. 😒

jankamanikova
25. máj 2007

Ahojte!
Boli sme dnes u dr. v TT na kontrole, vzali sme si odtial uz aj kartu a pojdeme k dr. tu d NZ.
Nas Matusko ma nadhernu vahu (vzhladom k tomu, ze len nedavno sme zacali prikrmy a sme kojeny) - 9600g. Zak som rada a neviem, aky sme dlhy, ale nosime uz velkost c. 80 - 86. Takze sme asi velmi dlhy.

Co sa tyka plochych noh, je to geneticka zalezitost.
A urcite teraz by som malym nedavala topanocky, do roka urcite nie. Potrebuju mat este volnu nozicku ... Ale ako chcete 🙂 .

Zuzka - super vaha, gratulujem.

Renca - aj ja by som chcela ist tak niekam vypadnut. Je to super, ze si to vyuzila 🙂 . A Leovi sa nozicka upravi, lebo aj mne sa upravila a aj mojej sestre sa upravila. Takze pohoda. Mame zdrave a krasne nozky a chodime stale na boso po byte a po vonku (ked sa da) .... 😎 😎 .

viktoria
25. máj 2007

ahojte tak zajtra ideme do snv ku kámoške, u nás dusno jak v pekle malý vstáva celý spotený ešte aj plachta je mokrá...jankamaniková naozaj krásna váha 😀

jankamanikova
25. máj 2007

Ahojte!
Tak chalani uz spia.
Dnes bol narocny den a Janik to dal aj patricne najavo.
Jeho senziometer ide na plne obratky, ked je unaveny a ja vtedy si pripadam ako total "neschopna matka" a vsetci na mna a neho pozeraju, ze co to sme za rodina 😖 . Janik, ked je unaveny, tak to je hotova "Hirosima" ☹ , a ja nevladzem. No, ale uz spinkaju a ja som rada, ze bude pokojny vecer (dufam).
Ide "Hit storocia" a ja to s Janym pozeram, lebo je to super a velmi sa nam to paci. A my dvaja "stari hudobnici" musime mat predsa prehlad 😉 .
Aj ked moje dva najvacsie "hity" mam doma 🙂 , lebo Janik, ked spusti "Kohutika jarabika" a Matusko mu do toho robi vokaly, tak to je hotova kapela 😀 .

Tak caka nas vikend, tak Vam prajem koepc lasky.
Matusko ma zajtra 8 mesiacov, Jany v nedelu narodky, tak my budeme oslavovat 😉 .

mario
25. máj 2007

No Janka neviem čo jedávaš, že máš také výživné mlieko, asi sa prihlásim k tebe na stravu 😀 . Aj nám už tretí den fungujú príkrmy, na obed polievka a popoludní výživa, večerná kaša moc nefunguje, ale vždy ju pre istotu zarobíme a tatko sa potom prikrmuje tiež.
My cez víkend máme súťaže, v sobotu Cena mesta v spoloč. tancoch v NZ a v nedeľu medzinár. súťaž scénický tanec v BA. Na MDD máme výročie sobáša, už 11 rôčkov.

jankamanikova
25. máj 2007

mario - No, my mame vyrocie "den pred Vami" a zatial 4 rocky ....

jenis
25. máj 2007

No a my mame vyrocie (aj ked nie manzelstva) par dni pred narodeninami malej. Takze oslavime vsetko naraz.
Dnes mi prisiel papier k doktorovi takze buduci tyzden ideme do poradne aj mi.

renca3
25. máj 2007

Jeej Janka, tvoj Jany je narodeny v ten isty den ako ja. Ale asi o par rockov neskor. 😅 My budeme oslavovat neskor v rodine aj s bratovymi
narodkami. Caka nas oslavovaci jun. 😎

Mario...vy ste sama sutaz. No v tomto teple sa este potit na parkete, to je fuska. Junior robi a scenicky tanec?

viktoria
26. máj 2007

tak my máme s manželom 6 te výročie koncom juna, presne v den svadby bol rok čo sme začali spolu chodiť...
u nás dnes bolo na nevydržanie, boli sme robiť guláš, a no malý mal iba tričko a kratasy ale viete kolko má potničiek tak už neviem čo mu mám obliesť...

mario
26. máj 2007

ahojte, daľší horúci den je za nami a zajtra už hlásia búrky a ochladenie, tak uvidíme, či nekecali
súťaž dopadla super, junior bol tretí v štandard. a tretí aj v latine, pri tej konkurencii fantastický úspech, ešte zajtra blava a máme zase týžden kľud
Laurinke idú zasa zúbky a tak je troška nekľudná a mám pocit, že aj mierne teplotuje
prajem pekný večer

renca3
27. máj 2007

Caute baby,
uz sme doma z vyletu. Tak MDD mame za sebou. Bolo super, hlavne deti sa zabavili. Vecer som konecne posedela inde ako doma pred televizorom. No Teo samozrejme "zabaval" nas rodicov. Bolo az prihoruco, ale dalo sa tam aj okupat, tak fajn. Len pobyt v prirode je pre mna alergika teraz narocnejsi. Uz sa tesim na horsky tatransky vzduch. 😎
Tu je to zatial bez dazda, uz by mohlo sprchnut. 😉

sillas
27. máj 2007

caute baby...tak dneska u nas bolo aprílovo. teplo ale s prehánkami, od rána burky potom slniečko a tak dookola..tak sme porobili aspon nákupy.. 😝
U nás bude nejaké MDD na buduci týžden tak snad niečo normalne vymyslia, lebo je to u nas dosť ubohe.. 😒
Baby už len 12 dní a bude den "D"...renca ja sa neviem dočkať vás všetkých a v spojení s tatranským vzduchom...no parada..
mario...jrovi blahoželáme...!!!

jankamanikova
27. máj 2007

Ahojte!
Mame ze sebou nadherny vikend. Vcera sme boli na prieskum v Blave, boli sme hlavne v Avione. V H&M - ku, nieco nakupit pre chalanov, aby boli pekni. Ale hlavne pre Janika, lebo toho musim aj 4x cez den prezliekat, taky je spoteny a ked sme vonku, tak aj spinavucky 🙂 . A tiez nas cakaju oslavy na vychode, tak sme boli nieco povyberat, a poviem, na tie deti maju take krasne veci. Jany len konstatuje, ze Janik ma lepsie nohavice a aj vyber, ako Jany sam 😀 . Tak to je tak. Detom sme nakupili a sebe - ako vzdy - nic.

Dnes sme mali pokojny a rodinny den. Vylihovali sme v posteli rano a aj na obed, to bola parada. Tak sme Janyho narodky oslavili tak super, velmi som rada, ze sme boli doma, ziadne navstevy (ako na vychode). Len my rodinka. Velmi mam rada take dni, ktore ma nastartuju do dalsich dni ...

Tesim sa na Vas babule.

renca - Vsetko najlepsie k narodeninam, nech mas radost na tvari a v srdci pokoj a stastie. Nech sa TI dari, nech si zdrava a spokojna. Mame TA radi a drz sa!!!!!!

mario
27. máj 2007

Ahojte maminky! Nedeľa za nami a aj u nás celkom v pohode, Junior ešte nie je doma z Blavy, malú sa snažíme uspať. Popoludní sme boli trochu prevetrať hlavy v meste na ľadovej káve a podvečer sme pokecali s Jankou a jej rodinkou, oni sú také naše slniečka v tomto čudnom meste.
Renča pridávame sa ku gratuláciám, nech sa ti splní všetko čo chceš.

renca3
27. máj 2007

Dakujem baby, ste zlate.
Janka, tak zase sme sa obisli. Ved Tatry to istia. Aj moj hovori, ze keby mali tie detske nohavice v jeho cisle, hned by ich bral. Nase nakupy tiez zacinaju aj koncia v detskych oddeleniach. 😝

Mario, urcite ste na Juniora pysni. Mate este miesto na tie vitazne pohare?

sillas
27. máj 2007

renca pripájam sa ku blahoželaniu, všetko naj naj naj...a dufam, že ťa doma tí tvoji chlapi rozmaznávajú.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre