Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

laurajana
15. apr 2007

okta presne ako pises "svoje deti si uz vychovali" aj u mna je to podobne, ze to takto vravim, jednoducho uz sem-tam clovek aj nevladze prepocuvat, ze? Beztak peknu nedelu prajeme a drzkajte sa...

renca3
15. apr 2007

Tie Octavky Combi su naozaj prakticke. Ja beriem z firmuy BMW X3, ale do kufra dam akurat tak kocik. Tiez beriem mensi.

Sillas, tak na behanie by ma nikto neukecal. Aj mne vadi ta huspenina, ale radsej si zacvicim doma na koberci. To ked som sa uvidela 1. krat v plavkach, makala som ako diva. 😀

bubatinko
15. apr 2007

okta, drzim palce aj moji svokrovci mali take reci zo zaciatku na vsetko ..... ale ja si stale trvam na svojom ... maly ma 7mesiacov a svokra ho mala na rukach 2x aj to len par sekund/doslova/ maly pri nej nechce byt a ja ho nenutim.... mozno preto ze ich nepozna byvame od nich cca 200km 😉 take reci neznasam .... dieta ma mat v matke oporu v kazdej situacii a nie ho nechat revat cudziemu na rukach aj ked je to jeho babka ale 7 mesacnemu dietatu nevysvetlis ze to je rodina ked je dieta starsie je to ine uz chape ale tak male babo?? moj nazor mozno niekto nebude s nim suhlasit....

renca3
15. apr 2007

Pri prvom som si tiez vypocula. Teraz mi uz do toho nikto nekeca.
Treba to proste ignorovat. Mne svokra stale hovorila, ze od pol roka by uz dieta malo prespat noc a co budeme robit, ze sa stale budi. Ale to som ju mala doma, lebo som mala prave zavierky. Bola to fyzicka pomoc, ale psychicka zataz. 😒 Na navsteve doteraz pocuvam ako to robila ona.

jenis
15. apr 2007

Ahojky, bubatinko uplne s tebou suhlasim. Aj moji svokrovci su s malou menej a tiez na nich nie je zvyknuta. Sice neplace, lebo neplace ani u cloveka, ktoreho vidi prvy krat 🙂 , ale vidim na nej ze to nie je ono. 😖
Mne vzdy hovorili, ze ju mam davat sediet, vraj to uz musi sediet taka velka a preco ju davam spinkat s nami, to si uz nikdy neodvykne. A preco som jej este nedala nic jest, ved svagrina davala uz 3 mesacnemu synovi a podobne veci. Ale ked videli, ze si aj tak robim po svojom, tak prestali a dokonca ma zacali podporovat pred inymi. Takze pohoda. Treba len vydrzat. 😉
Pekny vecer

PS: Mala sa mi dnes prvy krat posadila sama. 😀 Ale neviem ako to dokazala ☹ , lebo som ju nechala lozit po izbycke a ja som upratovala jej veci. Otocim sa a ona uz sedi. 😀

bubatinko
15. apr 2007

Jenis gratulujem k posadeniu malej 🙂 to je super moj maly nechce lozit on je radsej na nohach a cupita vsade ..... to je fajn ale ja musim byt vsade s nim 😀

jankamanikova
15. apr 2007

Ahojte!
Jenis - tak to ma byt s tym sedenim; popri lozeniu po styroch si dieta sadne zadockom dozadu. A to je super a blahozelam. Nas Matusko dnes sa krasne zase zdvihol na styri, ale zatial sa posuva dozadu, ale drzi sa statocne.

babule - ja tiez nemusim svoju svokru 😀 . Moje deti jej na ruky nedavam a ani jej nedam svoje deti. Ja som jej to povedala a je to na nej, ci to bude respektovat. Uz pri Janikovi som jej povedala, ze je mi luto, ale nie. Jednoducho maly pri nej reval a ne navstevu som tam aj tak nechodila. Ved na starych rodicov este cas pride. A prisiel. Janik miluje vsetkych starych rodicov, a svokra sa bala, ze ju nebude mat rad. Ma ju rad, ale "ja ju nemusim", lebo ma "blbe reci". Navstevy u nej pretrpim, vzdy jej oponujem a stojim si za svojim a zivot ide dalej. Jednoducho si zvykla a zvyka na to, ze mne to "roboty" kecat nebude. Moji rodicia su v pohode, lebo aj ked s niektorymi vecami nesuhlasia, respektuju ma a beru to tak, ze ja som matka a Jany je otec. A tak sa mi to paci. Je to o slobode a respekte.

jankamanikova
15. apr 2007

Inac dnes bolo nadherne. Zajtra Jany ide na sluzobku, takze bude zase "veselo". Janik bude smutno, ze kde je tatik, ale nejak to zvladneme. Dnes sme boli na kolotococh, to bola zabava. Parada ... Len skoda, ze ja som nemohla ist, lebo Matusko bol vo vaku a pozeral a pozeral ... Len co sme prisli domov, boli obaja chlapci taky "dobiti", ze zaspali raz-dva. Super ...

jenis
15. apr 2007

To zas ja svokre malu dam, ved je to jej vnucka.

jankamanikova
15. apr 2007

Ja nie, lebo moje deti pri nej placu. Z nej ide negativna energia a ona stale huci a huci. Nie je to zly clovek, ma kopec dobrych vlastnosti, ale ona je taka. Vsetko chce dirigovat a mat vsetko pod kontrolovou a vychovavat ... Tak som jej povedala, co som chcela a bolo. Teraz si Janika naplno vychutna, ked sme u nej a on ju a rad. Jednoducho prisiel cas na starych rodicov, alebo este aj pride. Nas Matusko ju napr. nemusi, ale verim tomu, ze ked bude vacsi (ako Janik), tak ju bude mat (mozno) rad. Dolezity je vztah otec - mama - deticky. Ak toto bude klapat, pojde aj ine vztahy. Dieta musi mat istotu v matke a byt na nu spravne priputane. Joj, ale zase kecam ... Sorry ....

jenis
15. apr 2007

Janka ak sa smiem spytat, kolko mas rokov?

bubatinko
15. apr 2007

jankamanikova, suhlasim s tebou aj ja som toho nazoru ze dieta musi mat istotu v matke a byt na nu spravne priputane. a potom bude vsetko OK aj s inymi ludmi....
naco nutit dieta byt pri niekom ked nechce nech je to uz ktokolvek....ked vyrastie potom to bude chapat kto je a co je... 😉

renca3
15. apr 2007

Tak to uz mate sikovne deticky, ze lozia, chodia. My sme sa nedavno vytesovali z otocenia. Ale sedi sam, i ked sa neposadi sam zo styroch ako u Jenis, co asi nie je spravne, ze Janka?

jenis
15. apr 2007

renca, ani moja nesedela sama a uz som ju na chvilu posadila. Nie nadlho, ale ja si myslim, ze to nemoze uskodit, pokial to nie je dlhodobe sedenie.
A toto cele lezenie a sedenie u nas nastalo pocas dvoch tyzdnov. Najprv isla na styri, potom robila tie smiesne pohyby 😀 , lezenie dozadu a po par dnoch dopredu a dnes aha. Uz sedi. Takze tie co ste neskor narodeny to mozte kazdu chvilu cakat. Dva tyzdne robia dost vela.

renca3
15. apr 2007

Konecne som sa dopracovala k fotkam. Chcela som len zopar, ale nevedela som vybrat, tak je to na novy album. Ked som si ich prezrela aj som zabudla na tie obcasne alebo caste nervaky s detmi a v podstate bolo fajn. Takze mamicky nebojte sa toho, detom more prospeje a oddychovat budete doma.
Manzel si uz oddychol v praci a ja jeden den, co bol Leo u nasich. 😅
Dufam, ze som vas uz dostatocne dovolenkovo naladila. 😎

sillas
15. apr 2007

no baby u nas žiadne pokroky...jenis Sašenka je velmi šikovna..
Riško sa zatial stále hrá iba na partizána.. 😀
No a ked sme pri svokrach, tak mne u svokrovcov najviac vadia cigarety, hulia ako tabakove tovarne..potom to cítim aj na malom, ja ju stále podpichujem, ale sa za to uraža...no čo už, iní mi nemá kto pomôcť,ked niekam potrebujem odbehnut alebo niečo vybaviť, takže niečo musime vytrpieť. 😠
niežeby som bola odporca totálny, nevadí mi fajčenie v bare, ale ked to cítim v prítomnosti detí...tak ma ide poraziť..

sillas
15. apr 2007

renca...malí su užasní...!!!!

No čo sa týka dovoleniek, tak som dost zvedava ako zvldáneme tu na našom stretku, ale su dovtedy ešte dva mesiace, tak aj Riško dovtedy narastie..zatial si to dosť dobre neviem predstaviť..asi som bojko.. 😉

jankamanikova
15. apr 2007

jenis - ked som mala Janika, som mala 28 a ten ma dnes 2 roky a ja v auguste mam vyrocie 😀 , chapes? Ale ja som Janika nedaval aj na ruky kvoli tomu, ze Jany chodil na sluzobky a Janik ho poriadne nepoznal, tak som nechcela miast jeho dusicku a tak bol na rukach iba pri maminke a pri tatikovi, tak sme to s Janym citili a vieme, ze to bolo v nasom pripade spravne.
A co sa tyka svokry, tak sme mali aj dalsi dovod - ja som mala problemy s dojcenim a preto som chcela Janikovi nahradit dojcenie tym, ze som nosila Janika vo vaku a blizkost som mu nahradzovala tym, ze bol stale pri mne a so mnou. Svokra ma vsade "ohovarala", ze co som za matku, ze nekojim a ze jej ho nedam na ruky a tak. Ja som nepotrebovala si to s nou vyjasnovat, a ani nepotrebujem. Ked ma problem, nech si to vyriesi sama so sebou. Mne bolo a je jedno, co si mysli. Mne ide o moje deti a manzela a o nase vztahy. Nepotrebujem sa pretrcat, alebo co. Jednoducho to tak citim ...

A este nieco - chlapci su citlivejsi na cudzich ludi, dievcatka to maju jednoduchsie. A chlapci su viac naviazani na matku a jej puto. A kedze som Janika nekojila, vynahradzovala som mu to tym, ze bude na rukach iba pri mne a tatikovi. Teraz vidim, ze to bolo spravne. Janik velmi spolocenske dieta, citlive a komunikativne. Zacal skoro rozpravat a neboji sa deti a ani ludi. Jednoducho svokra sa moze aj na hlavu postavit, budem trvat na svojom a Matusko do pol roka bol tiez iba na rukach mojich a tatikovych a budeme tak robit aj pri dalsich detoch 🙂 . Joj, ale som sa rozkecala, prepacte mi to.

A este co sa tyka svokry, tak na nu mame momentalne zlost, lebo naucila Janika strielat do ludi a hovorit "zabijem Ta" a to je v kostole kazdy den od rana do vecera a predvadza sa. Jednoducho sa na nu hnevame, ze je "nenormalna" dvojrocne dieta, co tomu nerozumie ucit take hluposti. Viem, ze sa tomu nevyhne Janik (ked bude v skolke medzi detmi), ale zeby tak skoro? Takze tam vobec nechodim, iba sme boli na "povinnej" navsteve na velku noc. Ja som povedala, ze tam nepojdem, aj keby sa "postavila" na hlavu. Uz si aj uvedomila, ze to prepiskla, ale chceli si Janika ziskat a urobila pravy opak. Ale to uz asi vela kecam a nechcem Vas tym zatazovat. Asi som sa dost rozkeciala. No nic, idem spat a prajem Vam dobru nocku.
Tiez si myslim, ze kazda z nas kona tak, ako to citi a kazda z nas zato ponesie zodpovednost. Mam Vas rada a velmi sa na Vas tesim!!!!!!!!!

mario
15. apr 2007

ahojte maminky, dnes bolo u nás velmi horúco a čítam, že aj u vás - kedže spomínate svokry, tá moja je na bestseller 😀
čo sa týka posadenia sa zo štyroch Renca neboj, moja sedí, ale po štyroch nechodí a ani malý nechodil, obidvaja mali reflux a také detičky sa nedávajú na bruško len občas, takže sa nenaučia štvorkovať
priznávame majetky - Fabia combi, 3-izb.byt v osobn. vlastníctve, 3 bicykle,2 počitače, 2 deti a jeden manžel-zatial 😀

jankamanikova
15. apr 2007

mario - aj moje deti mali reflux, Janik chodil po styroch od pol roka a Matusko sa teraz taha na styri. Takze co dieta, to ine sposoby ... a tak to ma byt!!!!

sillas
15. apr 2007

renca...a čo sa týka toho behania. ked ma uvidiš tak pochopíš... 😀 😀

laurajana
16. apr 2007

ahojte babule, ked ste pisali o tej "huspeninke" prosim Ta Renca a kde ju mas? Vsak na tych fotkach ani nevyzeras ako maminka dvoch kraaaaaaaasnych deti 😉 taka si chudunka...

ako krasne sa tu priznavaju majetky...

jankamanikova svokry...kapitola sama o sebe, ale ako som pocula cita si to moja svagrina, tak radsej nejdem kecalkovat vo velkom 😖

My dnes cestujeme k nasim, ideme po nakupoch do BB a ZV tak sa z maleho vytesia aj moji rodicia, zajtra ma mojko dovolenku, tak ideme vyuzit...vypadkom z domu 😀

Prajeme krasny slnecny dnik...ahojte vsetky mamulky...

renca3
16. apr 2007

Lauri, no ved som pisala, ze pred dovolenkou som poctivo cvicila, ked som si zacala skusat letne veci. Ale este to nie je ono. Ved este mame par mesiacov do horucich dni, vsak? 😵
Pekny vylet prajem a vsetkym prijemne kocikovanie.

adusa
16. apr 2007

Ahojte septembrovky, ja som sa dllllho neozvala a citam ze deturence pokrocuju a mate z nich radost. Anicka sa prevaluje na zemi ( vyzera ako valok)z jednej strany izby na druhu, snazi sa lozit ale akosi nevie na to prist.
Ako pokracuje vase stretko? Obcas som mrkla ze chystate nieco velke. To je super aj ja by som sla keby...keby...
Renca videla som fotky z dovolenky, zlate deturence mas a Ty aka kocka 😉 .
Boze uz su 2 hodiny rano, musim si ist lahnut 😲 ak ma Anicka o 5 min. nezobudi 😝

renca3
16. apr 2007

adusa, asi si sa tu dlllho neozvala, lebo som ta este nestihla registrovat v septembrovkach. Ty zijes v ktorych teplych krajoch, v Californii? No parada, ked nemusis malu teplo obliekat. Mrkla som album, mala je podarena a ma peknu izbicku. 🙂

bubatinko
16. apr 2007

Bre ranko prajem 😀 krasny den pred nami.... vidim ze kazda si nesiem svoj osud pri tych svokrach....

inak babenky poradte ako s zbavit tej "pneumatiky" na bruchu co zostala 😠 brusakujem kazdy den a stale nic ☹ ako ste na tom vy???

okta
16. apr 2007

ahojte, tak navstevu svokrovcov sme prezili 😉 , vidim, ze skoro vsade je to rovnake, tak treba si presadzovat svoje a neustupit... a predychavat...Renca, krasne fotky, normalne som dostala dovolenkovu horucku, ked som si vas pozrela 😅 .
Bubatinko, ja mam o styri kg menej ako pred porodom, no mne pomohol stres a strach minuly tyzden v nemocnici..., takze ja nemusim uz robit nic, nemam uz ani brucho, ani zadok, ani stehna. Ale bola to drasticka odtucnovacia kura, vobec neodporucam 😀
Vcera som uz bola zufala, Simon uz zasa nechce vecer zaspavat, s tazkostami zaspi az o desiatej. Ako je to u vas? Viem, ze sa tu o tom uz pisalo, ale chcela by som vediet, ci nastali nejake zmeny a ak ano, ako sa vam to podarilo.

mario
16. apr 2007

Bubatinko, ako sa zbaviť pneumatiky? Daj prezuť za letnú! 😀
Okta, u nás bez zmeny, večer uspávam min dve hodiny a často sa budí, cez den ledva pospí hodinku, ja dúfam, že kým zmaturuje, tak bude lepšie spávať, takže nádej máme.
Ja potrebujem do leta pribrať, lebo hrkocem.
Prajem vám krásny den, vydarené výlety a poslušné detičky.

renca3
16. apr 2007

Mario, to s tou pneumatiou je dobre 😀 Letne maju uzsi dezen 😅
Mne tiez pomaha k chudnutiu stresik a nahanacky, ked sa ani nemam kedy najest. Mario, pri tej tvojej malej sa ti sotva podari pribrat. 😝

Okta dlzka uspavania u nas zavisi od toho, ci som s detmi sama alebo je vecer doma manzel. Vcera sme zaspavali cez hodinu, Leo mu proste nedovoli zaspat. 😉

sillas
16. apr 2007

okta...tak čo sa týka uspávania, alebo teda zaspavania, lebo neuspavam, tak je to super, maleho zložím do postielky a spi..aj teraz sme boli vonku, už začal byť mrnkavý, tak šup domov,vyzliekla som ho dala do postielky a už spí. 🙂 sice bude spať možno polhodinku ale zaspí bez problemov, niekedy si pritom pomrnkava, ale neplače.

bubatinko, no presne s takou "pneumatikou" mam problem aj ja..a ked som videla rencu na fotkách...tak asi začnem behať 3 krát a den a nie 3 krat za týžden ako plánujem.. 😀 😀
mne stresy nepomáhaju, ked som v strese tak ešte skôr priberiem, lebo jem v rýchlosti. Ja to nechápem, na vahu som tak isto, ale postavou uplne inak.. 😠 na drieku mi zostalo 8 cm. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre