Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
9. jan 2007

martinka...no ale aspon nález je negatiny,,ty kojíš alebo je na umelom??

martina236
9. jan 2007

na umelom sme. rozmyslala som, ci nemoze byt alergia na mlieko. ale ona ho pije uz dva mesiace a doteraz nic.

sillas
9. jan 2007

niekedy sa alergia môže prejaviť aj po určitom čase, ked sa to v organizme nazbiera, nemusi reagovať hned. a dr. čo vravela na hnačky?

martina236
9. jan 2007

vies, ona mala virozu. kaslala, kychala, soplila. lekar povedal, ze sa to u nej prejavilo aj tymto sposobom. mala v stolici hlieny i krv. preto sme robili vyter. no choroba na ustupe, resp. by som povedala, ze pominula, lebo fakt asi za den raz zakasle. smectu sme brali posledne vcera rano. az doteraz bolo fajn. stolica bola formovana...

okta
9. jan 2007

sillas, samuelko,martina tesim sa s vami. Je to fajn, ze nozicky su v poriadku a nemusite balit na siroko.
Martinka, drzim palce, aby sa to s tou hnackou nejak poriesilo.

renca3
9. jan 2007

martinka...skus umele, myslim ze Nutrilon HA-hypoalergenne, ak by to malo byt z mlieka. Nemam skusenosti, lebo kojene deticky maju stale riedku stolicu. Od formovanej to ma daleko. 😉

martina236
9. jan 2007

renca, uz som rozmyslala nad tym HA, teraz papame AR, leby my aj grckame, tak neviem, ako by zvladla HA a ci sa to moze takto striedat. pytala som sa lekara, ze ked sa hnacka znova ukaze,ze co? tak ze mam dat smectu opat. no mam obavy, aby to nebolo nieco s crievkami. ach jaj.

jankamanikova
9. jan 2007

martina236 - to je zo zubkov, urcite. Ale skus vylucit tu alergiu. Ale to by vracala v jednom kuse a nepriberala. Dufam,z e to bude pohoda.
Sillas - zaaaaviiiddddm Ti, ale gratulujem. My sa trapime s tou perinkou. Ale cez den ho necham aj na holo, nech si pokope a uz sa aj pretocil na brusko, taky bol stastny z toho, ze som mu nedala perinku. Aj si chytal nozicky. Taky zazrak!
Tak s majte nadherne!

samuelko
9. jan 2007

Maminky,chcem sa spýtať,či ste už niektorá vyskúšala dať pre bábo grízik?Ak áno chcem Vás poprosiť o recept. 🙂 Ďakujem 🙂

okta
9. jan 2007

Samuelko, my este nie - ja zatial iba kojim. 😉

jankamanikova
9. jan 2007

CO je to ten "grizik"?

samuelko
9. jan 2007

okta,keby som aj ja kojila,ale už nie,malého som len mesiac a pol ☹

samuelko
9. jan 2007

krupicová kaša

jankamanikova
9. jan 2007

Aha, tak to mu este nedavaj. Prveho syna som nekojila, ale daval umele a to papal az to siesteho mesiaca. Prikrmy zacali az potom. Teraz "vdaka Bohu" kojim a tiez budeme papat mliecko az do siesteho mesiaca (alebo do osmeho, podla novych studii). Takze sa s tym nemusis ponahlat. Ale rozhodnutie je na Tebe.

samuelko
9. jan 2007

jankamanikova,ale to nieje taká hustá kaša,akú jedávame my.To je riedke ako mlieko.Ja nekojim a Dr.mi povedal práve dnes,že ho pomaly mám učiť na iné jedlá.

sillas
9. jan 2007

no baby.ja som akurat dneska začala rozmýlať nad tým, že o nejaké dva týždne by som chcela davat malemu na večer Nestle kašu ryžovu...maly my vela papa, každe dve hodiny, je to unavne, a celkom by mi pomohlo keby si vedel dať aspon jednu dlhšiu pauzu tak od tej osmej do nejakej jednej žeby mu to vydržalo, lebo takto je to fakt vela a dokonca nad ranom sa už dožaduje aj po hodine a pol a večer aj po hodine..
samuelko...krupicu som neskušala ani pri prvom ja som bola velmi spokojna s ryžovou kašičkou od Nestle, je síce dost draha, ale malej velmi chutila a myslim, že som jej ju začala davať na noc v piatom mesiaci, lebo viem, že ešte poriadne nevedela sedieť, musim sa poradiť s dr.

jankamanikova
9. jan 2007

samuelko - ok; to je v pohode. Moj nazor je len to, ze je to este skoro. S prikrmovanim by sa malo zacat neskor. Aj ked si na umelom, nie je to dovod na skore prikrmovanie. Na Tvojom mieste by som pockala az do toho stvrteho mesiaca. Nic nestratis, ked zacnes neskor. Nechaj ho nech papa mliecko. Potrebuje ho aj tak najviac zo vsetkeho. Po stvrtom mesiaci by som pridala kasu a po siestom ostatne. My sme postupovali takto a o nic sme neprisli. Ale Ty sa rozhodni ako chces ... Aj tak je jasne, ze ho lubis a milujes nadovsetko, a to je ovela dolezitejsie nez nejaka strava.

renca3
9. jan 2007

samuelko...co Dr. to iny nazor. A co nieco zmeska ten malinky, ze uz si ma
zvykat na ine ako klasicke mliecko? No nechapem. 😒
Sorry, ze sa ozyvam. Mne to proste neda.

jankamanikova
9. jan 2007

samuelko - mozes mu to dat aspon do umeleho? Ja som proti takym veciam, ale ked uz chces. Ja si myslim, ze by si sa nemala ponahlat. Suhlasim s rencou, mne to proste neda. Musim sa ozvat, prepac.

samuelko
9. jan 2007

jankamanikova si zlatá,nechám si to ešte prejsť hlavou,ale keď ja mám také nutkanie v sebe,že to asi nevydržím 😒
sillas,už aj druhé maminy veľmi vychválili tú ryžovú kašu,tak bude veľmi dobrá,ale tie sú od 4.m,no uvidím 😉

sillas
9. jan 2007

no každý zváži, ved aj názory na kravske mlieko sa riadne líšia, ved viktoria čo ma detičky, tak ich vychovala na kravskom mlieku,a nemala problem, a fakt je vela mamičiek čo podáva grízik a je robený z klasickeho mlieka..hlavne to treba prejsť s dr.
na druhej strane ja som dala malej kravske mlieko prvý krát až po roku, a budem to tak robiť aj pri malom, ked som nekojila už od 9 mesiaca, tak som davala umele mlieko a tak isto umele kašičky čo sa všetko miešalo s vodou.
ale o tých kašach mliečnych sa chcem poradiť s dr. lebo ma maly fakt vyštavi. 🙂

samuelko
9. jan 2007

jéééj,ja som sa pýtala iba na váš názor a či ste vy už dávali vašim detičkám.OK,už vám dám pokoj.Sorry

jankamanikova
9. jan 2007

samuelko - uplme Ta chapem, ale neponahlaj sa. Mas cas. Vychutnavaj si to, ze nemusis nic robit, leb mu das mliecko. Cely zivot mu budes pripravovat jedlo, cely zivot bude papat hocijake veci (chcela som napisat "somarinky" 🙂 ) ... niet sa kam pomahlat. Uvidis, vyplati sa Ti. Pri prvom Janikovi, my tiez vraveli prikrmovat uz v tretom mesiaci (aj dr., aj rodicia). Aj som mala taketo nutkanie, ale premohla som to. A nelutujem. Janik bol spokojne dieta, nemal problemy s bruskom a nema ani ziadne alergie a nebol ani chory. Nedala som na reci mam a starych mam. Priroda (alebo ked chce tak Pan Boh) to zariadila tak, ze babenka pre svoje brusko (slabu peristaltiku) nepotrebuju nic, len mliecko. Ked nejde od maminky, tak z flase. A to kojenie nech Ta nemrzi. Ja teraz MAtuska v pohode kojim a nechapem. Vsetci vraveli, ze ked som nekojila prveho, tak ani druheho nebudem. A kojim, aj ked uz mam za sebou dve laktacne krizy 🙂 .

Tak sa drz, a skus premoct svoj nepokoj a uvidis, bude dobre.

Uz idem spat.
Tak dobru nocku, budem na Teba mysliet.

jenis
9. jan 2007

Ahojte, moja Alexandra sa narodila 7.9.2006. Bol to fakt krásny deň. Bol pri tom aj ocko takže sme to zvládli spoločne. Teraz už má štyri mesiace a stále je kojená. Aj keď niekedy sa mi zdá, že jej to nestačí, lebo o hodinku dve si pýta zas.

renca3
9. jan 2007

ja mam presne ten isty nazor, ako Janka, len sa vyjadrujem strucnejsie 😅

sillas
9. jan 2007

no ja si pamatam, že som sa nevedela dočkať kedy začnem malu prikrmovať..bola som nažhavena a potom totálne sklamana, nič mi nechcela iba mliečko..ja som jej vyvárala a ona ledva ochutnala alebo vypluvala, vtedy som si povedala, že dovtedy je dobre kým je iba na mliečku, fakt je ovela menej starosti. 🙂

martina236
10. jan 2007

samuelko, tiez sa pripajam k tomu "griziku". ja osobne by som ho nedavala a radsej by som vsadila na tu ryzovu kasu. pretoze krupicova kasa obsahuje lepok a ten by sa mal v strave objavit az po siestom mesiaci. moja Karolina bude mat 24.1. styri mesiace a tiez som este prikrmy nedavala a zacnem vecer po stvrtom mesiaci prave s tou kasou. tiez ma rodina nabada uz na rozne stavy, ale myslim si, ze ak je mozne a zdravotny stav dietata dovoluje odialit prikrmy aspon na 5 mesiac (samozrejme pre nedosjcene babatka), tak sa tak budem snazit. lebo dietatku z hladiska vitaminov a vsetkych potrebnych latok mlieko postacuje a teda nebudem jej este velmi zatazovat traviaci system, pretoze vidim, ze aj z mliecka nas este niekedy poriadne boli brusko.ale v tom piatom uz urcite zacnem s prikrmami.
to len moj postreh...

okta
11. jan 2007

Ako sa mate? Malemu sopliky uz presli a po tom hroznom placi, co som tu vystrasena pisala, bol uz pri a po odsavani celkom kludny 🙂 . Nakoniec som si povedala, ze mozno ho vtedy trosku bolelo brusko - ked tak velmi plakal.... no neviem, uz je to za nami. Bola som vcera u lekarky, lebo maly vcera rano vykakal cosi tmave-ja som to videla na tmavohnede az cierne, no dr. - ze to je tmavozelene - a vraj ze stolica deti sa meni a ze to moze byt z mojho jedla - no nic ine ako obycajne som nejedla. Tak ma ukludnila, ze to nie je nic vazne. A tak kakal do dnesneho dna a uz je to lepsie. Tak asi mala pravdu. Nestalo sa to niektorej z vas?

sillas
11. jan 2007

no my kakáme stále horčíčáky 😀 😀

okta
11. jan 2007

ved aj my sme doteraz kakali prazenicku 😀 😀 😀 ....no a odkedy mame maleho, tak teda prazenica uz nie je tak casto v nasom jedalnicku 😀 😲 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre