Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
12. jan 2010

Ďakujem za podporu 🙂

martina236
12. jan 2010

oki, tak dajme 4.-6. 06.... tak v lete su burky vsade, hlavne v horach su tie burky podstatne ine ako v meste 😉 . ale my hovorime o june...

zuzka111111
autor
13. jan 2010

ZENUSE este dam kontakt na jeden ..len musim pozistovat od kamosky oni tam mali stretko tak vecer
strava by bola dobra keby tam bola ako jank hovori pohodlnejsie

martina236
13. jan 2010

jasne, ani ranajky by neboli zle 🙂

zuzka111111
autor
13. jan 2010

no volala som s kamoskou tak ten co som mala okuknuty ..a vyzeral skvelo tak nedoporucila..ale doporucila mi penzion &glanto ze tam boli 2 rok po sebe...
http://www.galanto.sk/jaskyna.htm

a na fotkach tam nieje az tak pofotene co je pre deti ale vraj vo vnutry je jena miestnost s detskym kutikom ktory je hned pri terase kde sa da posediet a vonku su preliezky peskovisko smyklavka..... len cena je tak lepsia do 1.6 .... no kuknite a este mi ma dat vediet dalsia kamoska...

jankamanikova
13. jan 2010

Martinka - tie burky v lete su naozaj vsade a treba pocitat s tym, ze je posun klimy. Ved pozrite teraz, je ako na jar. Ja by som pozrela ten este ten maj, ten bude pekny a teply. A ten zac. juna je tiez dobry. Idem mrknut tie tipy, co dala Zuzka ... (ale predtym skontrolujem deti, bo este furt nespia) ...

jankamanikova
13. jan 2010

Mna zaujalo to Galanto. Teda aspon fotky su pekne 😀 .

renca3
14. jan 2010

Galanto sme obzerali, ked sme chceli ist na Liptov a skoncili sme v tom motoreste. Galanto sa nam vtedy zdalo drahe. ale mne sa tiez paci.
U Rudolfa nie je zle, Chata Horcik je tiez bez stravy.

takze keby som si ja vyberala. tak Family - Kysuce alebo Galanto - Liptov. k tomu maju 7.-9.05. nemozeme. ale to je asi skoro. skusim sa opytat teda na cenu vo family. lebo ta je este zahada.

popiste aj vy nazory na jednotlive penziony, ci chaty, aby mohli dievcata vybrat.

martina236
14. jan 2010

galanto sa mi najviac vidi 🙂

renca3
14. jan 2010

takze maminy budu relaxovat v solnej jaskyni a ocinkovia sa budu venovat detickam?

sillas
14. jan 2010

ale ste sa rozpísali ...to je super...ja neviem či sa stretka zučastníme...ja to vidim dosť zle...po finančnej stranke, už teraz žijeme z našetrených penazi...neviem ako bude dalej..som z toho zufala..možno keby bolo niečo lacne...ale ceny ako su v tom Galante určite nehrozia...
ani si neviete predstaviť ako rada by som vas videla...mna už ide poraziť z toho od poslednej stretávky sme nikde neboli.. sice boli sme so sestrou v tatrach v lete ale iba na jednu noc ale iba ja s detmi a benzin financovali naši.. 😒
ved aj lacne ubytko kde by vyšla noc do 40 eur...krat 2, potom minimalne polpenzia pre všetkých 20 eru x 2, PHM 30-40 eur, obed minimalne 15,-eru x 2 už toto je 190 eur a kde su ešte ostatne vydavky...ja to určite finančne neutiahem...
aj ked my už roky plánujeme s mužom že by sme šli pozrieť na Oravský a Spišský hrad...a nejako nam to zatial nevyšlo...a neviem či aj vyjde...

takže zatial so mnou nepočítajte... ☹ ☹

Konečne začala škola a skôlka tí moji boli 4 týždne doma, hotova katastrofa..riško sa už tešil ale dnes rano plakal tak som nechapala...ale celkovo zle vstaval tak asi preto...Lucka je tvrdohlava, takže hrôza niekedy...ved o dva týždne už máme polrok...neskutočne rýchlo to ubehlo...

ja mam tento rok velmi zlý..6.1. som mala havarku..dostla som šmyk..ale naštastie aj ja a aj auto cele..poviem vam baby keby šlo niečo oproti tak je po mne...od soboty ma boli zub..nespím je porobený ale cela som napuchnuta na atb...a mam bolesti..na maternici mi zistili nejaké narodiky v juni mam isť na sono a uvidi sa či bude treba operovať...

no tak som sa posťažovala môžem isť robiť.. 😀 😀 😀
ale inak som v pohode...xi xi...a vela na vas myslim...

sillas
14. jan 2010

nie narodiky ale nadoriky... 😉

renca3
14. jan 2010

ufff sillas. teda tento rok nezacal pre teba velmi stastne. ale zase stastie v nestasti pri tom smyku. davaj si pozor.
dufam, ze aj zdravotne to bude v poriadku.

teraz som pozrela, ze 18.6. mame vystupko, takze 18.-20.6. nemozeme. zeby sme skusili ten posledny majovy
vikend, ked je este jarna zlava v Galante? teda pokial ho vyberieme.

renca3
14. jan 2010

tak nedalo mi to ako uctovnicke a hodila som to do kalkulacky.

tak Galant do 1.6.2010 cena na nasu familiu : 159,30 na vikend. su v tom ranajky aj vecere.
Leo s postelou, ranajkami a polovicnou porciou, Teo bez postele, s ranajkami a bez vecere. na veceru je aj polievka, takze to mu staci zjest moju polievku. nevolala som tam, ako je to pri skupine so zlavami.

Family - 114,- na vikend s polpenziou. Teo ma v tomto pripade tiez polpenziu a je bez postele.

inak tam su ceny 18,- na dospeleho s polpenziou, 15,- na dieta s postelou a polpenziou. dieta bez postele plati
6,- za polpenziu. ale vraj by dali pre tych malych pristelok zadarmo. vec dohody. pripadna skupinova zlava.
ale to vsetko na mieste.

hold Kysuce, Orava su chudobnejsi kraj ako Liptov. Oravsky hrad je 40 km, vo vedlajsej dedine je termalne Oravice. potom Rohace...

martina236
14. jan 2010

a teda rozhoduejeme uz medzi galant a family? oba su fajn, mi je v podstate jedno, ak by sme ale zohladnovali cenu, tak potom Family. a dajme posledny majovy vikend.

renca, sikovnica 😉 , dik za info.

sillas, chvala Bohu ze si v poriadku...uz by ale stacilo na zaciatok roka je toho asi celkom dost 😒 . a na co cakaju az na jun s tymi utvarmi, neda sa to riesit hned? 😕 Inak moja ten zabudnuty kraj, ajajaaaaj. nemate to lahke... verim. ale povedzme si, kto to dnes lahke ma, vsakze. ani my veru nie. boli nas cez sviatky pozriet znami z NR u otca, sa vyjadrili ze necudo ze vsade naokolo sami oplici, asociali, co x-krat na Prednej boli, niet tam do coho pichnut 😒 ... clovek rezignuje. co bolo volne vychytane, vsade sa len s drevom robi, ale ani toho nebude donekonecna, hoci je to dobry kseft. nerozmyslali ste odist niekam za pracou, ono sice dnes to nie je jednoduche nikde, ale vsade lepsie pracovne ako na gemeri. ale hlavne ze myslis pozitivne a bojujes 😉

zuzka111111
autor
14. jan 2010

renca renca sikovnica naša 😉
ved aj koncom maja nieje zly termin nie?
mne je to uplne jedno kde len nech tam su aspon ranajky aby sme to mali ulahcene...

silas davaj pozor na seba .....a neboj vsetko sa zlepsii len pozitivne mysliet treba inak ti to ta prava hovorí 😅
ale vsade vidno kazdy sa stzuje je to hruza aj tu

renca3
14. jan 2010

ja neviem, ja som porovnavala len tieto 2 penziony. ak mate este nejake typy, dajte navrhy, co sa vam paci.

inak ten Family ma rovnake ceny maj, jun. letna sezona im zacina az v juli.
ta pani z Family bola mila, ale to bol aj ten "pajac" z Westernu po telefone.

jenis
14. jan 2010

Ja ak sa môžem prikloniť, tak radšej ten Famili kvôli finančnej stránke. Robíme síce obaja, ale šetríme na nové auto, takže preto. A radšej pol penzia ako len raňajky.
A môžete počítať aj s ďalšou rodinou. Majú chlapčeka Lukáška (12.9.), takže tak ako my, traja.

renca3
15. jan 2010

Galanto a Liptov je asi zaujimavejsi a krajsi, ale asi o 50,- EUR drahsi. mozno aj obedy tam budu drahsie ako na Orave. vo Family su mozno skromnejsie izby ale na Orave asi lacnejsie sluzby. ja neviem, skoda, ze odtial nemame take dobre referencie ako o Galante. co sa tyka penzionu, je mi to jedno, ale Oravu by som si pozrela. bola som tam iba raz s partiou zo skoly na nejakej chate na lazoch. 🙂
necham to na vas, lebo ja mam rozhodovania plnu hlavu. pre Lea mam vybrate 4 skoly, kde ho idem zapisat a stale porovnavam a neviem sa rozhodnut ktoru. 😝

jankamanikova
16. jan 2010

Renca - vdaka za info. Ty sa nezapries, si sikovna, mudra a flexibilna. Tak ja som (teraz ako citam) za Family, ale asi kvoli tomu, ze Orava. Je tam prekrasne, mame prechodene Rohace a tie doliny hore-dole a je tam naozaj co pozerat a oddychovat.

http://www.michal.sk/sk/

www.rohacik.sk

http://www.azet.sk/katalog/penziony-na-orave-a-... - tu je viac linkov na rozne penziony na Orave ...

renca3
17. jan 2010

pozrela som Rohacik je bez stravy, v kazdom apartmane kuchynka.

U Michala je dobre vybaveny sluzbami, polpenzia, ale ta cena sa uz zdvihla od 24,50 s polpenziou na osobu.
neviem, ako je to u deti. nemaju taky podrobny cennik.

ten azet som neprechadzala. je tam toho asi dost.
v podstate co by asi mal ten penzion obsahovat : strava, detske ihrisko, prekryty gril vonku nie je zla vec a nizku cenu. 😉

renca3
17. jan 2010

dnes sme boli takmer cela rodinka na korculiach. bolo super. Leo sa najprv chvilu osmeloval, ale potom uz isiel sam.

Teo je chory, zajtra zrejme nepojde ani do skolky. ved v piatok boli v triede traja a aj to uz jedneho brala mamina s teplotou. takze ma to neprekvapilo, ze je chyteny aj Teo. inak bolo ich v triede skoro 30, tak ich rozdelili a polovicu starsich deti dali do novej triedy. Teo zostal s tymi mensimi, lebo nechcel menit ucitelku. ale je tam uplne najstarsi. no co, bude tam sefovat. 😉

jankamanikova
17. jan 2010

Tak sa rozhodujme medzi Family alebo Galanto.

My sa mame dobre, Jakubko je soplikovy uz vyse tyzdna, a uz mi to lezie na nervy. Janik s Matuskom su ok. Sme doma cely vikend, nikde sa nam chodit nechce. Len dnes na sv. omsi a trochu vonku, ale inac doma pohoda. Mam rada, take rodinne lenosenie. Deti pobehuju a ja si lezim a citame vela knih - momentalne u nas letia tulene a tucniaky, lamantin a chaluha (antarkticky vtak) a vsetko take z juzneho pola a vsetko mozne ich zaujima, co jedia, ako ziju a jednoducho studujeme a ja si znova rozvijam vedomosti z prirodovedy. Ked to takto pojde s nimi dalej, v skole sa budu nudit 🙂 . Vsetky encyklopedie, co dostali na Vianoce maju prestudovane a uz sa pytaju, kedy dostanu dalsie :o)))). No, najblizsie ma Janik 5 rokov, sa velmi tesi na oslavu, tak nieco vymyslime.

sillas
19. jan 2010

caute baby..tak to stretko vam zavidim ja začínam upadať do finančnej depresie.. 😠
už nech je jar...lebo tieto 3 mesiace budu pre nas sakra ťažke...ale hlavne že deti su v poriadku.

tak teda Janka to je super že viete takto študovať encyklopedie...Riška taketo nezaujíma...takže ani s Luckou nemôžem nič taketo riešiť...som z toho dosť smutna. lebo nas nič nenecha...a je mi aj Lucky luto...ja som presne toto prežívala jaj mam o 5 rokov mladšiu sestru a tiež ma nič nenechala..a viem ake to bolo zle a ako ma to všetko brzdilo...
a všetko chcu robiť so mnou ani Riškoa ani Lucka nechcu isť s mužom do škôlky či do školy...takže lietam a lietam ..take maminkine pupky.. 😀

renca3
19. jan 2010

sillas...ja ked nieco chcem s Leom robit, Peto musi zabavit Tea. inak piatkove vecery patria Leovi. Teo nocuje z piatka ma sobotu u nasich. je to sebecke, ale s Leom potrebujem teraz trochu viac pracovat. 😉

sillas
19. jan 2010

renca presne viem o čom píšeš...ale je to tak..ja tiež sa viem naplno venovať Lucke iba ked je Riško preč...a potrebujem s nou byť aj sama..a aj ona to potrebuje aby nebola stale znervoznovana a rušená...to je hrôza ked robíme domáce ulohy...to je niekedy krikuuuuuuuu 😀

viktoria
19. jan 2010

ahojte........po dlhych mesiacov sa vám ozyvam,,,,,,strasne vela ste toho popisali, ani to nestihnem precítat............odkedy robím mám toho vela, zimny semester uz mam skonceny, ochvilu mi zacina letný, bakalarka a statnice..............
stretávka, no neviem ale asi sa nezucastnime, lebo posledny majový tyzden mam statnice........ale rada by som vas videla......
tobias stále vkuse nieco chrume, je este aj za vikinu,,,,,,je dost vyrecný ale len doma, v sskôlke nerozprava s ucitelkami vôbec........spí stále s nami, tak uz som sa s tym zmierila ze s nami bude spat do 18-tky....minule povedal babke, ze jej podpáli dom,,,,,,no neviem co ho to napadlo, ale niekedy ma reci ako 20-ročny...

martina236
19. jan 2010

cawte, sme druhy tyzden v skolke a mame teda poriadne sople 😝 , neviem, ci vydrzi chodit do konca tyzdna 😒 ...

Viktoria, dobre ze si sem zabludila 😉 . jasne ze by sme sa s tebou a rodinkou radi stretli. kludne to mozeme naplanovat na ten jun. zatial nevyhovoval termin 18-20.06. , inak sa dalo, nie? uz nepamatam, kto aky program ma.

renca3
19. jan 2010

pokial vyberieme ten Family na Orave, tak mozme aj v juni. tam su ceny take ako v maji.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre