Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

laurajana
4. feb 2007

ahoj sillas k spánku cez deň - náš malý nespáva už často, by som povedala od 3 mesiacov spáva cez deň ako ten Vás 3x0,5 hodku, niekedy aj menej ak vôbec búva, vstávame okolo 7:30 v priemere a spat chodi neskutocne neskoro o 22:00 jednoducho skor aj ked ho ulozim do postielky nezaspi a ak zdriemne tak o 22:00 je neskutocne vyspany je to na mindrak a najhorsie je, ze je bez prikrmu a to papa v noci aj 5x co je doooooooooost namahave aj ked ho lubim, tak to moje spanie trhane je na nevydrzanie a cez den toho moc nenaodychujem kedze najradsej spi von pri prechadzke a len co prideme domov je hore...papame kazde 2 hodiny...takze sem-tam aj ja mam depku a teraz nejak moc place...tak paaaaaaaaaaaaaa pekne sny

ikulka
4. feb 2007

laury verím, že to musí byť včerpávajúce. aj moja papá po3hodinách, ale v noci našťastie spinká. len cez deň vyžaduje všetku moju pozornosť a tiež tie prechádzky vonku, nemôžem ani zastať, hneď sa zobudí. prajem ti hodne síl, na zvládnutie a mooooc moc radosti zo synčeka.
okta malému držímpalce, nech už nič podobné nikdy nezažije ani on ani vy.

zuzka111111
autor
4. feb 2007

ahojte boze vy tu pisete a pisete ja vas ani nestacim citat 🙂
okta asi mi stuhla krv v zilach zvladlasi to bravurne a drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku a nech vam uz len radost robiii 😉 mne sa lilka zacala dusit lebo si neodgrgla a zaspinkala aj ked som ju drzala neodgrgla si a este aj pokaslievat zacala takze ked vecer zakaslala tak som 2 krat za nou sla a na 3 som sla do kuchyne po kvapky a ani neviem precosom vosla do spalne a zapla velke svetlo co som nikdy predtym neurobila a lilka bola bordovo modrasta a z ust jej striekalo mlieko a vracalo sa do ust rychlo som ju chytila za nohy a buchala dole hlavovou ako o dusu nala som jej este svoje prsty do ust a vsetko vygrcala bola som sama doma ked som na nu pozrela nahlas sa smiala a ja osm sa vtedy zosipala predstava ze by som sla po tie kvapky mi nedala ani spat .... a to som si mylela ze co strasne sa nam stalo ☹ okta drzte sa

zuzka111111
autor
4. feb 2007

a este k tomu spinkaniu tak mi spinkame do 7 -7.30 o desiatej jej davam kasicku pri ktorej zaspi no pri grgani sa preberie a v byte mi spinka len pol hodinku tak ju davam na balkon tam prespi aj 2-3 hodinky potom jej uvarim obedik a po obede trosku hrania a okolo 15.OO ideme vonku spinka dalsie 2 hodinky o pol siedmej kupeme a do osmej zvykla spinkat no od kedy nas trapi zubok tak zaspava o 22.OO 😠 a to na rukach 😠

ako uspavate drobcov ?? mne tak krasne sama zaspavala v postielke no tie zubky nam posarapatili cely rezim 😠

sillas
4. feb 2007

no vidim, že s tým spanim je to všade asi narovnako..len ten môj drobec nespi ani vonku, vonku sme dve hodiny a z toho spi asi 25 minut...ale aspon neplače, iba kuka a chudak nič nevidi..iba kočik.. 😀
ale asponže večer zaspi pred ôsmou, tak aspon večer je klud...no klud ako klud, zato mala ešte vykrikuje z postele do deviatej a stále niečo potrebuje.. 😝
ja už sa teším ked bude jar, nebude treba fusaky, poprípade ešte deka a budu sedieť a konečne niečo z tohto sveta aj uvidia.. 🙂

sillas
4. feb 2007

no a čo sa týka uspávania, tak večer pekne zaspí vo volkej posteli, ale cez den ho treba uspavať, vačšinou v kočíku, a to som happy že spí a on je o 20 minut hore... 😀

zuzka111111
autor
5. feb 2007

sillas aj my sme tak uspavali a co narob jeden zubok 😠 zaspavame na rukach o desiatej ...juuj ked spinkala uz o siedmej to boli casy cely vecer pre seba 😵

aviril
5. feb 2007

Sillas, môj do 3 mesiacov spával perfektne. Zaspával sám a aj celú noc prespal. Vstával až ráno pred šiestou. A teraz? Vyšli mu 2 zúbky presne keď mal 4 mesiace. Ale už mesiac pred tým sa mu celý režim pokazil. V noci sa mi začal prebúdzať dosť často a aj cez deň málo spal a to som ho vždy musela uspávať na rukách. Do kočíka som ho mohla dať až vtedy, keď som na ňom videla, že zatvára očká. Najlepšie spí vonku - vtedy prespí aj 3 hodiny. Ale keď s ním idem von, tak aj tak nič doma neporobím... 😒

aviril
5. feb 2007

Zuzka, to je strašné. To aby som sa teraz bála, keď si neodgrgne. Nie vždy si totiž odgrgne. Asi máš dobrého anjela strážneho... Ešte že si včas prišla.

zuzka111111
autor
5. feb 2007

aviril to ano od vtedy ju davam odgrgovat ale len z kasisky z mojho si malo kedy odgrgne!!! inak uz mate normalne celu ciarku zubka alebo len taku smiesnu bodku??? co si davala od bolesti martinkovi???

aviril
5. feb 2007

Zuzka, naše zúbky už pekne prečnievajú asi 1 mm. A od bolesti som mu nedávala nič, lebo keď začal byť zlý - mal asi 3 mesiace - ani ma nenapadlo, že mu idú zuby, slintal už dlho a aj ručičky si hryzkal už dlho. Stále som si myslela, že ho bolí bruško. Nečakala som zúbky tak skoro, lebo starší mal 8 mesiacov,keď mu vyšli. Až keď mu vyšli, dala som mu Mundisal gel. A doktorka mi povedala, že na noc mu môžem dať aj Panadol sirup, ale nedávala som mu ešte - nerada by som ho dopovala liekmi.

zuzka111111
autor
5. feb 2007

ja som dala homeopatika chamomilu je to perfektne na ukludnenie a proti bolesti ale nam ten zubok stoji na tom istm stale mala bodka 🙄

aviril
5. feb 2007

a ktoru chamomilu - číslo? a ako často?

zuzka111111
autor
5. feb 2007

chamomilavulgaris 9CH 2 krat denne a pomohlo velmi ale vcera sme nemali uz a v nedelu sme nevedeli kupit
inak tebe malinky cez dsen sa vie aj sam pohrat lebo ja musim byt vzdy pri nej na nervy teraz buva tak idem aspon pozehlit 😒

martina236
5. feb 2007

aj my mame posledne problemy so zaspavanim. niekedy sme to zvladli do 20.30, no aj vcera o 22.30. zubky este sice nevidiet...
naucili sme sa zaspavat v kociku, len som zvedava, co bude neskor, pretoze o take 2 mesiace nam uz budu nohy pretrcat 😒

aviril
5. feb 2007

Sám??? Teraz som od neho na chvíľu odbehla a už ho počujem 😢
Ani ležať nechce, chce byť stále na rukách. Pôjdem a kúpim aj ja tú chamomilu. Hádam pomôže 😉

zuzka111111
autor
5. feb 2007

aj ja ju idem dnes kupit .uz som si aj klokanku kupila nech aspon nieco urobim teraz mi uz 3 hodinku taha na balone este dobre ze ho mam 😀

okta
5. feb 2007

ikulka, zuzka, dakujem
Zuzka, no to si si tiez zazila ☹ Muselo to byt hrozne. Simon v noci po papani vobec neodgrgne a cez den obcas. Zubky este nema a tiez sa mu treba stale venovat, vydrzi len pod kolotocom 10 minut.Najskor zaspaval hned po kojeni, potom sme ho museli nosit na rukach, potom som ho polozila na bok, trochu som s nim kolisala a spievala mu a tak zaspal. A teraz zasa na rukach ☹ .

martina236
5. feb 2007

baby, kolkokrat v noci prebalite?

sillas
5. feb 2007

zuzka...no je dobre že si to tak super zvládla..
no vam drobce buvaju aspon ked su vonku, ale ten naš ajvonku iba 20 minut a zvyšok času prečumákuje.. 😀
no ani mne maly nezostane sam, niekedy mu uplne stači že na mna vidi ked som v izbe ale vyjdem von z izby a nie som v jeho dohlade, tak reeeeev.. a na rukach by sa nosil stále..ale najradšej mam ked ho masírujem a ked mu masírujem bruško..ten pohlad akym sa vedia dívať s takou láškou a vdakou v očkách...mam pocit že sa vtedy roztopím od štastia a blaženosti.. 🙂

viktoria
5. feb 2007

no naš drobec zaspáva okolo tej osmej, no a prvykrát vstane okolo 2-3 niekedy aj neskôr dám mu mlieko vtedy ho prebalím a spí až do tej 7- 7,30. ako kedy....no a doobeda spí v postielke tak zhruba hodinu a poobede sme von 3 hodiny takže skoro cely čas spí, no v poslednej dobe sa začína vonku pučiť tak neviem čo sa mu nepáči... aj dnes je taký nekludný aj pri jedle vystrájal....

mario
5. feb 2007

Teda naše spanie je rovnaké, ved ja ani nestíham čítať, čo sa tu už popísalo. Zaspávame po desiatej večer a každé dve hod kojím, neviem čo robiť, lebo mi nestíha mlieko, vy už dokrmujete? V noci sa neprebaľujeme, len ak sa pokaká.

laurajana
5. feb 2007

ika tak to teda je vycerpavajuce a hlavne, ked uz aj cez den si vyzaduje maximalnu pozornost...tak velmi ho lubim a tak velmi ma mrzi ked ja sa mu na 100% venujem a place a place a ked pride z dola dedo alebo babka, tak sa ide popucit...potom sa citim tak strasne zle, akoby som bola zla mama a robila mu zle...ved robim vsetko preto, aby bol spokojny a vidis...ako sa odplaca 😖

nocné prebalovanie, neprebalovala som doteraz, pretoze to bolo pre neho "rano" 😀, ale teraz ked nekaka tak casto - viac cika, tak ho prebalujem okolo 2:00 pred papanim a potom vydrzi dlhsie spinkat - ako kedy, ale keby som ho neprebalila tak rano plienkou niekoho zabijem taka by bola tazka 😝

laurajana
5. feb 2007

mario...co sa tyka dokrmovania, ja este nedokrmujem a tiez kojim kazde 2 hodky, tiez mi nestiha mlieko...ale snad nam vo stvrtok dr. odporuci nejaky prikrm lebo sa inak z vycerpanosti zrutim asi 😒

aviril
5. feb 2007

Konečne som ho uspala - na rukách s veľkým revom.
Ja v noci neprebaľujem, len nadránom. Niekedy sa zobudí so strašným krikom, tak to ho nestihnem ani prebaliť len rovno mu dám jesť.
Ešteže aj ja mám balkón - rovno dva. Tak si môžem vyberať, kde ho dám spať - podľa toho, kde svieti slnko. 🙂

laurajana
5. feb 2007

uf, tak zááááááávisť vládne čo sa balkónu týka, ja len ak na dvor...ale aj to je vymoženosť, no nie? 😉

sillas
5. feb 2007

tak to ti závidíme..ten dvor...
no ja balkon nevyužívam, lebo kym by som tam vytrepala kočík..a maly mi aj tak bohvie ako nespi ani vonku, iba kuka, takže to ani neriešim.

okta
5. feb 2007

ja tiez v noci neprebalujem, iba ked sa pokaka a on zvykne kakat rano a dopoludnia.... prve tri mesiace som ho prebalovala po kazdom kojeni, no tym, ze teraz v noci menej papa, tak ma aj malo nacikane 🙂

mario
5. feb 2007

Silas tie vianočné fotky sú úžasné!
Laurajana mi také problémy s babkou a dedom nemáme, lebo sa ich malá bojí a tak musia dodržať odstup dva metre, vlastne sa teraz bojí každej cudzej tváre! Potom daj vedieť či ti dr. odporučila príkrm, my máme poradnu až o tri tyždne.
Aviril my zaspíme len s bradavkou v ústach. Balkon u nás nefunguje, kočík sa musí pohybovať a tak ja už mykám aj v obchode s nákupným košíkom.

aviril
5. feb 2007

mario, to bolo dobréééé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre