Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
27. nov 2007

inak aj my spíme odkryty...ale musim kuriť...lebo by asi zamrzol... 😕
renca to im nie je zima ked v izbe nekurite?? nebojíš sa nabehu na reumu?? lebo som čítala že to môže byť dosť nebezpečne...no neviem..
ja osobne by som asi tiež zamrzla... 😀

renca3
27. nov 2007

Neviem, ale radia kvoli suchemu vzduchu nekurit v spalnach. Az taku zimu tam zase nemame, lebo byvame nad pivnicami, kde je vedene po strope kurenie, tak nam to trochu od podlahy vykuruje. Ani neviem, kolko je tam stupnov. Odmeriam a vecer napisem.

sillas
27. nov 2007

no my mame detsku nazapadnej strane..takže v zime tam vôbec nesvieti slnko a ešte zaclana panelak..takže kosa...aj ked sa kuri tak je to najchladnejšia izba...ja mam strach iba z tej reumy..lebo kosti trpia ked je zima...a odkryta si neviem predstaviť spať...ale detom to zjavne nevadi.. 😅
ja tiež radšej ani neprikryjem, lebo sa hned na to zobudi.. 😝

viktoria
27. nov 2007

ahojte... tak konečne som sa sem dostala, včera nefungoval mk, malý kašle stále, dnes som bola u doktorky tak mu dala kvapky, teraz už spí 2 hod., a o chvílu idem do skolky na flautu...
dnes je u nás zima aj snezilo a je zamračené...
aj náse deti sa nechcu prikrývať, vždy sú odkopané, a radiator cez noc máme na 3, ale keby bolo na mne dám ho na 5 pretoze ja som taká zmrzlina...

jenis
27. nov 2007

Ani Saska nie je nadsena ked je prikryta, ale ked zaspi tvrdo, tak ju prikryjem. Kurit tiez nekurim v spalni, je to sice na vychodnej strane ale svieti tam mozno rano tri hodinky a inak nic. Je to najchladnejsia izba ale da sa. 😉

renca3
27. nov 2007

Tak bola som pozriet, my mame teraz v spalni 23 a Leo ma asi 22 stupnov.
To nie je az taka zima. Hlavne ze nemame suchy vzduch. 😉

laurajana
27. nov 2007

ahojte, ku kúreniu, ani my veľmi nepotrebujeme v spálni kúriť, Renča lepšie sa spí o 100% aj malý to má tak radšej, jasné, že v ostatných priestoroch bývaníčka kúrime tak to nejak "prehreje" aj spáleň a navyše nám zasa do spálne celý deň pokiaľ vonku svieti, nakúka slniečko 🙂

Inak som čítala vy už niektorí máte poriadne veľa zúbkov, to my len 8 predné - základ 😀 a dve stoličky čo sú vedľa očných zúbkov prvé sa nám tlačia, takže 10 zúbkov...uf, nie je to veľa ale nám to asi dlšie trvá 😵 pekný večer všetkým

jankamanikova
27. nov 2007

ahojte ... nemam cas, ale aspon Vas pozdravim. Nesiel nam od soboty net. Vlastne isiel, len som sa nemohla pripojit na "kona".
Idem si vsetko prestudovat, co ste napisali. My sa mame dobre, ucime Matuska nove veci (hlavne to, ze v noci sa nepapa - co zatial akosi nechape 😉 ). No, musim ist .... pa .

mario
28. nov 2007

Máme siedmy krát soplíky a už to nechápem, lebo kojím 8 krát denne, nechodíme medzi ľudí, výtery celá rodina neg a aj tak bude vedúcou klubu sopľoškov 😢 .

sillas
28. nov 2007

Mario...no nezavidim...asi prestan doma aj vetrať, lebo bacily idu asi cez okno.. 😕
My sa mame dobre...držíme sa, čo nechápem..Lucka išla dneska zo škôlky do solnej jaskyne tak som vzedava na zážitky..minuly tyžden chodili do škôlky iba 12 z 29 deti a tento týžden asi 14...všetci su chori...Riško začal cez víkend "mutovať" ale ani nekašle ani nesopli..tak somchcela isť k dr..vravela že je hrozne vela ludi že nech skusime o desiatej, tak som sa tam s malym vybrala..a hned som sa otočila. plna čakaren, na chodbe deti..a totálny smrad...takže dakujem pekne..ešte aby mi tam niečo chytil..a čakať dve hodiny by som to nezvladla..tak som naordinovala calciovy sirup a uvidime čo bude do piatku....alebo že by už puberta????? 😀 😀 😀

laurajana
28. nov 2007

držíme všetkým choručkým detičkám palčeky, nech ste rýchlo zdravučkí všetci...my zatiaľ ok, čo sa tohto týka, sme si už soplíky preskákali, bola to fuška, ale zasa super zabral MarPlus sprej do nošteka...som rada a tiež ako píšeš Sillas tak isto ako ty, radšej som malému naordinovala sama sirupček a zavolala dr. a sme konzultovali po "dráte" než by som mala čakať medzi choručkými deťúrencami...tak skoré uzdravenie všetkým

Dnes tu máme krásny slniečkový dník, boli sme vonku a bolo fantasticky, mama sa nachodila a Matti spal 😀

jankamanikova
28. nov 2007

Ahojte ... tak, uspavala som Janika a zaspala som s nim. Neviem, co robil Matusko, ale ked som sa zobudila, tak v klude sedel na zemi a cital knizky. Vsetko okolo neho bolo samozrejme rozhadzane, ale bol v klude. To sa mi uz stalo druhykrat, ze Matus bol schopny sam hrat, kym som ja zhodou okolnosti spala. Takze super.
Mame sa dobre, sme zatial zdravi, sme ok. Tesime sa na Vianoce a ja sa neviem dockat. Janik vie uz spievat tri koledy, je velmi sikovny a muzikalny (zeby po mamicke? 😀 ).
Pa.

ajduska
28. nov 2007

ahojte, ani mne sa nedarilo veľmi pripojiť na koníka, nejak to blblo... ☹

janka, SAMOZREJME,že je Janík muzikálny a šikovný po tebe 😉 ...

Timka stále berie antibiotiká, pozerala som jej do karty, od konca augusta sú to už tretie ☹ , stále pokašliava, ale už nie tak veľmi, ako predtým...včera sme boli na kontrolu v NR na pneumoalergológii, tak dr. vravel, že jej imunitný sistém je ešte nezrelý (lebo ona ochorie väčšinou od tých starších), že na tých dvoch sa choroba nemusí až tak prejaviť, ale keďže je ona ešte maličká, tak že ju to potrápi oveľa viac, čím ďalej, tým viac sa jej imunita bude posilňovať a že to je ako keby sme porovnávali v čítaní tretiaka a prváka, jednoducho jej imunitný systém musí ešte dozrieť...tak ma to ukľudnilo, len dúfam, že "dozrie" čoskoro 🙂 a že nebude tak často chorá, ako Tomáš, ale toho už väčšinou liečim doma a k dr. s ním idem len keď si už neviem rady, ale ako som sa presvedčila, vždy si to potom "zlizne" Timka 😖

jankamanikova
28. nov 2007

ajduska - to je udel tretieho dietatka, vsetko schyta od starsich. Ale to je dobre. Priemerne dieta ma byt 8x do roka chore. Chore poriadne. Takze pohoda.
A hovori sa, ze dieta ma byt do 5 rokov casto chore, aby 50 rokov bolo zdrave 😉 .

Tak detusky uspal manzel. Ja som AJ nemala, lebo nam odpadla kvoli chorobe lektorky. Tak akoze som isla na anglictinu, lebo chlapci su zvyknuty. A isla som vlastne minat Janyho peniaze 🙂 a teraz sa na mna hneva. Ale mam aspon darceky pre deti a celu rodinu. Ale Jany sa vzdy hneva, ked chodim nakupovat. Ale to je ina pesnicka ...

No, u nas vladne s detmi vianocna atmosfera. Chodime pozerat do vykladov na anjelov; spievame koledy a uz len musime vyzdobit byt a vianocny stromcek bude bonus. Joj, teim, tesim ...

mario
28. nov 2007

Ja som uspala malú, uložila juniora a idem pracovať, musím do piatku dorobiť jeden projekt. Manžela mám v Prahe na burze, vráti sa ráno a tak bačujeme sami, hoci Bača by nebol zlý 😀 - myslím pomôcť s papiermi 😀 .

jankamanikova
28. nov 2007

Mario - Ty toho stihas. A ze projekt? Ja pri detoch nestiham niekedy ani na WC ...

sillas
28. nov 2007

janka nestraš že tolko krat chore...Riško bol chory raz v aprili...my sme mali sople iba raz..a zatial som ho ešte nepočula kašlať.. 😕 klop klop...
a Lucka bola naposledy chora vo februari...no asi mame dobrý rok.. 😅

mario
28. nov 2007

Silas, to nebude dobrý rok, ale dobrý genetický základ.

sillas
28. nov 2007

matio..tak ked po mne tak možno niečo na tom bude.... 😅

renca3
29. nov 2007

Co sa tyka navstev Dr., ja som obcas vyuzila aj sluzbu navstevy Dr. do bytu.
Vela veci uz iba konzultujem telefonicky.
sillas...nech mate kazdy rok takyto 🙂

Vcera bola u nas kamoska so 4 r. synom. Leo sa hned naladil na jeho vlnovu dlzku, ale oproti nemu je nas synator anjel. V prebehu 30 min. stihol poskriabat stenu takou skrabkou, prilepit na stenu plastelinu-zostal mastny flak, skocit na mna ako som drzala v ruke salku s cajom a este ine drobnosti.
Ja viem, ze su aj zivsie deti, ale snad by ta kamoska mala trochu tlmit jeho vasne hlavne ked su na navsteve. Ona max. povie " Ale Marek, ty si kazisvet."
Tak ja neviem ako si s nim davaju rady v skolke, lebo vcera sa mi opat stazovali, ze Leo sa vypyta na WC, nevrati sa do triedy a prechadza sa po skolke a vonku beha po lade a nepocuva, ze ma stat. Mali sme zase vecer rozhovor, tak verim, ze aj toto sa zmeni.

sillas
29. nov 2007

renca..no som sa pobavila...hehe..museli ste mať veselo... 😕

my sme mali dalšiu zlu noc..ja neviem prečo sa tolko budi, sicejeden zub mu ešte nevyšiel /no ešte tie posledne stoličky nas čakaju/..ale je strašne zlostný a treba ho hladkať..ja som vyštavená ako cintron...od zlosti si vyzliekol aj nohavice..ja som si to pozde všimla, tak spal odkryty s holými nohami...a už mame trošku sopliky..dufam že to prejde, len som volala rano mame aby zobrala Lucku do škôlky, lebo bolo -10...a nechcela sommaleho tahať..a ja som zase total grogy..idem si dať kávu.
Mohla by ju nosiť aj častejšie, nie len raz za mesiac..ked som už fakt v uzkych..no ale čo už...do roboty chodi okolo našho činžáku..

viktoria
29. nov 2007

ahojte... tak tobias kasle este viac ako v utorok, tak zajtra ideme s ním opat ku doktorke, už mu dá antibiotika, lebo teraz čo má len kvapky a sirup tak mu vôbec nezaberá... včera mi bolo strasne zle točilo sa mi v hlave a tak som už o pol 8 spala az do rána, no malý bol v noci zase hore a kaslal...
zajtra idem do skoly aj sa už tesím, trocha zmeny, aspon si trocha oddychnem od detí....
teraz malý spí ale stále ho počujem kašlať, je to strasne, až ho nadvihuje na zvracanie.... 😢

renca3
29. nov 2007

viki...to kaslanie je neprijemne, chudacik. Ja nadvihujem madrac v postielke, ked mal Teo kasel, aby mal vyssie hlavu. Sice sa vacsinou skotulal dolu, tak aspon na chvilu. 😉

Mne neskutocne pomaha, ked moze zobrat Lea do skolky Peto. Ked sme sami a kym Lea prinutim sa umyt a obliect, Teo medzitym place, tak mam nervy v cudu hned na rano. 😒

sillas
29. nov 2007

viki...no ten kašel si neviem ani predstaviť..hlavne nech to rýchlo prejde...
kde ste všetky??? haloooo...
dneska bol nejaký blbý den...bolela ma desne hlava cele poobede.. 😒

sillas
29. nov 2007

baby..dneska je tu nejako rušno... 😀 😀

viktoria
30. nov 2007

ahojte, tak práve sme prisli z nemocnice, malý má obojstranný zápal pluc, otras, hlavná vec že som cez tyzden bola u doktorky a nic mu poriadne nedala, tak v nemocnici sme neostali bude sa liečit doma a to este idem dnes do skoly, no dufam že sa coskoro uzdravie, pá

sillas
30. nov 2007

viki...tak nech sa tobias rýchlo vylieči..ufff...
my máme zase na niečo alergiu..netušim na čo..či na zimu..alebo čo...lebo nič nove nejededol, akurat calicový sirup som mu davala tak ešte možno to..cele líčka ma totálne vysušene a červene..mu normalne svietia aj z dialky..bola som u kožnej ale dnes neordinovla, tak sme išli k riadnej dr, aspon maleho prezrela..je uplne zdravy..a to mutovanie ma zo zubkov..kazala nam iba fenistil..a ak by to neprešlo tak v pondelok na kožne..
inak sa mame dobre...len včer sa mrvi a plačka..ale povedala dr, že tieto očaky su najhoršie..ale už sa prerezáva aj ten posledny..tak ok..

renca3
30. nov 2007

viki...drzte sa, zapal pluc...to uz nie je malickost .

Dnes sme mali velky den. Peto mal tu promociu. Deti ma prekvapili ako vydrzali celu ceremoniu sediet. Leo tlieskal a Teo tlacil keksiky. Mna to normalne dojimalo, ta atmoska. Boze, ked si predstavim dozadu tych 6 rokov, kolko casu tomu venoval...Nie nadarmo mi cela familia gratulovala, ze som to vydrzala. 😀

viki...a preto ti drzim palce, aby ta ten elan do ucenia neopustal a tvojmu drahemu prajem tiez vela trpezlivosti. 😉

jankamanikova
30. nov 2007

Ahojte ... vcera som sa nemohla pripojit, lebo ma bola brutalne hlava.

viki - bude dobre, Tobi to zvladne. Len opatrne ...

renca - blahozelame a gratulujeme. Si uzasna!

sillas - aj my mame zle noci. Velmi zle. Stale sa budi, place, mojka. Cez den je mrzuty, nosime sa na rukach. No, co uz, ma take obdobie. Ved ani my dospeli, nie sme stale fit ..
sillas - k tym lickam. Janik, ked mal 9 mesiacov, tak sa mu urobili take lisaje na nozickach a tvari. Bolo to dost zle. Ale nechala som to tak. Zaujimave bolo, ze ked presla zima a bola jar, tie flaky zmizli. O rok neskor v zime sa zase objavili tie cervene flaky. Po zime zmizli. Takze dr. vravela, ze je to reakci na mraz, zimu. Ze ma citlivu pokozku. Dala nam kortikoidnu mast, ale tu som mu nedala, lebo naco hormony takemu malemu dietatu. Tak mi nas detsky dr. predpisal nieco na premastovanie pokozky. Len aby nebola sucha.
Teraz ma Janik zase tie flaky, ale len sem-tam na tvari. Na nozickach uz menej. Ale viem, ze po zime to prejde. Dr. nam este vravel, ze taketo rozne flaky a ekzemy u deti samovolne vymiznu. Takze pohoda. My mastime pokozku, aby nebola sucha. To len tolko.

renca3
30. nov 2007

ahojte...tak rano sme okrem chystania sa na oslavu mali "zabavu". Nechala som Tea pobehovat po byte len v plienke. Ked bol sam na chodbe, stiahol si plienku a vykakal sa na podlahu. Ale to este nie je vsetko. Zacal s TYM malovat stenu. No keby ho Peto skor neodhalil, neviem ako by to skoncilo. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre