Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jankamanikova
21. jan 2007

ahojte - aj my sa gulame. Aj ked mi mame este tu perinku. Ale cez den ho necham niekedy len tak "naholaka" s plienkou a on krasne sa dviha a dviha aj zadocek a kolienka si dava pod brusko. Je to ake zlate! A ked je na chrbatiku, tak sa gula z jednej strany na druhu a rucky v puse a nozicky hore a hore ...
Inac martina 236 - na tej fotke je mala nadherna!

martina236
21. jan 2007

janka, dakujem. uz aj ty daj nejake fotos

jankamanikova
21. jan 2007

No, pokusim sa. Asi poviem Janymu nech ma nejako pekne sfoti, aby som bola kocka 🙂

martina236
21. jan 2007

samozrejme a tiez deticky chceme vidiet

sillas
22. jan 2007

ano jankamanikova..šup sem s nejakými fotočkami... 🙂

laurajana
23. jan 2007

martina236 naozaj kráááááááááááásna princeznička je z nej už...čo sa dá robiť, deťúrence nám strááááááááááášne rýchlo rastú že? Pekný deň maminky...ahojte

sillas
23. jan 2007

veru rastu..už len pár týždnov, budu sedieť,vonku sa vyčasí bude jar...už sa neviem dočkať...ale ked vidim toto čo je dneska za oknami...normalne aj maly spi čo sa mu nechce byť hore v tomto nečase... 🙂

martina236
23. jan 2007

aj my spime, ale na balkone

sillas
23. jan 2007

bože baby,je to tu čoho som sa najviac bála..malej sa vrátili teploty, o štvrtej sa mi nezdala, tak som jej strčila teplomer a mala 38,6..no a hned ta to som išla zmerať malému tak má 38,4 v konečníku, som zufala, preto celý den spinka, ani nezaplakal dneska, je uplne otapený, volala som aj na pohotovosť, maju tam tolko ludi, že mi povedali, že skôr ako o siedmej sa mi neoplati ani prísť. super čo?? nenormálne a včera ked som chcela isť s malou k dr, tak tam bolo zapísaných 50 ludí a z toho iba 21 vyčiarknutých...maly už zase spí..ta teplota ho uplne otapila..som hotova ani papať dneska nepýtal,davala som mu sama od seba..som zvedava aka bude noc..držte palce..

laurajana
23. jan 2007

sillas držkajte sa ...veľa zdravíčka prajem, ja zasa dúfam, že malý neochorie odomňa, zajtra som už s ním doma sama a manžel ide do práce...ach jo...tak sa držte

okta
23. jan 2007

sillas, tak vam drzim palce, aby to co najrychlesie preslo.... mna vcera tiez zmohli vysoke horucky, tak lezim a medzitym robim DPH. Dufam, ze maly to nechyti... tak skore uzdravenie vsetkym choruckym mamickam a detickam....

sillas
23. jan 2007

no aj ja vam držkam palčeky aby to drobce nechytili..ja tiež ešte nemám DPH..ufff.
mala už išla spať a maleho sledujem, ešte som mu nič proti horučke nedala, ale na počudovanie mu klesla, takže uvidime čo bude dalej, už dufam vydržíme do rana a hned rano ideme k dr.

renca3
23. jan 2007

sillas, asi budes mat prebdetu noc pri detoch, tak nech im len klesa teplotka.
Aj ja pridam k tym chorobam. V sobotu vsetko Leo vyvratil co dal do pusy a dnes zasa vsetko vykakal. Chudak uz nestihal ani dobiehat na WC. 😒 Nastastie sa to uz upravilo z vody na kasu. Zrejme je to viroza, nie slahacka ako som si myslela. Ostatni clenovia rodiny sa drzime.

sillas
24. jan 2007

baby celkom sme zmakli noc. rano sme boli u dr. tak Lucka je na antibiotikách aj v noci mala ešte teplotu ale nie vysoku, Ršiko sa nakoniec tiež nezaobišiel bez čípka, večer o desiatej mal 38,3 tak som mu dala, potom to už bolo ok, dr, na nom nič nevidela, ma podozrenie že zubky, ale dala nam homeo proti chrípke, že ved predsa to ešte môže byť aj choroba, uvidime ako sa to vyvinie, v piatok mame ist na kontrolu.
a z môjho papkača sa počas teploty stal uplny odpadlik, bol ako mechom udrety, ani papat nepýtal davala som mu sama od seba každe 3 hodiny, no ale už plače, takže je to už zase on.. 😀

sillas
24. jan 2007

renca3...no veselo, raz z hora, raz z dola.. 🙂 dufam, že ste už ok.

renca3
24. jan 2007

No v noci este "cikal ritkou", ako tomu hovori. Takze je doma. Robota mi stoji, hadam ked zaspi. Inak je to zo skolky, maju to tam viacere deti aj ucitelia. Schytali to uz od neho stari rodicia, neter, tak uvidime kto je teraz na rade. 😎

sillas
24. jan 2007

jooooj....máte riadnu inváziu črevnu...držim palčeky aby už nikto..

laurajana
24. jan 2007

nuž babule keď sme pri črevách odomňa to nik neschytal, len dúfam, že to tak aj ostane, malý už dva dni nekakal a to zvykne dva krát po ránu takú kvázi hnačku, ako kojené deti, neviete, je to normálne, keď kojené bábo dva dni nekaká? Uf ja som strachu, lebo dnes bol riadne nespokojný a to som mu dala čajík na "spokojné bruško"

okta
24. jan 2007

Laura, ja som citala, ze kojene deti nemusia kakat aj desat dni a ze je to v poriadku.

laurajana
24. jan 2007

okta...no čítala som aj ja, len neviem či je to u nášho normálka, keď väčšinou kaká 2x denne...no uvidíme, ale teraz sa tvári akože nič...to zrejme mu len tatino chýbal, lebo včera a predvčerom som bola "grogy" chorá ako voš, tak ho on opatroval...čo už keď nie sme pokope, je mu smutno, zlaté to dieťa 😉

sillas
24. jan 2007

laurajana...s kakanim je to v poriadku, môj maly kaka každých 7-10 dni a je to ok. takže žiadny strach... 🙂

jankamanikova
24. jan 2007

No, tak chripk utoci vsade. My sme sa tiez liecili dva tyzdne, teraz Janik este semtam kasle, ale zvladli sme to s Panadolom a Homeopatikami, tie su super. Matusko je zatial v pohode, akurat stale slini, ale predstavte si, ze sa krasne uz pregula na brusko a spat. A ked je na chrbatiku, tak sa otaca dokola a plazi sa dozadu. Taky je krasny. Krasne sa dviha a taha za hrackami. Este stale ho balim na siroko a aj s perinkou, ale cez den ho v ramci prebalenia nechavam len tak v plienke a on je uplne ine babenko. Je to take super, ked sa pohybuje a smeje a komunikuje svojim sposobom.

Tak nech sa Vam babenka vyliecia ...

sillas
24. jan 2007

jankamanikova to je super že je taký šikovný, naš maly sa už konečne začal natahovať za hračkami,doteraz ich vôbec nechcel,chyta ich, obracia..no už mudrieme... 😉

laurajana
25. jan 2007

jankamanikova - nieco podobné ako náš malý Matti máte doma, batolenie to je jeho, pretočí sa na bruško a späť, keď sa mu podarí na bruško tak sa tak rehoce, že čo dokázal a potom sa na tom brušku točí doľava, doprava, dozadu, no proste kraaaaaaaaaaaaaasne napreduje a čo je naj už ani za svet ho len tak niekde nenechať ani len sekundu, hneď by bol mimo prebaľovacej podložky a podobne...na našej manželskej sa citi pri týchto počinoch najlepšie, po prípade na hracej deke...nuž rastú nám tie drobčeky a šikovné sú však? 🙂 ...zajtra sa ideme obejdnať s nôžkami...tiež budeme mať v pondelok 4 mesiace a stále balíme na šikoro...ale radšej teraz,a ko má mať starší nejaké problémy, no nie? 🙂

jankamanikova
25. jan 2007

No, babetka nam krasne rastu, co? Ja som do svojich deti veeelmiii zamilovana! Normalne, ked ich vidim, tak som taka stastna. TO su "moje lasky" ako hovori moj Janik. Samozrejme po tatikovi 🙂 🙂 🙂 .
Tak VAM prajem zalaskovane dni a stastne chvilky ...

sillas
26. jan 2007

no caute baby, včera som sa neozvala, lebo som bola totálne grogy, teploty 39,5, katastrofa, takato chora som bola hádam naposledy na základnej..aj svokra je cora, aj švagrina aj moja sestra, všetci čo prišli do kontaktu s malou, Riško sa zatial držka, tak dufam, že ho nepremôže bacil, lebo ma porazi..dneska je to už trošku lepšie, aj mliečka mam zatial dosť,som sa bála lebo som včera nevedela dostať nič do ust, iba čaj, tak hadam to nejako zvládneme, aj ked som na atb. ešte mám trochu zvýšene teploty, ale už hadam tabletky zaberu, tak to už bude večer lepšie.
vidim že tie bacily su všade, tak si davajte pozor tie čo ste ešte neboli choré..

mario
26. jan 2007

ahojte maminy, pridávam sa k vám až teraz, lebo som nevedela, že vás tu mám, aj ja mám doma dva poklady a momentálne ten menší komunikuje s tatkom, tak ja píšem, aj my sa už prevaľujeme a hlavne celý den pľujeme, neviem či sú to zuby, okrem toho už mesiac prekonávame tzv. dojčenský štrajk, odmieta kojenie a papá len ked zaspáva, je to drina a už som z toho dosť vyšťavená, ked je hore nezje nič, len sa na prsníku jeduje a aj váhovo nič moc, má okolo 6000 g, no tak sa teším, že budem mať vašu spoločnosť 😉

renca3
26. jan 2007

vitaj mario. slintaju a pluju tu snad vsetky septembrove babatka, tak neviem
kedy tie zubky vylezu. my, co mame chlapov asi nepozname odmietnutie prsnika. 😅

okta
26. jan 2007

ahojte, tak mne uz aspon teploty trochu klesli, ale som vystavenaaaa.... nastastie ku mne chodi cez den mama, poobede je tu uz manzel. Ja som tiez taku chripku nemala roky. Sillas, drzte sa, ake antibiotika beries? Ja to zatial riesim bez nich a dufam, ze ich ani nebudem musiet brat.
Mario, vitaj 🙂

renca3
26. jan 2007

Sillas, tie choroby nedaju pokoj. Ked ja som po tej crevnej viroze nestratila mlieko, tak aj ty ho budes mat dost. Ja este stale dietujem.
Suche rozky s cajom a tak. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre