Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
31. mar 2007

mario...mne Riško už zje na obed hustu polievku aleb pyre-kašu zo zeleniny, a aj masko, ma to cca 160-180 gramov, a teraz za posledne 3 dni vydrží na tom 3-3,5 hodiny, tie intervaly sa postupne predlžovali, ešte pred 2 týždnami jedol za tým po hodine a tak postupne sa to oddalovalo.. a niekde som sa aj dočítala, že postupne sa bude po jedle oddalovať kojenie, oni si na to asi musia zvyknuť a vlastne zistiť že aj z toho sa vedia napapkať.

laurajana
1. apr 2007

bubatinko...snad laura si chcela napisat 😀 ...aj my tak pocitame prsteky, alebo nejaku riekanku hodim a on sa zaujima o mesiacik a hviezdicky drevene co mu vysia zo svietidla...tak sa o to ani nezaujima, sranda ze? Ked citam ako niektori "bojuju" pri strihani nechtikov... 😉

babule tan nas papa prikrm a vobec si za tym nevyzaduje mliecko, napr. ked mu davam kasu o 17:00, tak papa mliecko z didky az ked ide spinkat o 21:00 a vydrzi v pohode, ovsem kasu zapije cajikom...ten miluje rovnako ako mliecko...a prikrm? No to je sranda, on sa po tom doslova hazde a tak by sme ho asi museli krmit dvaja aby mal vzdy lyzicku v puse plnu kase 🙂

mario
1. apr 2007

Poctivo študujem vaše rady a beriem na vedomie. Cítim sa ako prvorodička,ale mne to fakt za tých 9 rokov už nejak nedochádza ako to bolo s malým a on nebol kojený, takže je to teraz o inom. Aj ona sa za kašou hádže, ale bojím sa jej dať viac ako z 60-80 ml vody, aby jej nebolo ťažko.Výživu ešte nedávam, ale niečo už skúsim.
Martina, tvoj dedo je teda trieda, ten môj ani nevie, čo je počítač a nedávno si umyl zuby práškom na pranie, babka skoro vyskočila z kože, vraj chce mať belšie zuby.
Som sama dnes s malou, malý tancuje v Pezinku, tak mám pernú nedeľu.

okta
1. apr 2007

Tak ja idem tiez balit, zajtra ideme do nemocnice na to ockovanie, uz teraz mi je z toho zle ☹ . Potom sa ozvem, tak sa zatial opatrujte a davajte na seba a rodinky pozor!Pa

bubatinko
1. apr 2007

Laurajana :oD to malo byt ze ELRI ona sa pytala na strihanie nechtikov :oD xixixi som to riadne doplietla :oD

viktoria
1. apr 2007

mario máš perfektného dedka,
okta drzíme palce určite to dobre dopadne,
takže renca dnes odletela a to až do Egypta, hned by som sa s nou vymenila....

mario
1. apr 2007

Teda baby, čo sa deje, každá je niekde inde, dovolenka, tatry, východ, dedko... aj ja by som už šla niekam ďalej ako 100m s kočíkom od paneláku.
Okta, držte sa, o týchto krčoch som sa nedávno bavila s jednou maminkou, kopec vyšetrení a nič, chlapec to vyrástol a bolo.
Bubatinko, to je správa ako z vesmíru, ja jej nejak nerozumiem, ale o to asi nešlo, hlavne že Laura pochopí, možno 😀 .

sillas
1. apr 2007

baby...ja už čakám tie zubky každu chvílu, dneska si tak masiroval prstikom dasienka a pritom v poloplači mrmlal ako keby hovorila, že maminka bolí bolí...no už som fakt zvedava.
baby to "kočíkovanie" či čo to vlastne predvádzate so svojimi detmi vam fakt nezávidím.. 😀 😀 my sme zatial v kočíku pokojne, dufam, že mu to vydrží.

laurajana
1. apr 2007

mario...jasne ze som chaposka 😎

babule viete co najlepsie pomohlo malemu na tie sopliky, cerstvy vzduch...ja som s nim radsej nesla von ked bol taky soplavy a teraz je to omnoho lepsie...ale aj ta morska sol je supis, sme kvazi zdravi aj ja aj maly...ale v utorok ideme na ster radsej, ak ma nahodou nejaky bacil, aby sme vedeli...tak pekny vecer a prijemne ci uz navstevy, pobyty, alebo aj tie 100m prechadzky... 😀

jankamanikova
1. apr 2007

Ahojte!
No, popisalo tu toho velmi vela. Poviem Vam, ze ste mi normalne chybali, ale nemala som vobec cas. Cely vikend bol velmi nabity a plny energie a noci? Tak Matusko sa snazi mi robit program aj pocas spanku. Niekedy vobec nevnimam, ci kojim, alebo skacem na lopte alebo ho mojkam. On v podstate spi dobre, len po polnoci je casto mrzuty. Ale to zvladneme.

Co sa tyka nasich prirkmov, tak Matusko zacal papap vo stvrtok mrkvicku (pomixovanu) a on normalne papal. To bol pre mna sok. A v piatok tiez, aj vcera a aj dnes. Normalme mi spapa pol misky a tvari sa pritom nadsene (co som pri Janikovi nepoznala, lebo on papat vlemi nechcel). Dnes som mu dala aj petrzlenik s mrvickov (pomixovane) a on normalne lapal po lyzicke. A kasu tiez zhltne jedna radost. A normalne som zistila, ze odkedy prikrmujeme, tak si potiaheńe aj viac mlieka a aj viac sa tvori. Ta som velmi stastna.

Tak takto. Myslim na Vas!

mario
1. apr 2007

Janka ako vždy plná energie a elánu, už si nám aj ty chýbala.
Pridala som krvopotne nejaké fotky do albumu, tak mrknite, ak budete mať chuť.
Napchávam sa keksíkmi, ale nepovedzte to Laure, lebo aj ona chytí chute a bude na mňa zle.
Renca sa má, predstavte si, mať tak zajtra jej program.

jankamanikova
1. apr 2007

mario - ja sa na Teba tak velmi tesim v tych Novych Zamkoch? To budeme partia, co? Idem pozrite na Tvoj album.

jankamanikova
1. apr 2007

mario - mas nadherne deti. A ten Tvoj chlapec, no normalne nechapem. Vsetky baby za nim poletia, tie oci a biele zuby, parada. Ak by som mala babu, tak Ti ju dohodim ako nevestu 😀 . Ale mam chlapov pre Tvoju princeznu, co Ty na to? 😀 😀 😀 Ta ma take "kukadla", ze vsetci sa na nu nalepia. Tak sa maj krasne.

sillas
1. apr 2007

mario...super fotkyyyyyyy......krásna Laura...a aj Heno...hrdý víťaz...no teda môžeš byť hrdá.. 🙂
ja ešte robím jedno danové priznanie, nesedia mi tu nejaké veci, tak som zufala, neviem dufam že do tretej to stihnem...keby to nebol svokor tak na to s..... teda kakam.. 😀
no ešte dneska vydržím...a zajtra sa opijem... 😠 bože ani to nemôžem.

jankamanikova
1. apr 2007

Ale sillas mozes, ak si das take vinko, tak to bude pohoda 😎 , hlavne pevne nervy a drz sa ...

martina236
1. apr 2007

ahojte, aj ja tu este cucim. akurat som pozerala album mario. synatorovi balhozelame. je to skvele, ked deti robia rodicom radost.vsak? my ju zatial pozname v inych dimenziach, no tiez neopakovatelnych.
mario, vidim dobre? nema laura nausnice.planovane?ani my sme Karolinke nedali, nastojil na tom manzel. aj su kupene, ale v sufliku cakaju na vhodny okamih.

janka, akrat som na teba dnes myslela, ze si sa dlhsie odmlcala, co sa deje. vidis, aky ja Matusko zlatucky a krasne papa. takze uplne odlisne deti mas, co?

sillas, tak nejako zatni zuby, svokor ti bude iste vdacny. je v tom, ze to uz ma hotove, alebo vie ze sa este potis?

my sme zajtra doma same, chlapi sa idu lyzovat do nizkych tatier.

dobru noc vam

zuzka111111
autor
1. apr 2007

ahojte ja som to tu vsetko precitala a uz som sa aj unavila tak mozem ist lahnut k lilke

inak k tym zubom my mame bielu bodku od vianoc a nic uz aj hnackujeme a nic hruuza teraz mame obdobie ked je len mamina a nikoho ineho pri kazdom place ..

musim uz aj ja pridat nejake fotky 😉 ale neviem kedy

sillas
1. apr 2007

martinka....no on si to tak zhruba v exceli popísal, ja to kontrolujem a musim to hodiť do tlačív...ale niektore veci mi nesedia a dal mi to dneska, takže parada, ale nebude spať ani on,lebo už som ho 3 krat otravovala.. 😀
a super že dedo je taký moderný a nemusela si nás ani na par dni opustiť.. 😉

janka...to je super že Matúškovi chuti..aj Riškovi, čo som prekvapena, lebo Lucka mi všetko vypluvala..a bolo to fakt hrozne, ja som sa snažila vyvárala dobrotky /teda ja by som taku dobrotku síce nezjedla 😀 😀 /, a ona nič nechcela.

renca3
1. apr 2007

Ahojte zienky, zdravim vas z letiska z Prahy. O hodku nam to leti tak travime cas. Deti su zatial v pohode, samozrejme nespia. Majte sa pekne. 😎

zuzka111111
autor
2. apr 2007

juuj renca ako ti dobreeeeeee uz teraz dychaju slany morsky vzduch 😀

jankamanikova
2. apr 2007

Ahojte!
Tak a mali sme zase "vzrusujucu" noc. Matusko sa postaral o to, aby mi bolo "dobre" a asi tak, ze rano som bol ako "vybluta". No, co uz, to su tie zubky a dufam, ze ked vylezu, tak sa vyspinkam 😀 . Inac viete aka bol sranda tejto noci? Tak pocuvajte ... Ja spim v posteli s Matuskom a Janik spi tiez s nami, ale na opacnej strane, pri Janymu. A Janik ku mne priliezol, ze "mamicka, kde si" a tak pri mne zaspal. Ani som si neuvedomila, ze Matusko sa mi preklzol na kraj postele. No, spali sme. Ked tu zrazu plac .... Ja reku, ze zase chce jest. A pozeram, pozeram ... Matuska nieto. A on na zemi. Resp. zklzol na stolik, co je pri posteli a potom sa pekne supol dole. Tak som ho zdvihla a on sa zasmial, ze "jej, mama" a tak som mu dala papat a spal dalej. Dobre, nie? Takze uz sme absolvovali prvy pad z postele, tak sa tesim, ze mu to mozem ist zapisat do dennika.

Inac cez den ho davam uz len na zem, na deku. Lebo on sa mi z postele rychlo zosupne na zem. A na zemi ma vela priestoru, tak sa tesi, ze moze liest. Vlastne on sa len plazi a otaca ako pavucik 😎 . Tak Vam prajem krasny den a pekne slnecne luse nech Vam ohrievaju dusu ...

renca - krasny cas s rodinkou a vela lasky ....

mario
2. apr 2007

Dobré ránko, užime si slniečko, lebo hlásia ochladenie.
Ďakujeme za komplimenty, snažili sme sa pri výrobe, ako babka vraví, dievča moje a čo tvoja kariéra? Tak práve toto je tá moja kariéra, moje dva pokladíky.
Renca, júj, chytila som slinu, máme už nový katalog do Chorv., tak ho naštudujem.
Baby, ako vyzerajú zuby? lebo mi stále nič a už ma ani nebaví nahovárať si, že je taká od zubov, lebo to bude asi povaha a nie zuby.
v noci sa toľko metala a budila, až sa prečúrala a tak sme sa prezliekali, jasnačka bolo po spánku. Keď jej chytím ruky, metá nohami, keď nohy, tak hlavou a takto dokola. No nevadí, hlavne, že svieti slnko. 😝

laurajana
2. apr 2007

ahojte babule....

mario co sa tyka zubkov, my este stale nic tak isto ako vy...ale co uz, raz urcite pridu a mne celkom vyhovuje, ze ich este nema..take rozkusane bradavky, nie su bohvieco 🙂

pekny slnecny dnik prajeme - ahojte...ideme onedhlo vonku papa

martina236
2. apr 2007

sillas, dnes ked som si akurat na teba spomenula, ked davali, ze je posledny den na odovzdanie danovych. kedy si isla spat?

zuby ani nam nechcu vyliezt, aj bodky su, aj sliny a plne usta ruk, ze obcas chytame grcky.

pred hodinou dosli chlapi a spolu sme vecerali, malu som mala na rukach a hovorim im cely cas, prosim vas chodte si umyt nohy, lebo sa s karolinou otravime a stale som len hubovala a hubovala, tak sli. na to idem karolinu prebalit a ona doslova posrata, sorry za vyraz, ale inak sa to neda, lebo to tak bolo. uplne cely ale cely chrbat, to som este nevidela. a to uz mala vselijake hnacky. som nevedela ani ako ju mam vyzliect. tak sme sa pobavili, ze som nahanala chlapov za nohy a nakoniec mala smrdkala...

laurajana
2. apr 2007

mata riadna sranda musela byt, mne sa takto maly "zarichtoval" ked bol este maly asi 2x tiez som nevedela, ci ma na sebe kusok niecoho cisteho co mozem chytit a stiahnut to z neho...musela som ho preto kupkat, aby bol cistucky...to su tie deti...

martina236
2. apr 2007

hej laura bola to teda sranda. mala trochu pistala, lebo som ju sprchovala a na to nie je zvyknuta, lebo sa stale kupe, ale ked uz bola z vane von, tak sa skerila. teraz ju dedo zobral este na prechadzku, tak mam volno. manzel po unavnej lyzovacke zaspal.

laurajana
2. apr 2007

tak mas lazo-plazo...teraz, no super...

sillas
2. apr 2007

martinka..no stihla som to do jednej...
no ste sa museli riadne ušulať z toho, ale je pravda že si fakt dobre cítila že niečo smrdí... 😀 nam sa to už stalo tiež a že som si nevšimla a takto ked je na kolenach, tak si to ešte poriadne poroztlačala v tej plienke.. 😀 ale nevadí aspon aj chlapi boli čistí ked si ich donutila umyť si nohy..

maly mi dneska predviedol 45 minutovy plač..nič nepomáhalo, ani gel, tak mi ho bolo luto, masiroval si zubky tak dufam,že to bolo to a nie uši, zajtra ideme k dr. na kontrolu.

zuzka111111
autor
2. apr 2007

ahojte dnes sme boli na kurz masirovania babetiek take mile to bolo len skoda ze som nesla ovela skor 😵

jankamanikova
2. apr 2007

Ahojte!
Zuzka - ja mam tiez absolvovany kurz masazi pre babetka a je to super. Nasi maly si to pochutnavaju a taky su stastny, ked ich masirujem 🙂 .

Martinka - to pokakanie pozname, je to sranda. Celeho ho potom davam pod sprchu a on sa vytesuje. So sprchou nemame problem, vodu miluje ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre