Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
11. máj 2009

Gratulujeme Cipke a malemu drobcovi ...

renca3
12. máj 2009

ahojte, akosi nestiham.
uz som pisala mail jenis, ze zrejme na stretko neprideme. ako na potvoru zorganizovali stretavku po 20-tich rokoch na 12.6. a uz sa to nedalo prelozit. po dlhom zvazovani som sa rozhodla pre stretnutie s byvalyni spoluziakmi.
videla som ich pred 5 rokmi a uvidim zase az o 5 rokov. snaz vsetkych, lebo som sa dozvedela, ze jednej kocke ideme polozit kvety na cintorin (choroba). horor, ved este nie sme taki stari. 😔 je mi velmi luto stretnutia s vami.
a tiez aj toho Madarska. naozaj som sa na vsetko tesila. 😒
ak este bude mat niekto chut organizovat stretko, vidime sa o rok. a NZ, Nitra mozme dat stretnutie v BA.
skoda, ze som sa s Jankou v sobotu nevidela, ale v podveder som mala doma babinec, tak som nesla kocikovat na milu. kecali sme asi do 2.00. bez chlapov je stale o com rozpravat. 😅

sillas
12. máj 2009

ahojte baby, ja tiež akosi nestiham...teraz som mala aj v praci vela..
Cipke blahoželáme a prajeme vela zdravíčka a trpezlivosti s dvomi detičkami...

odkedy sa oteplilo od konca marca stale behame vonku...cele vikendy sme v dome..už sme tam doniesli postel takže tam Riško môže aj spať, doma nestiham vôbec nič...v noci alebo rano rýchlo periem...ale doma sa tí moji iba tlču a hadaju, a takto na dvore je to pohodička..
ale mohlo by popršať lebo je totalne sucho...tu poriadne nepršalo už mesiac..iba čo občas trošku pokropi..no katastrofa
jahodky musim evečer polievať, je ich plno...tak dufam že dozreju do červeneho konca a bude na džemík..lebo mi frčíme iba na domacom jahôdkovom džemíku..

leti tenčas velmi rýchlo ved už pomaly polovica maja...lebo prejde ako nič a začne nam skola a skôlka..všetko naraz..
Riško bude mat tu istu učitelku čo ma teraz Lucka vo velkej, takže super.

aj my budeme mať stretavku ale 12.9. po 15 rokoch..tak už sa tiež teším, síce vačšinu stretavam stále, ale taku polovicu z triedy nie

martina236
12. máj 2009

renca ☹

ahoj sillas, dlllllho si nebola 😉 , ale vyzera ze sa mate fajn 🙂

nasi opat v parku na bicykli a ja utieram podlahy 😝 . aj polievku asi na zajtra spravim, dojde zajtra kamoska, aby som frei mala 😎

jankamanikova
12. máj 2009

Renca - to nemyslis vazne????????????????????????????????????
Mne je tiez luto, ze sme sa nevideli. Ale doobeda sme sa nevedeli vytrepat z domu, deti sa pekne hrali, Jany vylihoval a vegetil. A tak sme sa vytrepali az po dvanastej, potom do Ikea najest a potom Mila. Velmi je mi luto, ze si cakala a my nic ☹ 😠 . No, tak ta stretavka ma mrzi.
Ale dame si stretavku v BA, dohodneme aj s Martinkou a aj Mario nahovorim a pojdeme do ZOO alebo niekde na lod sa povozit, ok?

jenis
13. máj 2009

Renča, dala by sa zrušiť rezervácia, ale len za storno poplatok ☹ Prápadne ak má niektorá z vás chuť ísť namiesto Renči, tak mi dajte vedieť.
Ostané ideme??? Dúfam, že áno. Keby niečo dá sa poistiť na cestu do Maďarska liečebné náklady plus náklady na storno poplatky, tak ak by ste o to mali záujem, tak sa ozvite tiež. Ale dúfam, že už stornovať nebudeme 😒
Budúci týždeň to potrebujem ujasniť, či pôjde iná rodina, alebo sa stornuje. Píšte, píšte, píšte ak je záujem.
Môže ísť aj iná rodina, nemusí byť septembrová, nech to neprepadne.

Inak zajtra ideme do Blavy, tak ak budeme mať čas, tak Ti Renča ozvem, skočíme na kafe... Ale rodina nám pripravila program, tak nesľubujem 😉

zuzka111111
autor
13. máj 2009

Rencaaaa skodaaaaaaa ☹ tak ani vierka sa neozvala ani kontakt na nu nemame ci ano????

ja momentalne nemam nikoho mozem sa sestricke povedat tiez ma 2 deti ...

renca3
13. máj 2009

jenis...zajtra by som mala sediet doma na zadku a robit na pocitaci. lebo len beham do roboty pre papiere, anglina, dnes som absolvovala danove skolenie, nejaky ten lekar a tyzden je pr..li. tak ak budes mat cas, mohla by si ma
prist pozriet a dame kafco u nas. budem ta navigovat.
teraz aj nacvicujeme vo velkom, lebo o tyzden mame vystupko a akosi sa na to necitime. bola som tancit vcera a idem aj dnes. 😝
inak jenis dostala si moj mail?

zuzka... prehovor segru, urcite vam bude dobre. a aj ona vypadne trochu mimo.

viktoria
13. máj 2009

ahojte, stále vás cítam, ale nestíham písat, mám dost vela ucenia.......
cipke blahozeláme...........
tobias je stále zlý ako lucifer, po novom vela hresí, ked mu nieco nedovolíme tak nám povie " ty pes jeden", ruca sa o zem, kríci, bije nás......
vikina stále reve ze naco tu prisiel tobias, ze ona ho nechce, lebo ju stále bije......
v piatok ide vikina tancovat stvorylku, ide o zapis do guinessovej knihy,
no neviem ci som vám to uz spomínala ale chodím spievať s cimbalovkou, a o 2 tyzdne máme sutáz, tak som zvedavá ako to dopadne, je to dost tazko spievat po tolkych rochoch, ale zlepsuje sa to......
oliver nám vbehol pod auto a nemohol sa postavit na zadné nohy, chodili sme s nim k veterinárovi na injekcie, teraz je to uz lepsie, ale stále kríva trosku.......ale nic nemal zlamané.......

jankamanikova
13. máj 2009

Jenis - napisem IP. Vzala by som to miesto renci ...

zuzka111111
autor
14. máj 2009

aj moja sestra by ho vzala 😀

ivon1
14. máj 2009

Ahojte ...... gratulujem cipke....

Ak by bolo nejaké stretko v BA rada by som sa pridala.

Filipko už dva dni ciká sám postojačky do WC. Je strašne zlatý, pretože sa musí postaviť na špičky, ale má z toho obrovskú radosť. A zase je to zásluha mojej svokry. Ja neviem ako to robí, či má ten malý pred ňou rešpekt, alebo je to nejaká úcta voči staršej osobe. Ale ja keď som to s ním skúšala, tak sa nám nedarilo, preto som ho dávala cikať na dievčatko.

No čaká na mňa hora prádla na žehlenie, tak sa idem realizovať.

zuzka111111
autor
14. máj 2009

volala som s jenis...taka k by bol ozaj zaujem tak by asi bolo aj jendno volne miesto ...
tak janka chces na 100% to miesto aby sa rezervovalo este jedno??

renca3
14. máj 2009

som tu sposobila asi chaos s tym odhlasenim. ale radsej sa obvolajte telefonicky, aby to vedela jenis cim skor zariadit.

ivon...ked pridu janka s matou do BA, tak pocitame aj s tebou. ved to mas na skok. 😉

jankamanikova
14. máj 2009

Jenis - o to miesto mam zaujem. Napisem IP.

zuzka111111
autor
15. máj 2009

no tak ja budem volat jenis aby este jedno objednala pre sestru nebudem ju blbnut ked som jej to uz ponukla dufam ze bude volne.... 😀 nakoniec nas bude viac 😀

janka a kto pride nejaka kamoska ake velke maju deticky ...sestra chcela vediet ci tam bude aj niekto starsi najstarsi bude janik?? ci este zoya ma 6 rocneho ....moja sestra ma lea teraz bude mat rok a danka ten bude mat presne na nasom stretku 6 rokov 😀 len aby ste vedeli...moja sestra savola danka ma 34 a jej manzel lacko ma 35 asi 😅

renca3
15. máj 2009

tak zoyn synator tam bude mat predsa len kamosa.
zuzka...ako volate maleho zdrobneninou? lebo nasho Lea takmer vsetci volaju v skolke Leusko. ale zaujimave, Tea volaju uz Teo. 🙂

sillas
15. máj 2009

čaute baby...tak ako vidim na stretku vas nakoniec bude aj viacej, tak to je super..bude vam paradne...

no my krízujeme aj nadalej...a ja som si zaumienila že by som chcela po 9 rokoch k moru...asi mi šibe...ale kvôli detom...povedala som že radšej nepojdem cele leto nikam a na to nejako naškrabem..doma sme sa kvôli tomu jasne že pohadali..muž nechce isť a jasne že peniaze a peniaze..

Lucka celu zimu pokašliavala, dnes sme boli zase u dr...tak je všetko ok..bud to bude niečo alergicke..alebo už kašle zo zvyku.. 😠 našej dr som sa pýtala na more, tak povedala že lepšiu medicínu pre Lucku a pre Riška si ani nevie predstaviť, síce tuto zimu sa dobre držal laryngitídu sme mali iba raz v decembri..ale povedala že by to bol dobrý základ aj pre Riška kedže nastupuje od septembra do skôlky..a Lucka by to pomohlo na dýchacie cesty kedže tuto zimu mala 3 krát zapal dutin..len ešte neviem koho nahorovim aby šiel s nami kedže M asi nepôjde..stale sa na niečo vyhovara..tak ja ho už ani neberiem.. 😀 iba by bol odrdtlany 😀 😀
tak držte palce aby nam to vyšlo...no a ja som bola v zime tiež 3 krat chora tak by to pomohlo asi ja mne..len ešte odkial na to naškrabem.. 😠 😠 ale ked tak by sme šli asi iba v druhej polovici augusta, vtedy je už chorvatsko o niečo lacnejšie..tak ešte mam 3 mesiace na zhananie penazi.. 😀 😀 😀

renca3
15. máj 2009

drzim palce sillas, Chorvatsko je na to ako stvorene. len Peto Chorvatsko nemusi. no ale ja by som nesla sama s dvomi ani tu na Zlate piesky. 🙂

cipka
15. máj 2009

Čaute maminy, ďakujem vám za gratulácie.

Tak, urobila som si radosť práve na deň matiek 😉 a večer sa nám narodil chlap ako buk, môžem pomaličky (ak by som chcela konkurovať v počte detí 😎 ) konkurovať Janke Manikovej....lebo Martin mal 4070 g a 52 cm. Pôrod bol omnoho rýchlejšie ako ten prvý, ale určite stačilo 😝 🙄

Držte sa všetky !!!

jankamanikova
15. máj 2009

Ahojte!
My ideme zajtra na vychod. V nedelu ma Janyho maly brat prve sv. prijimanie, tak sa deti tesia. Budu mat obleky, kravaty a vcera som si konecne kupila nieco na seba aj ja. A zhodou okolnosti som stretla Mario, velmi som sa potesila, ze som ju videla. Tak sme pokecali, schvalila mi novy outfit 😎 a aj Janymu sa to pacilo, tak sa tesim.

Mame sa dobre, deti su uzasne, zdrave a stastne. Mame z nich velku radost, vedia sa pekne hrat. Hlavne Janik, ten mi vie zabavit obidvoch drobcov. Je velmi zlaty a sikovny, Jakubko ho miluje a maju taky pekny vztah. Vlastne vsetci traja maju pekny vztah. Matusko vsetkych provokuje 😀 , hlavne Jakubka, tak uz vidim, co to bude o par rockov.

No, tak Janik Rencinho Tea pozna a celkom si aj sadnu spolu, tak som zvedava, ci si najde partaka na stretavke. On si rozumie so vsetkymi vekovymi kategoriami, dievcata ho zboznuju, tak neviem, neviem ... A Matusko si bude rozumiet so seberovnym osadenstvom, tak sa velmi tesime. Budme vsetci zdravi a tesme sa. Ja sa tesim urciteeeee!

renca3
16. máj 2009

cipka...tak chlapisko je to. ako na babo reaguje Lucka?

janka...myslela si Janik pozna Lea. to nic, aj ja si ich mylim a oni sa na tom rehocu. 😅

cipka
17. máj 2009

Renca, ako reaguje na to Lucka? ☹ zatiaľ zle, nepáči sa jej, že nemám na ňu čas. V pondelok má nastúpiť do škôlky, tak dúfam, že sa to trošku polepší. Čo sme boli spolu doma celý jeden deň, tak si s ňou ani babka nevedela rady, lebo sa predvádzala, vyvádzala, neposlúchala nikoho...ale ty máš 2 deti, tak to možno aj poznáš 😝

renca3
17. máj 2009

prave preto sa pytam, lebo mas presne taky isty rozdiel medzi detmi ako ja. u nas to bolo velmi "vesele". 😝
a tiez to boli 2 zmeny v septembri: skolka a novy clen. drzim palce a nech vas v skolke choroby obchadzaju.
lebo potom budes mat naraz doma dvoch marodov. ale verim, ze teraz na leto to bude ine ako ked my sme isli do zimy a do chorob.

renca3
18. máj 2009

caute. som tu vcera pisala o chorobach a Teo ju od vecera marod. teplotuje, kasle, sopli, mozno angina. no nenaspala som toho vela. dufam, ze tato noc uz bude kludnejsia. a mrzi ma to o to viac, ze zajtra mame vystupko s tym novym tancom a Teo sa nepride pozriet. lebo ked doma poskakujem, vzdy sa prida. 🙂 skoda. 😒

cipka
18. máj 2009

Renci,

samozrejme, ze ciastocne pocitam s tym, ze mala pojde do skolky a nieco prinesie, maly to tiez schyta, ale tomu sa neda uplne vyhnut. Keby som ju nechala doma, tak by som sa zblaznila, lebo doma cez den nespi, v skôlke aspon na obed sa vyspi. Ako si to ty zvladala?

renca3
18. máj 2009

ani sa nepytaj. niekedy mi bolo do placu, ked som nemohla Tea uspat, lebo ho Leo neustale budil. 😝
ale boli aj svetle chvilky. 😉

zoya1
19. máj 2009

Ahojte septembrovky!
Tak to aké novoty tu čítam. Renci - veľmi mi je smutno, že sa znova nestretneme. Tešila som sa na Vás - a aj môj Dodko na chlapcov. Momentálne nemám na nič čas, sem tam sem nakuknem ale písať nestíham. Skoro v kuse sme vonku za panelákom až do 20,00 a potom je to už frmol. Okúpať, nakŕmiť uložiť. 😝 .
Pozdravujem vás všetky aj detičky. pá pá

jankamanikova
19. máj 2009

Ahojte!
Cipka - ked budes pokojna Ty, prenesie sa to aj na malu. Potrebuje teraz vela Tvojej pozornosti a pohladenia a pochvaly. My sme problem nemali ani so ziarlivostou a ani s vystrajanim. Vela na Teba myslim, zvladnete to. Dolezita je teraz Lucka, vsetka pozornost musi ist na nu (bezpodmienecne) a behom mesiaca sa to zmeni, uvidis. Ona maleho aj poumyva, namasti, ponosi na rukach ... Len je to dovol, uvidis, ako ho bude milovat ... Drzte sa!

My sme z vychodu doma, joj dobre bolo. Chalani sa velmi tesili zo slavnosti, Matusko si aj sam v. omsu odsluzil 😉 . Boli fesaci, v kravatach a hlavne, aby sa podobali tatinovi. Lebo u nas to tak funguje, co ma tatino, musia mat aj oni 😉 . Este sme unaveni, tak dospavame. Aj teraz Jany zalomil s chalanmi, idem aj ja.

Inac sa mame dobre, Jakubko ma dalsie zubky, Matuskovi sa obohacuje anglicko-slovenska zasoba a tak s Janikom speakuju; pekne sa hraju, santia. Jakubko popri nich. Vedia mi ho zabavit, tak uz stiham aj nieco poriadne uvarit 🙂 ; ale väcsinu dna sa venujem detom. Vela sa hrame a kreslime, chodime von. Tesim sa, ze je uz leto, lebo ich netreba vela obliekat. Chyba mi more, ale toho roku asi z mora nic. Ale na dovolenku asi niekam by sme sli, velmi si chybame. Jany stale v praci, a chalani ho zboznuju. A ked mame take spolocne vikendy, tak deti nechcu ani Janyho pustit do prace a Janymu je potom v praci za nami smutno. Tak dufam, ze nieco podnikneme toto leto aspon do hor ...

renca3
20. máj 2009

caute
vcera sme to odtancovali. bolo to pekne farebne. ludom sa pacilo.i ked sme nevladali, aspon sme sa usmievali. 😅
deti boli s Petom pozriet, lebo tam vystupoval aj detsky subor. zistujem, ze folklor ich nenadchol. no nic. je mi to luto, chcela som ich raz niekedy vidiet na javisku. mozno neskor.... 😉

no makam do skolky a na anglinu. dnes sme tam len dve, to bude utrpenie. 😝 nestihla som sa pripravit vcera.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre