Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
3. apr 2008

no este drzime taku dietu, ale ja uz naozaj neviem preco mu to nehustne, je to hustejsie ale stale to nieje to prave.....
dnes je to presne tyzden co zacal hnackovat, uvidime ako to bude pokracovat......

zuzka111111
autor
3. apr 2008

janka zapcha v tehu ...poznam 😠

no ale mne sa este nestalo ze by mi lilka zaspala pocas jedenia ja JU MUSIM LYZICKOU NAHANAT 😠

jooj som unavena chcem ist uz v klude vonku s detmi cakam na kociiikkk a hlavne som nervna z toho aka som tlustaaaa nemam si co obliect 😠 😠

jankamanikova
3. apr 2008

Zuzka - podla foto vyzeras uzasne a pri Lilkinom temperamente to vsetko zhodis raz-dva. Nelly ma uz jeden mesiac, takze ste uz zabehnute, co? Myslim na Teba a drz sa!

viki - daj mu ryzu, zemiaky, cucoriedkovy kompot alebo stavu (to mne poradila renca a zabralo u vsetkych troch chlapov) a este Smectu a suchar.

No, som grogy ..., tak dobru noc.

zuzka111111
autor
4. apr 2008

janka vobec sa necitim zabehnuto ☹ nelly vkuse mrncii bolka ju brusko alebo sa jej skor vracia mliecko a neviezaspat iba po vselijakych kvapkach a ked zacne plakat tak lilka sa na mna zavesi a nechce ma pustit aby som ju isla vybrat . drzi sa ma ako kliest ....

renca3
4. apr 2008

juj zuzka...nepomozem velmi. no treba to asi prekonat toto obdobie vo fyzickom a psychickom zdravi. 😉
a poziadat maminu ci svokru o pomoc ak sa da. 🙂

sillas
4. apr 2008

ahojte babule..
zuzka...no viem o čom píšeš čo sa toho bruška týka..mala to aj Lucka..a Riško ani nehovorim..spojene s dlhodobým grckanim..keby Lucka nebola už taka velka, tak tiež neviem ako by to dopadlo, darmo Lilke ešte nevieš vysvetliť...snad sa to upokoji a budeš kludnejšia,...držím palce a myslim na Vas..su krasneprincezničky..

janka..riadne chutky....ale dufam že medzi "pochutiny" patri ešte aj Jany.. 😀 😀

renca...nech sa Leovi dari na plavani...Lucka ešte nevie plavať, ja ju neviem naučiť..a tu take niečo neexistuje aby naučili dieť aplavať...už musi mať zaklady a vedieť plavať...tak teda neviem...snad sa naučí ked budu mať buduci rok v škôlke plavecky... 😒

viki..snad už bude lepšie...

naozaj baby. som čítala že očkovanie proti pneumokokom je od 1.4 zadarmo pre deti do 2 rokov...musim zavolať doktorke..u Lucky sme s tým nikdy nemali problem..ale kedže riško je laringitídny typek..tak by som ho dala..plati sa iba 85 sk doplatok...
Lucka začala na nas kalšlať...takže víkend strávime doma liečením...bez teploty bez soplikov...tak dufam že ten kašel cez víkend zaženieme.. 😉

jankamanikova
4. apr 2008

zuzka - to, o com pises je normalne a normalne a normalne. Hlavne je nereagovat prchko, krikom a stresujuco. Dolezite je zachovat pokoj a hlavne klud. O par mesiacov bude lepsie a lepsie a Ty si to budes len pochvalovat. To, o com pises, sme prezili. A prezila som to aj ja sama a to Jany vtedy robil nocne a chodil par dni na sluzobky. Viem, ako sa citis a je to tazke, ale prejde to. Lilka reaguje ako zdrave, normalne milujuce dieta na svoju maminu a prejde ju to mozno o dva mesiace 😎 a mozno neprejde (ako nasho Janika - ten chce ist v nevhodnej chvili na ruky vzdy 😀 ). Myslim na Teba velmi, velmi, velmi!!!!!!! Drzte sa!

No, ja idem pozriet nejaky film, Jany cita chalanom rozpravku a dnes (ako kazdy piatok) mame svoj vecer, tak dufam, ze dopadne dobre. Minule nas vyrusil Janik 😀 😀 😀 😀 😀 , tak bola sranda ...

Pekny vikend, ja mam tuzbu ist na vylet, tak uvidime, co bude ...

renca3
5. apr 2008

sillas..aj ja som pocula o tom pnemokokovom ockovanoni. to je super, ze to preplacaju, lebo vlani sme to dali detom nie za najmensi peniaz. nasa Dr. ma vtedy nahovarala, lebo boli obaja prieduskari.
pred tyzdnom som kupila v Cechach vakciny na kiahne. ma to jeden hacik, ze to nechce ziadny doktor detom zaockovat, lebo nie je v SK povolena. teraz Leo sice sopli, ale snad niekoho zozenieme. inak nie som nejaky zastanca ockovani, ale kiahnam by sme sa mohli vyhnut, ked sa da.

jenis
5. apr 2008

Ahojte baby, trosku necakane, ale musim vam oznamit, ze dnes o 16.30 si povieme s Ronim ano (aspon duvam) 😀 . Je to narychlo a len s dvoma svetkami, takze ani oznamko nemam ani nic. Ani rodicia o tom nevedia, ale vzdy mi otec hovoril nech sa zoberieme s dvoma svedkami a dobre, tak mu to splnime. Vo stvrtok sme boli na matrike a dnes uz ideme na to. Ani ku kadernicke som nestihla... Ale svadba bude v juny v kostole ako sme planovali, takze potom to bude oficialne so vsetkym. Teraz ideme len na obecny.

A Renci nehnevaj sa, ze som este neposlala peniazky, ale nieco mi do toho prislo(ako vidis). Bud. tyzden po vyplate poslem.

Asi by som sa mala chystat alebo co, ale ja varim obed a zatial som sama, lebo Roni musel do prace, pride az o druhej. Ale aspon sa na tom velmi dobre zabavame. 😉

martina236
5. apr 2008

peknu sobotu vsetkym prajeme. my sme opat doma same, mala akurat zaspala, lebo vecer "varila" do 23.15 a rano uz o siedmej bola na nohach, tak teraz sa pytala skor. tatino sa rozhodol, ze dnes bude stahovat firmu(do vacsich priestorov), tak on stahuje a my tu. zajtra slubil vylet. ani sa necudujem ze mala nechcela vecer zaspat ked bol od pondelka prvykrat vecer doma kym nesla spat. konecne sme sa po 2 tyzdnoch zbavili soplenia, uz som neverila ze sa nevyhneme atb, lebo bola cela zahlienena, ale nakoniec ano.
rozmyslam aj ja nad tym ockovanim proti pneumokokom, ale nie som este rozhodnuta. nie je sme rizikova skupina, nie je chorlava a lekarka mi oneho casu povedala, ze si to mam zvazit, ale podla nej viac nie ako ano.

renca tak este aj proti kiahnam. nemam v tom velky prehlad, nie som odbornik, ale zase tymto by si malo dieta prejst, nie a dokonca som citala, ze ak chlapci neabsolvuju kiahne, tak tam je riziko neplodnosti. ty si sa rozhodla pre vakciny sama, aleboi ti poradil nejaky lekar?

zuzka, drzim vam prsteky a veeelmi ta odbdivujem. ste v poriadku a to je dolezite, fyzicky ako vidim a citam super, psychicky dufam tiez 😉

viktoria... hnacka, vracanie, po lekaroch, skola, kavicky, halusky. ajajaaaaaj. ty toho stihas. ja halusky nevarim, lebo ja osobne nemusim a ked karol chce, tak si ideme niekam sadnut, lebo pre jedneho halusky varit, to sa mi neoplati. minule mu priniesla suseda, tak sa tesil.

Jenis, blahozelame. super, ze to tak beriete. ved na co sa aj stresovat, ze? krasne si to mozete urobit absolutne v klude. tak si tento den uzite.pa

renca3
5. apr 2008

mata...to o tej neplodnosti u chlapcov som sa nedocitala. rozhodla som sa sama, lekari su skor proti.

jenis...tak to si fakt kludna, pred takym vaznym okamihom. a co budete mat oblecene? ved nejake foto si spravte a hod ho sem cez tyzden. no som zvedava, co na to vasi a svokrovci. ved v juny si to vynahradia a mozu chystat, ze? kazdopadne blahozelam a na stretku aj osobne. 🙂

zuzka111111
autor
5. apr 2008

jeniiis blahozelame aj myyyy..... a uz som myslela ze sa k tomu nedokopete 😀 😉 krasny den a prsia Vam tu na vychode aj peniazky 😀

renca o neplodnosti nic neviem ...ja som otehotnela a stevo dostal kiahne na 35 rokov a to povedali ze uz ma smolu ze je neplodny a pozite nelly mi mrnci v postielke 😀

otras pocasie to ako naschval ked sme rodinka pokope tak to aby sme sedeli doma 😠 ☹

jankaaa kociar trci v anglickuuu prepravna spolocnost az 16 ide na slovensko tak musiiim cakaaaat 😠

jankamanikova
5. apr 2008

ahojte ... tak mame za sebou nadherny den. Boli sme na vylete pri Banskej Stiavnici. Trochu do vrchov, kedze tu nic naokolo poriadne nie je. Presli sme jazera, kopce, muzeum. Chlapci nadseni z banickych muzei. Ani sme netusili, ze ich to bude bavit (takze nabuduce zase nieco podnikneme). Bolo uplne nadherne, prekrasne. Deti dobite, my tiez, ale je to take prijemne. Prisli sme podvecer, chlapci poskakali s Janym do vody (co ich znicilo este viac), takze mame pokojny vecer (dufam ...). Velmi sa tesim, lebo ja milujem, ked niekam chodime do prirody a na vylety, len tak.

Zuzka - Jany ide do Anglicka, moze TI kociar priniest 😉 . Ale on ide az 20. aprila, takze pre Teba to bude asi neskoro.

Jenis - blahozelameeeee .... Oslavime to na stretavke. To uz budete oficial manzelia ... Tesim, tesim ...

Renci - ja som asi neposlala peniaze, co? Ja som na to uplne zabudla, to tehu ... Ale posleme, neboj sa! A to ockovanie? No, moj nazor poznas. Ak sa nemusi ockovat, tak nemusi. Ale Ty si mamina prvej triedy, takze urcite vies, co je pre Tvojich chalanov najlepsie ...

Prajem vsetkych pekny vikend.

jankamanikova
5. apr 2008

Chalani spia, ja nejak nemoze. Zhltla som dva narocne filmy, co som rada (TV nemame, tak mame stiahnute filmy od znamych, najnovsie, oskarove a tak ...). Idem jest, lebo som hladna a este neviem, co budem robit, lebo spat sa mi nechceeeeeeee ... Tak pekne spinkajte a buvajte a snivajte ...... paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...........

sillas
6. apr 2008

janka..tak teda dufam, že si potom zaspala..rano sa ti muselo ťažkoooooo vstavať...
u nas šarapati asi nejaký vírus, Riško mal v noci teplotu 38,5...dnes nič..ale nema ani sople ani nekašle, ani nie je zachtrípnuty..tak uvidime. idem ho teraz skontrolovať a idem spať....zajtra začína nový pracovný týžden..tak nazbierať energiu.. 😀

zoya1
6. apr 2008

Ahojte. Hlásime sa po dlhšej odmlke.
Jani - vy doma fakt nemáte TV? Akože to je na neuverenie. To nechcete, alebo je v oprave?????
Jenis - gratulujemeeeeeeeeeeeeeee.
Zuzi - dúfam, že sa to zo dňa na deň zlepšuje. Inak obdivujem ťa ja by som pri Zojke určite bábo nezvládla.
Sillas - my pracujúce matky to máme ťažké 😀 😀 😀

zuzka111111
autor
7. apr 2008

janka no dufam ze nam ho este toho 16 vezmu ak nie tak ti zavolam 😉

zoya ja obdivujem janku ze pri dvoch zvlada tehotenstvo..... 😅 ja som uz posledne mesiace nevladala nic.....
m zhtťtžťttuôpjgffmmc vcvy aj lilka nieco napisala... 😀

renca3
7. apr 2008

ahojte
aj u vas je take uprsane pocasie? to nemam rada.

zoya...poznam rodiny, co si zamerne nekupili televizor. detom pustaju rozpravky na DVD a rodicia si postacia sami sebe. u nas by to asi nefungovalo. TV je neoddelitelnou sucastou dna. i ked viem, ze je to nespravne. 😉

laurajana
7. apr 2008

ahojte ...presne Renca, aj tu od rana leje, uz nevieme od radosti s cim sa s Mattim hrat, nastastie je toho stale dost tak sa snazime...ale jasne je, ze dnu ho to moc nebavi a preto stale vymysla, ako co spravit, aby maminka hovorila "nonono" tak sa nasmeje...ale nemuselo by prsat, lebo radsej sme vonku samozrejme...

tak bez TV - obdivujem to...ale asi stacia aj DVD - ja nemam doteraz cas si pustit nejaky fajn film a to som si uz pocas "tehu" planovala 😉 snad raz pride cas aj na to...

mario
7. apr 2008

Ahojte! Vírus nabehol aj k nám, Laura v noci tiež teplotovala, ale neviem ani koľko mala, lebo je nemožné odmerať jej teplotu, hrozne plače a metá sa, ked vidí teplomer, tak sme dnes kúpili ušný, ale ani ten neakceptuje. Zatiaľ sme k dr. nešli.
Víkendy absolvujeme samé dve, lebo je sezona a Junior má stále súťaže. Tancuje ako o život a čaka nás registrácia do profi rebríčka, tak chce vytlačiť z treningov a súťaží, čo sa dá.
Inak všetko po starom, Laura nerozpráva, robí len hmmm, hmmm a asi ešte dlhšie nebude,lebo sa kojíme a tak ten jazyk je dosť tuhý.
Aj u nás prší, ale kedže nemôžeme von, tak nám je to jedno.
TV, tá sa u nás nepozerá, len asi desať min denne, dokonca sme pomaly asi jedna z mála domácností,čo má starú telku OVPa žiadnu LCD ani plazmu, takže nám zaberá dosť miesta.

jenis
7. apr 2008

Dakujem vsetkym za gratulacie. 😀 Podarilo sa povedal ano.

zoya1
7. apr 2008

mario - aj my sme taký staromódni - máme tiež OVP na pol skrine 😀 . Ale u nás je telka v kuse zapnutá ako taká zvuková kulisa. Ešte aj Zoja, ktorá telku nepozerá ju ráno automaticky zapína, aby nebolo ticho.

viktoria
7. apr 2008

jenis blahozelám a vitam ta v klube manzelskom.....
tak my máme televízor aj v obyvacke a aj v spálni, takze funguju kazdy den naplno.....
vikina dnes vyhrala sutaž v speve, taka bola rada.....
aj u nás prsí ale doobedu sa este dalo ist von tak sme trochu vysli a skoncili sme u kamosky, tak deti sa super pohrali a my poklebetili.....
chcem vas poprosit nerobili ste niektora nejaky skolsky projekt na sikanovanie, vychovu a tak, lebo potrebujem napisat na 2 strany jednoduchy fiktívny projekt a vôbec sa neviem pohnut kedze som na materskej......a nepracujem v skole..... 😖

zoya1
7. apr 2008

viktoria ja som písala záverčnú prácu na tému: Agresívne prejavy detí v materskej škole. Avšak nemám to v elektronickej podobe, to som písala ešte na starom PC niekedy v roku 1999 - a nemôžem to nájsť. Jedine že by som ti prepísala to čo ti treba. Tak sa ozvi.

jankamanikova
7. apr 2008

Ahojte ... tak TV nemame preto, lebo sme mali pozicanu od sestry. Potom sme sestre TV vratili a kupit sa nam nechce, lebo sme zistili, ze bez TV je to super. A aj tak sme ju pozerali velmi malo. Zatial nechyba. No, migrenu, tak ideeeeeem ....

stankalm
8. apr 2008

ahojte...no u nas je TV zapnuty tiez vacsinou len ako kulisa, neviem byt doma potichu, ale nie sme zavisli...Tamarku zaujimaju len reklamy, vtedy je ako duchom nepritomna 😉 a este znelka vecernicka.
Ale vacsinou u nas pocut detske pesnicky od Podhradskej, ja uz pomaly ani neviem, co leti z popmusic 😒

Mario...to pocujem 1. krat, ze kojene deti maju tuhy jazyk, to je naozaj tak? ...ja tiez este Tamarku kojim a veru rozpravat sa jej vobec nechce, ale rozumie vsetko...Ale minule svokor podotkol a to mal fakt pravdu, ze ked mala zacne rozpravat, tak sa jej usta nezastavia cely den, lebo ona si stale mrmle a vydava rozne zvuky, ze niekedy sa iba smejem...

Minule som zistila, ze kolektiv jej urcite urobi dobre, lebo ked ideme na prechadzku same, tak ma absolutne ignoruje, ale ked ideme este s nejakou maminkou a dietatkom, tak ide pekne za rucicku a poslucha a vsima si, co robi to druhe dieta, aj ked obcas skor posluchne tu cudziu maminu ako mna ☹ Inak do skolky sme ju zapisali od januara, tak som zvedava...

Joooooj, baby, vcera som bola konecne cvicit (step aerobic) a dnes mam svalovicu ako kon, som cvicila poctivo a vsetko ma boli...No po vyse dvoch rokoch to tak aj vyzera, ale nevzdam to, idem znova vo stvrtok a v piatok, lebo ta pneumatika ma uz stve 😠

Konecne sa umudrilo pocasie po vcerajsom hroznom uprsanom dni, tesim sa, ze mozme veselo chodit von.
Tak krasny dnik. Paa

renca3
8. apr 2008

stankalm...super, ze si sa odhodlala cvicit a svalovica ta neodradza. ja chodim tancovat, ale to na moju pneumatiku nestaci. drzi sa ma ako kliest. 😅

laurajana
8. apr 2008

jej rec o pneumatikach, bojim sa, ze zanedlho budeme moc na aute kompletne vymenit 😀 🙂 😉 😕 🙄 ...urcite s tou postavickou bojujeeeeeeeem, no nejedzte sladke, ked vam mangel, beha po 18:00 popred oci so sladkostami...juuuuuuuuj ha... 🙂

ja sa zasa pochvalim, snad ma tu neukrizuju, Matti ma rozviazany jazycek az prilis, kojili sme sa rok a 3 mesiace s tym, ze tie 3 mesiace uz papal aj pevnu stravu, len sa postupne oducal cickat...a pekne vsetko opakuje, musime vyberat slova, ktore pouzivame, aj ked vulgarizmy u nas nie su "doma" 😎 ...pekny dnik vsetkym, my sme tu mali krasne pocko aj ked dost chladno, snad vo stvrtok bude skutocne 20°C haha

zoya1
8. apr 2008

vraj už zajtra bude 20°C. Tak dúfam, že hej. Naša Zoja rozpráva už v podstate všetko, ale tiež pomaly musíme "kočírovať" slovník. Napr. neviem či som vám to už nespomínala, ale naša Zoja minule v hypermarkete vykrikovala z košíka že "mami opiči, opiči, opiči". Všetci na nás pozerali, hambila som sa jak koň. A nakoniec sme zistili, že tam pri banánoch zo stropných svetie vyseli plyšové opice. Čiže ona chuderka nám len chcela oznámiť že "mami opice, opice". Sme sa rehotali z nej.
Inak odkedy chodíme do tých jasieľ, zdá sa mi vo všetko šikovnejšia. Je na nezaplatenie napr. ráno sa v pokoji naraňajkovať. Narežem jej párku na krúžka, taktiež natrháme chlebík, a ona papá samá s detskou vidličkou. A ja konečne raňajkujem spoločne s celou rodinkou. Juj šikuľka je - pekne sama papká sa tak teším 🙂

jankamanikova
8. apr 2008

Ahojte ...
Zoya, take ranajky mi mame kazdy den. Matusko sam papa, lebo inac ani nechce a detsky pribor nechce, len dospely a aj polievku zje sam (aj rukami a aj lyzickou). Takze my vsetci svorne spolu ranajkujeme a aj veceriame, akurat obed mame bez tatina, lebo je v praci. Ja si myslim, ze je to v detoch. Janik sam nechcel jest. Az od dvoch rokov sa prinutil nieco sam "schrupnut". A Matusko ten je aj za neho sam. Takze je to individualne - niekomu pomaha skolka, u niekoho jeho povaha. Je to rozne.

S tym rozpravanim je to presne tak ako pisala Mario. Dlho kojene deti nemaju vycviceny jazyk (jazyk sa cvici tym, ze dieta sa namaha pri cumliku a pri flasi). Je to normalne. Ja som zacala s Matuskom cvicit vyplazovanie jazyka (aspon tak mi vravela znama logopedicka). Najprv ho mal maly, co mi logopedicka povedala, ze to je presne jazyk kojenych deti. A teraz ho vyplazi ako maly had. Uz zacina blabotat, brblotat a spievat. Ale nas Matusko nechce. On sa nemusi ponahlat, ma Janyho povahu, takze ma kopec casu .... A kedze ho este kojim, tak ten jazyk nema velmi posilovany, tak ho cez den preventivne vyplazujeme. Uz si na to tak zvykol, ze ho vyplazuje na ludi, ked sme vonku, v kostole ... Takze je z toho mensi trapas, ale co uz ,,,, 😀 .

Inac dnes mame malu oslavu - nas Janik sa naucil sam jazdit na bicykli!
Velky bicykel (pre 2-5 rocne deti) dostal na dva roky, ale kedze bol na neho tazky, tak sme to neriesili. Stale si hovoril, ze sa to nauci, ked pride cas. A dnes si nanho sadol a hopsaaaaa. Takze ideme kupovat prilbu a hor sa do ulic. Tesim sa, aj som si poplakala. Je to pre neho velky den, velmi sa tesil ....

Takze Vam prajem krasny vecer, noc a zajtra den; ma sa oteplit, tak sa tesim. Inac vcera boli na poradni, tak sme ok; konecne som pribrala (vlastne to nie je na mne vidiet, lebo vsetko si zobralo babo). Tak pa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre