Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

laurajana
7. nov 2006

miriam - blahozelam nech ste zdravi

sisidl
8. nov 2006

AHOJTE DIEVCATA.DLHO SOM SA NEUKAZALA A ANI ASI NESTIHNEM VSETKO PRECITAT. MALI SME DLHO POKAZENY POCITAC.. MY SA MAME VSELIAKO..TRAPIME SA . MOJE STARSIE DVOJCATA MALI OVCIE KIAHNE,DVA TYZDNE BOLI DOMA.TENTO PONDELOK ISLI DO SKOLKY PO DVOCH TYZDNOCH..A IDE MA PORAZIT,KAZDY MI HOVORIL ZE MALINKA BY TO NEMALA DOSTAT,LEBO JU KOJIM A DETI DO POL ROKA BY TO NEMALI DOSTAT VôBEC..NO A MY SME VYNIMKA.. V SOBOTU SOM ISLA VERONIKU OKUPAT A SKORO MY VYPADLI OCI Z JAMIEK.. NA NOHE KIAHNA AKO SVET.. NORMALNE MI PRISLO ZLE,LEBO VRAJ JE TO VELMI NEBEZPECNE PRE TAKE MALE BABO..NO A DNES JE VYSYPANA OD HLAVY AZ PO PATY..TAKZE DALSIE DVA TYZDNE MUSIME BYT ZAVRETE DOMA..

laurajana
9. nov 2006

ahojte babule, tak pridavam nasu aktualnu vahu, ktora je v 1mesiaci a 6dnoch 5880g, takze zasa sme za dva tyzdne v pluse 730g 🙂 ach jo, nie sme tlstucky, ale radi papame, co narobime...pekny dnik prajeme

okta
9. nov 2006

ahojte, laurajana, ja som pisala nas "problem" s vahou do oktobrovych babatok, no a vidim, ze tiez idete rychlym tempom 😉 a je to v poriadku,....no zmenim lekarku

laurajana
10. nov 2006

okta jasne, ze priberanie je normalna vec, pokial sa babenko narodilo velke, ako to nase, tak nie je nic zle na priberani a castom papani...

sillas
10. nov 2006

ani mi nehovorte..maly ma 7 týždnov a ešte aj v noci papa stale každe dve hodiny, a zase ho začalo bolieť bruško, už dve noci sme zase nespali..potom aj on je unaveny a plače z toho že je unaveny..a takto dookola.

renca3
11. nov 2006

sillas...aj mala bola taky hlados? Lebo my mame doma pravy opak prveho. Ten nam nedal vydychnut. Teraz je to v pohode, i ked cez noc sa budi kazde 3 hodiny, cez den je pomerne kludny. Priroda to nejak tak zariadila. 😉

sillas
12. nov 2006

renca...no tak mala nebola až taký hladoš,ved predsa dievčatko a aj s vahou je pozadu za ním skoro 5 týždnov, takže podstatný rozdiel..a v noci ovela lepšie spala. a mala aj ona mierne koliky, ale ani z daleka nie taketo ako ma maly..a to som si myslela, že mala vela plakala..ale až teraz viem čoje to vela. 🙂

zuzka111111
autor
13. nov 2006

ahojte my sme konecne po krstinach mame doma teraz hrackarstvo tolko veci podostavala som myslela ze bude kludna pod hrazdickami hovoriacim havom spievajucim macom ale ona len na rukach a s placom neviem co je s nou ..
18 ideme do poradne tak som zvedava kolko vyrastla a pribrala 😀

renca3
13. nov 2006

sillas, ked som si ja pri prvom kamaratkam stale strazovala, ako som unavena, pozerali na mna. Vsetky mali kludne dievcatka. Pripadala som si ako menej schopna a ze to materstvo nezvladam. No nie je babo ako babo. 😉
Ked mali taky klidek ako ja teraz, nemohli to pochopit.

sillas
13. nov 2006

prave, aj ja sa s tym občas stretavam..fakt su velmi velke rozdiely medzi detmi. a citim sa presne tak ako píšeš, ako keby som bola nejaka neschopna alebo sa nevedela z neho tešiť..ale opak je pravdou, len som neštastna z toho žemu neviem pomocť. ☹

sillas
14. nov 2006

baby sem nechodíte???

jankamanikova
14. nov 2006

Sillas - to je reflux. My mame to iste. Noste ho v klbku, v babyvaku a masirujte brusko. Ak by sa to nezlepsovalo, chod k lekarke.

sillas
14. nov 2006

ano už sme boli, písala som o tom v teme "reflux", takže sme to už ako tak vyriešili. dakujem.

jankamanikova
14. nov 2006

Jej tak prepac a pekny vecer.

sillas
14. nov 2006

začo prepač? dakujem ved nemôžeš všetko sledovať predsa, nie? 🙂
aj ja ti prajem pekný večer.

jankamanikova
14. nov 2006

Dievcata, deti patria na ruky. Nic, si z toho nerobte. Ja mam maleho stale v babyvaku, je kludny, neboli ho brusko a aj si prdka. Deti to potrebuju. 9 mesiacov boli u mamy v brusko a potrebuju presne 9 mesiacov na adpataciu do tohto sveta. Tvrdia to psychologovia a je to asi tak.
Inac kedy tie deti budeme brat na ruky, kde budu mat 15 rokov a prve lasky na krku? 😀
Ved prave toto obdobie je najkrajsie ...
Tak sa drzte!

Inac nas syn Matus sa narodil 26. septembra 2006; 14.20 hod. Mal 4990g a 55 cm.

renca3
15. nov 2006

Jankamanikova...to je pekne, nosit si babatko stale pri sebe, ale zvladnes ho aj ked bude mat 10-12 kg? Ja mam broblemy s chrbticou, tak neviem.
Prveho sme stale nosili na rukach a dlho dlho trvalo, kym skoncilo to jeho "hopa". Nechcel chodit po svojich. Ale obdivujem ta tak casto kojit a drzim palce.

sillas
15. nov 2006

veru..pri kojeni ich dosť držíme na rukach,, ale maly nejako ani nechce byť velmi na rukach, začne sa mrviť, a ked ho dam do kočíka tak sa ukludni, takže aspon nemusime tolko navlačovať.. 🙂 a požičala som si aj babyvak, ale nejako sa mu v tom nepači.. 🙂

renca3
15. nov 2006

Aj nas sa na rukach mrvi, aj v klokanke. Dam ho teda do jeho lehatka, pohojdam a spi. No niekedy to trva dost dlho.

zuzka111111
autor
15. nov 2006

no tak to nasej sa na rukach najlepsie spinka a ukludnuje 😖

sillas
15. nov 2006

baby zase druhy den čo nemame koliky, tak to je super..to je normálne pohodička s takým babatkom..ale a to v pondelok sme mali poriadnu večer, mala som na obed rybu a predstavte si, ta mu asi nechutila. 🙂

sillas
15. nov 2006

zuzka..
no ten naš sa mrvi asi aj preto, lebo je celý pokrčeny na rukach, doperinky sa už nezmesti a tak na volno mu asi nie je príjemne,takže u nas vyhrava kočik.. 🙂

renca3
15. nov 2006

my sme boli len v nemocnicnej perinke. Nedavala som ho doma vobec do perinky.

sillas
16. nov 2006

a nemali ste problem ho držať..?

renca3
16. nov 2006

Nie, hlavicku polozil na plece a bolo. Nebol az taky malicky. Mozno keby mal pod 3 kg, tak s tym mam problem a dam ho do perinky.

sillas
16. nov 2006

naš stále dvíhal hlavu, takže to bolo dosťproblematicke, nevedel si jukludne položiť. 🙂

jankamanikova
18. nov 2006

Ahojte!
No, aj my mame kiahne. Janik (starsi syn) ich ziskal a ani nevieme,kde a kedy. Kedye som stale len doma a vonku s malymi. No, co uz. Len dufam, ze ich nechyti Matusko. NO, ak ich chyti, bude dobre, aspon budeme mat pokoj. Akurat ma mrzi, ze nechodime von, lebo Janik musi byt doma a uz ho "trha" vonku a to sme doma len styri dni.

Inac mi balime este do perinky, aj ked mu trcia nozicky. Vraj je tam babenkam dobre. My mame taku velku zavinovacku, co mi usila kamaratka, takze to je super.

A co sa tyka toho babyvaku, tak je pravda, ze raz bude mat vela kil a bude tazky. Ale ja som aj Janika dlho v babyvaku nosila a osvedcilo sa to. A to som ho tam nosila do roka (to uz sme boli tehotni). Chrbat mi pravidelne masiruje manzel a aj na masaze som chodila. Je to makacka, ale je to aj super, mat dieta tak pri sebe a neobmedzuje to, ked idem niekde na postu, do obchodu, autom do mesta. Nemusim brat kociar.

Tak Vam prajem krasny vikend a pekne chvile s babenkami.

davidko
18. nov 2006

jankamanikova neboj matuško ich nechytí ešte je príliš malinký a také detičky ešte nechytia

sisidl
18. nov 2006

..jankamanikova.. ako je stary matusko? moje 6-rocne dvojicky doniesli domou kiahne a dostala to aj moja 5-tyzdnova dcera a to ma kazdy presviedcal ze to nedostane lebo je kojena a malicka..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre