Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
23. dec 2006

okta..aj my čakame s očkovaním na január, chceli nas teraz pred sviatkami ale doktorka mi poradila, že dva týždne môžme počkať, že stačí zaočkovať do 4 mesiacov a včera sme mali 3 mesiace. takže je to isté??

renca3
23. dec 2006

My sme objednani na 4.1.To mi je novinka, ze ta HEXA bude preplatena. No my ju uz mame kupenu, tak nic.
Malemu sa tlacia horne zubky. Ma take naliate dasienka. Prejavuje sa to len na vecer placom. Kedze je vcelku kludne babo, da sa to vydrzat. A cez den by si napchal do pusy aj cely podbradnik. Tak mu davam zmolit platenu plienku.
Je to fakt skoro, lebo hryzatka este v rucke neudrzi.

okta
23. dec 2006

Renca, tak skoro vam idu zubky 🙂 . Dr. nam povedala, ze maly tak rychlo rastie, ze mozme ocakavat zubky tiez kazdu chvilu. No neviem ... lebo jej nejak moc neverim, po pol roku ju asi zmenim - skor vraj nemozem. A pisali ste nedavno o cmulani pasticiek a my sme to riesili cumlom. No uz sme presne tam kde vy-cumel vypluje a pasticku cmuuuula a cmuula 😅
No skoda, ze vakcinu uz mate 😒
Sillas - tak som to citala a presne to mi potvrdila Dr., ze to bude zdarma. Treba pockat.

viktoria
23. dec 2006

ahojte... tak s tými pastičkami u nás je to tiež rovnake. malý sa naje a hned po odgrgnutí si vopchá celu past do ust a cmula ju akokeby ani nejedol...my máme teraz 7,5 kg takže rastieme ako z vody... malý pribera každe 2 tyždne po pol kg... tak uvidíme ako to pôjde dalej...

sillas
23. dec 2006

baby..no mame my to ale hladošov..mi tiež hned po napapaní pastičky a keby len jednu ale rovno OBE..taky je zlaty, a s takou chutou si ich hryzka.. 🙂 a potom má stále studene ruky, lebo ich ma mokre a sa mu ochladia.
no ak to s tou vakcínou bude tak, tak je to super a som rada, že doktorka mi dala už pred 2 týždnami info.

okta
23. dec 2006

no ano, tie studene ruky, to potom babky a dedkovia len ochkaju, ze mu je urcite zima, lebo ma studene ruky a on ich ma mokre a ocmulane 🙂
jaj a som nejaka prechladena, vraj maly by sa nemal odo mna nakazit, lebo ma protilatky v materskom mlieku - je to pravda? Ake mate skusenosti?
viki, dobre priberate, my tiez tak, len ja ho iba kojim a ty uz tusim aj prikrmujes, ak si dobre pamatam
o vakcine som pocula nejaku uputavku na Markize dnes v TV novinach, pozrite, neviem, ci ja to stihnem

sillas
23. dec 2006

no mna choroby obchadzaju, manžel je nachladnuty mala mala zvyšene teploty..maly zatial v pohode,tak dufam, že to tak bude aj nadalej, ale či je to tým kojením, to netušim..ale píšu o tom, tak zrejme na tom niečo bude.
no tak to kuknem, správy určite nestihnem, ale ja ich zvyknem pozerať potom na internete ked nestíham a pozriem si iba to na čo som zvedava, síce niekedy to pozeram iba 3 dni dozadu,ale lepšie ako nič.. 😉

viktoria
23. dec 2006

okta...ano nemyliš sa ja som maleho nekojila vôbec od 2 týždnoch papa polotučné mlieko a od 5 týždnoch pije na večer krupicu , ale je pekne že ty len kojíš a tak pekne priberate...

renca3
23. dec 2006

okta...my sme chori komplet vsetci. Uz je to fajn, je to na ustupe. Aj maly plne kojeny, soplil, kaslal a teplotoval. To je zle pocuvat, taky babatkovsky kasel. Pri prvom sme to nemali. Ten bol februarovy a to uz bola takmer jar a isli sme do leta. Vlastne 1.krat bol chory az v decembri ako 10-mesacny. No a teraz...taka virusova jesen, zima - no hroza pre nase babence. 😒

sillas
23. dec 2006

renca..no aj mala sa mi narodila v oktobri..a bola chora ked mala 10mesiacov, v najvačších horúčavách v lete..mala zapalene uško a dodnes netuším z čoho. no ale pri druhom to už nebude take teda čo sa týka tohto času, lebo fakt je tu už mala ktorá donesie zo škôlky kopu bacilov..

renca3
23. dec 2006

no prave Sillas...ti skolkari su rizikova skupina.
prave som pozerala spravy. tak je to pravda, bude to preplacat poistovna.
No co uz. Aspon tie dalsie 2 budu zadara.

sillas
23. dec 2006

aj ja som si teraz pozrela spravy, teda čo sa týka tejto vakcíny, tak ma velmi potešili, že mi štát ušetril pár tisíciek.. 🙂 aspon niečo pozitívne..celkom pekný darček k vianociam.. 🙂

okta
2. jan 2007

Ahojte, tak my sme novy rok nezacali najlepsie. Maly prechladol, no neviem kde, ved na neho davam pozor. Od vcera ma upchaty nostek a kycha. Viem, ze ste tu uz pisali, ze ste mali chore babatka, no on teraz stale place, tak nemam cas to hladat. Co mate osvedcene na sopliky?Ako casto odsavat?

cipka
2. jan 2007

Ahojte babenky,

ja sa po dlhočižnom čase dostávam na internet. Vidím, ze sú tu niektoré choručké deti, čo som v kontakte s maminami, teraz je veľa detí chorých. Asi to je aj tým, že dlho bolo teplo a teraz to všetko prišlo.
Sillas, Renca3, tie vakcíny naozaj potešia, škoda, že nám aj tú jednu neušetrili, ale vždy lepšie teraz ako nikdy.
Inac, Martina236 ma tiez choru maličkú a najhoršie je, že aj ona je chorá.
My sme zdravé, len tatino je chorý a už sa týždeň od nás "dištancuje", aby sme to nedostali.
Aké boli Vianoce kočky?

renca3
2. jan 2007

okta...1. krat sme sopliky len odsavali vzdy, ked mal plny nos. To boli take cire. A 2. krat, ked mal take zlto-zelene huste, to som vedela, ze je to od Lea a ten mal v nose bakteriu, tak sme dali kvapky Pamycon(neviem, ako sa to presne pise). I ked velmi nerada, lebo su to antibiotika.
A nostek sme vystriekavali morskou vodou.
Teraz je na stastie pokoj, ale od zajtra Leo nastupuje do skolky, tak cakam, co zase prinesie.

laurajana
2. jan 2007

ahojte babule, my sme "tuk, tuk" nastastie zdravi co sa tyka maleho a mame uz 3 mesiace

okta
2. jan 2007

Renca, vdaka. Ano, tie kvapky poznam, pod tym nazvom su aj ocne kvapky, tie som mu kvapkala, ked mal v ocku pneumokoka. Manzel pojde kupit tu morsku vodu.
Cipka, Vianoce prebehli v pohode, same navstevy. Dokonca to zbehlo rychlejsie ako minule roky.
Laura, tak sa aj nadalej drzte.
Maly mi konecne zaspal na rukach a nezobudil sa ani ked som ho prelozila do lehatka, tak mam chvilu cas. Idem sa naobedovat.

renca3
2. jan 2007

Huraaa, obe deti spia. Tak idem makat na mzdach. Caute.

viktoria
2. jan 2007

ahojte... aj u nás je vela detičiek chorých, no my sme zatial zdravy, sem tam nejaky soplík, tiež ked je maly prechladený tak mu to odsávamie a dávam mu kvapky do nosa s morskou vodou, doktorka vravela že mu mám nos iba vytierať s tou vodou, ale jemu to nepomahalo tak mu rovno trochu nastriekam a je to lepšie, skôr ho to prechladenie prejde....
no a vikinku mám u svokrovcoch takže do školky tento tyžden ešte nejde...

sillas
2. jan 2007

no čo sa týka chorob, tak musim poklepať, maly bude mať 3,5 mesiaca a zatial je zdravy, my sme už všetci boli chori, aj ked som si myslela, že od malej chyti, ale zatial je to ok, tak dufam, že to ešte vydrží aspon nejaké 3 mesiace.

renca3
3. jan 2007

Dnes sme nakoniec absolvovali ten prestrek ocnych kanalikov. Nic ine nezaberalo. Ja som pri tom nebola, ale stacilo mi aj pocut na chodbe. ☹
Dufam, ze to nebudeme musiet zopakovat. 😒

okta
3. jan 2007

ojoj,Renca, no muselo to byt hrozne, nam to preslo po antibiotickych kvapkach

zuzu13
3. jan 2007

ahojte, vkradla som sa vám do temy 😅
okta aj Lucka je chorá, našťastie máme super dr., ktora nerada dáva deťom antb.Tak teda tu máš zoznamček našich medicínok: Cebion - kvapky - vit. C, Mukoseptonex - kvapky do nošteka /alebo Nasivin/, homeopatiká: Kalium muriaticum - na soplíky /len ke%d sú číre, bezfarebné/, Ipecacuanha - na hrdielko, kašeľ. Skús vyskúšať 😀

okta
3. jan 2007

Zuzu,dakujem 🙂

zuzu13
3. jan 2007

nemáš za čo ďakovať 😀 rado sa stalo... 😉

martina236
3. jan 2007

Ahojte,
chcem sa opytat, ci nemate skusenost s hnackou. mala je prechladena, ma sopliky a kasel. ako sprievodny jav ma redsiu stolicu 4-5 x za den s primesou hlienu, sem tam nieco ruzove. neviem, ci to mam pripisovat tomu, ze hlieny v podstate hlta. no zajtra zbehnem tak, ci tak k lekarovi.

renca3
3. jan 2007

martina...urcite sa treba poradit s lekarkou. Ak bude kakat rano, zober so sebou tu plienku. Leo mal hnacky ako 1,5 rocny a zo vzorky stolice zistili baktera a nasadili antibiotika.

okta
3. jan 2007

Martina, my sme to nemali.Ale nezda sa mi, zeby prehltnute hlieny mohli byt v stolici. A to ruzove-no naozaj radsej k lekarovi.

jankamanikova
3. jan 2007

Ahojte babulenky! Tak ako vidim a citam, deticky davaju pocitit, ze existuju.
No Martinka236 - ta hnacka moze byt z troch dovodov a treba postupne vylucit vsetky moznosti: je dehydrovana, treba davat pit tekutiny (staci prevarena voda); dalej to moze byt zo zubkov. Ked sa tlacia zubky, deti mavaju hnacky a sople, ktore ked prehltnu, tak mozu prejst do stolice. A tretia moznost je neprijemna, a to su bacily. To ruzove v stolici, to je, ze su pretazene crievka z kakania a su namahane, ale povedz to aj doktorke.

Babenky, to nevadi, ked su deti chore. Deti musia byt chore, inac si neziskaju prirodzenu imunitu. Tym, ze ochoreju, tak prirodzene bojuju s bacilami. Od dobrych medicinskych zdrojov viem, ze deti musia byt do skolskeho veku chore aspon 8x do roka. Rata sa tu - sople, chripky, zapaly a vsetko mozne. Je to dobre. Viem, ze sa vsetky bojime o deticky, ale oni bojuju. Nam vzdy pomaha Panadol - skoro na vsetko; homeopatika - tie su uplne super (a mozu to vsetky skupiny ludi); tiez rozne sirupy a tak.

A co sa tyka este chorob, tak nas Matusko prekonal svoju prvu chorobu - obojstranny zapal usiek. Nastasie bez antibiotik, pomohli len kvapky. A ma aj sopliky, rucky v puse a slinta ako bernardin 🙂 .

Takze asi to budu zubky.

Aj pri prvom synovi som vsetko zvalovala na zubky a aj sa to potvrdilo. Kym sa prereze jeden zubok, trva dva mesiace, kym sa poriadne usadi (to mam od kamosky zubarky).

Tak sa majte.

jankamanikova
3. jan 2007

Inac dnes sme boli na poradni a mame krasnych 7120g a to sme kojeni a mame za sebou dve laktacne krizy. Zazrak ...

A mame za sebou aj prve ockovanie. Vakcinu sme si zaplatili, ale vobec ma to nestve. Ostatne budu zadarmo 🙂 . A Matusko to zvladol na vybornu, dokonca doma aj pekne spinkal. Som avedava, aka bude nocka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre