Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
1. aug 2007

martinka..som velmi rada že je všetko ok, ale ako jankamanikova "vravi" možno je to take znamenie že predsa netreba zabudať na seba, a že životospráva a vitamíny su velmi dôležite, takže baby mali by sme sa všetky zamyslieť.. a starať sa aj o seba.../keby to šlo 😖 /.
ja som mala isť na preventívku vo februári...a hľa....už je august.. 😕

jankamanikova..ja som tu!!!!!

jenis, ked Lucka začala chodiť, tak kočiť už vôbec nechcela, naštastie bývame v meste, tak sme nemali nikde daleko, v zime sa hádzala stále do snehu..ešte ju mam pred očami v ružovej kombineze..takže sneh mal u nas ružové flaky.. 😀 😀
som zvedava aký bude Riško.. 😅

zanaza
1. aug 2007

Ahojte kočky moje.
No dávno som tu nebola a všeličo som sa dozvedela. Zaujali ma hlavne ohlasy na Váš sexi život a verte mi, som fakt niekedy rada, keď príde Pišta unavený domov z práce. 😅 Teraz spávam s deťmi v detskej izbe, takže to máme k sebe cez chodbu. No a suseda mi z dovolenky z Tatier doniesla takú krásnu drevenú pokladničku. Nakázala mi odlkadať si peniažky po každom sexe. Tak som jej vysvetlila, že tam toho asi mať moc nebudem a že mi to mala kúpiť pred 11 rokmi. Vtedy som si mohla našetriť aj na dovolenku pri mori 😀 😀 .
No a ešte k Maťke. Som moc rada, že ten stroj sa pomýlil a nepotvrdilo sa to, čo po prvom vyšetrení ukázal. Len v tom je problém, že človek prežije toľko stresu. Ale je to dobré, tak si Maťka, dávaj na seba viac pozor a šetri sa.
Blahoželám všetkým detičkam k prvím krôčikom, tak aj tej mojej Verče.
Ahojte a dobrú nocku.

laurajana
2. aug 2007

tak ahojte mamule, ako dnes po rane? My sme mali zasa pernu nocku, asi som poriekla, ze v noci dobre hajkame tak sme zasa casto plakali...ach zubocky, zubocky, preco tak bolkate...

...dobra tema, venovat sa viac sebe, zacala som aerobikovat, nakolko bicyklovat s malym sa este moc neda, tak zatial takto, potom tu kondicku budem nahanat bikom 🙂 pekny dnicek

Matka ako po nocke? Uz je lepsie?

martina236
2. aug 2007

ahojte, vsetkym dakujem za podporu... setrit sa, venovat sa sebe, len kedy, ked najblizsich 220 km ziadny stara mama, stary otec. na jednej strane to povazujem za pozitivum, ale niekedy by som fakt potrebovala. nevadi.

my noc celkom dobre, jedla sice dva krat, ale potom sme pospali do pol osmej, tak fajn.

Laura, celkom to ujde. dnes ma caka este nakup a vecer balenie. na vikend odchadzame zase prec.

krasny den vsetkym

laurajana
2. aug 2007

tak krasny vikendovy pobyt...a kde sa chystate? My ideme len v nedelu k nasim, ale ide aj svokra a svagor...takze tak...a sobota, asi pre manzela pracovna a my ako sa zariadime s malym

sillas
2. aug 2007

tak tu už točíte o víkende??? tak ja ešte netušim čo bude..chceli by sme niekam vypadnuť...ale kam?? všetko daleko..ešte uvidime aj počasia, na kupanie to zrejme nebude..
inak musim zahajiť zase šport..ako som prestala kojiť, som ani neviem ako pribrala 2 kila, už predtým jedno, takže musim zhodiť 3 kilo. ufff.večer idem behať

martina236
2. aug 2007

k ocovi ideme na muran.

renca3
2. aug 2007

ahojte babule,
ja som sa sem vcera nevedela dostat, nejak nam blbne internet. Dufam, ze nie virus.
Pred chvilou sme sa vratili zo ZOO. Bolo tam plno ludi, na to ze je pracovny den. Ale zase su prazdniny. No aj dost teplo bolo, takze zvieratka v ukryte.

mata...teda keby mi povedali o zlych bielych krvinkach a s cudnym vyrazom v tvari, asi by som sa zosypala. To museli byt hrozne 3 hodiny. Hlavne, ze sa nic zle nepotvrdilo. Ja som sa chcela objednat na gyndu na preventivku, ale Dr. ma dovolenku do konca augudsta. Tak to uz pocka.

Od soboty zaciname s Teom sami bacovat, lebo zostatok rodiny ide na pansku jazdu s detmi. Mam z toho divne pocity, ale nech to skusia. Ved ja ho tu zase budem davat 2 tyzdne dohromady, aky bude roztatareny. Takze budeme s Teom u nasich cez vikend.
Slnecny den prajem, lebo od zajtra sa to ma zase kazit.

laurajana
2. aug 2007

renca3 net blbne aj nam a hlavne co sa tyka MK - neviem co sa deje, vecer ide v pohode, ale pocas dna uzas...

aj my Vam prajeme pekny slnecny den, aj ked ja mozem napisat, ze som z tohto nasho sidla totalne grogy, spal dokopy za den polhodinku a tak som utahana ako pes, ideme vonku, snad pospi aspon on 😝

viktoria
2. aug 2007

tak ja som este u kámosky, no a som stastná lebo včera som to dostala,normálne som si nato dala vino
mati ty ani nesranduj že ti mohlo niečo take vazne byt, som rada ze je vsetko v poriadku, zajtra odchádzam domov a cez víkend tiez budeme doma
no a tobias ma tak ukusil do ruky ze mam modrinu

jenis
2. aug 2007

Ahojte baby,
Mata hlavne ze je vsetko v poriadku. Viem z osobne skusenosti ake to je ked ti niekto nieco take povie. Ale u teba to bolo aspon o tom, ze nastastie ti nic nie je. 😉
Dnes sme boli v Roznave a mala sa normalne sama prechadzala po namesti a "nahanala" holuby. Je to zlate.
Drzte zajtra palce, ideme na vyter ci este mame salmonelu. Dufam, ze nie. Ale vysledok bude aj tak len niekedy buduci tyzden. 😖
Saska uz inak spi od siedmej tak som zvedava kedy bude zajtra budicek 😅

laurajana
2. aug 2007

jenis... cooo salmonela? Z coho? Ja som mala pocas tehu a manzel so mnou bola to katastrofa, jemu to preslo a ja som sa jej nesla zbavit...hruza, mala som neskutocne silne krce v brusku a to som sa strasne bala o mimco, chvala bohu zbytocne...drzkajte sa...a mala uz beha? Teda to je super, nas este nie, ale ku vsetkemu sa stavia a pomaly pusta rucky, tak mozno coskoro, ale je len fajn, ze este nebeha sam, lebo to uz by som asi nezila, je velmi hyperaktivny 🙂

eli77
2. aug 2007

Ahojte septembrovcata 🙂 som rada, ze som vas objavila, som tu nova tak by sa mi asi patrilo predstavit. Volam sa Elena, som z Novych Zamkov, mam jedneho super muza a tri fantasticke deti Tibora(11rokov), Mareka(8rokov) a Miu(10mesiacov) dufam, ze ma k vam prijmete a ze spolu stravime krasne chvile 🙂

renca3
2. aug 2007

Vitaj eli. Tak ste do tretice skusili tu babu? Mne by to urcite nevyslo... 😉 Ale to uz mas velkych chalanov. Poznas sa aj s Mario a Jankou, ked si z NZ?
Tusim urobime stretko na Dolnej zemi, ked vas je odtial tolko... 😅

Jenis, tak vy si uz takto pobehujete.. 🙂 .
No ja som rada, ze je tam kde ho polozim, pripadne ho drzim na rukach na ihrisku. Lebo venovat sa Leovi (hojdat ho a tak) a nahanat Tea, tak to bude makacka. 😝

zanaza
2. aug 2007

Ahojte všetky. Pekne vítam Eli.
Ako sa máte?
Jenis, blahoželám Saške k bežkaniu. Aj malá trošičku prejde, ale ťahá ju to stále na jednu stranu. Švagor /automechanik/ sa vyjadril, že "má zle nastavenú geometriu" 😀 .
No dnes ledva večer zaspala, tak uvidím ako to bude pokračovať, pretože už párkrát mrnkala. 😢
Aj Vám, holky, drobci začínajú spávať už len raz za deň? Veronika si ráno potiahne aj do 8.30, potom zaspí až okolo 12.00 až 12.30 a potom až večer.

renca3
2. aug 2007

Aha tak kedze nas si rano potiahne do 6.30, o 9.00 je uz unaveny a potom spi 2. krat okolo 13.00. Pospal by aj o 17.00, ale to som mu stopla, lebo potom isiel spat o 22.00 vecer. 😒

laurajana
3. aug 2007

ahojte babule a zvlast Eli...tesime sa, ze sme sa opat rozrastli, len tak dalej a nabuduce stretko mozme vybavit ZIMAK 😀 😝

renca3 ked spominas hojdacku, tak u nas je to sranda, Matti sa na obycajnej hojdacke hojda strasne rad, ale klasicky ho to vzdy vycerpa natolko, ze ho musim rychlo vziat aby nespadol, lebo sa zahladi a lieta mu hlavka - zasmuri ocka a je tvrdy...sranda...ale celkom fajn uspavaci prostriedok to je...

zanaza krasne - ze zle nastavena geometria 😀 chlapi, su chlapi 😅
Presne ako pises, len raz za den, a ked si pospi rano, tak do vecera ma maminka co robit, plnou parou v pred a venovat sa a venovat, inak je zle...to nase hyperaktivca 🙂

tak tak renca spravne pises prisny rezim nastal aj u nas, lebo potom by spal aj 3x a vecer ked my odpadavame on je cely happy 🙂 ...tu mame pod mrakom, ako u Vas?

laurajana
3. aug 2007

babule ozaj, ako Vam rastli zubky drobcom? Nam narastla 7 dolu a teraz sa nam tlaci nad nim hore...sranda, myslela som si, ze porastie 7 vedla neho a nic 😉

martina236
3. aug 2007

jenis, sikula je malinka. ved aj na stretku tusim bola naj v pred, hlavne v lozeni na tej chodbe bola uzasna. verim, ze uz budete udravotne fit. bozkavam malu

vitame eli, tak v tych NZ to pekne puchne 😀

renca, dobra si, ze som mu to stopla 😝 😀 , ale jasne, lebo inak by sme padali od unavy.

nasa spi vacsinou 2x za den. no vcera len raz, aj to bola riadna fuska ju uspat, my slim doobeda, lebo oci jej klipkali a premahala sa a premahala, potom vstala az o jednej a do osmej spat nesla, no to uz bola taka vycerpana... a rano o 6.00 budicek 😝
momentalne mi zle papa. vypije 3 davky mlieka, 2 v noci, 1 rano cca 450, desiatu len pobabre, momentalne odmieta ovocie, na obed zje za dvoch potom opat len pobabre. vecer malinko kase a okolo 22.30 uz pyta mlieko. nechapem, co to zase za obdobie.

laurajana, nam isla prva prava 1 dole a potom lava 1 hore, na kriz 😀 . vam idu 7??? alebo preklep?

zanaza, som sa pobavila na tej geometrii

ja som cca zbalena, tak si tu mrkam

krasny vikend

laurajana
3. aug 2007

mata...ano sedmicka dolu a nad nou dalsia...takze mozme onedlho stikat listky 😅

laurajana
3. aug 2007

7 dolu mame a 8 hore sa nam tlaci 😎

sillas
3. aug 2007

zanaza...tak geometria fakt super... 😀

čo sa týka spania, tak nam to vychádza presne tak ako u renci...rano o šiestej budiček, potom okolo deviatej a potom mdzi 13-13.30 hod. takže celkom pohodička, akurat ta dlžka je dosť rozdielna, niekededy len po polhodinke, no a niekedy poobede aj dve, ako dneska..aspon som trochu popratala, Lucka je u svokry tak sa dalo.

laurajana..celkom nechápem to číslovanie zubkov..lebo sa počítaju od 1-tky až po 5-ku, horne vlavo a v pravo a dolne vlavo a vpravo..1-tky su predne..

inak dneska u nas pod mrakom ale perfektne teplo...som bola prekvapena ked sme vyšli von.

laurajana
3. aug 2007

sillas ja mam knihu "mojich prvych pät rockov" a tam je to presne pocislovane, jednoducho dolu su prve predne dva 7 a horne 8...aspon podla tejto knihy...tak podla toho som postupovala 😉

aj tu bolo celkom teplo a okolo 17:30 zacala prskat-mrholit

sillas
3. aug 2007

fííha...neškriepim sa iba o tom počujem prvý krát.. 😉 nenapísal to nejaký američan? lebo oni maju všetko prehodene.. 🙂
teraz jedna známa vravela že tam deti v škôlke dávaju spať v topankach.. 😕 😕

eli77
3. aug 2007

Tak nasa Miuska ma vonku uz osem zubkov🙂 vysli jej celkom v pohode chvala bohu, lebo pri chlapcoch sme si uzili obrovske horucky. A kto kazdy je tu z Novych Zamkov?

jenis
3. aug 2007

Ahojte, tak sme boli u Dr. na ten vyter a on ju normalne zaockoval. To bol sok, necakala som to. Myslela som, ze pockame na vysledky, ale vraj to nezalezi ci bude este pozitivna alebo nie. Tak sme mali cely den uplakany, neviem preco. Doteraz to zvladala v pohode. ☹

Eli77 ahoj, vitaj medzi nami. Ake to je mat tri deti? Ja sa na to chystam, tak uvidime ci zvladnem dve a tak dalej... 😉

Laurajana, neviem z coho vraj to mohlo byt od otca aj ked jemu vysli testy negativne. A mozno aj odo mna aj ked nemam priznaky mozem byt nosic. Ja som na testy nebola. 😖

Co sa tyka tych zubov ja som bola s malou u zubara a horne zubky predne su jednotky a hned vedla nich su dvojky. Dole neviem, ale asi tak isto. Tak neviem co za knizku to zas vydali. Saske vysli najprv dvojky a az potom jednotky, dole presne opacne. Ma 8 zubkov. 😀

Jaj inak ma 8350 gramov tak som rada, ze sme konecne prekonali 8kg. Asi je tu aj najlahsia zo vsetkych. 😒

eli77
3. aug 2007

jenis..mat tri deti je naozaj uzasne. Iked som sa pocas tehotenstva bala ci to zvladne, lebo aj muz mi pracuje v zahranici, teraz je to uz v pohode. Mam zabehnuty system:o)
Nasa Mia vazila naposledy 7600gramov co je absolutne skvele, lebo nam velmi slabo pribera, je predcasne narodena, alergicka na laktozu a krvne vysledky mala tiez katastrofalne, tak jej teraz nasadili lieky ☹

viktoria
4. aug 2007

ahoj eli vítam ta tu...
tak mi už sme doma aj som rada, dnes u nás je zamračené ale zatial neprší tak idem s ním von a zajdem ku kámoske na kávu....
nás tobias začína byť taký malý provokáter, normálne do vikiny bude supat aj ked vie ze jej robí zlost no a samozrejme tá zacne kričať a on má z toho radosť...
koncom augusta mi prídu dávat eurookná do celeho bytu aj idem malovať obyvačku takže už sa teším na zmenu, ale neviem ako to budeme robiť aj s malým

renca3
4. aug 2007

Viky, ty si behas kade - tade, len co vybalis, za kamoskou na kavu...😅
Si proste spolocensky tvor. Ale to je fajn. 🙂
Tak ja som vyprevadila panov na cunder, uspala som Tea a neviem co skor zacat. Tak som radsej isla na PC, lebo mi zostalo smutno. Este sme neboli s muzom tyzden od seba. No budeme si potom vzacni. 😉
Prajem peknu sobotu.

renca3
4. aug 2007

eli...prebehla som tvoj album. Mala bola asi drobunka. Mila je. V ktorom tyzdni sa narodila a kolko vazila? Chalani ti aj trochu pomozu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre