Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
6. nov 2007

ajduska...nestras, to maloktora mamicka pochopi, ked jej place pohryzene dieta, ze nic sa nestalo. Tak dufam, ze vylezu zuby a bude pokoj.
Takze aj u vas vladne taka vecerna "pohodicka" ako u nas. Uz tiekla aj krv.
No pokial nebezime na pohotovost s rozbitou hlavou, je dobre. 😉
Ale inak sa maju radi. 🙂

mario
6. nov 2007

U nás prší a prší, ked som konečne dnes malú obliekla do všetkých tých zimných šiat, potom seba a zniesla som kočík, kedže výťah nejde, bola som vonku asi päť min a začalo pršať 😀 . Nechápala, čo ju zasa vyzliekam a patrične svoju nespokojnosť prejavila.
Pred obedom sme boli na cvičení na fit loptách, no robila všetko, len nie to, čo chceli po nás cvičiteľky, chodila a kontrolovala či ostatné deti poriadne cvičia.

sillas
6. nov 2007

mario... 😀 😀
u nas pre zmenu snežilo, tak sme tiež boli vonku iba hodinu, lebo mi totálne šlahalo do tvare, ledva som držala oči otvorene..ešteže som dala maleho do fusaku, lebo by bol zamrzol.. 😀

inak ked je s niečim nespokojný tak sa mi hádže dozadu o zem, už si buchol hlavu..ja nechapem čo to ma zaobdobie..

renca.... 😀 ešteže maš doma pravnika..škriepky vyrieši.. 😀
u nas Riško tak budi Lucku že sa jej začne šprtať v uchu.. 😅

renca3
6. nov 2007

sillas...zlate, s tym uchom

Aby sme sa nenudili, ked uz Leo skolkuje, je chory Teo. Ma zacinajucu laryngitidu, tak som zvedava, aka bude noc. 😝

ajduska
6. nov 2007

aj u nás sneží a dokonca riadne, po deti som vyslala muža autom, lebo pešo by sa nedalo ísť, šľahalo by nám to rovno do tváre a malej do kočíka, mám zatiaľ len golfáče, zajtra už asi budem musieť vytiahnuť veľký športový kočík 😒

sillas, to ucho je super... a teba ako budí? 😀

sillas
6. nov 2007

no mna budi tak, že kričí v postielke, dupe a celu ju rozkýva kým ho nevyberiem....takže nejake šprtačky nehrozia zatial.. 😀

ajduska..už by si mohla hodiť foto, lebo som velmi zvedava na tých tvojich 3 drobcov..a určite nie len ja, že baby?? ja ti poradím ked nevieš ako na to.

ajduska, ja som tiež vytiahla starý športový velký kočík, do toho športového letneho by sa nezmestil.. 😀

renca...tak nech to nič vážne nie je...

martina236
6. nov 2007

pocasie nam dnes nedovolilo vonku a tak to cely den aj vyzeralo. poobede sice pospala 3 hodky, ale ani jest, ani hrat sa, taaaaka usmrkana chodila cely den. a o pol osmej uz zalahla. ani lezat som pri nej nemusela. v noci to bola vcera hruuuza od druhej so sebou narabala v postielke, furt mrnkala.ked bude chodit takto skoro spat a skoro rano vstavat, tak si budem musiet zmenit vecierku ja a zalahnut aspon o desiatej, ale to som si uz x-krat planovala a nezadarilo sa.
tie zubky su pre deti fakt zaberak, dnes nasla indulonu, tak mi ju davala, aby som jej aj tou potrela dasna.srandovna bola. tak sme aspon rucky potreli, aby bol klud.
pekny vecer

ajduska
6. nov 2007

sillas, tak poraď s tými fotkami, mám nejaké na cd, ale neviem ich upraviť, som na také veci zatiaľ antitalent 😠

ja mám taký veľký kočík Dema (myslím, že quatro), je to fakt opacha, ale aspoň v nej bude mať malá dosť miesta aj s fusakom a dekou, aj si v ňom dobre pospí..... dnes v teleráne pán Iľko hlásil, že bude celý týždeň takéto daždivé počasie ☹

jankamanikova
6. nov 2007

ahojte ... nemam cas citat, tak len narychlo pisem.
Sme na vychode, v PO. Jany tu ma zakazku cely tyzden, tak sme sli s nim.
Vcera sme boli u dr., tak sme zdravi, vlastne podla vyterov nam vobec nic nie je. Tak nechapem z coho mali tie zelene sople 😠 , a z coho sme mali tie brutalne kasle 😠 . Janik je fit, Matusko este kasle. Ale podla dr. sme zdravi. Tak tomu verim a uvidim, co bude dalej.

Takze k veci. Takze sme na vychode. Prisli sme v noci z pondelka na utorok o pol jednej. Cesta super, u svokrovov nam je dobre. Svokrovci sa velmi tesia, ze sme u nich a aj deti sa tesia a tak sa tesime vsetci 😉 .

Ja sa mam dobre, akurat sa potrebujem poriadne vyspat, co mi tu nehrozi, lebo musime a chceme absolvovat zopar navstev.

Dnes tu snezilo a poriadne. Je tu kosa ako na Sibiri, pod nulou desat stupnov, takze super. Budeme asi staviat snehuliaka 😀 .

renca3
7. nov 2007

Dobre ranko...my sme si noc "uzivali". Maly nemohol spat, chudacik zle sa mu dycha. Do vcera som si nevedela predstavit, co je to ta Laryngitida. Nic moc, neprajem nikomu. 😒

viktoria
7. nov 2007

ahojte... tak nám do rána nasnežilo, a zatial sa to vôbec netopí lebo mrzne, kedze malý je este prechladený tak sme neboli von už asi 4 dni...
ja mám taku pepermintovú mast a ked sa tobiasovi zle v noci dýcha tak mu potriem hrudník a pod nosom, a vtedy normálne ani ako keby nebol prechladený...
včera sme si maleho s muzom posielali, tak presiel z kuchyne do detskej izby sám, on už aj vie chodiť sám, ale to normálne na nom vidno že je pohodlný a tak radsej pôjde po styroch...
včera som s nim bola u doktorky, tak priedusky má čisté aj hrdlo, vraj je to zo zubov... a to už som vedela... doktorka vravela, že je strasne velký a silný na svoj vek tak preto mu to dlhšie bude trvať kym sa rozchodí...
no idem, lebo musím sa učiť, pa

sillas
7. nov 2007

caute baby..neviete čo je so Zuzkou? spomínala že ma isť k dr 2.11, teda v piatok, odvtedy sa neozvala. nie,? dufam že je ok, alebo ju nehcali v nemocnici??? neviete niekto??

sillas
7. nov 2007

jáááj..teraz som si všimla že v piatok večer tu bola..ale odvtedy nie..

my sme ok..renca laryngitídu nezavidim, teda ja ani neviem čo to je, Lucka nič take nemala..ani žiadnych pneumokokov a kokov...klop klop...

ja som už taka popletena...neviem na jsť riškovu kartu poistenca, už som obratila všetko hore nohami..som zufala..neviem asi budem musieť skočiť a dať mu urobiť novu..musela mi asi niekde vypadnuť z kartoteky... 😠 alebo z vrecka, lebo ked som s detmi, tak to davam na nabližeiš miesto, kde ma napadne..

mario
7. nov 2007

Viktoria napíš prosím ťa, aká je to mastička.
Vám, čo staviate snehuliakov závidím, lebo nám len prší a to takmer celú zimu, sneh vidím len v panoráme v tv.

ajduska
7. nov 2007

renca, keď mala Timka asi 9 mesiacov, tak sme v noci o pol dvanástej leteli na pohotovosť, čo som myslela, že sa zadusí, laryngitída jak vyšitá...museli jej dať injekciu ☹ ...našťastie som doma vedela, čo mám hneď robiť, lebo to mávala aj Saška, takže v tomto smere mám už bohaté skúsenosti 😉 , ale Saška to nemala nikdy také akútne, injekciu jej nikdy nedávali, mala ju asi 5 krát a od 18 mesiacov ani raz, klop, klop....a Timka ju zatiaľ mala len raz, tak už nás to dúfam "nenavštívy"

Lieky už malá dobrala, je celkom v pohode, tak som rada...skúša už sama stáť bez opory, dnes sa jej to podarilo na 6 sekúnd... 😀 ...viki, si ma celkom potešila s tou doktorkou, čo ti povedala na malého chodenie, aj Timka je dosť veľká a bacuľka a stále ešte nechodí a to mala včera 14 mesiacov...

Janka, užite si to na východe, najmä tie návštevy a ozaj, stavali ste snehuliaka? Lebo tu sa všetok včerajší sneh roztopil a dnes pršalo, ale až poobede, ráno vyzeralo, že bude celkom pekne.... 😒

renca3
7. nov 2007

ajduska...no mame take cipky na 1. pomoc, dufam ze ich nepouzijem. Dr. vravela, ze teraz sa to bude opakovane vracat. Verim, ze sa mylila. 😒

Ja som tuto jesen tiez este sneh nazivo nevidela. Zatial mi nechyba. 😉

zuzka111111
autor
7. nov 2007

ahojtee
ja vas citam len nestiham pisat 😉
pekne rastieme ale kazdy den som teraz chodila na gyndu 😖 hruuza na rozne vyplachy a blbosti lebo stale sa na mna nieco lepi ach jaj uz dufam ze to bude dobree ...babo celkom kludne v brusku dufam ze to tak bude aj po narodeni 😵 znovu potvrdili dievcatko tak uz to tak asi aj ostane a budeme mat dve dievcatka 😀
lilka je na mna nalepena viac ako inokedy uplne reve ked len riad idem umyt a ani vam nehovorim ze som robila mojky mojky s babikou a od vtedy ju hodila do kosa s pradlom a uz ju nechce ...ziarli na kazdeho a na vsetko tak uz mam dost strach co bude az sa to narodi ☹
zatial nas chodroby obchadzaju tak len tak robia aj nadalej 😅
no a janka ...iba ak ta prideme na tom vychode pozriet ...ste v presove??

ajduska
7. nov 2007

reni, ale už aspoň budeš vedieť, čo máš robiť, ak to malý dostane, najhoršie je, že to prichádza zásadne v noci... najlepšie je dávať vlhké uteráky cez postieľku, zvlhčovať vzduch, veľmi dobrý je kalciový sirup, treba ho dať hneď a aj teplé olejové obklady na hrdielko...keď mala Timka ten laryngitický záchvat, tak som rozcapila okno dokorán, nech sa nadýchne chladného vzduchu, ale našťastie bolo leto 😉 , no Sašu sme veru strkali "do otvoreného okna" aj v decembri, ale veľmi to pomáha a hneď to zaberie....ale prajem ti, aby ste to mali prvý a poslednýkrát...

zuzka, držím palce, nech tehotenstvo prebieha ďalej v pohode a malá bude mať aspoň parťáčku na hranie, nie? 😀 ....a žiarlivosť ju prejde, neboj, živé bábo je iné ako bábika, ale som sa zasmiala na tom, ako ju hodila do koša na prádlo...zlatá je, šikuľka...

sillas
7. nov 2007

zuzka som rada že si v poriadku, teda ste, už som sa strachovala...no Lilka je riadna betarka... 😉 vieš niekedy je lepšie ak dieta prejavi žiarlivost, ako ked žiarli a neukáže to je ešte horšie. Lucka nežiarli..a tiež mam obavu že aj napriek tomu žiarli..no v žiarlivosti sa viac presadzuje Riško.. 😀

Inak ja som mala 5 rokov ked sa mi narodila sestra a velmi som žiarlila..robila som jej zle..mala som pocit že o mna sa už nikto nestara.. 😒 ked som to povedala mame, povedala že si to nikdy nevšimla.., ja som sa vela hrala sama, teda nemala som s tým problem, tak asi preto.. 😉

jankamanikova
7. nov 2007

Ahojte, rano vstaneme a snehuuuuu. Parada. Deti vyhukane, Janik nadseny. Ale sneh naobed zmizol, lebo zacalo prsat. Takze po snehuliakoch. Ale teraz zase sneziiiii ...

Navstevy v pohode, len som unavena, ale parada, lebo nemusim nic robit. Sikovna svokra navari, napecie ... Super! Deti ju miluju, aj druhu babku, takze vegeeeetttt ...

Laryngitida? Nezavidim, viem co to je. Otras. Ja som nespala, nedychala, len kontrolovala deti a nosila ich na rukach. Otras a des. Pohotovost sme nazazili, lebo mam dobru kamaratku a ta mi poradi (vsak Mario?). Pomohli Nurofen cipky, Fenistil kv. A masticka? My mame z Mucosolvanu, Mucoplant mentos, ci co. Pomaha.

Renca - aj my mame pohotovostne cipky. Ale zatial som ich nepouzila a dufam, ze nepouzijem, lebo su to take kortikoidne.

renca3
8. nov 2007

Druhu des noc mame za sebou. Prezili sme bez vacsich opatreni. 😝
janka...asi mame tie iste cipky.

zuzka...nestrachuj sa dopredu. Uvidis, ako ju Lilka prijme.

inak aj Teo uz zacina ziarlit na Lea. Ked sa ku mne Leo prituli, Teo ho hned odtlaca. Podareni su. 🙂

viktoria
8. nov 2007

ahojte žienky... tak dnes ma manžel zobudil už pred 6 a to preto, lebo nechal v robote v smolníku kluč od garaže, my máme garaž prenajatý a tak okolo siestej som sa vybrala ku majitelovi, este dobre že byva iba 3 bloky od nás, no prisla som domov a lahla som do postele, ale o 10 minut sa vrátil muž a povedal že to je zlý kluč, ta ja davaj zase z postele, prezliekla som sa z pyžama a sla opat ku majitelovi, normálne už som sa cítila trápne, že ho budím... no potom mi dal už správny kluč a muž mohol ist do roboty, práve mi volal že už je na polovačke... otras, no a deti vstali niečo po 6, vikina zobrala maleho do obyvačky a tam sa hrali ale ja už som aj tak nemohla zaspať...
mário tu mastičku mám v spálni tak ked malý vstane tak ti napíšem názov, mne ju dala jedna osetrovatelka z ustavu a je naozaj perfektná...

ajduska
8. nov 2007

jéj Janka, tak to ti závidíííííííím, máš veget a aspoň si trocha oddýchneš, tak si to riadne uži 😉 ....

o tých čípkoch pri laryngitíde počujem prvýkrát, nič také nám dr. nespomínala, len že keď to bude nejaké akútne, tak treba hneď prísť na pohotovosť ☹ ...ale nie je to bohviečo, trepať sa s dieťaťom v noci po doktoroch, radšej by som použila tie čípky...ako sa volajú a dostať ich v lekárni aj bez predpisu?

ja som posledné dni nejaká nemožná, vôbec sa ráno neviem zodvihnúť z postele a keby mi to deti dovolili, tak spím hádam aj celé doobedie 😀 ...lenže Tomáš ráno najneskôr o pol siedmej nakluše do spálne a buď zobudí aj Timku, alebo ak stihnem, tak s ním musím ísť do detskej a tam samozrejme zobudíme Sašku...a to idem so zalapenými očami a len silou vôle, neviem, čo som taká prispatá 😒

Timka už konečne vie stáť bez opory, tak sa už snáď čoskoro "rozbehne" 😅

renca3
8. nov 2007

ajduska...myslim, ze su len na recept, su to kortikoidy. Nase sa volaju Rectodelt. Napisala nam ich aj do zasoby. Neviem si predstavit tu cestu do nemocnice. Ale ked treba, nie je cas na rozmyslanie. 😖
Zeby na teba isla jesenna unava? 😅 Ale aj ja som spomalena. Ked je rano drahy doma, on je s detmi a ja si este chvilu vylihujem . 😉

ajduska
8. nov 2007

renca, tak tá jesenná únava ma nenapadla, žeby fakt "únava materiálu?" 😀 ...no, roky už na to mám,tak možno to bude aj vekom 😀 😀 😀

keď pôjdem najbližšie k dr., tak sa jej na tie čípky spýtam, ale dúfam, že nám ich už nebude treba, aj keď istota je istota 😒

sillas
8. nov 2007

baby ta laryngytída znie hrozivo..ja anineviem čo to je... 😕 ono je to dobre..ale keby nahodou tak ja fakt neviem asi reagovať...sakra.. 🙄

ajduska...ja som unavena stále...sama nechapem ako to zvládam..kedže po nociach robim papiere..už je to asi zotrvačnosť.. 😀

renca...no u nas je tieť rušno..Lucka príde domov zo škôlky o štvrtej do siedmej kým Riško ide spať su 3 hodiny, z toho hodinu sa hrame spolu a dve hodiny je Lucka sama, bud sa hra..stale Riška posiela preč...tak každý sme v inej izbe..dosť mi to vadi..no ale neviem s tým nič robiť.ona ma svoje zaluby..kde zatial Riško nema miesto.. je to takto ok?? 😒

mario
8. nov 2007

Ahojte, uspávam malú už dve hod a tak mi došli sily aj nervy, nechala som ju s tatkom, tak uvidíme. Dnes mi spadla ráno z postele a bol to šok, nechápala čo sa deje. No krik sa stupnuje, tak idem.

renca3
9. nov 2007

Sillas...co by som za to dala, keby sa Leo vedel sam hrat v inej izbe.
Oni chcu byt stale pri sebe, ale nevedia sa zahrat, tak si robia zle.
Jedina izolacia na chvilu je, ked pustim Lea na pocitac. 😒
Ale vcera Teo zalomil skor, tak sme hrali s Leom hry a bol kluuuud. 😎
Inak uz sme na tom podstatne lepsie, i ked nehovorim, ze som vyspata do ruzova. 😝

sillas
9. nov 2007

no renca je to dobre..len mi je to luto, radšej by sombola keby sme boli spolu..a už by som potrebovala byť s Luckou iba sama, teda že by sme tak jeden den boli spolu a urobili si program.., toto mi dosť chýba.. ☹

ajduska
9. nov 2007

ahojte, tak ja dnes nechápem, Timka zaspala o 12.00 a ešte stále spí... 😉

sillas, aj ja by som rada so Saškou strávila aspoň pár hodín sama, ísť trebárs niekam na ihrisko, alebo do cukrárne, len my dve, lebo ona sa stále musí prispôsobovať iným, tak mám pocit, že by som jej to občas mala vynahradiť 😒 ...asi sa budem musieť dohodnúť s mužom, nech postráži tých dvoch menších a my si niekam vyrazíme 🙂 ...

Timka sa do detskej vždy k tým starším prikmotrí, ale ešte sa s nimi nehrá, hrá sa sama, asi jej stačí, že tam niekto je a nie je tam sama 😀 ...a tí dvaja si ju v podstate ani nevšímajú, len keď im lezie do ich vecí a robí im zle, tak na ňu kričia, nech ide za maminou, a ona potvora sa už vie brániť, jačí potom aj ona, vykrikuje na nich "nonono" a ak voľaktorého zasiahne, tak aj capne, alebo štípe a Tomáša pravidelne vyťahá za vlasy...som sa aj bála, že keď je najmenšia, že ju budú tí dvaja "utláčať", ale ona sa nedá 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre