Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

aviril
16. feb 2007

Zuzka, nutrilon kaša sa rozrába buď s mliekom alebo s vodou. Podľa toho, či kúpiš mliečnu alebo nemliečnu kašu.

martina236
16. feb 2007

aviril, ma nutrilon nemliecnu kasu? som nevedela

zuzka111111
autor
16. feb 2007

no lebo mne este nedovolila pediatricka mliecnu len nemliecnu tak som teraz nevedela ...ale uz si mi to vysvetlila taze davas nemliecnu

martina236
16. feb 2007

takze tak, nemliecnu

sillas
16. feb 2007

laurajana, maly je zlatučký a už aj kolko vláskov máte!! ja som dnesja tiež maleho fotila aby mu dobre bolo bidieť vlásky, lebo asi bude blondák..tak to je celkom dobre vidno..ideme papať zemiačik s mrkvičou, som zvedava ako mu bude chuiť

viktoria
16. feb 2007

laurajana u vás svieti slnko, lebo u nás je zamračené a fuka dost silný vietor, ináč baby kde je tá tabulka, lebo ked to chcem otvoriť tak mi vypíše že už je to vymazané,no ako vidím vaši anjelici pomaly papaju zopar lyžiciek, no môj Tobias zje tolko kolko mu dám, nezastaví sa až kym nieje prázdny tanier, a jedol už aj halušky, a tie mu velmi chutili, asi preto, že som skoro cele tehotenstvo jedla iba halušky, no zajtra ideme na ples a maleho dávame ku mojej mame tak som zvedavá ako tam bude spať

mario
16. feb 2007

Laura malý je fakt super v tých gatiach, to si mu objednávala, že si nevedela aké budú? Na oslave bude najkrajší. Už aj ja by som rada niekam vypadla medzi ľudí, len sa bojím v tomto chrípkovom období.
Silas dík za ten zemiak, vyskúšame, lebo rozmixovaný je ako lepidlo.
Moja má vlasov len poskromne a tmavé, má zelené oči zatiaľ, uvidíme čo bude. Tú tabuľku asi Zuzka stiahla, lebo ju chcela doplniť.
Ten ples, to je odvaha, to by sme pri kojení každé dve hod asi nezvládli, dobre sa bavkajte!

jankamanikova
16. feb 2007

Ahojte babule!
NO, konecne mi spinkaju moji chlapi. Zaspali "zazrakom" naraz, tak Vas chcem len pozdravit a idem s nimi spinkat. Ja si totiz vzdy s nimi lahnem a spim. Doma bordel, ale "kaslem" na to. A ked pride Jany domov, tak sa len cuduje, ze doma to je ako po vpade turkov. A ja mu noaco. Aspon sme si pospali a sme spokojny. Raz som to tu uz pisala - "bordel v byte, stastne dite" 🙂 .

Nase udaje pre Zuzku - Matusko narodeny 26. 9. ´06; 14.20 hod. - 4490g, 55cm. Teraz - 7890g a dlzku neviem, ale sme straaaaasne dlhy, lebo rastieme do dlzky.

Inac vonku sa meni pocasie podla nalady. Raz svieti slnko a raz fuka hrozitansky vetrisko.

Dnes som sa inac vybrala konecne medzi ludi. Boli sme v Materskom centre na prednaske "Odmeny a tresty" so psychologickou. Povedala som si, trosku kultury a vzdelania nezaskodi. Janik sa tesil ako keby boli Vianoce, hned zapadol medzi deti a ja s Matuskom vo vedlajsej miestnoti sme nasavali informacie. To bola pohoda. Janik sa hraje konecne bezo mna a ja si sedim a Matus spo vo vaku. Tak taka pohodicka u mna uz dlho nebola (len po veceroch s manzelom 🙂 ).

mario
16. feb 2007

Janka uži si to, aj ja som dnes ľahla s malou o ôsmej ráno a spali sme do pol jedenástej, malý zázrak.
To počasie je fakt desné, vraj takéto vetry už budú skoro stále kvôli glob. otepľovaniu, musíme si zvykať.

jankamanikova
16. feb 2007

🙂 🙂 🙂

aviril
16. feb 2007

Ahojte. Ja dávam mliečnu kašu, ale je aj nemliečna.

Môj Martinko sa narodil 21.9.2006 o 13.00 hod., 2840g, 50 cm.
Keď mal 4 mesiace, vážil 6200g, dĺžku neviem.

jankamanikova
16. feb 2007

Ahojte! Prajem Vam nadherny piatkovy vecer. Ja mam teraz trochu casu, lebo Jany siel s Janikom na omsu a my s Matuskom sme doma a potom sa pojdeme spolu kupat do vane a velmi sa na to tesim. Zase bude (ako kazdy vecer) cela kupelna od vody 😀 ...

Ako sa mate?

laurajana
16. feb 2007

ako citam takmer vsetky miminka sa tu prikrmuju...nuz tak "dobru chut" vsetkym papacikom malym i vacsim...my tak akurat cici a staci, aspon dr. tak odporucil a za jedno som rada, nemam ziadnu starost a je to zadarmo, dokonca aj nocny rezim sa upravil a papame 2x, to bolest dasienok sem-tam narusi rezim a poriadne

sillas...ano mame riadne vlaskov, vzadu krasne vydrate od staleho otacania hlavkou, ale to asi kazde mimko ma 😅 Inak čo sa týka vláskov tak "palma" je na tom úúúúžasne, kráááááááásne vlasatučké mimko má, to je také na zjedenie, že?

viki ano svietilo krasne slniecko, tak sme boli vonku, bolo super teplucko a zajtra ma byt este vacsie slniecko 😀 super, ako na jar, bombovo bolo a snad este aj bude...co sa tyka tabulky, bola upravena, tak nefunguje povodny link, najdes ju pod autorom zuzka111111

mario, ale vedela som objednavala som 74 velkost, ale myslela som to tak, ze som nevedela ake su v skutocnosti kraaaaaaasne 😅 mozem len odporucit, viem, ze tato znacka je o cosi drahsia, ale su to krasne veci a vela vydrzia...

jankamanikova tak je co zavidiet...tu kupelnu a tak...nuz my sme uz vykupkany a uz varime ryzu v mliecku to milujeme aj s manzelom sem-tam taku sladku mlsnu...tak pacek schledacek a tiez krasny piatkovy vecer

mario
16. feb 2007

Lauri napíš potom, čo je to za značku, máš katalog alebo cez net?
Teším sa, že bude pekne, len keď prídu tie mrazy, čo sľúbiľ Iľko, brrrrr.
Zajtra som kázala chlapom upiecť bábovku, lebo mám hroznú chuť s dobrým kakavkom.
Prajem vám krásny víkend, nech vám vyjdú plesy, oslavy aj prechádzky. Pá! 😵

sillas
17. feb 2007

laurajana...veru palma ma riadne vlasatu Lindu, už som na nu zvedava, len a nevieme nejako zosuladiť na stretku, potom hodime sem aj spoločne fotos mojim malym kopasom.. 🙂

no ja sa už tiež teším ked budem kupať deti spoločne, ked už Riško bude vedieť pekne sam sedkať tak sa už budu kupkať spolu s Luckou.

mario.....aj ja chcem babovku, ale ja ju budem mať iba ak si ju upečiem sama.. 😠

laurajana
17. feb 2007

ahoj mario...co sa tyka mrazov, tak tu je teraz -1 ale dobra kosa v porovnani zo vcerajskom a predchadzajucim dnom, asi sa fakt zozimieva 😕 ...ooooooo babovka mnam tu som davno nemala - nainspirovala si, len keby sa mi chcelo...ale dnes nemusim sme pozvani k prababke na oslavu 81-rockov, tak sa "nadzgame" 😨 pekny vikendik aj Tebe mario a poslem link s kadial objednavam dobre? Ja viac-menej vzdy cez net a nestalo sa mi ani raz, ze by som bola nespokojna ci uz s osobou predavajucou, alebo s tym co doslo....ahojcek

sillas
17. feb 2007

laurajana....tak a nadžgajte sa aj do zásoby, prajem príjemnu oslavu..

sillas
17. feb 2007

naozaj včera Riško nechutila mrkvička...až ho z nej napínalo.... ☹

laurajana
17. feb 2007

sillas diiiiiiiiik

juuuuuuj tak teda mrkvicka uz zrejme nejde na chut, skuste nieco ine, urcite pochuti...

a co dnes mate v plane vy sillas?

sillas
17. feb 2007

no mam vela roboty takže budem pendlovaž medzi detmi a robotou, a poobede nejaka prechádzka.. 🙂

mario
17. feb 2007

Lauri dík za tipy.
U nás je slnko ako v lete a ani chladno nie je, manžel už brázdi ulice s kočíkom.
Majte sa a užite si víkend.

martina236
17. feb 2007

aj my prajeme pekny vikend vsetkym. nas caka upratovanie, lebo mamina to akosi cez tyzden nestihla 😉 . hadam nejaka prechadza a tiez sme co to vybrali na dovolenku, tak zbehneme asi do CK.
mavajte sa krasne, uzite si polovicky i deturence 😎

viktoria
17. feb 2007

tak malý vážil ked mal 4. mesiace 8 kg, a meral okolo 70 cm.
a baby pomýlila som sa ja mám 26. rokov, nejako mi to uniklo

laurajana
17. feb 2007

mario...teda vzorny to manzel a babovku uz upekl???? 😀 My ideme okolo obedika vonku do hostiny...maly teraz zaspal, tak nas caka oblecenie-napapanie ked vstane a hajde do ulic tiez...tak sa teskam...a nie je za co dakovat, pekne nakupy prajeme

viky tak mas co nosit tiez, pekna vaaaaaaaaaaaha papa

renca3
17. feb 2007

my mame dnes 5 mesiacov a po domacky namerane miery pre Zuzku cca 7700 g a 65 cm.
My sme uz po prechadzke, manzel v praci, Leo u nasich a tak si tu vegetime len s drobcom. Uz 4. den chudak dychci, ma zapal priedusiek. Ale nema teploty a Dr. hovori, ze na to vsetko je az moc vitalny. Asi po bratovi. 😅

bubatinko
17. feb 2007

ahojte ja tu pisem prvy krat aj my sme septembrove babatko 2. 9. 06
nedalo mi nenapisat sem k vam ak vam to nevadi....

moj Sebastian je uz tiez poriadny chlapik 8853g a 73cm :oD
chcem sa opytat ako ste na tom vy s prikrmamy??? Kojite abo nie???
Ja uz nie tak uz prikrmujeme kolko toho spapaju vasi anjelikovia?? vdaka

renca3
17. feb 2007

sebastian je poriadny kus chlapa. 🙂
my cisto kojime, ale spatne tu septemrovky pisali o prikrmovani.

renca3
17. feb 2007

pozrela som fotky. on bol velky asi od narodenia. kolko mal? a kde si rodila?

bubatinko
17. feb 2007

jej dakujeme za kompliment :o)
no mne maly spapa ako kedy ale priemerne spapa na obed 150g masovo zeleninoveho prikrmu aj celu vyzivku na olovrant cca 200g a na vecer papame ryzovu kasicku a tej zje tiez tak cca 150 -180ml a k tomu vsetkemu samozrejme mliecko cca 900ml za den.... myslis ze je to OK svokra mi hovori ze to zje az moc ze bude tucny potom ale co ho mam nechat hladovat ked mu chuti???

martina236
17. feb 2007

ahoj bubatinko, vitaj "doma" 🙂
teda maly sa vie riadne napapat. moja mala zje na obed cca 125-150g prikrmu, zatial len zeleninoveho a polievku, vecer tiez okolo 180 kase alebo mlieka. po cely den jej ponukam caj, vypije horko tazko 100ml a mlieka len okolo 500ml.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre