Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

aviril
8. feb 2007

Petrik, tak už aj vy máte zúbok? Nám tiež vyšiel presne keď mal 4 mesiace a už máme dole pekne vytŕčajúce 2 zúbky. Asi mu idú aj hore, lebo je strašne nepokojný a až si hryzie pästičku a potom plače, lebo sa do nej pohryzie.
Petrik, a MS dostávaš riadne pravidelne? Vôbec Ti nemešká? Kedy si dostala po pôrode prvýkrát?
Janka, v čom spočíva tá metóda?

petrik
8. feb 2007

pravidelne a pekne silne nech si to dobehnem co som vynechala. presne 1 decembra. aj petkovi vysiel presne ked mal 4 mesiace. len nepovedz ze aj tvoj maly je narodeny 26.

aviril
8. feb 2007

Nie, my sme 21.9. Ja som zas dostala presne na Silvestra. Odvtedy nič.

petrik
8. feb 2007

to mas celkom dobre. a to sa cudujem ked si to dostala na silvestra lebo sa hovori ako na Novy Rok tak po celý. a neviem ale to len ja mam taku chut na sladke alebo aj vy? začala som už trocha cvicit ale sa bojím lebo že vraj ked sa kojí nemá sa cvičiť lebo zhorkne mlieko? je to pravda?

mario
8. feb 2007

Tak teraz neviem či sa tu hovorí naozaj o chuti na sladké, alebo je to chuť na...Ked je to na sladké ako keksíky, čoko, tak nemám konkurenciu, pokiaľ ide o chuť na ..., som v tom prípade dia a nemusím, aspon zatiaľ.

renca3
8. feb 2007

neviem ci zhorkne, ale to pouzivaju niektore ako vyhovorku, ked sa im este nechce do cvicenia 😅
ja som uz co to cvicila a nic.

mario
8. feb 2007

Gratulujem k zúbkom!

aviril
8. feb 2007

Petrik, ja som to čítala na internete, že pri kojení sa nemá moc cvičiť, lebo pri tom dochádza k uvoľnovaniu nejakých tox.látok, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu mlieka. Už neviem, na akej stránke to bolo. A zároveň je to pre mňa aj dobrá výhovorka, lebo mne sa vôôôôôôôôôôôôôôbec nechce cvičiť. Som na to hrozne lenivá. 🙄
A dík Mario za congratulations.

petrik
8. feb 2007

diky mario za zubky a s tou chutou na sladke a aj na "sladke" som na tom obdobne. takze myslis renca ze mozem kludne cvicit?

petrik
8. feb 2007

ani mne sa nechce cvicit ale moj stary je v zahranici a uz ked som bola tehotna tak mi "zo srandy" hovoril ako mi narastla rit a boky. a teraz ked sa vrati by som mu chcela dokazat ze kludne zhodim ak chcem a nielen o tom hovorim. lebo ani ja sa velmi prijemne necitim ked sa nespracem so starych gati a este aj pre kondicku lebo byvam na stvrtom bez vytahu a moja starka ma viac energie ako ja.

renca3
8. feb 2007

no s mierou, aby si si hned neuhnala poriadnu svalovicu. 😉

petrik
8. feb 2007

no jasne renca svalovicu si nemozem dovolit. to by som si sama uskodila.

laurajana
8. feb 2007

ahojte babule ked sme pri porode, tak ja som mala ako sa po porode dr. vyjadril "porod tazky, ale spolupraca rodicky velmi dobra" ja som rodila klasicky, bez akychkolvek epi a pod. dostala som iba infuziu a kyslik, kebo uz som bola na pokraji z dychom, skratka na 8x asi maly vysiel von a to mi musel dr. tlacit pri tych najvacsich kontrakciach na brucho aby sa maly riadne otocil....bol hlavkou dolu, ale trosku z kriza, pretoze bol velky 56/4280 tak aj dr. hovoril, ze to na klasicky porod nevyzeralo...uf sitie od - do...takze ziadna sranda 🙂 ale jasne, ze budem rada, az bude druhe, no na to je este myslim trosku cas

zorusik
8. feb 2007

Aj my sme sa narodili v sep.2006. Bol to skutocne najkrajsi zazitok v nasom zivote.Katkuska sa nan narodila po hllllllllllllllllllhom 42 tyzdnovom tehotenstve ktore maminka prezila na niekolko krat v nemocnici pre rozne tazkosti,ktore mala so sebou.Katku sme na svet priniesli 17.09.2006 o 18.15 v kezmarskej nemocnici kde nam pan doktor naplanoval porod lebo sa babatku v brusku dobre darilo a nechcela sama von 😵 .
bola velka 3850g a merala 52 cm
Dnes uz papame zeleninkove prikrmy raz denne a chodime plavat-ci cvicit do vodicky.Je to uzasny cas...materska.Do prace nepojdem... 😀

petrik
8. feb 2007

to ti normalne zavidim zorusik to plavanie. aj ja by som na nieco take s malym chodila keby sme mali v RS take moznosti, ale nic o tom neviem. my este prikrmy nepapame hoci som mu uz chcela dat presnidavku maly peto ju nechcel ani vidiet asi je pre neho priskoro tak ho nebudem nutit radsej pockam. to je fakt ze je super byt s babom doma aj ja si to chcem uzit a vobec sa neponahlam do roboty radsej ozeliem nejake tie korunky navyse ale chcem si vychutnat jeho detstvo a vidiet kazdy jeho novy pokrok.

martina236
8. feb 2007

vitaj v septembrovkach zorusik

laurajana
8. feb 2007

jeeeeeeeeeej ahojte babule, vitajte medzi septembrovkami, tak to jankamanikova musi fakt sportovu halu zajednat na stretko ak sa pridate 😉

presne ako hovorite, najkrajsie chvile a tie na nezaplatenie su byt doma a venovat sa babatku...snad nam to tie nase pokladiky raz oplatia v starobe 😅

petrik
8. feb 2007

to dufam ze sa nebude hanbit dat mame pusu pred kamaratmi ked bude vacsi. ale to sama viem odpoved ze sa urcite bude hanbit. ved je chalpec. a to je jasne ze by som chcela spoznat mamicky v mojom termine. 😉 ved moj partner ma stale posiela nech idem von s kamaratkami. teraz ked mam maleho. ked sme ho nemali tak nebol nadseny ked som isla s kamoskami von. to preto ma teraz posiela, lebo vie ze sa uz bez maleho nikde ani nepohnem.

viktoria
8. feb 2007

diky za podporu.... vítam nové septembrovky, a blahoželám tým ktoré už máte zúbky, my ešte nič, neviete mi poradiť či môžem isť s malým do aquaparku do Popradu sa kupať ako to tam vyzerá...

okta
8. feb 2007

zorusik, petrik, vitajte 🙂 , ale nas pribuda... Zorusik, co to citam-boli sme spolu v porodnici-maly sa narodil v Kezmarku 19.9.-no toto 😉
Viki, tie bazeny este nie su vhodne pre take male dietatko, ale v Sateli robia kurzy plavania pre babatka, keby si chcela, viem zohnat kontakt

sillas
8. feb 2007

viktoria..neboj určite to nebude nič vážne, mne už tiež raz vyšlo že som mala isť na kontrolný ster po polroku a potom bolo všetko v poriadku..držím palce.

petrik...vítam ta, no tak sa mi podarilo ta sem navigovať, album som si pozrela a konečne som videla Petka už aj inak ako len trčiacu hlavu v kočíku...je riadny bambulko..zlaty, a myslim, že podobou ide do vašej rodiny. 🙂

renca3
8. feb 2007

i ja vitam nove septembrovky. sa rozrastame, to je fajn.

meggi
8. feb 2007

septembrovky, nejak sa rozrastáte - paráda 🙂 😵 🙂, aspon sa bude u vás veselo diskutovať a my, s neskor narodenými drobcami, 😀 sa podozvedáme viac...

zuzka111111
autor
8. feb 2007

ahojteee kocky maminky 😉

sillas
9. feb 2007

caute baby..kde ste?? vonku hrozný čas,leje ako z krhle,,takže budeme vegetiť doma Riškom v posteli a pred PC a trošku pracovať.. 🙂 navarené mam, ale polievku mi ešte treba.

renca3
9. feb 2007

tu vychadza slko, ale tiez budeme doma, lebo este mi je blbo. 😒
chudak maly nebol uz 3 dni vonku. 😖
ked Leo vstal, gratulovali sme mu k narodkam a on na nas, ze "a kde mate darcek" . Tak sme ich vytiahli, chceli sme mu to dat na oslave.
Ten je uz prespekulovany. 😎
Dufam, ze v skolke si hned rano nepytal darcek od ucitelky. 😅

sillas
9. feb 2007

všetko najlepšie Leovi k narodeninám...vela vela zdravíčka a hlavne nech je štastnýýýýýýý...
no ked som bola ja chora a aj mala, tak Riško nebol vonku 9 dni, nemal s nim kto ist, bolo to hrozne. 😠

laurajana
9. feb 2007

ahojte mamule, tu tiez leje ako z krhle, takze mi tu maly slinta ruku a nieco si pri tom ustavicne zuzle a ja pisem...prajem Vam krasny vikend, snad nebude uprsany, aby sa dalo ist von...

renca tak tu vidime, ze dnesne deti su prespekulovane

mario
9. feb 2007

Renca, musí byť na zožranie ten tvoj Leo. Prajeme mu všetko naj, naj, nech je zdravučký a šťastný, hlavne nech sa dobre ožení. 😀
Ja som chorá ako pes, duní mi v hlave, malá spala v noci len s manželom, ja som bola v izolačke. Nechytili to od vás deťúrence, ked ste boli choré? Ja dúfam, že to malá nedostane, k dr. nejdem ,lebo je tam sto chrípkáčov.

renca3
9. feb 2007

dik sillas o stastie sa postarame, hlavne to zdravie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre