Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

ajduska
27. aug 2007

ale tak to aj Timka bola občas mrzutá, aj si trocha poplakala, ale na to, že sme cestovali 4 hodiny, to bolo celkom v pohode 🙂

renca3
28. aug 2007

Ahojte,
teda po tom co vcera pisala Janka, mala som taky zly zivy sen s mojimi detmi, ze som bola rada, ked som sa zobudila. To uz bude asi na cely zivot, ze sa budeme strachovat o deti. Teraz aby nespadli, ked budu chodit same - aby sa nieco nestalo na ceste, potom neskor v puberte - neskore prichody domov a pod. 🙂

Dnes sa chystame s detmi na vylet za kamoskou do Trencina, tak na chvilu zmenime vzduch.
Pekny den prajem.

mario
28. aug 2007

Zdravý strach o deti je prirodzený a veľmi dôležitý, tak sa kľudne bojme dalej.
Čo sa týka cestovania v aute, naša najdlhšia trasa bola 35km a poviem vám, že ked sme vystúpili môj syn zahlásil, že druhý krát pôjde radšej na kolobežke. Ja by som aj na somárovi odišla, lebo som bola strapatá, polonahá, kedže jeden prsník stále fungoval, spotená, zachrípnutá od spievania a chytala ma svalovka od divadielkovania.
Asi jej na tie narodky kúpime auto, nech sa vozí sama.

viktoria
28. aug 2007

ahojte tak dnes čakame návstevu, príde kámoška s detmi, na pár dní tak som zvedavá ako to dopadne, lebo jej mladsí syn je strasne aktívny...
včera v noci porodila moja svagrina syna epidurálkou, takže sme radi že to už má za sebou...
zuzi všetko naj k narodkám...
no ja ani neviem kedy teraz budeme oslavovať maleho prvý rok, pretože svagrina v tej dobe chce robiť krstiny a to už budem mať aj skolu, tak neviem ako to spojíme...
dnes je u nás večer vatra a potom zábava, tak sa ideme tam pozriet a v sobotu máme prakofest a príde aj Mojsej... 😝

okta
28. aug 2007

Renca, Mario, dakujem 🙂 . Tak to nejdem teraz riesit, necham to zaspavanie zatial tak. Mario, 😀 u nas je to s cestovanim podobne. Najdalej sme sa dostali tento vikend, a to 40 km od PP, keby sme mali ist dalej, tak to asi otocime naspat.
Janka, som rada, ze sa Janikovi nic nestalo, drzte sa!

jankamanikova
28. aug 2007

Ahojte!
Janik vsetkym rozprava, ze ho zrazilo auto, a viete si predstavit, ako sa vsetsi zatvaria. Este to nepovedal babkam, tak to bude 😖 .
No, ja sa velmi bojim o Janika. O Matuska sa bojim tiez, ale o Janika sa bojim viac a vzdy som sa bala. Podmienujem si to tym, ze som Janika nekojila, a mam preto taky blok a velmi sa o neho bojim.

Okta - pohoda s tym spankom. U nas je to raz tak a raz tak. Raz ma prekvapi, spi trikrat denne; inokedy spi raz denne a tri hodiny. Noci spi v pohode, zaspava na prsniku. Takze to neriesim. Bud aj TY v pohode.

Som nachladena, tecie mi z nosa, boli ma hlava. Ide asi fakt zmena podnebia, klimy, tak moj organizmus sa prisposobuje 😉 .
Deti boli tiez nachladene, ale uz je to pohoda. Este Janik trochu sopli, tak sa dopujeme vsetci vitaminmi a sirupmi. Hotova lekaren ...
Idem jest ...

jankamanikova
28. aug 2007

No, uz som jedla. Jany zaspal s detmi, takze idem aj ja k nim. Ale po vcerajsku mam nejaky problem so spankom, tak som zvedava, ci zaspim.

Cestovanie? Nase deti su zvyknute. Matusko zvladol aj Prahu a to mal 7 mesiacov; vychod absolvujeme vzdy raz do mesiaca, co je tristo km a pohoda. Je pravda, ze robime caste prestavky, spievame, tlieskame, saskujeme v aute, papame, robime v aute "bordel" (za co sa Jany hneva) ... niekedy to je lepsie, niekedy tazsie, ale rady cestujeme. Uz sme sli aj vlakom, autobusom, autom ... Na druhy tyzden - ak vsetko dobre dopadne - tak pojdeme aj lietadlo 😉 ... na dovolenku ...

sillas
29. aug 2007

caute baby...dneska je to akosi ticho...Riško spi, sme museli utekať domov o siedmej z návštevy lebo to je jeho čas, Mišo s malou ešte ostali, dala som si víno...tak mam normálne v hlave... 😀 😀

jankamanikova..no u mna je to so spánkom asi tak, že 3 týždne chodím spávať medzi 12-tou a jednou a potom týžden si dám pohov ale dve nosi aj ked idem spať o poljedenástej tak do dvanástej sa prevalujem, neviem skôr zaspať.. 😠

renca3
29. aug 2007

Dnes bol taky uprsany ospaly den. Teo mi spal cez den 3 hodiny v kuse a uz od 19.00 spi zas. Uvidime aka bude noc, lebo mam pocit, ze si to takto odspi cez den a nad ranom je to o polospanku. Teda toto pocasie polozilo aj mna,
hlavne ten nizky tlak. 😒

Sillas...to aj mne staci teraz poharik a "spievam". Ale zato ked kojim, muz ma vyrieseny odvoz z navstev. Ved potom bude sofera robit on. 🙂

ajduska
29. aug 2007

ahojte, tak ja by som spala aj celý deň a noc, keby som mohla 😀 , ale už tretiu noc máme "perno",Timke sa tlačí piaty zub,do toho dostala soplíky a dnes začala aj kašlať ☹ ,tak nás zajtra zrejme neminie návšteva doktorky 😔
dovčera rána sme napr. o pol jednej v noci šli do obývačky pozerať telku, aby sme v spálni nepobudili susedov 😉

mario
29. aug 2007

Ajduska, my by sme mali byť susedky, máme rovnaký rytmus, hlavne v noci.
Dnes bolo fakt hrozné počasie a idem sa nadopovať vitamínmi, lebo mi je nejak čudne, dúfam, že to rozchodím. Pekný večer!

jankamanikova
29. aug 2007

Ahojte!
Ja som grogy, soplim, kycham, dopujem sa vitaminmi a cajom. Chytil to aj Jany, asi sme sa obaja nakazili od deticiek. Matusko je fit, Janik este kasle. Takze sa dopujeme cela rodinka.
Dnes sme si uz vybrali konecne dovolenku. Tesim sa. Ked vsetko dobre dopadne, tak na druhy tyzden idemeeeeee ...

Dnes bolo hrozne, spala by som cely den ...

zanaza
29. aug 2007

Ahojte holky moje. Dávno som tu nebola, no veď to poznáte.
Janka, ten horor s autom si prežila, ja by som bola už asi na práškoch. No deti sú jaškovia. Aj Julka už bude sama chodiť do školy, tak keď si to predstavím, až ma mrazí.
Veronka už pomaly chodí, no zatiaľ sa nechce odlepiť od steny. Tak mám na stenách v obyvačke zaujímavé tvary od jej pusiny.
Ale, užívame si to.
Chcela by som všetkým septembrovčatkám, keďže sa blíži ich mesiac, zaželať len a len to najlepšie. To len pre istotu, že sem tak ľahko neprídem.
Ahojte a dobrú nocku, babuľky moje.

viktoria
30. aug 2007

ahojte, tak práve nám odisla návsteva a konečne mame v byte ticho, malý spí a vikina sa hrá...
ozaj nepredávate niektorá odsávačku na mlieko...

sillas
30. aug 2007

caute baby....dnes ama chyta nejake depka z toho že Riškovi nemam čo obliect,..mal jedinu mikinu čo mu je dobra.no a ogrckal ju vonku,to čo nosil pred 3 mesiacmi su mu kratke rukavy...no zajtra ma mama dovolenku, tak som jej povedala že by mohla prist k malemu lebo potrebujem pobehať obchody, aj malej nejaké tepláky do školky, papuce vyrástla..no a Riškovi potrebujem VŠETKO..uff..ani na nete som bohviečo nenašla..musim pobehať aj sekače, ale akosi v poslednej dobe nemam na nič pekne a dobre štastie.. 😠

jankamanikova..rýchlo sa vyliečte..nas to zatial všetko obchadza...na buduci tyzden som dala rezervovať tu jednu noc na bobiranči..tak dufam že všetko bude ok a že nam nič nebude brániť v ceste..

ajduska
30. aug 2007

tak som dnes bola s malou u doktorky, dala jej antibiotiká,tak dúfam, že čím skôr zaberú...v jednom kuse jej tečú soplíky , slzia jej očká a kašle tak, že dnes sa jedna kamka zhrozila, keď to počula ☹
...som zvedavá, aká zas bude noc... 😔

renca3
30. aug 2007

Jeej, uz to zase zacinaju tie sopliky a kasle? Ako nam bolo v lete bez nich fajn. Na buduci tyzden Leo nastupuje do skolky, tak zacne tvrda realita. Dufam, ze to neschyta hned druhy tyzden. 😒
Ja kycham tiez, ale z alergie, tak sa vlastne uz aj tesim, ze leto konci. 😉

renca3
30. aug 2007

sillas...tak v tomto jedinom ( mozno nie jedinom ) vidim vyhodu mat deti rovnakeho pohlavia. Ja teraz iba vytahujem Leove veci pre Tea. I ked nieco nesedi, lebo su trochu inak v roku narodeni, ale da sa.
No pre Lea do skolky ma este caka nakup. Vsetky nohavice a teplaky ako "Havlovky". 🙂

jankamanikova
30. aug 2007

sillas - viem, o com hovoris. Ale suhlasim s rencou - my mame v tomto vyhodu. Matusko nosi po Janikovi, aj ked mu to mozno je velke, lebo su inac narodeni, ale to nevadi. Janikovi musim dokupit par jesennych veci, a mozno kupit obom rovnake, lebo sa my paci, ked su deti rovnako oblecene. Nie vo vsetkom, len niektore veci, napr. mikiny alebo kosele.

Tak sople su zazehnane, len Janik este ma taky hlienovity kasel, ale davame Mucosin a Solmucol na odhlienenie. Pomaha ...

renca - presne tak, v lete bolo super. Ale kvoli imunite tu asi musi byt aj jesen. Tak dufam, ze bude pokojna a nic nam ju nebude kazit.

Inac ako stretavka, robime nieco?

viktoria
31. aug 2007

no niečo mozte začat organizovať na stretávku...
dnes je u nás teplo, tak som zvedavá dokedy,
tak mojej svagrinej čo sa v pondelok narodil Matej tak si predstavte az po troch dnoch zistili že má zápal lebo sa napil plodovej vody a nič neje a klesa na váhe... tak od včera je v inkubátore a dostáva infuzie chudáčik, normálne svagrina vravela ze chabne pred ocami, no dnes ráno trochu vypil mlieka ale vygrcal to, a v noci mu museli robiť vyplach zaludka pretože je zahlienený, tak dufam, že čoskoro sa malý vzchopí, drzte palce...

renca3
31. aug 2007

Drobcek maly, ved on sa rychlo pozbiera a dobehne to. Este ze to zistili v porodnici. 😔
Dnes som s detmi absolvovala ZOO. Asi tak 5x tento rok. Uz by nam tam mali vystavit sponzorsku tabulu, kolko sme poplatili vstupne. 😀 Deti spia, su grogy a ja tiez. Tak si idem vypit kavu a vylozit nohy. 😝
Na zajtra mam v plane hrad, su tam remesla. Peto uz zarezava na statnicu, tak si musime vystacit sami. 😉

jenis
31. aug 2007

Ahojte, dnes sa svagrinej narodila dcerka Nikolka. Sice cisarskym, ale vsetko v pohode. Takze braska niekde oslavuje. Ale som rada, ze to stihla do septebra aspon budu chodit so Saskou spolu do triedy.
Dnes sme sa vratili od svokrovcov tak Saska spinka uz od osmej, lebo ju tam vystavili deti.
Stretko moze byt, tak organizujte. 😀 Ako dobre sa to hovori... Ale mate v tom prax tak nebudem sa do toho motat. 😉

mario
1. sep 2007

Ahojte babuľky!
Tak a je tu september a preto to vybavím hned na začiatku a naraz, darmo v strednom veku budete aj vy praktickejšie 😀 .
Detičkám prajem k prvému rôčiku veľa zdravia, pri prvých krôčikoch veľa šťastia a od všetkých naokolo veľa lásky.
Mamičkám veľa trpezlivosti a síl do ďaľších rôčkov.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂

renca3
1. sep 2007

I ked su nase Septembrovciatka vacsinou narodene v 2. polovici mesiaca, aj ja sa pridavam k blahozelaniu. Nech su stastne a zdrave a maminkam prajem tiez pevne nervy a aby sa tesili z pvych pokrokov deticiek. 🙂

sillas
1. sep 2007

ja sa taktiež pripájam...a teším sa na nové albumy pri tortách.. 😉

ajduska
2. sep 2007

tiež sa pripájam...naša Timka bude mať rok už vo štvrtok,6.9. 🙂 🙂 🙂

zuzka111111
autor
2. sep 2007

ahojteee
boze vsetky miesta kde som chcela oslavit rocik lilkin su obsadene ma porazi a do bytu sa vsetci nepomestime je nas asi 21 😖

musim este nieco najst nechela osm to robit v restike ako vsetky oslavi ale vonku grilovacka gulas a deti sa budu hrat ale miesto kde sa to da zorganizovat je obsadene..

jenis
2. sep 2007

Ahojte, tak septembrove babatka vsetko najlepsie kazdemu jednemu. Ale zablahozelam aj jednotlivo, pokial tu budem pripojena. Vela zdravia, stastia a vela vela lasky.
ajduska si nas predbehla. 😉 Saska bude mat 7.9. takze v sobotu oslavujeme. 🙂 Tak vsetko najlepsie este raz.

renca3
2. sep 2007

zuzka...ved zarezervuj nieco vo vnutri, to mas istotu ze nezmoknete ak nahodou....

viktoria
2. sep 2007

ahojte... tak konečne zajtra je ten den na ktory som sa tesila cele 2 mesiace a to že vikina ide do škôlky... to bude v byte trochu ticho...
ja mám v stredu zápis tak som zvedavá...
aj ja prajem nasim malým septembrovčatám hlavne vele zdravíčka, stastíčka a aby sa vždy len usmievali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre