Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
17. nov 2007

caute baby...no vyzera to tak že aj my pomaly prejdeme na jeden spánok...odkedy začal v noci lepšie spať, teda že v noci nepapa, iba rano..tak sa asi lepšie vybuva...a ledva ho viem uspať, dnes spal od 11-tej do 12:10, takže už o 18:15 spal.... 😀 už spí aj Lucka a ja sa môžem pustiť do papierov...uff...sa mi nechceeeeeeee...

katyka24
18. nov 2007

ahoj zuzka: gratulujem k dalsiemu dievcatku 🙂
my sme s drobcom tiez chory,mna boli hrdlo on ma sopliky.
sopliky odsavame a davam mu nasivin kvapky a este mu vytieram nostek mentolovou mastou,co nam dr.predpisala a samozrejme mame zakazane prechadzky a kedze my nie sme domasedi tak je to hruza ☹
pekne sa vyliecte chorobky

jankamanikova
18. nov 2007

Ahojte - tak Vam prajem krasnu nedelu.
U nas je cely vikend, od PIA, na navsteve Janyho kamarat, takze chlapci sa tesia, ze tu niekto je. Kedze oni si velmi spolocneski ...
Vcera tu bola "konecne" aj moja mamina so sestrou. Boli na nejakom farmaceutickom kongrese v Blave, tak sa cestou do PO zastavili, co som bola rada. Aj chalani sa tesili, kedze Janik miluje Danku (to je jeho krstna) a Matusko ma zase rad moju maminu - co je sok pre vsetkych a hlavne pre nu samu, lebo ked sme cakali Matuska, tak moja mama ho velmi "nemusela". Chapete, nie? A cuduj sa svete, Matusko ma najradsej z nasich pribuznych prave ju. Zaujimave ...

Mam sa dobre, mame zle noci ...

Matusko od vcera sam chodi. Este to nie je velmi stabilne, ale pobehoval po celej obyvacke a velmi sa tesil. On je velmi dlhy, takze ta stabilita mu dava zabrat. Ale vcera som plakala, lebo taaaak sa tesil, ked lietal hore-dole. Samozrejme, ked ma pred sebou dlhyyyyy kus, tak ide po styroch 😀 .
Inac, aj ked zacal neskor chodit, predsa je sikovny - vylezie sam na stolicku, na postel; minule stal na stol a tancoval, skoro som odpadla ... No, zacnu ruske casy ...

Tu nie je sneh, ale mamina vravela, ze v PO maju kvantum snehu, tak sa tesim, kedy tam zase pojdeme.

Tak pa.

ajduska
18. nov 2007

ahojte, Janka, gratulujeme k samostatným krôčkom, u nás stále nič, ale Timka má podľa mňa strach... minule som ju sledovala, držala sa postele len jednou rúčkou a robila kroky dopredu, pokiaľ jej to šlo a váhala, či sa má pustiť postele alebo nie, ale nakoniec si sadla a šla po štyroch....snáď sa čoskoro osmelí 😉

snehu je u nás dosť, v sobotu sme šli taká partia na turistickú chatu na Inovec, tam sme sa brodili v snehu po kolená...decká sa vysánkovali, vyšantili, bolo super 😀 ...a pri tej príležitosti, keďže sme tam aj zostávali na noc, bola Timka u svokry, prvýkrát v živote sme boli v noci jedna bez druhej....nebolo mi všetko jedno, ale svokra ju chválila, že bola zlatá, zaspala bez problémov a aj noc bola v pohode 🙂 ...

malá chodí spať naobed okolo 11.30 a spí tak hodinku a pol a večer zaspáva okolo 20.00, a niekedy aj neskôr, má energie na rozdávanie... 😉 😀

jenis
18. nov 2007

Matka dik, uz je to lepsie, ale zasa to lezie na mna. 😒 Vo stvrtok mame ist na ockovanie, vlastne sme mali ist minuly, ale kedze bola chora tak nic z toho. Som zvedava ako to bude, ciju uz zaockuje alebo nie.
Sneh ziadny...
Janka gratulujeme k prvym krockom.

renca3
18. nov 2007

Ahojte po vikende. Aj my sme stravili v sobotu chvilu v prirode a uzivali sme si sneh. Poslala som aj zopar fotiek do albumu.

janka...matuskovi blahozelame ku krocikom.

My ideme na ockovanie vo stvrtok ak dovtedy nieco nechyti. Dnes sme mali ist na navstevu, ale som to zrusila. Ich maly teplotuje a soplikuje. Vraj zo zubov, ale istota je istota. Asi by som tam sedela ako na trnoch. Takto travime poobedie doma a je to divocina, lebo Leo nespal....Tak ideme nieco vymysliet.

jenis
18. nov 2007

Renca, krasne foto. Aj ja by som uz sla niekam do prirody, ale nemozme ☹ . Dufam, ze buduci tyzden aj u nas napadne sneh a Saska bude v pohode.

sillas
18. nov 2007

caute baby...Riško už spi Lucka večeria...
renca...tak teda...kde mate tolko snehu?? tu nič...a ja by som tiež vybehla do prírody...ale sneh je dalekooooooooooooooo
som mala pocit ked som videla tie fotky ako keby sme my boli niekde na inej planete...kedže je tu sucho a sneh nikde..
😠

janka..blahoželám k prvým krokom...pre mna je to super odkedy Riško začal chodiť, aj ked na druhej strane si chodi všade a niekedy ked varim a odide, tak ho musim hladať že kde je...no je to zlate..... 😉

hlasim 14-ty zub je vonku.... 🙂

renca3
18. nov 2007

sillas...ty sa mas, ze jeden uz spi. U nas to vyzera tak o hodinu na spanie u oboch. 😝
Boli sme asi 2 km od nas v Bratislavskom lesoparku. My byvame na kopci. Vcera isla ku mne kamoska autom skratkou, kadial sa normalne pocas snehu nejazdi. Zostala v strede zladovateleho kopca a smykalo sa jej to dolu. Nakoniec sme volali policajtov a o 10 min. tam boli poziarnici na hukacky a dostali ju odtial dolu. No hotova kovbojka. Hlavne ze sa jej nic nestalo a aj auto sa zaobislo bez skrabanca. 🙂

sillas
18. nov 2007

renca...normalne nechapem..iny svet...u nas nič..ale hadam už tieto vianoce budu biele.. 😕

mario
18. nov 2007

Renca, tie fotky sú fakt ako z iného sveta, ale rozhodne pekného 🙂 , u nás nič, ani vločka.
Aké očkovania ešte idete absolvovať? Nás čaká druhá dávka proti pneumokokom, som rada, že sme sa dali očkovať, lebo sme ho mali už dva krát.
My sme dnes rozobrali postieľku, lebo je jasné, že ak v nej nespala doteraz, už ani nebude a manželovi je dosť tesná, tak šla preč.
Pekný večer.

jenis
18. nov 2007

Mario ja nemam postielku uz vellllmmmiii davno. Tiez v nej nechcela spat, tak som ju dala bratovi, ale ich mala tiez nejak v nej nespava. 😖

jankamanikova
18. nov 2007

Dobry vecer!
Tak a chalani uz spia, asi od pol osmej. Postielka? Tak tu sme nemali ani pri jednom, ani pri druhom. Naco, ked obaja spia s nami 😎 ... ale uz chcem Matuskovi kupit postel ... tak uvidime ...

Sneh? Tesime sa na vychod, lebo tak su haldy snehu ... Tu nie je nic, otras a smutno ...

Ajduska - nas Matusko, ked si ma vybrat, ide radsej po styroch alebo ma chyti za ruku a ideme. Ale ked na neho volam, tak ide sam a sam, parada. Ale mam pocit, ze kym sa osamostatni v chodeni, tak do Vianoc mu to potrva ...

jankamanikova
18. nov 2007

Tesim na Vianoce ...

jankamanikova
19. nov 2007

Dobre rano"
Mali sme otras noc, ale inac pohoda.
Deti sa uz hodiny hraju; som zvedava, co budeme dalej robit. Asi ich pojdem dat spat.
Tak vsetkym krasny den!
Janka

renca3
19. nov 2007

mario...je tam rubeola a este nieco, neviem presne. Dve pneumokokove uz mame za sebou a v tomto veku vraj uz tretiu netreba.
Tak nam postielka sluzi cez den aj v noci. I ked nad ranom uz konci u nas.

jankamanikova
19. nov 2007

Rubeola? A to sa kedy ockuje? My mame za sebou tri ockovania a dalsie, ked bude mat 15 mesiacov. Janika caka ockovanie vo februari. Dufam, ze ti lekari vtom maju prehlad 😉 .

sillas
19. nov 2007

caute baby...no my máme asi nejaku alergiu...včera jedol Riško mandarinku a na rano ma začervenane flakate líčka... ☹ a pritom grapefruit už jedol a nič...takže nechapem, ale z ineho to nema byť z čoho...tak uvidime..tak doobedu nejdeme vonku, iba potom ked sa poobede zobudi.. 😒
tak som z toho trošku neštastna..Lucka nemôže kiwi..raz ju svokra nachovala ked mala asi roka pol...a to ste mali vidieť...na druhy den som sa zlakla ked som ju uvidela...a keby trošku ona ju s tým naladovala..ešteže nič horšie sa nestalo..odvtedy som to ani neskušala..ma zakaz Lucka jesť kiwi.. 😉

jenis
19. nov 2007

Silas moja neter ako 11 rocna zjedla mandarinky (predtym tiez jedla v pohode) a skoncila na pohotovosti cela opuchnuta. No a od vtedy uz jedla opat a nic. Moze to byt aj od nejakych chemikalii co tam na nich striekaju. Inak si to neviem vysvetlit. Dovtedy nic a ani potom uz nic. 😖
Saska uz jedla tiez mandarinku a grapefruit, pomaranc este nie, ale asi si ideme dat. Urobila som si chut.
Inak ja som uz tiez chora, tak cakam na moju starku, nech sa kus o nas postara. Lebo som mimo. Dokonca som v noci zvracala 😝
No ideme vitaminovat.Pa

renca3
19. nov 2007

jenis...tak nech sa das rychlo do poriadku. Pri dietati je mamina choroba hotova pohroma.

Tak u na sa citrusy budu papat urcite az na buduce Vianoce. V tomto som prisna. I ked pri Teovi v mnohych jedlach polavujem, lebo Leo pred nim veselo jedava a pocuvat ten krik... No ale citrusy este nie.

ajduska
19. nov 2007

ahojte, tiež som zvedavá o aké očkovanie to ide...lebo aj Timku už očkovali 3-krát a teraz v decembri ju budú očkovať ako 15-mesačnú....

my sme tiež mali nanič noc, Timku chytila laryngitída, ale našťastie nie silná, takže sme to do rána zvládli sami, doobeda som bola u lekára, samozrejme že so všetkými tromi deťmi, lebo oni sú chorí všetci naraz, tak Timke dala tie čípky na laryngitídu a vo štvrtok máme ísť na kontrolu, tým starším antibiotiká zatiaľ nedala, že to skúsime vyliečiť sirupmi, nie sú ešte až tak strašne chorí, skôr je to v začiatkoch... 😒

len dúfam, že nejaká pliaga neskosí aj mňa, lebo neviem, kto sa potom bude o nás starať ☹ ...ale matky musia a vedia všetko zvládnuť, aj keď sú choré, no nie, baby? ...proste sme skvelééééé 😀

citrusy Timka ešte neskúšala, teda, raz som jej ponúkla mandarínku, lebo videla jesť Sašku a samozrejme chcela aj ona, ale zmraštila sa, jak keby som jej dala zjesť ježka a vypľula ju 😀 😀 😀

jankamanikova
19. nov 2007

Citrusy? Tak tie u nas nehrozia ani u Janika, ani u Matuska. Janik ich nechce a ani nechcel a Matusko ich ochutna az na druhy rok (tak ako Janik).
A ovocie u nas jem aj tak len ja 😀 😀 ...

jenis - dajte sa dokopy ... 😉

sillas
19. nov 2007

ved práve Lucka pred nimjedla...a on išiel zdivieť...ale ked som jedla grapefruit...tak nič mu nebolo..Lucka jedla citrusy od 1 roka a
nebol problem..
ale nema to zatial nikde inde iba na ličkach, uvidime čo bude ked sa zobudi... 😒
dufam že to do zajtra prejde..

jenis..a ty sa rýchlo vylieč....kup si celaskon a daj si vyššiu dávku, u mna to zabera..musim si poklopať..

ajduska..hotova nemocnica u teba doma... 😉

renca3
19. nov 2007

ajduska...nie je co zavidiet. Mate asi perne noci. U nas ta laryngitida trvala len 3 dni. Neviem, ako dlho to prebieha u Timky. A co maju starsi?
Klasika skolkarske sopliky a kasle?

jankamanikova
19. nov 2007

Ajduska - tak ako? Uz ste na tom lepsie?

Ja musim klop-klop-klop, ze po tych predchadzajucich 2 tyzdnoch choroby, sme fit. Dufam, ze to takto bude aj nadalej. Chalani sa aspon tvaria, ze su fit 😀 😀 😀 😀 😀 , ako vzdy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

Bola som na AJ, tak ideme dalej a dalej a musim ucit. Lektorka je super, ide rychlo a vysvetli vsetko, takze sa ucim na hodine, kedze doma to velmi nejde.
Len budem musiet zabrat aj doma, takze povinne ucenie a homerworks ... 😀 .

Pa.

zuzka111111
autor
19. nov 2007

ahojtee lilka je uz na tom lepsie ale ja este nic moc .. 😖 dokonca sme si varili cibulovy caj a ten aj lilke pomohol aj mandarinku som jej dala nic jej nebolo a chutilo jej ale len duzinu som jej davala a to etse nesmie 😕 ?????

ajduska
20. nov 2007

zuzka, ja som deťom dávala citrusy od roka a nič im nebolo, ale Timke nechutia, takže ich ešte neje, snáď časom...

táto moc bola tiež "úchvatná", Timka sa prehadzovala a mrnčala stále, dosť kašle a už jej začali aj soplíky (zatiaľ priesvitné), ale už to nie je ten klasický laryngitický kašeľ, skôr už taký vlhký s vykašliavaním hlienov...uvidíme, čo povie dr. vo štvrtok, či jej bude musieť dať aj ATB, alebo to prejde aj bez nich... 😒

tí starší majú klasický kašeľ, soplíky našťastie nemajú, tak berú len sirup Trifed a kalciový sirup, lebo Saša má taký zatiahnutý hlas....neviem si veľmi predstaviť, ako budem chodiť do roboty, lebo najmä Tomáš je mimo leta v jednom kuse chorý a nemá mi s nimi kto byť a toľko výpadkov v robote mi nikto tolerovať nebude...svokra ma utešuje, že oni z toho vyrastú... ☹ 😒

renca3
20. nov 2007

ajduska...aj my sme mali potom mokry kasel a preslo to bez ATB. Aj vy budete coskoro v poriadku. Ja uz teraz viem, ze u Tea zachripnuty hlas je predzvest tejto potvory laryn. Hned nasadim Fenistilove kvapky.

jenis
20. nov 2007

Zuzka mozu sa citrusy od jedneho roka. 😉 Ale je to na kazdom ci da alebo nie. Su to vitaminy takze to neriesim. Ved tam kde to rastie to jedia deti miesto jablk. 😀
Dik za podporu a tiez sa liecte vsetci co ste chory. Ja tu mam opat starku, ale uz zajtra nepride a bude doma Roni. Sa tesim. Ideme davat plavajucu do obyvacky, malovat, novu skrinu sme kupili. Takze roboty ako na kostole a ja takto. ☹

viktoria
20. nov 2007

ahojte... tak dalsiu skusku z teologie mam zasebou, spravila som, este ma čakaju do konca roka 2 skusky a potom az v januári... tak dufam,že to zvládnem.... no idem povesat prádlo kým malý spí... pá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre