Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
15. aug 2007

no ja som este stále tu, lebo tá suseda čo mám jej ist blahoželat tak je este v bare, tak som zvedavá kedy príde krasavica...
jenis všetko naj hlavne vela zdravia....
sillas aj ja som bola cez víkend na plienky a utierky a tak ale budem mat na dlhšie pokoj...

martina236
15. aug 2007

ahojte, som tu s vami kazdy den, ked stihnem precitam a ficim dalej. nie ze by som vam nemala co napisat, ale akosi plny program a vecer uz nemam sil napisat nieco k veci.
takze vsetkym oslavencom blahozelam, tym meninovym, Zuzke 🙂 , i narodeninovym, Janka, Jenis 🙂

dost vas pisalo, ze deticky nepapaju. detto u nas. vsetko kydam do WC, ani varene ani ovocie. ale ked ponuknem nutrilon alebo piskoty tak to ano. mame prerezany 6 zub, tak bude to vsetko v tom asi tkviet.
dnes som ju hodinu uspavala, lebo som si povedala koniec uspavaniu v kociku, postielka musi stacit a teraz mi nezostava nic ine len vydrzat a pravdaze aj malej. tiez sa snazim aby vynechala 1 nocne budenie. 2 noci sa to podarilo. takze po vecernej kasi papa cca o 22.30 a potom rano o 5.30. vstavali sme aj medzi tym.
dnes sa mala 1x vykadila a vycikala do nocnika. 😀

viktoria, tak riadne oslavte

jankamanikova
15. aug 2007

Ahojte!
Blahozelam jenis k narodeninam, aby si bola plna energie a lasky, nech sa Ti dari a nech si spokojna a stastna.

zuzka - upokoj sa a sustred sa na Lilku. Spomen si, ked si cakala ju. Tiez si si nevedela predstavit, ake to bude s babom. Alebo ked si sa dala dokopy so Stevom, no povedala by si, ze budete spolu? Alebo ked si robila skusky na golf, mala si z toho fofry. A vsetko dopadlo super a vsetko je tak, ako ma byt.
Sustred sa na seba a na malinku a na Steva. Vela sa mojkajte, tulte sa a milujte tak ako doteraz. A bude dobre.
A mimochodom aj nas Janik si zo zaciatku hladil svoje brusko 😀 😀 😀 😀 .
A este vies ake to je teraz super, ked sa ti dvaja vyhraju a lubia sa po svojom, typicky chlapsky (ved Mario to mohla potvrdit 😎 😎 😎 😎 ).

A ten kociat Ti asi musim predviest ...

jankamanikova
15. aug 2007

Inac sme boli v TT, od rana. Jany nas zobral a potvrdilo sa to, na co ma Mario (mudra to zienka) chystala. Nas Matusko jednoducho bude jest len doma, akonahle zmenim prostredie, tak nechce nic. Tak jednoducho budeme musiet na isty cas nejake tie vylety vynechat, ked tak raz do tyzdna 😎 .

zuzka111111
autor
15. aug 2007

ahojtee no dakujem maminky za pozbudive slova
oslavencom gratulujem a zelam vsetko najlepsie

uz davate deticky na nocnik uz asi aj ja kupim aky je dobry vraj su aj take ktore hraju ked sa dieta vypiska ci blbost??? 😅

zienky inak ma pobolievalo v podbrusku asi 2 dni a naraz hup a mame bruskoooo

jankamanikova
15. aug 2007

zuzi - nazatazuj sa nocnikom. Mas cas. Budes sa len stresovat, ci cika alebo nie. Mne tiez vraveli nauc Janika skor cikat, este kym sa narodi Matusko a nerobila som to. Janik sa nakoniec naucil sam pred tromi mesiacmi. A pohoda, ziadne stresy, uzil si plienky aj spolu s Matuskom.
Ja urcite Matuska davat na nocnik nebudem. Necham to nabuduce leto 🙂 . Ma cas. Ale to je len moj nazor.

martina236
15. aug 2007

Zuzka, my sme nocnik kupili davnesie, ale nepacilo sa jej na nom. tak sme ho odlozili. no teraz ked rano vstane, tak ju tam dam, citame knihu alebo sa hrame. ona kaka kazde rano, takze viem, ze kakat bude. no necham ju tam max 5-10 min. ked nic tak nic. nevadi. a celkom tam pokojne sedkala. cez den sme sa k tomu este asi 2x vratili. tiez som si povedala, ze to necham na neskor, ale ked ona neprotestuje a posedi si tam, tak nerobime nic zle si myslim.

jankamanikova
15. aug 2007

Matka - jasne, ze nerobis nic zle.

jankamanikova
15. aug 2007

Je tu niekto, ale mam ist spat?

sillas
15. aug 2007

no ja som nočnik skusila práve včera, no ale sa odtial velmi rýchlo pakoval...

zuzka my máme ten pískací, nočník som bola totiž kupovať s Luckou no a ked nam pani ukazala aké maju a ukazala ten pískací, tak si viete predstaviť čo povedala Lucka ked som sa jej spýtala ktorý sa jej páči.." mamka, kup ten pískací ten je super, určite sa bude Riškovi páčiť.." no neviem komu viac, jemu alebo jej, lebo hned ho odskusala ked sme prišli domov či funguje, podotýkam iba s vodou..povedla že ona už nie je mrňava aby mala nočník.. 😅 hm...darmo slečna.. 😀

jankamanikova
15. aug 2007

My mame obycajny a vybral si ho Janik sam.

jankamanikova
15. aug 2007

Cikal do neho kratko, lebo sme ho raz zabudli v PO a odvtedy chce iba do zachoda.

jenis
16. aug 2007

Dakujem baby za blahozelania.

Vcera ma moj drahy tak prekvapil. Nebola som doma, bola som u nasich, lebo aj moja svagrina ma narodky v ten isty den. Roni prisiel domov z prace a dosiel k nasim. Najedli sme sa a sli domov. Cestou si hovorim, ze koniec oslavy a prideme domov a vsade same balony, konfety, sampanske a obrovsky darcek na stole. Tak ma to potesilo, lebo doteraz som nemala ziadnu takuto oslavu. Som sa aspon na stare kolena dockala. Tak som zavolala sesterku (kedze Roni nepije) a dali sme si trocha do nosa. 😝 Ale len trocha. 😀 No a potom sme ju vyhodili lebo bol na rade dalsi darcek... 😉

Ideme na styri dni k svokrovcom tak sa tu majte krasne.

renca3
16. aug 2007

Tak Jenis ja dodatocne gratulujem k narodkam, aby ste sa mali krasne. 😵

Dnes nedavam Lea do skolky, ideme na detsku narodeninovu party - 3 roky.
Na doobedie mame vyplneny program. Tu je pekne teplo uz teraz rano, tak asi pojdeme poobede k bazenu. 😝

sillas
16. aug 2007

jenis...ved tí naši chlapi by sa o nas mali takto starať stále..nie?? a aspon teda ne všetky narodeniny.. 😅

My sa chystáme v nedelu na Agrokomplex..Lucku nechame u svokry a s Riškom sa nejako popasuju naši, už teraz su z toho hotovi ako to zvladnu, ale snad dvaja na jedneho to nejako prežiju.. 😅
ja sa už neviem dočkať, teším sa ako deculo, že si urobíme s Mišom výlet sami dvaja, už potrebujeme obaja vypnuť.. 😉

jankamanikova
16. aug 2007

Ahojte!
Chlapci spinkaju a parada. Ja varim obed z toho, co je v chladnicke, lebo Jany mi zobral "omylom" moju penazenku. A to som chcela nakupovat 😠 . No, co uz, super tyzden. V pondelok nas vymkol, dnes sme bez penazi ... Takze varim, "co dum dal".
Boli sme v Materskom centre a Matusko spapal vyzivu, takze to nebude asi o tom, ze chodime na vylety. Ale asi o zuboch a dedicnosti, lebo Janik mi robil to iste. Do roka proste jedol len mlieko a sem-tam do niecoho dobol.
Inac mame 6 zubkov, parada, je taky zmeneny. Asi nieco na tom je, ze ked pridu zubky, uplne sa zmeni cela tvaricka.

Tak Vam prajem krasny den.

sillas - uzite si to. Moj Jany takisto sniva, ze konecne pojdeme niekde sami. Ako za starych cias. Ale momentalne nam spolocnost budu robit deticky ...

viktoria
16. aug 2007

ahoj, janka raz vás vymkne a raz zoberie tvoju penaženku, on musí byť riadne zamilovaný... chudák už nevie čo robí. 😉
no u nás všetci spia iba ja nemôžem spať... este je malo hodín, dnes ma bolel celý den zaludok tak neviem z čoho... ale teraz už je to lepšie...

mario
17. aug 2007

Zamilovaný alebo skúša Janku, či prežije v krízových situáciách 😀 .
Ten môj by si to zrejme riadne odskákal, tak nič také neskúša.
Ja sa momentálne pokúšam vypustiť aspon jedno kojenie, doteraz kojím každé tri hod a myslím, že je čas to zredukovať, hoci Laura ten pocit nemá. Uvidíme ktorá vyhrá.
Dnes je tatko s Juniorom na Agrokomplexe a potom ho už konečne budem mať doma, lebo bol u babky a veľmi mi chýbal. Budúci týžden má kopec tréningov, lebo v sept. ho čakajú tri súťaže.
Lauru pomaly skúšam držať už len za jednu ruku, lebo ked jej držím obidve, je divoká a veľmi sa ponáhľa, nesnaží sa vtedy držať rovnováhu.
Bežííím....

jankamanikova
17. aug 2007

Tak konecne som tu.
Vcera som sa nemohla pripojit na "kona".
Tak vcera to bolo super, ze? Jedli sme spenat zo zemiakmi, lebo chladnicka nam nic ine nemohla ponuknut, lebo zasoby sa minuli 😠 . Ale zazrakom jedol aj Janik a aj Matusko, co ma uplne prekvapilo. Akoby pochopili, ze nemaju inu moznost. Ked prisiel Jany vecer domov, tak nas pozval do restauracie na veceru, tak sme sa tesili, ze bude "maso" (hlavne Janik).
No, a vecer nam este urobil nakup, tak dnes sme varili masko so zemiakmi. Ti dvaja to sprastili jedna radost. No, nechapem, Matusko zacina pekne papat a Janik mu je vtom dobry vzor. Tak sa tesim.

mario - vypustit kojenie, a to ako prebieha? U nas asi take nic nehrozi.

jankamanikova
17. aug 2007

Mimochodom idem pochvalit este Matuska. Uz tyzden nam super spi, aj cez den a aj v noci. Cez dva - trikrat (kedy-ako) a v noci super. Mam konecne pocit, ze spim. Chodi stale po styroch, vlastne beha po styroch. Uz ho nedobehne ani Janik. A postavi sa kdekolvek a uz sa stavia na nozky sam, bez opory. To sa tak zabudne a stoji. To je take zlate.

Tak sa krasny den prajem!

laurajana
17. aug 2007

ahojte mamule...viktoria dnes bolel zaludok aj mna, ale uz asi 3x za dva tyzdne katastrofalne, neskutocne krce, ked som vzala maleho na ruky tak som si myslela, ze bolestou skapem, ani v noci spat sa mi nedalo, snad to je len nejaka viroza, ale ja uz s tym budem musiet ist, dufam, ze mi tam "nic nerastie" 🙂

tak jenis aj ja sa dodatocne pripajam ku gratulantom a Matti Ta za nas vsetkych bozkava 🙂 nech mas hlavne vela zdravicka, ostatne pride samo ako sa hovori

prajeme Vam pekny vikendik - nas caka Hrusov a Hontianska parada, snad nam nepoprsi 🙂

renca3
17. aug 2007

Ahojte,
my sme zacali klasickymi skolkarskymi problemikmi. Leovi sa rano nechce do skolky. Raz, ked ho viezol muz, museli ho drzat 2 ucitelky, kym Peto odide.
Dnes mi jeden chlapcek rano hovoril, ze ho Leo oblial a udrel a druhy poobede, ze ho Leo olizije. Takze vysvetlujeme doma dokola. Inak ucitelka mi hovori, ze je vsetko v poriadku, tak neviem. Este tam pojde aj na buduci tyzden, tak som zvedava, co este pride. 😒 A aby som nezabudla, mame bohatsi slovnik o zopar "vyrazov". To sme doteraz nemali. 😉

Teo chodi za jednu ruku. To je fajn. Kedze som aj ja mala, nemusim sa uz zohynat. 🙂 Noci sa aj nam polepsili. Asi tym, ze ho neprekladam do postielky. Pri mne je kludnejsi.

viktoria
17. aug 2007

ahojte tak ja som práve okupala maleho a nakrmila a to jedol najprv s muzom večeru, potom este so mnou a nakoniec vypil flasu krupice, no ja važne neviem kde to donho ide...
zajtra máme velku akciu u kámosky na dvore, oslavujem meniny aj jej narodky tak dufam že nebude pršat aj ked hlásia prehánky...
tobias tiež chodí ked ho drzím a kedze je dost vysoký ani sa nemusím zohnuť velmi, a tiez ked stojí tak sa pomalý pusta, a po styroch behá ako tryskáč...

renca3
17. aug 2007

viki...maly papa dost vela. A keby si mu krupicu po tych 2 veceriach nedala, nezaspal by? Alebo by plakal od hladu? On bude asi taky, ze ked nukaju, neodmietne. 😉 Kolko teraz vlastne vazi?

jankamanikova
17. aug 2007

Ahojte!
Tak chalani spia, konecne. Boli sme dnes pri konikoch, tak sa obaja vylietali. Myslim, ze som viac vystavena ako oni a este prisla migrena (bude preto, ze mam pre "M" alebo je vtom nieco ine 😉 ).

renci - tak to mas zaujimave a nenudis sa. Prajem Ti vela energie a kopec trpezlivosti. Snad to zvladnete. Mimochodom dnes ma Teo 11 mesiacov, tak mu prajeme vsetko dobre, nech dobre prehana maminu 😀 a nech Ta lubi ...

sillas
17. aug 2007

caute baby, ja som teraz prišla domov, bola som s kamoškami na pohárik vínka..tak sme super pokecali..včera mi nešiek MK..

viki..tak teda..nechápem ako tolko môže spapať..my sme už od včera konečne začali papať, už sme sa vrátili aj k jogurtom, tak lepšie papa, on to potrebuje asi ako ranajší základ, inak neje celý den.. 😕

renca...no mate veselo...tie výrazy nás naštastie zatial obchádzaju..dneska som Lucku vymákla ako si hryzie nechty na nohách... 😠 na rukách si začala asi pred polrokom alebo niekedy vtedy ked sa maly narodil, som normalne nepostrehla..ale že aj na nohách. som skoro odpadla..máte s tým niekto skusenosti čo s tým robiť?

jankamanikova..tak teda Jany ťa riadne skuša..som zvedava čo si "vymyslí" nabuduce.. 😀 😀

viktoria
18. aug 2007

ahojte, tak keby som malemu tu krupicu večer nedala tak by reval dovtedy kým mu ju nedám...
ja som ho baby vážne este nevidela odmietnut jedlo, teraz už bude mat okolo 12 kg, ale teraz je uz aj dost vysoky...
on ked tak bude pokračovať s jedením tak o chvílu musíme kupit jednu svinu aby mal co jest 😀

renca3
18. aug 2007

viki...a to ho este zdvihnes na ruky? 😅 Nooo pekna vaha....
Tak toho radsej satit ako zivit.... 😀

viktoria
18. aug 2007

ta veru, normálne sa chodím dávať masírovať, lebo chrbát už mam ojazdený,

jankamanikova
18. aug 2007

Ahojte!
Tak konecne sme uspali deticky a mame volny vecer.
No, Jany ma dnes zase preskusal. Bol v praci cely den, takze mi bolo velmi smutno, ale pohoda. Deti boli a su zlate, nejak to chapu, ze tatik je stale prec a len vecer ho vidia. Normalne som zistila, ze som zalubena do svojich deti. Su take uzasne, nase, milovane, chutne (aj ked niekedy so svojou naladou 😉 ) .... Som rada, ze ich mame. Idem sa venovat Janymu, lebo cely tyzden, sme ani len "nekecli", kedze zaspal s detmi 😠 .
Prajem Vam krasnu nocku a zajtra nadhedny nedelny den.
MVR.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre