Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

laurajana
10. mar 2007

jasne jenis...zaspinka a sup do lahu 😅

viktoria
10. mar 2007

laurajana tak ani mi už nepoužívame vaničku, ked mal maly 2 mesiace, tak už sa do nej nezmestil... a tiež už mám urobený športový kočiar, malý je cely štastný ked ho tam posadím a on pozera....

renca3
10. mar 2007

Jenis, teda to vstavanie o 8.30 zavidim. A potom cez den spi dobre?
My este lezime v kocikovej taske. Tiez mu je uz tesna, ale nemam na sportak nanoznik, tak cakam, ze sa viac otepli. Kedze este nezistil, ze sa da aj sediet, je spokojny, ked lezi. 😅

martina236
10. mar 2007

Ahojte, aj my sme dnes vymenili vanicku za sportovu cast a je to fajn. ma tam ovela viac miesta a vonku, na balkone, spala 2,5 hodiny s jednym prebudenim. nesli sme nikam, lebo som aj ja asi nieco nachytala od manzela. citim hrdlo, upchaty nos a zvysena teplota ☹

mario
10. mar 2007

Jenis tak ja teda závidím, lebo ja som ako nočná robotníčka v korejskom závode, malá je nespavá asi po mne.
My sme ešte v hlbokom, lebo fúkajú studené vetriská a tak sa bojím, aby ju neprefúklo, či nemala by som ju šetriť?
martina, šup chorého manžela k susedom, alebo na balkon do spacáku 😀
Už mám doma aj juniora, hrozne mi chýbal a svokrine maniere z neho budem vytlkať ešte pár dní, nevadí.
Dnes sme skúsili kašičku, ale nič moc, nečudujem sa ved tie kaše sú presladené. 😠

jenis
10. mar 2007

renca:
mne cez den nikdy nespavala dobre, ale doobedu spi asi pol hodinku alebo hodinku, potom vonku v kociku podla toho ako dlho sme von a vecer si este zdriemne na cici. 😉

cipka
11. mar 2007

Ahojte,

tak Matku máme chorú...

Čo sa týka spania, moja chodí spať okolo 21 hod a vstáva o 7 hod. Cez den mi spí 2 hod (ale len vonku) doobeda, zato poobede má problém sa uspať, no vždy to nejak docielime.

Vy už dávate deti sedieť v kočíku? NO, ja mám v "septembrovkách" najmladšiu, tak si ešte chvíľu počkám, ale ináč by aj ona bola za, ale predsa kvôli chrbtici.

Ozaj, doktorka nám zistila, že máme vytočenú nožičku-chodidlo dovnútra a môže mať problém pri chodení...nemali ste niektorá taký problém? ...že to má ešte z maternice.

Ináč, peknú NEDEĽU ...

renca3
11. mar 2007

cipka, my chodime s Leom na ortopediu, ma krive nohy do X, tym padom ploche a vytaca spice do vnutra. Tak od 2 rokov ma take ortezy na vyrovanie noziciek a ortopedicke sandale. Teraz to vedia napravit, hlavne ked vam to zistili tak skoro, ked este nechodite.
Aj ja prajem peknu nedelu. Tu sa rysuje slnecny den. 😎

laurajana
11. mar 2007

cipka kedy ste datumovo, my sme 29.09. 🙂 kto je najmladsi? 😅 Nas uz sedkava davnejsie, nuz velky chlap tak sa snazi...ale nie sam, to len tak na "skusku" a od 5 mesiacov aj do stolicky na papanie ho davame na trosku a v kociku len v polosede, kym nezaspinka a potom sup na lezato 😅

ano maminy aj tu sa rysuje slnecny dnik tak horsa na prechadzky...a krasnu nedelu...ja este potrebujem dovarit svieckovu a potom cez obed vyrazam na vrbove "vyhonky" chcem si spravit dekoraciu na Velku noc...pomaly 😀 co nevidiet je tu, ze?

mario
11. mar 2007

Cipka aj my máme také problémy s nožičkou, tiež je vytočená z maternice a nám ukázali ako to masírovať a jemne natáčať, ked je vyzlečená.
My sme tiež 29.9. o 17,00h, takže kto je najmladší zistíme už len podľa času.
Naša Lalka nesedí, len troška s oporou a ešte sa nevie pretočiť z bruška späť na chrbátik, takže gymnastka asi nebude, na nohy sa neopiera vôbec.

martina236
11. mar 2007

baby, vidiet tie nozicky volnym okom, ze su vytocene, lebo uz zacinam sledovat malu...

laurajana
11. mar 2007

mario my sme 29.29. o 16:50 sranda, ze? Takze sme o nieco starsi 😀 😀

mario
11. mar 2007

Ja som si tú nožičku sama nevšimla, ale dr. v pôrodnici áno a Martina nepozoruj 😔
Teda Laura, to je fakt sranda, bola si rýchlejšia. 😀

jankamanikova
11. mar 2007

Ahojte babule!
Tak a som tu. Poctivo sa hlasim. Mali sme navsetvu z vychodu - Janyho sestra so snubencom, tak som nemala vooobec cas. A spom taka unavena z toho vikendu, ze nevladzem ani dychat. Navstteva bola od piatku do teraz a boli sme s nimi po celej Trnave a v Blave, bolo dobre, Janik sa tesil. Ale my s Janym sme grogy.

No, Cipka a vsetky, co mate s nozickami problem, pocuvajte:

Nas Matusko mal obe nozicky vytocene, vraj z bruska, ze mu tam bolo tesno. Uz v nemocnici nam kazali masirovat a po mesiaci nam ortoped povedal, ze nic nie je vidiet, ze je to super. Ja poctivo masirujem dalej (aj ked uz netreba), vytacam nozicky smerom von a tlacim na chodila von a dnu.

Moja sestra Danka sa tiez narodila s vyklbenymi nozickami a mamka jej to masirovala a nema nic.

Takze poctivo masirujte, pri kazdom prebalovani, vo vodicke ... pomoze to. Inac, Cipka, to Vam preco dr. nezistila skor?

Renca - existuju aj pre mensie deticky "protezy" na nozicky. Su dost drahe, ale davaju sa detom pocas spanku. Kamoskina dcera ich pouziva od jedneho roka. Iba na noc. Ale vraj to pomaha (ale to Ty vies ... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ).

Co sa tyka sedenia - moj nazor poznate. Dieta ma sediet az vtedy, ked sa vie samo posadit a ono sa posadi samo vtedy, ked zacne chodit po styroch, zadocek posuva dozadu. Skor by dieta sedavat nemalo. Ja sportak nedavam, lebo my mame dva v jednom a Matusko - tak ako pise Renca - nevie co je sedenie, tak nechce.

Inac ak by ste chceli sportak, mame jeden. Potrebujeme sa ho zbavit, lebo sa stahujeme prec a nechceme ho so sebou brat. Darujem ho, ak ho niektora z VAs bude chciet.

jenis
11. mar 2007

Jankamanikova:
Ja by som aj prijala ten sportak ale je to dost daleko. Mne uz v hlbokom lezkat nechce. A sportovy jej robim len tak v polosede. Inak sa uz posadi sama ale len ak sa za nieco chyti a vytiahne sa do sedu. Lozit uz lozi ale nie v pravom zmysle slova, lebo sa len plazi a kruti a chodi ako rak dozadu. 😀

jankamanikova
11. mar 2007

Ak chces ten kociar, tak TI ho prinesieme, ale opytam sa manzela. Stahujeme sa koncom marca na vychod, takze problem by nemal byt.

laurajana
12. mar 2007

mario...sranda nesranda, mordovala som sa od 16:00 na porodnej sale a nie a nie ist von 🙂 drzal sa ako chrustik 🙂

cipka
12. mar 2007

Laurajana a Mario moja sa narodila 30.9 o 9:10, takže je asi predsa len mladšia,nie? A, to mo dvojitej dávke vyvolávačky ani nevyzeralo,že sa narodí do konca septembra.
Ináč, baby dík za radu s tými nožičkami, mne to zistila druhá doktorka.

sillas
12. mar 2007

čaute baby....tak teda to som ani nevedela že s nožičkami môže byť aj niečo takeho..ale nam ich orotped obzeral aj chodidla aj všetko, tak hadam je všetko v poriadku, on ma vytočene smerom dovonka, to je ok, nie?

dneska bude zase kráááááásne...ked sa Riško zobudi ideme na kontrolu na chirurgiu s tým pruhom, som zvedava čo povie, či mu to zase prelepi či čo.

ešte mam doma aj malu, takže máme veselo...Riškovi som už navarila polievočku,nam palacinky...ak obed nas už bude čakať doma.. 😀

prajem vám krásny začiatok nového týždna a užite si slniečko..

laurajana
12. mar 2007

jasne, tak cipka a potom ostatne, nie najmladsie babatka 😀

aha sillas tak som sa docitala...tak drzim palceky po doktoroch, mne maly pred minutkou zaspal ale ako ho poznam to je len take "buvanie" akoze a coskoro je hore, o 12:00 chceme ist von, tak snad vida...pekny dnik prajeme vsetkym...
- si sikulka ja varim polievocku zeleninkovu, zo vcera nezostala 😝 a potom mam este zo vcera svieckovu, takze na dnes staci polievocka a to a zajtra snad aj ja palacinky...

martina236
12. mar 2007

Ahojte, sillas sikulka si, ked uz mas navarene. a aku dobrotu. palacinky som nerobila ani nepamatam.
aj u nas je nadherne, ani oblacika a ja som chora, teplotu sice nemam, len neviem, ci risknut a ist s nou na prechadzku, ci sa mi nepohrsi...

krasny den vam vsetkym

renca3
12. mar 2007

martina...tak sme dve. Ja som vcera neodolala tomu pocasiu a je to zda sa horsie. Ale obsedis doma, ked je tak nadherne? Dnes ho vylozim iba na dvor u nasich. Prajem prijemne kocikovanie.

cipka
12. mar 2007

Nožičky von sú správne SILLAS

martina236
12. mar 2007

renca... si tiez chora? vonku bolo kraaaasne. mala si pospala hodinku a teraz som ju dala na iba na balkon. necitim sa najlepsie, ale som rada, ze sme boli.idem asi posezihlit, lebo ked sa vrati manzel z prace, s malou budem iba ja, lebo je este stale fakt chory.

sillas... co povedali na chirurgii?

dnes sme jedli 1x banan, celkom jej chutil, len som zvedava, aka bude a ci bude stolica po nom.

mario... ta slivkova vyziva ma ozaj zmakcujuci ucinok na stolicu. u nas funguje.

laurajana
12. mar 2007

baby tak my sme dnes spali od 12:00 do 15:00 normalne chrapal ako "stary chlap" potom sme sa napapkali, posedeli pod pergolou a sli cakat tatika k busu...super cas, krasna prechadzka...boze hned ma clovek lepsi den ked je slniecko, ze? Vsade ludia umyvali okna a robili velke upratovanie, teda aspon ti co nie su v praci...super, ja sa na to tesim tiez, len to bude musiet byt doma muzik, aby sa pri Mattim nieco dalo 😅

ano sillas daj vediet, sme zvedave, dufam, ze je vsetko v poriadku

viktoria
12. mar 2007

ahojte... aj u nás dnes bol super den. od dnes som začala robit v kamaratkinom sekáči ale iba na 2 týždne... tak aspon sa trochu odreagujem.... Vikina práve ukazuje Tobiasovi knihu a vymýšla si rozprávky a on sa z toho smeje....

cipka
12. mar 2007

Tak my sme si tiež dnes urobili dlhú prechádzku a boli sme vonku aj doobeda, aj poobede, veď by to bola škoda nevyužiť.

Laurajana, a okrem umývania okien si videla aj tie vykúkajúce kvetinky? No, neviem ako u vás, ale u nás sú už vonku snežienky, fialky a videla som už aj narcisy..tiež som čumela, čo tá príroda tak rýchlo stihla. A, prečo to píšem? Lebo človeka to napĺňa takým pozitívnym zmýšlaním a pokojom, nie?!?

aviril
12. mar 2007

presne tak. dnes bolo nadherne. uz by sa pocasie nemuselo pokaziť.

laurajana
12. mar 2007

cipka presne ako pises, naaaaaaaaaaaaadherne zahrady zaliate kvetinkami, ano priroda dokaze robit zazraky...a riadne velke a krasne...

aviril jasne, ked je pekne pocasie hned ma clovek lepsiu naladu, aspon na mna slnecnod obre vplyva 😀

zuzka111111
autor
12. mar 2007

ahojte aj my sme dnes boli vonku a v poradni konecne sme presli nasu kriticku 5-kU mame uz 6350g a 62 cm 😀 😀 huraaa

inak o pol osmej som si sla zacvicit okupana pripravena flasa s kasickou tato pripraveny ...a utekala som o 19:23 vola manzelik a lilka plakala az sa zajakavala len som otvorila dvere pohladkala a uz sa ukludnila auz aj hajka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre