Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
14. aug 2008

pozrela som fotky, na nich to vyzera, ze ste sa mali uzasne. pekna rodinka. 🙂
zamyslela som sa nad tym kufrom. mne by tam moje veci velmi chybali. samozrejme aj veci potrebne pre deti by som postradala. no skoda, ze ste to museli prezivat s nimi. 😒

pamatam si na vlanajsi jankin zatulany kufor. ale to boli uz nastastie doma. 😉

martina236
14. aug 2008

dik renca 🙂 . tak zase ano, bola aj sranda a kooopec vtipnych situacii, ako karci poznamenal, ako v dobrej ceskej komedii 😀 .kedze v hoteli sami cech. samozrejme ze veci by chybali aj mne, ale presne ako Janka pisala, vezmem platobnu kartu a idem nakupit. ale znami nemali ani tu 😒 .

pocujte, mala mi pije posledne neskutocne davky mlieka, dnes to bolo 700 ml a popritom sa celkom dobre naje, hm. a je chudokrvna, tak nabiehame opat na Fe a kyselinu listovu 😒

Janka, prajeme ti vsetko najlepsie k tvojmu sviatku, uzite si vecer 🙂

zoya1
14. aug 2008

Janka - prajeme všetko najlepšie k narodeninám, hľavne veľa zdravia, šťastia a nech sa ti splní všetko čo si želáš.
Sillas - bývame v bloku na sídlisku a áno Dodo už chodí sám vonku. My sme také pokojné sídlisko bez veľkých ciest, rýchlosť obmedzená na 20 km/h, poznáme sa tu skoro všetci navzájom aj detičky. Zo začiatku som mala strach púšťať ho samého, ale keď manžel odišiel do Kosova, Zoja mala cca 3 mesiace tak som to jednoducho nevedela poriešiť inak ako ho púšťať samého. Ale dohodli sme si určité pravidlá, ktoré platia dodnes. Musí sa zdržiavať pred alebo za naším vchodom, proste tak aby som ho stále mala na očiach. A keď chce ísť napríklad zazvoniť na nejakého kamaráta, tak mi to okamžite bzučiakom oznamuje že ide, a taktiež hneď keď príde naspať tak sa ohlási. Zatiaľ to funguje. A Trebišov je také malé mestečko, určite by som si to nedovolila napr. v Košiciach či Blave.

evitkamalicka
14. aug 2008

zoya ahojky...ako sa mas?

jankamanikova
15. aug 2008

Caute, caute ...

Zoya - tak to chce odvahu. Ja by som sa od svojich nepohla. Ale je dobre, ze ho ucis samostatnosti, aj ked moj nazor, ze je to skoro. Ale ked ste take pokojne sidlisko ... My snivame o dome, tamich vypustime a nech sa paci. Mozu si chodi hore-dole. Ale pride cas, ked budu musiet sami. No, uz idu domov, ti moji chlapi, tak prajem krasny den vsetkym ...

zoya1
15. aug 2008

ahojte!
Martinka - fotky sú krásne, vyzerá že to bola super dovolenka. Tak ticho ti závidím. My sme toho roku bez mora 😝 😝 😝 . Kde ste to vlastne boli? Viem že si to spomínala, ale nespomínam si.
Tak ja pálim niečo uvariť, lebo dnes idem do nočnej fúúúúúúj. Tak sa tu majte krásne.

viktoria
15. aug 2008

ahojte...........tak u nas je strasne dusno, asi pride burka,,,,,,
dnes bol tobias cely den doma holy, ale cikal na podlahu, aj dostal na zadok, ale mal z toho radost......
mati krasne fotky.....
janka vsetko naj, hlavne aby si bola zdrava aj tvoja rodinka.............
ja vikinu som zacala pred blok samu pustat od 4 rokov, ale vzdy bola iba pri bloku takze som ju mala na ociach......
...svokra.....no mam dost dobru svokru az na par detailov, ktore su pre mna dôlezite, napr. moje deti nebere na prazdniny, akurat teraz ze vikina bola trocha s nimi, ale doteraz moje deti nebrali, iba druhe vnuca od svagriny, a tobiasa uz neberu vôbec,,,,, no aj co sa tyka darcekov, nepoviem kupia im, ale vie ma nasrat to ze aj sa spytaju co im maju kupit a aj tak nakoniec kupia nieco ine.......inac tiez byvaju od nas len 20 km, ale chodia ku nam len ked ma niekto narodeniny, ale mne to staci, aspon sa nemusim pretvarovat.............nech si uzivaju vnucata co maju pri sebe, ja ich nemusim........
v nedelu ideme do krakova na letisko po brata tak sa uz tesime............

renca3
15. aug 2008

janka...aj ja dodatocne gratulujem k narodkam, hlavne vela zdravicka prajem a nech si stastna. 🙂

zoya...tak ja svojim chalanom nebudem verit ani na vlastnom dvore pri dome, ze nieco nevyvedu, ked s nimi nebudem. vo dvojici sa lepsie vymyslaju kusky. 😉
no ale zajtra mi konci dovolenka...chlapi sa vracaju domov. uz sa na nich samozrejme tesim, ale ten klidek a ticho bolo super. musim rozplanovat buduci tyzden, aby sme sa hlavne co najmenej zdrziavali doma. snad sa vycasi. 😎

jankamanikova
15. aug 2008

Ahojte!
Mame sa dobre, konecne je vonku chladnejsie. Dnes som malovala okolo okien, lebo vcera robili vyspravky a treba to nejak pekne upravit. Jany pozval na druhy vikend svojich rodicov ku nam, tak sa "tesim", lebo tu treba urobit kopec roboty. A oni nemaju pochopenie, ked uvidia tu kopu krabic. Pozval ich kvoli Jakubkovi, ale oni urcite budu mat blbe pripomienky, ako vzdy, ze zijeme "ako bezdomovci" a tak. Ale to su svokrovi ... Takze musime to tu dat dokopy, mame este tyzden a tak dufam, ze to zvladneme. Inac nam sa tu paci, deti stastne, lebo maju kopec priestoru, lebo nemame nabytok a ani sa nechystame mat.

Inac som unavena a nevyspata, tak snad do niekedy vsetko dospim ...

eli77
16. aug 2008

Ahojky...tak ja som tu u vas daaaaaavno nebola...a ako pozeram tak sa nam to tu krasne rozrastlo...iked oneskorene ale aj tak vam baby gratulujem k babetka 😵
...my sa mame v celku ok...mala uz nema plienocky ani na noc, tak sa z toho vytesujeme, je zvlastne ze si tak rychlo odvykla, lebo sme ju vobec neoducali...prisla na to nejako sama ze jej to vadi a cca 2 mesiace uz je bezplienkacka 😵 ale na druhej strane vkuse riesime stravu...ona nam velmi nechce papat...☹
Jankamanikova...vcera sme videli tvojich chlapov v tescu...boli tak strasne zlaty...podla mna si ich kazdy vsimol...paradne posluchali a Matusko ako cupital za tvojim muzom...no vazne boli na zozratie 😀 😀 a kedy uz das fotecky? Som taka zvedava na Jakubka... 😉

jankamanikova
16. aug 2008

Eli ... dakujemeeeeee ... Oni tatina milujuuuuu, takze su dobra partia. Na fotkach pracujem ...

renca3
17. aug 2008

ahojte
vcera dorazili cundraci. Leo ma vela zazitkov, spaci rezim mimo (vecierka po 22.00, budicek o 8.30) a prisiel s total kaslom. ten by mi nevadil, keby sme o par dni necestovali na dovolenku. som nasla last minute Turecko.
ked nam toto leto nevysla stahovacka... tak som zvedava, ci sa stihne vykurirovat a ci to este nechyti aj Teo.
takze mam zase klasicku cestovnu horucku a pekne chudnem bez dietky. a este si robim stresik, ze vycitujem recenzie hotela a pisu "nic moc". ja som to objednala dost narychlo, aby sa to neobsadilo. ale vsetko prezijeme, len nech su zdravi. 😉
prajem peknu nedelu. my sa prave chystame na vystavu psov. deti maju velmi radi psov, ale musia byt za plotom alebo na voditku. boja sa. 🙂

jankamanikova
17. aug 2008

Renci - aj nasi sa boja psov velmi. A prajem uzasnu dovolenku, pekne slnko a more a kopec zazitkov. Hlavne si to uzite a budte stastni ...

martina236
17. aug 2008

zoya... grecky ostrov limnos

renca, jeeej, super, sa tesim s vami 😀 😀 😀 😎 😎 😎 , tak si to krasne uzite, zasada c.1- strategicky pobalit sa 😉

akurat vcera som s Jankou rozoberala cumel, ze este mame a uz by som bola rada, aby sa ho mala zbavila, lebo este aj pravidlo iba na spanok sa minulo ucinku a casto aj cez den doma ho mala, tak dnes rano vstala a mala ho pekne deravy. uz poobede som sa obavala ked isla spat, aby sa nim nezadusila, ked odpadne uplne 😕 a tak sme kupili dnes vecer v dm novy, samozrejme nasu znacku nemali, snazila som sa vybrat najviac podobny, co sa tvaru tyka... aj sa najprv tesila, ale chudatko malicke moje, nie a nie zaspat, lebo nebolo to to prave orechove. tak nakoniec zaspala, ale cumel v ruke zaveseny na prstiku 😔 . tak uvidime, zeby koniec dudlovania?

stankalm
17. aug 2008

martinka...aj ja som vcera riesila cumel, Tamarka ho ma naozaj len pri zaspavani a chvilku po prebudeni, aj to malokedy...ale tiez by som sa ho rada zbavila...vcera vecer cikala pred spanim do nocnicka a opica jedna, hodila si cumel do nocnika uz aj s "obsahom", tak som ho akoze zahodila do kosa a ze ideme spat bez neho, tak bol najskor plac, potom som isla ku nej a musela som ju drzat za ruku a zaspala asi po 45 minutach 😒 Ja som ledva vydrzala a ona furt sa vrtela...Ale nad ranom ma taky zvyk, okolo 6tej sa prebudi trosku a hlada cumel, da si ho a spi este do osmej...tak bolo aj dnes rano, ale taaaak strasne mrncala, ze som jej ten cumel dala...asi som nemala, no co uz...tak budeme skusat dalej

renca...prijemnu dovolenku prajeme, uzite si to 😉

janka...som zvedava na fotky maleho 🙂

martina236
18. aug 2008

stanka, ja som tiez chcela este pozde vecer utekat do tesca kupit iny, ale nakoniec som nesla a veru o piatej rano to bolo rusne. zachranilo nas mliecko a potom spala dalej. v noci sem tam zamrncala hladala, hladala, nasla, ale nedala si ho vobec do ust, len v rucicke drzala. rano detto. uvidim ako bude poobednajsi spanok prebiehat.

juuuj, vcera mi volal brasko, bol v BA pri tej nehode ako zachranar, co zrazilo auto babku a 4-rocne dievcatko a obe zahynuli 😢 . bol z toho riadne mimo, ze taaaak sa snazili malicku nastartovat a nic. ze bola naaadherna ako babika. tak takutopracu by som ja nedokazala robit 😒 . smutne to je.

rano som malu vyobliekala do jaslieciek pekne do teplucka, teplaciky, mikinka a hla ako sa vycasilo a je teplo. dufam, ze ju prezlecu.

dnes sa mam stretnut s jednou babenkou z NR z MK. nahodne som ju tu objavila. kedysi davno, este ako VS som ju doucovala NJ, ona bola ZS a uz mam rocne babenko. xi, sa tesim na nu, uz som zvedavaaaaa. a dokonca aj nedaleko seba byvame a ani sme sa nestretli, sranda...

pekny den vsetkym

renca3
18. aug 2008

mata...teda tu pracu braskovi nezavidim, i ked urcite uz mnohym ludom pomohol. citala som to. viem, kde sa to stalo. hrozne. 😔 a babka isla mimo prechod alebo ako to vlastne bolo?

tak MK je super na taketo veci, ze sa stretnes aj s maminami z okolia. ja vlastne na stretka v BA vobec nechodim, lebo na ne nemam cas. tu mam svoj okruh znamych mamiciek, s kt. sa pravidelne stretavame a doma si pokecam s vami cez PC. 🙂

martina236
18. aug 2008

hej renca mimo prechod, sa necudujem, lebo ked tu vidim dochodcov ako s palickami behaju krizom krazom... a teda on musel ist tiez pekne rychlo, ked ich tak narazil, ze neprezili... brasko hovoril, ze vodic tam nad nimi prosikal a plakal, aby ozivili aspon dievcatko, tiez ze bol totalne zruteny...

jankamanikova
18. aug 2008

Ahojte!
Martinka - podla mna cumel mas vyrieseny. Jednoducho sa potrhal a nie je. Tusim, aj mala to pochopila. Tak sa tesim a vobec to uz neries. Drzim prsty.

Dnes sme boli bez tatina, siel do prace po 2 tyzdnoch. Tak chalani mimo uplne, jednoducho abstaky. Boli sme aj vonku s malym Jakubkom, aj doobeda a aj podvecer. S kociarom som hviezda, ale uz ho ma zopar mamiciek v NZ, som ich nakazila 😀 . Jakub je uzasny, fantasticky a aj chalani su velmi dobri, akurat na Janikove vzdorovite obdobie, ktore nestiham riesit ...

ivon1
19. aug 2008

Ahojte kočky, tak sme sa vrátili z dovolenky a doteraz som čítala všetko zameškané. Je toho spústa a už teraz si nepamätám presne čo bolo na začiatku.
Dovolenku sme začínali strašne. Už po ceste bol problém s čúraním. Filipkovi som dala plienku, veď sme mali pred sebou dlhú cestu. Na dialnici si zmyslel, že chce čurať , ale ani za svet do plienky. Od nervozity až kopal do prednej stoličky Tak to ten beťár držal až po najbližšiu pumpu a tam vonku v daždi do travičky spustil niagarské vodopády. To nebolo nič proti tomu , čo nás čakalo. Boli sme v Bešeňovej a ubytovanie som si zohnala cez internet. Samozrejme na poslednú chvíľu a to už bolo všetko dobré obsadené. Tak sa mi nakoniec podarilo v súkromí. Už tie fotky nevyzerali najlepšie, ale stále som si myslela, že to bude OK. Keď sme tam prišli a vošla som dnu tak som neverila vlastným očiam. Jedna maličká izbička, v ktorej bola akože aj kuchyňa /dvojplatnička na chladničke/ , skriňa, dve dvojpostele medzi ktorými bola 50 cm ulička, do ktorej som zložila tašky a zostali sme stáť pri dverách, pretože to už bola plná izba. Nehovoriac o tom, že riad by som si umývala na WC a už vôbec nehovorím o smrade, ktorý tam bol. Plač som mala nakrajíčku. Predstavte si sklamaného muža, dve malé deti a vonku lejak jak naozaj. Tak som navrhla, aby sme sa išli najesť a hladať nové ubytovanie. Čo sa nám asi po dvoch hodinách podarilo 😅 Potom už dovolenka pokračovala super. 😀 😀 😀
Dudlík som už mala poriešený, hodili sme ho smetiarom, ale na dovolenke muž vytiahol rezervný a tak sme tam, kde sme boli. ☹

ajduska
19. aug 2008

Ahojte, tak som sa konečne dostala k písaniu, lebo vás zasa len čítam, nestíham reagovať.... 😝

my sme zasa komplet celá rodina, v sobotu som bola po Sašku u našich na východe, vracali sme sa v nedeľu a cestou sme pochodili Spišský hrad a Vlkolínec....stretli sme sa so švagrinou, tí boli celá rodina od piatku akože na "dovolenke" a mali so sebou aj nášho Tomáša, tak to tak akurát super vyšlo, že sme výlet mohli absolvovať spolu...v piatok boli tiež v Bešeňovej, ale neboli moc spokojní, vraj všetko príšerne drahé a v bazénoch sa nedalo ani plávať, len stáť, čo bolo toľko ľudí...ubytko tam nezohnali, tak nakoniec spali v Levoči u ich švagrovcov a v sobotu potom boli v Spišskej na kúpalisku - to si pochvaľovali.....a že vraj Bešeňová nikdy viac 😀 😝

ja som zasa chorá, pred mesiacom som dobrala ATB, a dnes som bola u dr. a dali mi ďalšie....príšerne ma bolí hrdlo, nemôžem ani prehĺtať a včera som ani nič pre to nejedla (nezaškodí mi, len tá bolesť 😠 ), tak len dúfam, že mi lieky čím skôr zaberú a neochorejú odo mňa aj deti.....ale neviem, lebo s tým hrdlom mám stále problém, a nikdy mi nevezme dr. výter, len mi dá lieky, asi sa budem musieť objednať k nejakému krčiarovi, ale nie tu u nás, lebo ten je úplne nanič 😒

jani, držím prsty, nech to všetko zvládate aj s tatinom v robote 😉

my sme našťastie cumeľ nikdy nemali (ani jedno dieťa, niežeby som nechcela ja, ale nechceli oni), takže aspoň to nemusím riešiť.... 🙂

renca - príjemnú dovolenku prajem, hlavne nech vám vyjde počasie, ostatné už potom nie je až taký problém 😉

ivon1
19. aug 2008

ajduška - v piatok to tam bolo fakt hrozné. Mňa dojali hneď pri vchode. Kupovali sme si rodinný economy balík zľavnený, ktorý neplatí v sobotu, nedeľu a štátne sviatky - majú takú akciu. V piatok nám povedala pokladníčka , že akcia dnes neplatí lebo je sviatok. Tak sa pýtam, že aký? A ona mi hovorí, že my slováci nemáme ale poliaci majú a oni musia brať do úvahy aj poľské a české sviatky. Tak to ste už zažili, aby sa niekde na Slovensku ohrádzali poľskými a českými sviatkami?

renca3
19. aug 2008

ivon...no mohli brat do uvahy aj rakuske, madarske, ci ruske sviatky 😅 😅

dakujem za vase priania, dovolenkovat zacneme o tyzden v stredu. 😎
ajduska...skor cakam na mierny pokles stupnov v Turecku. lebo ako kazdy den pozeram, nejde to pod 40 a to nemusime. 😝 ale pri mori to snad nebude take hrozne, ked tam aj pofukuje. 😎

martina236
19. aug 2008

ahojte, my sme OK, v pohodke, vychutnavame este letne dni. dnes nas bol kuk moj brasko, tak sme pokecali a poobede ked sa mala zobudila sme zbehli do mesta na kavicku, poniektori pivecko, juj dobre nam bolo. teraz este rychlo varim na zajtra, lebo doobeda chcem este upratat a nieco ozehlit a pride zase na navstevu kamoska z BA, posledne sme sa videli na Karolinkinom krste, tak sa na nu tesiiiim. tento tyzden same stretka. mala sa vie teda pekne predvadzat, ked niekoho vidi po dlhom case, az je to vtipne, ked ju sledujem 😀 . ale v ramci normy... 😉

vo stvrtok ma mat vysledky sterov, ak budu OK, tak ideme na ockovanie pneumokoky a ja v piatok na gyndu. pojdem tam s malou, lebo ju nemam kde nechat, sa tesim 😕

ozaj dali ste uz detickam jest kuraciu pecienku? je to este skoro? tak rozmyslam ci by mohla, asi nie co?

ajduska, dik sa info, lebo my este rozmyslame nad predlzenym vikendom niekde, takze besenova odpada 😒

pekny vecer

zoya1
19. aug 2008

ahojte žienky. Ako sa máte? My nemáme nič nové, my s manželom stále v robote 😝 , Zoja v jasliach, Dodo u deda - no super koniec prázdnin fúúúúúúúúj.
Dnes sme mali trošku vzrúšo, lebo na školu už vyvesili zoznamy žiakov - prváčikov, a Dodo zistil že bude chodiť do 1. A - tak hneď mi volal do roboty že: Mama som áááááčkar - vieš to je lepšie ako béčkar, dodal dôležito. Takže sa vytešuje - som zvedavá ako dlho mu to potrvá 😀 😀 😀 .

sillas
20. aug 2008

baby nestihaaaaaam..akurat som vas stihla prečítať
mame sa fajn, chcela som isť s Riškomna preočkovanie na pneumokoky a dr ma dva týždne dovolenku, ma skoro porazilo.. 😠

všetkých pozdravujeme a uživajme si ešte teple letne dničky...ja idem makať 😠

martina236
20. aug 2008

sillas, aspon ze ste v poriadku, bo dlho si sa tu nezastavila...

ajduska
20. aug 2008

a čo je s jenis??????????

ani zuzka sa už dávno neozvala 😒

mario
20. aug 2008

Prajem pekný den!
Ivon, to ubytovanie ma rozosmialo, prepáč, asi by som sa tam nesmiala, ale ten poľský sviatok je jasný víťaz letných kravín 😎 .
My stále doma, Junior je na sústredení a tak malá stále chodí k nemu do izby a kýva hlavou, že Gogo neni.
Dnes zjedla prvý krát rajčinovú polievku, ale vnútornosti - teda pečienku, by som nedala ani svokre zjesť 😀 .
Renca, nech vám vyjde dovolenka, naozaj tam pofukuje, známi sa teraz vrátili, ale vraj tak pofukuje, že čakali, kedy okolo poletí ťava.
Ja si už musím dohodnúť rande s Jankou, lebo som ešte nevidela Kubka, hanba mi.

renca3
20. aug 2008

asi babulky nestihaju pisat, snad nas aspon citaju.

dnes som sa odvazila ist s Teom na obed von na terase. no robil tam svoje kusky. behal, krical a hadzal na stol take male kamienky. robila som co som mohla a mala som uz nervy. a pri vedlajsom stole sedeli 2 damy na dochodku a jedna vravi druhej. za nasich cias toto deti nerobili, dnes si nevedia vychovat deti. radsej som s malym odisla na WC ukludnit sa, aby som jej este nevynadala. 😖
myslim, ze z dovolenky pridem o kilecko dve lahsia, lebo to sa vobec neda najest pri nom. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre