Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
10. okt 2009

choroby uz su v plnom prude a neobchadzaju asi ani skolakov. aj Leo zacal tak namokro vykasliavat. minuly tyzden som tento kasel pocula v skole, aj na gymnastike. takze to bola otazka casu. 😒

dnes sme boli na vystave psov. no hrozna tlacenica. organizacne nezvladnute. malo priestoru pre tolko psov, ludi a aut. 😝 dobre ze sme nestupali psom na chvosty, ako tam polihovali. 🙂

sillas...no ano. aj som rada, ze ho zase vozim. rana su rusnejsie, ale som kludnejsia, ze je vsetko v poriadku.
lebo ten sofer busu ma asi tak do 24 rokov a velmi som mu nedoverovala. este nema tolko km odjazdenych.
a potom sedel len na sedadle a nie v autosedacke ako v aute.

sillas
14. okt 2009

caute baby..nejako je tu pusto, čo sa deje????

a dorazila kosa...brrrrr....už aj ja som nachladnuta a v sobotu a v nedelu mame oslavy, v sobotu Lucka s kamošmi a v nedelu s rodinou...a neviem čo by som mala kupiť malemu na narodeniny...ufff...

sillas
16. okt 2009

caute baby...ako vidim..pustota tu trvá aj nadalej, tak dufam že ste všetky ok,

ja sa musim s niečim pochvaliť...už dufam že to neurieknem...ked sme boli vnemocnici nechcel v noci mliečko...on tam nejedol skoro nič...no a papanie sa nam rozbehlo a ubudlo nočne mlieko. tak som velmi rada, ale doniesli sme si další zlozvyk a to že musime spať na jednej posteli, tak si to viete predstaviť..tak mame dalšiu vec od ktorej sa musime odučiť.. 😀 😀 lebo mne je takto tesno...xi xi

od pondelka už ide do škôlky a predstavte velmi sa teší, rano sme šli k dr na kontrolu, tak sa tešíl že ide do škôlky...tak dufam že nam to prospelo.

cez víkend máme oslavy...nakoniec som Riškovi kupila lego a florbalove hokejky, tak doma bude všetko lietať..xi xi...
Lucka velmi chcela barbie dom, tak som podlahla, dufam že tento jej už Riško nezniči. 😠

prajem pekný víkend a hlasia pomale oteplovanie, tak hurááááááá.

renca3
16. okt 2009

sillas...asi velmi pomale oteplovanie. 😝 my sme uz vybalili vsetky zimne veci. aspon som zistila, co je komu uz male a tento tyzden som dokupila. este Leovi bundu, ale to az ked bude minus. 🙂

Leo zostal dnes doma. brusna viroza. aspon dufam, ze len to. zvracanie, krce, hnacky. takze dietka a uz je podstatne lepsie. 😉

Teo ide v pondelok ku kamosovi zo skolky na narodeninovu oslavu. ja som teda krpcovi detsku party nechystala. zda sa mi to skoro. no uvidime, ako sa tam bude spravat. lebo bude tam asi 7-9 deti a z toho len 2 slovenske.

renca3
21. okt 2009

ahojte
no stichlo to tu poriadne.

my cela rodina bojujeme s brusnou virozou (aj nasi, okrem Tea). nic moc.

boli sme v pondelok na tej party. bolo tam asi 15 deti a 9 mam. len my sme boli Slovaci, ale Teovi to zjavne neprekazalo. on sa prehra aj sam. odniesla si to len jedna hracka. cosi tam rozbil.
sice maju velku obyvacku, ale ja by som to v takomto pocte doma nezvladla. snazila sa o nejake hry, ci program, ale tak male deti ani nechceli spolupracovat. 🙂 ale inak dobre premyslene a zorganizovane.

jankamanikova
23. okt 2009

Ahojte dievcata!
Konecne sme doma z vychodu, po dvoch mesiacoch a konecne mam net. Tam som nemala sancu na pristup k netu, aj ked net tam bol. Ale nedalo sa.
Velmi na Vas myslim a dufam, ze sa mate vsetky ok. My sa mame velmi dobre, po narocnom obdobi sme radi, ze sme doma. Deti momentalne sa hraju na rytierov a Jakubko za nimi, podava im sipy 😀 . Vedia sa pekne hrat a su pre nas neuveritelnym pozehnanim.

Deti, ako viete, mam doma. Skolka nehrozi, je nam doma velmi dobre 🙂 . Janik aj tak chce do skoly, aj to sa tam asi bude nudit (kedze cita) a hlavne chce chodit na husle a Matusko na bicie. No, co uz, po mamicke a tatikovi budu hudobnici. Uvidime.

Ja som ok, Jakubko v noci moc nepospi, idu zubky, tak je stale na prsniku. Ale cez den sa vyhra a chodi a beha a nespi, takze mame veselo. Chalani sa maju radi, riesime len take hluposti - "nezlosti sa; pozicaj hracku; nebi sa" 😀 😀 😀 😀 . Ale to je normalne a prejde to. Ja sa mam ok, dnes som sa dala na triedenie a hladanie zimnych veci, kedze moji chalani este v trickach behaju. Ved co, horuco nam je :o)))).

Prajem Vam pekne jesenne dni a kopec radosti z deticiek.

renca3
23. okt 2009

ahoj janka

tak ste uz spat na juhu v teple? to som rada, ze ste vsetci v poriadku.

dnes mi volali zo skolky, ze Teo teplotuje a boli ho brusko. viroza ho neobisla. teda dufam, ze to je viroza, lebo stale musime dietovat cela rodina. uz zase na chvilu obleciem mensie rifle. 😅

Teo mal vcera rodicko v skolke a teda aj oni maju problem s tou jeho tvrdohlavou naturou. on si povie NIE a neda sa s nim pohnut. snad to obdobie vzdoru coskoro prejde. 😝
inak hovoria, ze je vnimavy, len odmieta cokolvek robit, co mu povedia. spolocne hry, kreslenie, spievanie atd.
aj v jedalni chce sediet mimo vsetkych deti (na opacnom konci stola).

zuzka111111
autor
23. okt 2009

Ahojtee
janka ..janik cita??? 😨 ja odpadnem...sikulka a co ze ste mali tazke obdobie??

renca nezavidim vasu chorobu sa drzte

lilka bola 2 T DOMA bola chora prvy krat ... tak ale od utorka chodi do skolky a celkom dobre som myslela ze to bude horsie..akurat prerabame izbu tak zajtra idme maloat lilka sa tesiii ja cakam co to budeeeeee obe od farieb uz sa tesim.... 😀 😀

prajem krasne uprsane dničky

jankamanikova
23. okt 2009

Renca - dakujem za privitanie 🙂 . To, co pises o Vasom Teovi, plati o nasom Matuskovi. Tvrdohlavost a individualita zaroven su tazkym orieskom a tak dennodenne sa cudujem, kde sa to v tom malom cloviecikovi berie. Ked sa stretneme, urcite budeme mat co rozoberat 🙂 .

Zuzka - nas Janik sa naucil sam pismena abecedy a sam sa naucil spajat slabiky dokopy a tak si vsetko spaja a cita. Nie je to citanie ako u dospeleho cloveka 😉 , ale naucil sa to sam a nehovorim o tom, ake myslienkove pochody ma v tej svojej hlave, co vsetko riesime a tak. Je to velmi zaujimave (aj ked narocne) dieta a robi nam radost 🙂 .

renca3
24. okt 2009

Janka...a co tak dat Janika uz na buduci rok do skoly. ved co bude robit v pripravke? skus ist s nim na testy. mozno ti to aj odporucia. Leo sa teraz v pripravke uci abecedu, ale spelovat po anglicky. takze ked chcem od neho aby precital EMA, precita I-EM-EI . slovensku abecedu by mali mat na buduci rok. Leo nevie citat, ani nepozna este vsetky pismenka. ale testovali ich v septembri a dyslexiu vylucili. 😉

jankamanikova
24. okt 2009

Renci - to mi nenapadlo, ale uvidime. On aj tak chce rovno do skoly 😉 . On este nevie, co ho tam caka 😀 😀 😀 😀 .
To, ze nevie Leo spajat, je normalne. To tak normalne u deti funguje, ze pismena poznaju, len ich nevedia spojit. A to je super, ze ich ucia tak po anglicky. To by sa mi pacilo a aj Janymu. My budeme pokracovat v AJ, aj ked teraz neviem, ci nas niekde zoberu, kedze sme boli dlho prec a vsetky kruzky su rozbehnute. Nevadi, aspon bude cas na ine aktivity ...

sillas
27. okt 2009

caute baby...som rada že ste všetci ok, a hlavne Janka kedže mala dlhu odmlku... 😉

my už mame po oslavach, priložim potom foto...ale som vyštavena....rano od šiestej do polôsmej mam normalne jednu šichtu..aj Riško aj Lucka len so mnou, hodinu ráno papa a vymýšla Riško že chce papať a papať...,nenecha nas s Luckou učiť...robí všetko zle...neskutočne ako sa za tie dva mesiace čo chodí doš kôlky zmenil ale k horšiemu, ked ho nemam stale na očiach stále niečo vyparatí. už sa cítim ako upratovačka a niekedy mam pocit že už len kričím a upozornujem... 😠 😠 ostriha listy na kvetoch. vymachli zrkadlo pasotu..vybera jej pobalene veci z aktovky, popíše zošity...ked nie je po jeho vôli tak sa nerváči, plače...a stale len s mamou všetko s mamou...už som zufala...je mi luto aj Lucky, nema klud ani polhodinku-hodinku pri učení, drga do nej, lebo mi chce sedieť na nohách...juuuuj...ani sa to opísať všetko neda čo dokaže porobiť...ja som už z toho taka hotova že o minutu neviem prečo som vlastne na neho kričala že čo to vyparatil, lebo medzitym urobi dalšie dva kusky... 😀 😀

dufam že prekoname toto obdobie a že sa Riško nejako znormalizuje... 😀 😀 lebo neviem neviem, prídeme o nervy všetci traja..
😝

no idem priložiť fotky a makať...

renca3
27. okt 2009

sillas...pekne torticky. zase si sa tento rok posnazila. fakt super. 🙂

no tak to ani ja si nemozem sadnut s Leom k stolu pri Teovi ani na chvilu. som rada, ze este nemame prvaka. dufam, ze do roka sa uz Teo znormalizuje. pripadne si bude pri nas kreslit alebo nieco podobne.

a tie kusky co robi Risko... no u nas plati len zabezpecenie vsetkeho. noznice, pastelky, pastu, kabelku, Petovu tasku a pod zalezitosti mame mimo Teov dosah. inak by to dopadlo podobne ako u vas. 😝

som si myslela, ze len u nas sa krici. 😅 ale u chalanov su aj bitky a hadky na dennom poriadku. fakt blazninec.
Leo priniesol nove maniere s novej skolky. nejaka puberta na neho lezie, je drzi a odvrava.
tieto obdobia treba prezit, ved bude aj horsie. 😅

ale aby som nebola taka negativisticka, vedia byt aj zlati, ked sa spolu hraju a nasmejeme sa na nich.

jankamanikova
27. okt 2009

Povzbudili ste ma dievcata. Dnes som mala jeden z tych dni, ked vsetko zakazujem, kricim a dokonca aj na zadok som dala chalanom. Hrozny den, nemam take dni rada. Janik rano Matusko s mecom urobil dieru do tvaricky, tak bolo veselo. Potom sa zase pobili, tak Janik dnes si to odskakal. Ale su aj pekne chvile, ako Renca pise. Janik potom prisiel a ospravedlnil sa aj mne a aj Matuskovi, dal mu pusu a co je najlepsie, urobil to sam od seba.

Uvidime, co bude zajtra. Inac aj Jakubko zacina velmi dobre rozumiet vsetkemu, co sa deje. A nasi su experti, krasne sa hraju a su neskutocne tvorivi ( vo vsetkom).

zuzka111111
autor
28. okt 2009

Ahojteeee....tak vsetky deticky zive ako striebra 😀 u nas s lilkou by to blo super ja mam skor problem s nelly u lekarky sa hodila o zem a trieskala hlavu tak jak to videla tak mi dala rovno papier na nevrologiu 😒 no neviem nieje to ozaj normalne clovek sa boji na nu pozriet lebo stiahne brucho vystrie sa krici ne nene a hodi o zem a trieska hlavu ale ako poriadne sama modrina na hlave az sa bojim ze si ubliži... a ked nieje kde buchnut ze obhadzem vankuse ta k sa do dacoho zakusne...

ale dovod niekedy nieje vbec ziadnyx milo poviem nelly pod ku mamke a konec uz trieska sa .....

inak lilka v skolke v pohode ...nieje nadsena ale neplace iba rano trosku ..le to je uz len take mnavcanie...od zajtra prazdniny tak budem tu mam krik a rev .....

sme prerabali izbu detom malovali borduru lepili skrine menili taaaka je peknucka fialovo bielo ruzova sa tesimmmm konecne ....
ale lilka tiez nam urobila kusok sme si pripravili borduru na zem ..isli prilepit jednu cast a sa vratime a ona si veselo strihaaaaaa do borduru skoro nas trafilo este ze nam to ledva postacilo ....

tak idem dat detom veceru

a janka co si nas neprisla pozriet .....

jankamanikova
28. okt 2009

Zuzka - nastuduj si terapiu pevnym objatim. http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/100339/Tera... ... toto je moja oblubena blogerka a ma tam kopec clankov o objati a nastuduj si to aj na nete. Myslim, ze Nelly nepotrebuje neurologiu, len treba stanovit hranice a objimat hlavne vtedy, ked chyti amok. Ono to objatie moze trvat hodiny, kym sa dieta neupokoji. Spociatku to je tazke, ale netreba sa odradit ... Drzim prsty!

jankamanikova
28. okt 2009

Alebo si zozen knihu oh Dr. Překopovej "Maly tyran" ...

renca3
29. okt 2009

aj my prazdninujeme. budicek sme mali o 4:30, tak uz len cakam, kedy Teo padne od unavy. ale nevyzera to tak.
odkedy posunuli cas, vstavame kazde rano o 5:00. mame zase dlhe rana. 😝 ked je skolka, moje deti su od posunu prve v triede. 😅 tu prsi, neviem im vymysliet ziadny program na von. tak sa hraju, Leo si kresli a striedavo pocitac a TV atd. ked zaspi Teo, zahrame nejake spolocenske hry.

zuzka...pocula som o detickach, ze hlava o zem. nazivo som to este nevidela. treba fakt davat pozor, aby si mala neublizila. drzim palce a teda studuj knizky. inak to je dobry nazov "Maly tyran" 😉

jankamanikova
29. okt 2009

Renca - to hej. Alebo "Dieta ako tyran". No, je to dobra kniha. Presne pre take deti, ktore maju velky vzdor a vedia sa poriadne jedovat a zlostit ... Treba precitat a nastudovat. Je fakt dobre o to nieco vediet ...

jankamanikova
31. okt 2009

Ahojte!
Tak ako sa mate? My sa mame fajn, zdravo a stastne. Deti momentalne momentuju a buchaju a tak susedia maju radost. Ideme niekam von, lebo je nadherne a tak aj Vam prajem pekne dni.

A nasadim novu temu ... Co na Vianoce, dievcata?

renca3
31. okt 2009

Vianoce? ano, ani sa nenazdame a su tu. deti si uz z dracikovskeho katalogu povyberali plno veci, ale nemam este premyslene co presne komu. ak viete, dajte tip.

my sme boli len doma cely den. Teo sopli a chcela by som, aby isiel v pondelok do skolky. inak Peto bol v meste a tam krasne, slnecno a u nas na kopci hmla, zamracene, zima. 😒

jankamanikova
2. nov 2009

Tak to hadam nie? Kde ste dievcata? Akosi ste sa nam tu vytratili, zachvilu nebudeme mat o com debatovat, ked stratime konakt 😎 . My sme doma, mali sme krasny a pokojny vikend, len akosi je uz zima. Aj dnes sme od piatej hore a aj prechadzku sme stihli a teraz chalani stavaju bunker a hraju sa s dopravnymi prostriedkami, ktore zboznuju. Velmi sa tesim z nich, vedia sa krasne spolu hrat.

Mame sa dobre, zdravo a tesime sa na Vianoce. Obdivujeme vyklady v obchodoch a mame vazne debaty o cintorinoch a nebi 😉 a zivote. Vedia nas tie deti prekvapit a robia velku radost.

Myslim na Vas a zelam pozehnane dni ...

sillas
2. nov 2009

caute baby.
no Janka...fakt sa ochladilo u nas bolo rano -6... 😠 brrrrrr

Riško skuša našu trpezlivosť...takže ja som niekedy v koncoch... včera sme boli na super prechádzke v lese, bolo krásne...jesen je fakt v prírode krásna..

trošku sme sa bavkali na halloween, tak prikladam aj nejake foto z môjho domáceho atelieru... 😀

ja mam nejaký utlm...taka som nejaka nijaka...v jednom kole...asi preto 😝

renca3
3. nov 2009

tak dnes u nas nasnezilo a stale sneziiii. no proste clapkanica, dazd so snehom. 😝 tento rok sa ta zima akosi poponahlala oproti minulym rokom. tiez brrr. zimu nemusim. no ale co uz, zijeme na Slovensku, tak si na tie zmeny rocnych obdobi a pocasia musime len nejako zvyknut. kamoska zije na Panenskych ostrovoch a tam jej stacia len tricka, kratasy a slapky. cely rok 30 stupnov a pohodicka na plazi. 😎 neviem, mozno by mi taka lyzovacka casom chybala. 😉

sillas...pekna tvorba. 🙂 maly vyzera taky sinter. 😉

sillas
3. nov 2009

renca..že sneh...no ku nam to zatial nedorazilo...a snad to ešte vydrží bez snehu, ale zima je dosť aj dnes rano -5...ale do vianoc mi to nevadi,,ale neznašam januar a februar...brrrrrr....

no renca,...vidiš aj na fotkach vidno že je šinter...je a poriadny..nevime kde sa to v nom všetko berie...nestíham na neho... 😀 😀 😀

jankamanikova
4. nov 2009

Sillas - pozrela som fotky. Mate prekrasne deticky a musim konstatovat, ze Ty s detmi nemozes mat ziaden problem, lebo podla fotiek vidiet a citit, aka si tvoriva mamina. Nech sa Vam dari ...

My sa mame dobre. Dnes sme doma, aj ked vonku vyzera na krasny den. Ale dnes sa mi nic nechceeeee. Aj noc bola otrasna, tak budeme doma gazdovat. Aj tak treba co-to popratat ...

Pekny den!

renca3
5. nov 2009

ahojte,
Lea mi zobral do skolky otec, tak mam este chvilu cas.

co si myslite o tej chripke? normalne mam z toho obavy. o deti samozrejme, ale ked pisu, ze astmatici su rizikova skupina, tak aj o seba. neviem si predstavit, ze by som zalahla na viac ako tyzden. a nebodaj, ze by sa to skomplikovalo. no ale nebudem panikarit, lebo akurat zo stresu si privediem problemy. 😝

Leo si v poslednej dobe stazuje na bolest brucha. som si myslela, ze asi zo zmeny skolky zo stresu a tak, ale na buduci tyzden uz pojdeme na nejake sono brucha alebo co.

jankamanikova
5. nov 2009
renca3
5. nov 2009

nuz...zaujimave. tak teraz si vyber, kto hovori pravdu. 😒

jankamanikova
5. nov 2009

Baby - Vianoce? Co kupujete drobcom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre