Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zoya1
15. máj 2008

ahojte!
Martinka - práve som si pozrela tvoje albumy - Caroline je úúúúúúžasná. A ty sa na niekoho strašne ponášaš - len neviem na koho 😀 😀 😀 . Na nejakú celebritu myslím, ale keby si ma zabila tak neviem na ktorú.
U nás nič nové. Akurát moje detičky, dnes budú mať krst ohňom, lebo poobede odchádzam do Prešova na prednášku ohľadom štátnic, a prídem pravdepodobne až v noci, takže celé poobedie budú s tatíkom, dokonca ich bude musieť aj nakŕmiť, okúpať a uložiť spať. Nieže by to nezvládol, ale väčšinou to robí za pomoci mojej asistencie, a tentokrát to bude musieť všetko zvládnuť sám 😅 . Tak som zvedavá ako to dopadne.
Aj u vás je už tak krásne horúco?

martina236
15. máj 2008

ou, ou, zoya, dakujeme 😉 . tak deticky budu mat pohou 😉 , alebo pri tatinovi skor pozor? 😀
u nas tiez uplne vzorovo teplucko. ja som dobehla akurat k muzikovi do prace, zobrat nejake veci. doobeda sme boli s malou v meste. asi od deviatej a dosli sme o dvanastej. dosla taka ubehana a spotena, ze zvladla len polievocku a zalahla do perin.
ja sa chystam teraz upratovat, zehlit, dufam, ze to vsetko do vecera stihnem a v klude si pozriem ordinaciu 😎 .

baby o chvilu sa vidime v priamom prenose, pocasicko by mohlo vydrzat...

viktoria
15. máj 2008

ahojte baby tak zajtra mam 2 skusky a asi ich nespravim, som zufala, mala som na ucenie iba 3 dni lebo tak nam to nejako vyslo, asi sa zblaznim som psychicky na dne, aj muz si dnes a na zajtra zobral dovolenku, ale mne to nepomaha....
deti vsetko po starom, stale nepocuvaju, ale to teraz neriesim....
tak zajtra mi drzte palce....dufam ze sa zajtrajska dozijem......

zoya1
15. máj 2008

Helenka, a z čoho máš skúšky?
Inak ja to nechápem, ja som za 5 rokov nemala ani raz 2 skúšky v jeden deň. Teda neviem koľko toho máte rozsahovo, ale u nás som na skúšku nemohla ísť, kým som neprečítala min. 50 A4 materiálov a minimálne 1 knihu. Ale je pravda, že ja som mala strašne veľa skúšok u takých kapacít ako prof. Tokárová, doc. Balogová, doc. Žiaková - ak ti to niečo hovorí - a oni si potvrpeli najmä na svoju publikačnú činnosť.
Zjatra držím palčeky - neboj sa všetko dobre dopadne.

renca3
15. máj 2008

viki...to mas pisomne skusky, lebo tiez si neviem predstavit 2 skusky v jeden den. kazdopadne drzim palce a ked neurobis, nic to, ved nie si stroj. 😉

aj u nas je az priliz teplo. na jednej strane sa tesim, ale zacala mi alergia, tak mi zase otravuje zivot. 😒

jankamanikova
15. máj 2008

Ahojte!
Tak vonku je naaaaadherne. Velmi sa tesim, lebo slniecko dodava velmi vela energie, ale aj berie, lebo ja uz fucim ako slonica v cirkuse. Ale tesim sa, lebo deti su uzasne ... No, pochvalujem si, ze zatial to ide dobre, babo kope a tesim sa na vikend. Pojdeme na Cerveny kamen, su tam rytierske dni, tak tesim, tesim .... Zhaham krabice, uz ani upratovat sa mi nechce, kedze viem, ze balime, takze hracky su vsade.

Aviril - drz sa a len pekne odfukuj ...

Viki a Zoya - pekne sa ucte, mozog treba posilnovat a udrzat pri zivote, tak nech sa Vam dari.

Martinka - ze si sa ozvala, konecne 😀 .

ajduska
16. máj 2008

ahojte, zasa ste toho popísali, kým som to všetko prečítala, aj som zabudla, čo sa písalo na začiatku 😒

zuzka, náš Tomáš sa narodil predčasne, o 5 týždňov skôr a má asymetrické mozgové komory, ale boli sme len asi 2- krát vždy po troch mesiacoch na sono, nemenilo sa to, tak mi dr. vravela, že to nič nie je, len ak by som mala potom niekedy pocit, že niečo nie je v poriadku, tak mám prísť...myslíte, že tá jeho "hyperaktivita" je toho dôsledkom ? 😀 😝

všetkým sťahujúcim sa prajem rýchle a bezproblémové sťahovanie....janka, aký bytík ste kúpili?....ani moja mama sa dlho nevedela zmieriť s tým, že som tak ďaleko z domu a vnúčatá vidí tak 2-3 krát do roka, ale čo už, je to tak ako to je a nič iné jej neostáva, len to brať ako fakt.....vaši by vás chceli mať určite bližšie pri sebe a kým ste boli v podnájme, tak tam stále nejaká nádej bola, že sa vrátite, ale teraz, keď si kupujete byt, tak to berú možno ako definitívny stav, že sa už bližšie nevrátite...ale časom sa s tým zmieria a vy aj tak na východ chodíte dosť často.... 😉

viki, si dobrá, ideš jak hodinky...aj tieto dve zvládneš určite, len sa nestresuj... 😉

zoya, a tebe to ako ide? Chce sa ti ? Lebo ja keď som sa učila na štátnice, tak som robila všetko možné, aj okná som umývala 2-krát do týždňa, len aby som sa nemusela učiť, nevedela som sa k tomu nejak dokopať...

u nás je tiež nádherne, cez víkend musíme niekam vyraziť, dúfam, že dovtedy sa nerozprší.... radi by sme absolvovali to Sitno

zoya1
16. máj 2008

ajduska - čím ďalej mám väčší pocit, že nestíham, a neviem ani polovicu z toho čo som vedela. Momentálne mám neustále pocity beznádeje, a neskutočne depresívne stavy. A cítim sa už nesmierne unavená, dokážem prespať cez deň aj 5 hodín, a večer už o 22,00 líham do postele unavená jak drúk. Proste mám pocit, že by som stále len spala a spala. do štátnic mi ostáva už len 10 dní a ja ešte stále neviem 2 predmety - ešte som ich nevidela, takže tak. ale dúfam, že budem mať aspoň aký taký všeobecný prehľad a nejak to zvládnem.
Pozdravujem všetkých - idem spať 😀

renca3
16. máj 2008

zoya...moj drahy si kupoval energeticke napoje a este dake tabletky na povzbudenie mozgovej cinnosti. zdrave to nie je, ale na cas to fungovalo. 😉 drz sa.

aviril
16. máj 2008

ahojte. dnes na poradni mi dr povedal, že krček sa mi skrátil na 0,5 cm malý je už zostúpený do panvy a pôrod.cesty pripravené na pôrod. tak dúfam, že už onedlho...

jankamanikova
16. máj 2008

Aviril - tak drzime prsty a tesime sa, ze budete uz spolu s malinkym babom.

Ajduska - my sa aj tak chceme vratit do PO. Ked sme pred tromi rokmi odchadzali z PO, tak sme aj tak vraveli, ze sa vratime. PO je krasne mesto, je tam vela moznosti (aj ked si to mnohi nemyslia). Ale uvidime, ja sa riadim heslom, ze "z nechceneho chleba sa clovek najviac naje". A my sme odist nechceli z PO a sme prec 😎 . A ako tvrdim, ze ani tu neostanem a mozno tu vychovam aj vnucata 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Uvidime; "clovek mienu, Pan Boh meni ...".

Inac dnes bolo nadherneeeeee .... Prajem vsetkym pekny vikend, mne chlapci zaspali raz-dva (vsetci 😀 ) a ja neviem, co budem robit. Asi pojdem jest ... Tak pa.

zoya1
16. máj 2008

renca neuveríš, ale práve dnes poobede som si nakúpila RED BULL 😀 😀 😀 . Takže si ma potešila, že nie len ja som taká naivná že si myslím že to pomôže. Pozdravujem manžela - asi máme rovnaké myšlienkové pochody.

viktoria
17. máj 2008

ahojte...tak obidva skusky mam velmi uspesne za sebou,,,, som stastna, dakujem za povzbudive slova, aj ja pijem energeticke napoje a pomaha to...
boli to skusky, jedna zo vseobecnej didaktiky to bola ustna, a pisomna z patopsychologie..... dopadlo to nad moje ocakavania
teraz mam 2 tyzdne volna a zase potom posledne 3 skusky za jeden tyzden, poslednu mam presne v den ked mame tu stretavku, tak dufam ze to tam stastne oslavim, uz budem mat prvy rok za sebou....
od stvrtka ideme malovat 2 izby, detsku aj spalnu aj ich idem vymenit....
dnes manzel vybral kliesta vikine z ruky a tobiasovi z nohy, no a stalo sa to ze mu tam ostala hlavicka, tak ked sa ju nepodari vybrat musime ist na chirurgiu a pritom boli obaja postriekany sprejom proti kliestom,,,,,no idem oddychovat...

renca3
18. máj 2008

gratulujem Viki...tak si dobraaaa. na stretavke to urcite zapijeme. no neviem aky maju rozsah vase skusky, ale na prave sa muz ucil na jednu aj 2-3 tyzdne.

my mame upratovaci vikend. vcera son vyriadila byt, dnes ideme upratovat z hrubej spiny dom.

renca3
18. máj 2008

a este som sa chcela opytat, ci ste detickam dali ockovat kliestove vakciny. vraj su opat velmi premnozene. 😒

laurajana
18. máj 2008

ahoj Renca ako je to s tou kliestovou vakcinou, nevies poradit? Lebo na mna lezu ako o dusu, preto sa snazim vyhnut lesu, ale uz aj pod pergolou na dvore po mne jeden "lozil" tak nemusi clovek ani daleko chodit...uf a maly dufam v tomto po mne nebude, ale aj po pneumokokovej vakcine sme boli 2 tyzdne chory v horuckach a o strasnom kasli...asi sme boli oslabeny a po vakcine to vypuklo, no nic som take nepozorovala ani dr. tak neviem?!

laurajana
18. máj 2008

...aha tak nasla som toto:

Očkovanie proti kliešťovej encefalitíde sa realizuje podaním troch dávok očkovacieho séra:
1. dávka – najlepšie je začať očkovanie v chladných mesiacoch roka (október až apríl), kým nastane aktivita kliešťov.
2. dávka – 1 až 3 mesiace po prvej dávke. Po tejto dávke si organizmus vytvorí dostatočnú imunitu na nastávajúcu sezónu.
3. dávka – 9 až 12 mesiacov po druhej dávke. Tretia dávka zabezpečí spoľahlivú a úplnú ochranu proti tomuto ochoreniu na ďalšie dve sezóny.
Dlhodobú ochranu umožní preočkovanie – jedna dávka vakcíny aplikovaná opakovane každé tri roky.

Určite Vás zaujíma cena. 1 dávka (rovnako detská ako pre dospelých) stojí 540,- Sk a poisťovňa ju hradí len profesionálne ohrozeným ľuďom.

Popytam sa nasho dr. snad budem mudrejsia potom, ci sa to vobec este oplati ked je skoro koniec maja...

renca3
18. máj 2008

dik lauri za info.
nemusis ani do lesa, oni su aj v trave potvory. ja sa kliestom nepacim, ale ak deti budu po muzovi, tak im ich budeme vyberat casto.

zoya1
18. máj 2008

ahojte, tak ja som dala proti kliešťom zaočkovať syna. Presne podľa popisu laurajany. Nemal z toho vôbec horúčky ani iné príznaky, ale on už má 5 rokov tak je to možno tým. Nad zaočkovaní Zoji som ani nerozmýšľala. Dodo chodí skoro každý víkend do lesa s dedom tak preto to očkovanie.

sillas
19. máj 2008

ahojte baby...nad týmto očkovaním uvažujem aj ja..ale dr mi povedala že ak často nechodime do lesa tak je to zbytočne..a my sme vlastne nikam nechodili...ale na jesen by som chcela niečo zrealizovať..tak uvidime..
teraz sa chystame na tých pneumokokov..budem volať dr kedy môžme ísť..

ja som bola teraz chora...tak som ledva žila..ufff..už je to snad na dobrej ceste a nevrati sa mi to, kedže popri detoch nehrozi aby som bola pacient.. 😀

inak mame novinku, od minulej stredy Riško dočiahne na klučku a vie si otvoriť dvere..tak keby ste videli aký je štastný z toho...takže už nemusí rano stepovať pri dverach a tahať ma z postele aby som mu otvorila.. 😀 😀

laurajana
20. máj 2008

sillas bud rada, ze len dociahne na klucku, nas to uz praktizuje davnejsie a najhorsie na tom je, ze si nemozem dovolit zabudnut kluc z opacnej strany ako sa nachadzam ja, lebo hrozi "vymknutie" a stravit cely den napr. na WC, lebo maly sa rozhodne sam "gazdovat" to by som neprezila asi...s pocitom, co to dieta asi robi osamote...uuuuuf hrozna predstava.

Na pneumokoka sme na prvom ockovani boli, este nas caka druhe a neviem asi mal maly oslabeny organizmus, lebo potom sme boli 2 tyzdne o velkom kasli a soplikoch...okolo 20. juna ideme na druhe, tak snad to nedopadne rovnako.

My tiez do lesa casto nechodime, ale travime cas casto na zahradach a pod pergolou a tie potvory su uz aj tu po trave, nielen v horach a lesoch...nezdary jedny

renca3
20. máj 2008

tak nas maly je este prcek oproti vasim. nedociahne na klucku. vsetky dvere musia byt zasadne pootvarane, lebo je zle.
zato kazdy den nieco vyparati, vyleje, popise, vysype. uz som to chcela aj fotit, tieto jeho kusky, ale vzdy ked to uvidim, tak mam take nervy, ze na fotak ani nepomyslim. 😉

co sa tyla kliestov, Leo bol zaockovany vlani a Teo nie je, ani este nebude tuto sezonu.

laurajana
20. máj 2008

ja tiez Renca rozmyslam, ze tak na buducu sezonu ho dame ockovat, lebo teraz je uz trosku pozde... bud rada, ze este maly neotvara dvere, nas uz sa aj sam na schody odvazil, dnes ked som ich zmyvala vybral sa hadzat lopticky, no uzas...niektore veci nevysvetlim 🙂

aj u Vas prsi a prsi...

renca3
20. máj 2008

prsi, prsi vkuse. peto sa vytesuje, ze nemusi polievat zahradu a ja ze nekycham z alergie. no ale nemusi zase cely tyzden liat. aj sa podstatne ochladilo. zase vytahujem teplejsie oblecko.

viktoria
20. máj 2008

ahojte tak co sa tyka otvarania dveri, tak tobias to praktizuje uz asi mesiac, ale stále otvara len vchodove dvere a uteka mi ku vytahuu a potom klope susede na dvere, takze uz zamykame...
aj u nas prsi, ja pomaly pratam veci z detskej lebo od stvrtku ideme malovat, uz sa aj tesim ze bude zmena....
tobias nas uz zacina okrem bitia aj kusat a stipat, a vie ze robi zle ale on ma z toho radost,
inach uz asi 4 dni nema pancuchy lebo sa mu zacali parit nohy a mal flaky, a odkedy nema pancuchy tak to ma lepsie....

renca3
20. máj 2008

pancuchy? to co je? ved my sme takmer celu zimu nenosili, ked bola taka zima aka bola. ale kazde nohavice mal zase podsite zvnutra.
viki...ved uz je dost dlho cez 20 stupnov, naco pancuchy? sorry, ale ja nie som za prilisne obliekanie nahrubo.

laurajana
20. máj 2008

ani my pancuchy hodne dlho nepouzivame, ked bol von sneh a par dni po tom a inak nie, lebo sme otuzilci 🙂 teda aspon maly ma radsej ked nie je "nabuntoseny" 🙂 ... tiez nechcem nikoho urazit, ale ja tiez som ako Renca nie za prilisne babusenie...

ajduska
20. máj 2008

napísala som príspevok a vyhodilo ma to, tak tentokrát to snáď vyjde 😠

viki, obias je ako náš Tomáš, tiež som si s tým bitím a hryzením užila svoje, ale našťastie z toho vyrástol 😉

janka, máš pravdu, Prešov je ozaj krásne mesto a strašne rada tam chodím, len škoda, že len tak málokedy... ☹

naša Tima si dvere sama otvára už asi 3 mesiace, ale ona je vysoká, väčšinou mi nechcú ľudia veriť, že má len 20 mesiacov, aj učiteľka v škôlke sa ma pýtala, či už od septembra nastupuje aj ona a skoro odpadla, keď som jej povedala, že bude mať len 2 roky 😀 ...takže poctivo zamykám vchodové dvere, lebo hneď je na schodišti, stále by len išla "ta-ta" a teraz sa ešte k tomu naučila chodiť hore po schodoch bez pridŕžania, tak sa mi ježia vlasy, keď ju vidím, ako sa tam kymáca a len čakám, kedy sa jej nepodarí udržať rovnováhu a skotúľa sa z nich....

pančušky tiež už dávnejšie nenosíme, nosila ich len v zime, aj to len také tenšie, lebo mala podšité nohavice...naše deti majú studený odchov, svokra mi stále hovorí, aby som ich naobliekala, ale ja tiež nemám rada, keď mi je priteplo a ona by im aj teraz bola schopná dať pančuchy a vetrovky (hlavne dnes, ke)d bolo troška chladnejšie)

dnes u nás celý deň lialo, najradšej by som spala, ale nehrozí, a asi začnem teraz žehliť, lebo chcem pozerať Ordináciu a ak by som len tak sedela, tak určite zaspím...aj mužovi papiere by som mala urobiť, ale tak sa mi nechcééééééééééé ☹ 😒 😝

viktoria
20. máj 2008

ved ani ja ho nebabusim lebo tiez to nemam rada a ani tobias nie, ale pancuchy musel mat, lebo v byte mame dost zimu, a on je dost nachylný hned je prechladený, no a von bolo teplo ale v byte dost zima, ale inac on nema rad teplo ani vikina, celu noc su odkryty neznesu prikrývku,....
ved aj body ma na spanie, pod pyzamom, lebo parkrat som mu nedala a uz bol chory, tak teraz ked je teplejsie tak uz mu nechcem davat.....

laurajana
20. máj 2008

jasne viktoria ine je byvat v chladnejsom byte a ine v podkrovi, kde je teplo...v zime je to vsak inak, aj tu je chladnejsie, no preto nam viac vyhovuje zima ako leto...lebo v lete je tu na umor, hlavne pre mna co som vzdy bola zvyknuta na chladnejsie ovzdusie v dome...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre