Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

ivon1
12. nov 2008

Renča ani nevieš ako ti závidím. Ten salaš poznám, ale ešte sme tam neboli. Mali sme smolu, že keď sme sa tam vybrali mali zavreté. Ale Saška tam boli zo školy. Ešte sa tam chystáme, ale až na jaro.
Ja mám teraz úplné iné starosti. O tom ako Filipka dokatovali pri odberoch som už písala, no a tá krvička sa im čiastočne zrazila, takže nemohli urobiť všetky vyšetrenia. Dr mi kázala sa dohodnúť na Krámaroch či budú ochotní dorobiť vyšetrenie odberom s prstíka. Samozrejme neboli a odvolali ma späť na našu dr. Problém je vtom, že sa nestihnú vrátiť výsledky do štvrtka. Vraj si to mám skúsiť odniesť do MA sama a doniesť jej správu, ktorú ona ešte vo štvrtok spracuje. Ďalší problém - vo štvrtok idem so Saškou na očné vyšetrenie do BA a ešte aj na zubné, či bude treba strojček - čo je minimálne na pol dňa. No a keď som bola vypýtať Sašku zo školy dozvedela som sa, že píšu štvrťročnú písomku z matiky - tú som dohodla na piatok. A aby toho bolo viac v piatok máme ísť ešte aj na dedičské konanie, na ktorom máme zastupovať aj sestry. No a tie mandle sme nakoniec preložili na stredu a neviem na kedy odložíme odbery na komletný KO na gastroenterológii, ktoré mu majú robiť budúci piatok. Veď to moje chúďa nemá ani toľko krvičky, koľko mu oni stále berú.
Takže Renča moje výlety sú ako vidíš od jednej nemocnice po druhú a od jedného zdrav. strediska po druhé a tretie atď.
Dnes som bola už tak bezradná, že som sa mala chuť okolo obeda rozplakať od bezmohúcnosti. Ak niekto vie ako sa to robí, prosím si poslať troška energie a chuti do života. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sillas
14. nov 2008

caute baby...včera bol volný den??? nikoho nikde.. 😀
ja sa už teším že je piatok..veeeelmi a budu 3 dni volna...ale budem sama s detmi tak neviem asi budeme sedieť doma..akurat nejaka prechadzka..ale velmi mi chýbaju drboce..cez týždne je to take hekticke..nestiham si ich riadne užiť..

inak baby..super technika na kreslenie..a maly je od toho najmenej špinavy..kriedy namočiť do vody ten hrot ktorym sa kresli a pekne na pepier s nimi kresliť..teraz doma frčíme na tomto.. 😀 😀 😀

renca3
14. nov 2008

sillas...u nas by urcite vo vode skoncila cela krieda nie len hrot.

inak ten tyzden prefrci ... ja nic nestiham a o chvilu su tu Vianoce. nemam este pre nikoho nic. 😝
teoreticky by sme sa uz aj mohli stahovat, ale akosi sa mi teraz nechce z tohoto tepleho utulneho bytu do velkeho domu. tazko si zvykam na zmeny. este tam sice budu chodit robosi, ale kedy nebudu?
no ale nie je tam este ten internet a telka...takze este sa neda. 😉

stankalm
14. nov 2008

ahojte maminy 😉
renča...u nás by to bolo asi podobné s tým kreslením, Tamarka by dovtedy špekulovala, až kým by "neochutnala"...takže radšej kreslíme len s obyčajnými pastelkami alebo fixami..

Babenky..čo ste písali o tom strašení, normálne som mala zimomriavky a spomenula som si na časy, keď som robila recepčnú na hoteli v Lipt. Jáne, ten hotel bol úplne pri lese a ked som mala nočné, no to bolo dačo strašné, stále som niečo počula, vonku ako keby niekto chodil, sem-tam hlavne ked bol sneh, tak mi údržbár hovoril, že našiel stopy v snehu, stále dačo pukalo, možno to len drevo pracovalo alebo čo, ale neskutočne som sa bála, len som sedela na jednom mieste, odkial som mala výhľad na všetky dvere a prečkala do rána 😒 Joooj, už by som také strachy nechcela zažiť...

Som písala, že Tamarka mala strašne vysoké teploty, no pridružil sa k tomu aj kašel a strašná nádcha, ale už je chvalabohu lepšie, už len trošku soplíky, ale ked vidí vysávač, tak uteká preč, lebo odsávame odsávačkou na vysávač...no od nej som ochorela aj ja, ale už sa to tiež lepší...najhoršie bolo, že som sa pri tom všetkom a v takom stave s teplotami musela učiť na tú nešťastnú skúšku...ale musím sa Vám pochváliť, urobila som na A-čko, takže som spokojná 😎

Tak prajem príjemný predlzený víkend. Pa pa

renca3
15. nov 2008

stanka...gratulujem k prvej skuske. a ze si to aj v bojovych podmienkach zvladla na vybornu.

u nas je krasne slnecno. planujeme vybehnut s detmi von. aj ja zelam pekny vikend.

viktoria
17. nov 2008

ahojte........dlho som nič nepísala lebo som bola dosť rozbehaná....
už mám za sebou 4 skušky, teraz mi treba odovzdať do konca novembra 4 práce, takze hladam materiály a písem, no ale s tou literaturou je to katastrofa.....
este stále robím, zmluva mi koncí koncom novembra a asi mi ju uz nepredlzia,lebo zevraj nie su peniaze, tak uvidíme....
doktoroch aj my navstevujeme, kedze tobias je este stále vysypaný, tak sme boli minulý tyzden na koznom, dali nam mast aj puder a ditiaden, aspon lepsie spí,,,, zajtra ide s nim muž na kontrolu, este som musela celý tyzden písať co vsetko jedol a pil, no doktorka bude prekvapená, lebo on vazne nemá dno, stále nieco vybera a chrume, uz ani skrývanie pred ním nepomáha........
aj s vikonou sme boli na krčnom, tak po novom roku sme objednaní do popradu vybrat nosnu mandlu..... inac v skole je sikovná, ucitelka ju chváli, uz aj ulohy si robi s radostou......
aj ja blahozelám k a--cku,, je to dobrý pocit.........
nedávno som bola so psom von a normálne poletoval sneh, ale aj strasne fuka vietor.........

ivon1
17. nov 2008

Čaute, tak už som po plese. Prišli sme ráno o pol siedmej a o desiatej už som varila obed, pretože sme mali pozvanú návštevu - cca 10 ľudí. Včera o pol ôsmej večer som už bola taká nemožná, že som zaledva okúpala a nakŕmila Filipka a išla spať. Keby si Filipko vypýtal prečítať ešte jednu rozprávku navyše, tak určite pri nej zaspím.
Tento rok som nevyhrala v tombole odstel diviaka ale pre istotu živé prasa. Môj švagor vraj nikdy nezažil zabíjačku, tak sme mu sľúbili, že urobíme u mojej maminy akciu, aby mal zážitok. Už sme raz takúto akciu robili pre prvého švagra, ten je tiež z panélaku. 😀 Okrem toho prasaťa som ešte vyhrala poľovnícke - termorukavice, termoponošky a termočapicu. Čo si sťažujem, veď čo som čakala na poľovníckom plese. Keď sme to volali mojej mamke, tá sa len smiala, vraj mám byť rada, že to je prasa a nie diviak ako minulý rok.
Ale inak mi to strašne dobre padlo, tak sme sa s Vladom odreagovali, už sme to fakt potrebovali.
Tak dobrú noc idem ešte troška žehliť alebo spať.

sillas
18. nov 2008

ahojte baby...tak sa hlasim po predlženom víkende...
ivon blahoželam k výhram..myslim že take prasiatko pred sviatkami určite poteší..teda nas by potešilo určite.. 😀

my sme stihli pokupiť nejaké drobnosti na vianoce..ja sa už velmi teším..ved už aj tie naše drobce to budu super vnímať.. už len 5 týždnov baby a je to tu..a k tomu 5 dní volna..

mame sa super..Lucka nam začala pokašliavať..nejako sa to s nou vlečie..asi vo stvrtok s nou skočim k dr..nech sa na nu kukne, lebo sa nam to vracia.ale nestažuje sa žeby ju niečo bolelo..ale raz už takto bola a šlo jej to na priedušky..tak aby som niečomu predišla..uvidime ako bude do štvrtku..

zoya1
18. nov 2008

ahojte kočky, nejak teraz nič nestíham.
My sme tiež boli cez tento predĺžený víkend nakupovať, už nejaké veci na vianoce, ale nejak nám to nešlo. manžel sa smeje, že pokiaľ nemme predvianočný časový stres tak nakupovať darčeky proste nevieme.
Detičky sú ako tak zdravé - obaja kašľú - ale boli sme u dr. a tá im dala len Trifed na vykašliavanie, a vraj môžu ísť do kolektívu, lebo je všetko ok.
Ja dnes idem do nočnej, tak sa straaaaaašne teším ☹ .
Pozdravujem všetkých. Pá

renca3
18. nov 2008

ahojte
nase vianocne darceky su v nedohladne. ja som stravila takmer cely vikend doma, lebo som chytila zapal mocovych a od dnes som na ATB. 😒 inak som balila nejake veci a Peto prenasal do domu.

viki...ty sa fakt nemas cas nudit.

ivon... po plese ste pozvali 10 ludi? to ja by som bola mimo. 😝 mas stastie na tomboly. tie termo veci hadam aj vyuzijes v zime.

zoya...prajem dobru nocnu bez strasidiel. 😉

jenis
20. nov 2008

Ahojte ženičky,

dllllho som sa neozvala. Bola som dva krát po dva týždne služobne v Taliansku, takže som akosi nič nestíhala.
Saška to zvládla v pohode, so mnou to bolo horšie. Táááák veľmi mi chýbala. ☹
Hlavné je, že to mám na tento krát za sebou. Už sa tento rok nijaká služobka neplánuje.

Saška musím poklopať teraz chorá nie je. Uvidíme keď prídu tieto veľké zimy. Rozpráva hrozne veľa. Dokonca mi nechceli veriť, že sa cez telefón rozprávam s dvojročnou dcérou. Cumlík u nás zrušený a na spanie plienku sa chystám zrušiť počas sviatkov. Budem mať dva týždne volno, tak vyskúšame. Pije strašne veľa, tak uvidím koľko krát budem meniť posteľ.

Stretko sa nekoná? Nie som v obraze, preto sa pýtam.

Pekný večer

renca3
20. nov 2008

no zdravim jenis. tak ty si cestujes po svete a nemas na nas cas. 2 tyzdne je hrozne dlha doba. ale zvladli ste to.

u nas nic nove, len postupne balim krabice a Peto prevaza. u nas to bude taka stahovacka na dlhsie. 😝

jenis
20. nov 2008

Ale hlavne na Vianoce už budete v novom, alebo ešte nie?

renca3
21. nov 2008

chceli by sme, ak nam to neprekazia choroby alebo ine prekazky.

stankalm
21. nov 2008

Jenis....a čo je náplňou Tvojej práce, ak smiem vedieť? Takže si sa nacestovala, trošku aj závidím, aj ked si si to asi velmi neužila, keďže to bolo pracovne, však?

Renča...takže Vianoce už budú v novom 😉 To je super. My tiež s mužom snívame o nejakom chutnom jednopodlažnom domčeku, snáď do dochodku aj to bude 😀

My sa máme po starom, učím sa na dalšiu skúšku, psychológiu, ktorú mám v stredu a nejak sa mi zase nechce, no musím sa premôcť.
Inak musím sa pochváliť, aj naša Tamarka je už bez cumlíka, je to niečo vyše týždňa. Som sa bála, že ako to zvládne, lebo bez dudky nedokázala zaspat, ale normálne to zvládla zo dňa na deň, teda lepšie povedané z večera do rána. Aj ked ešte sa sem-tam opýta, že kde je dudka, ale nevymýšľa. A prišlo to úplne náhodou, dokonca ked bola teraz naposledy chorá, a to sa vraj neodporúča odúčať od cumlíka, ale u nás to asi pomohlo.
Ale nastal jeden problém s tým cumlom...zaspavanie cez obed trvá aj hodinu, čo predtým trvalo max. 10 minút, chodí furt hore-dole, do postele sa už ani pomaly nezmestí, čo všetko si tam nazvláča, tak ma ide niekedy poraziť, hlavne, ked sa mi treba učiť, ale no čo už 😒
Takže nám už len zostáva odučiť od plienky na spanie, ale tomu ešte dávam čas kým pôjde do škôlky...

A Janka sa dlho neozvala...

Tak pekný víkend všetkým. Pa pa

jenis
21. nov 2008

Stankalm pracujem ako technicky trener, zaucam ludi pri nastupe do prace. Z Talianska nam pride nova vyrobna linka, tak sme sa tam boli s skolit spolu s operatormi. Este maju prist tri dalsie, takze cestovanie ma neobide.
Inak bolo fajn, lebo v prvom turnuse sme este aj more vyskusali. Len dlho. Tyzden by uplne stacilo. Aj ked peniazky nam pridu vhod... 😀

mario
23. nov 2008

Ahojte dievčatá, čítam, že sa máte dobre, nakupujete, cestujute, sťahujete a straší vám!
Konečne prišla zima a my sme dnes mali prvý sneh,aj ked len na pár minút. Laura začína tiež pomaly používať nejaké slová, ale ide nám to pomaly. Mojej švagrinej Katke hovorí kakak a to sa svokrovcom náramne páči, kedže kakak ich obrala o syna, tak ako aj ja o prvého. Vianočné nákupy absolvuje môj drahý, lebo ja s malou nechcem behať po obchodoch a nemám ju kde nechať, tak my sa doma vytešujeme, čo tatko kúpi. Môj manžel nakupuje rád, tak sa realizuje. Ja rada nakupujem len v dobrej reštaurácii a tam asi Vianoce neporiešim.
Junior sa má dobre, študuje, tancuje a bojuje s pubertou, ráno po jeho odchode do školy vetrám dve hodiny kúpeľnu po sprejoch, antipersp. a ústnych vodách.
Ja som pribrala 5 kg a len do zadku, takže pri obliekaní nohavíc vydávam divné zvuky. Nevadí, každé kilo je vítané. Pozdravujem vás a prajem príjemné predsviatočné nálady.

renca3
23. nov 2008

mario...tak s tymi nakupmi je to u nas napodobne. len my pre tu stahovacku Vianoce este nevnimame.
cely vikend sme balili a vybalovali. na deti sme nemali cas, tak tu pekne vystrajali. radsej sme ich potom na obed odviezli k nasim.
zajtra sa chcem opytat v skolke, ci by mi Tea nezobrali uz od 1.12. zistila som, ze musim ist v decembri asi na 3 skolenia. este budeme aj po nastahovani prenasat a upratovat plno veci a potom absolvovat tie nakupy... 😝 . nie som presvedcena, ze je to spravne, ale proste ho potrebujem na tie 3 dni v tyzdni odlozit. 😉

a kym sa ta puberta prejavuje iba vonami, tak je dobre. 🙂 aj ja som co to pribrala, ale nevitane. 😅

renca3
24. nov 2008

takze Teo nastupuje uz od zajtra. aspon si obeham vsetkych lekarov, co som zanedbala. som zvedava, ako to zvladneme, lebo pri Leovi som v 1. den rano plakala ja viac ako Leo. 😢 no ale spolieham sa na to, ze Teo to tam uz pozna, poznaju aj jeho a bude tam brasko. 😉

sillas
25. nov 2008

caute baby..nebola som tu dlhšie..akosi sa mi po večeroch nechcelo k netu..nejaka som chora, chytaju ma priedušky..tak som zvedava čo z toho bude..až ma napína na zvracanie z toho..lebo nekašlem..čo asi nie je dobre, lebo by to bolo treba vykašlať..no uvidime čo bude je to zo dna na den horšie.. 😠

Krasne nam nasnežilo, deti budu mať radosť ale asi nie dlho lebo hlasia oteplenie..sice napadalo dosť tak chvílu potrva kým sa to stopi..

s Riškom ideme poobede na echo...kontrolne, šelest sa mu zmenšuje, takže by to malo byť ok..

renca Teovi sa určite bude pačiť..Riško by už tiež najradšej chodil.. 😀 ide zdivieť ked ideme po Lucku do skôlky..a ked vidi hračky.. 😀

ale už sa to kráti o 4 týždne Vianoce..na buduci týžden Mikulaš..v nedelu začína advent.. velmi mam rada tento čas...

aviril
25. nov 2008

ahojte.
boli sme dnes na poradni a máme až 6300g a 63cm 😀 - Martinko už v jeho veku mal minimálne 8kg, ale čo už. Adamko je predsalen trochu iný, on bude ako môj najstarší - totálne tintitko. 😅

len tak v rýchlosti som si prešla, vidím, že veľa z vás už aktívne pracuje, zopár aj študuje, niektoré sa sťahujete atď... tak vám prajem veľa pracovných, študijných a sťahovacích úspechov, aby všetko dobre dopradlo.
a tie sviatky sa nám blížia, čo nevidieť, budú vianoce. 🙂 🙂 🙂

dávno som tu janku nevidela, čo je s ňou?

renca3
25. nov 2008

caute,
Teo zvladol 1. den v skolke v pohode vdaka Leovi. nejakych 15 min. tam s nim pobudol a ked sa Teo nepozeral, isiel do svojej triedy. len toto uz Teo prekukne, tak uvidime, ake budu dalsie dni.
vraj si aj miestami poplakal raz za mnou potom za Leom, ale nic dlhotrvajuce.

zoya1
26. nov 2008

ahojte babenky!
Renci - gratulujeme k 1. dňu v kolektíve. Teo si určite rýchlo zvykne, lebo zistí že deti sú preňho lepšia spoločnosť ako ty.
Aj ja som sa tu už dlho neukázala, akosi nič nestíham. Ešte stále robím na smeny, a som daká unavená z toho, že až. Aj dnes idem do nočnej. Už mám toho plné zuby, ale už len do konca novembra. V decembri už zase 8h pracovný čas - juchú sa teším. Dodo v škole nič nové, Zojka v jasiach pohoda. V piatok cestujem na 2 dni do Ružomberka do školy. Sa mi tak nechce, ale čo už. Aspoň si večer so spolužiačkami niekam povyrazíme, veď nebudeme celý večer na intráku no nie? 😀 😀 😀
Pozdravujem Vás.

sillas
27. nov 2008

caute baby..ako vidim každý sa ozýva len akosi sporadicky.. 😀

no ja som bez deti iba ked som v praci..inak v kuse..na seba nemam ani chvilinku...zajtra robim iba doobedu poobede idem s detmi na chatu so znamymi..drahy nejde..ma robotu..tak mu celkom zavidim ten vegetik ktorý bude mať doma ked my vypadneme preč a prídeme iba v nedelu večer..ale na druhej strane mu nezaviidim lebo príde o plno zažitkov s detmi..tam v kopcoch je plno snehu tak bude riadna sankovačka-vrecovačka..
len na mna stale niečo lezie...tak bud mi ten vzduch pomôže alebo ma dorazi..je tam horší prístup na chatu takže bude treba vynašať veci ... zakuriť..lebo riadna kosa..deti budu mať určite zažitok.. 😀 😀

zoya..veru len si povyraz..aj ja by som si keby som mohla.. 😉

sillas
27. nov 2008

čo je s manikovcami???????

ivon1
27. nov 2008

Ahojte... takže Filipkovi už vybrali mandle a vyzerá to, že už nechrápe v noci. Ani vám nebudem opisovať čo robil po zákroku, mala som pocit, že ide rozbiť a roztrhať všetko, čo v izbe videl a k čomu sa dostal. Lekárka tvrdila, že je to reakcia na tú oblbovaciu injekciu. Horšie bolo, že sa dnes ráno zobudil a mal soplík . Zistila som, že mu posledné návštevy u lekárov spôsobili totálnu alergiu na všetkých lekárov. Dnes mi u ORL urobil taký výstup, že celé Kramáre vedeli, že sme tam boli a to sa mu len pozrela do hrdielka. Inak si z celého zákroku nič nepamätá, ale v podvedomí predsa len asi niečo ostalo.
V sobotu sme boli gratulovať na svadbe a potom sme sa s Vladinom vybrali na druhý pokus osláviť výročie sobáša. Prišli sme do reštiky a kým nám priniesli večeru mi prišlo tak strašne zle, hlava sa mi išli roztrhnúť, bolo mi na vracanie, na odpadnutie, tak sme to zbalili a išli sme domov. Normálne som myslela, že už udrela moja posledná hodina. Doma som sa nadopovala liekmi, umyla v čistci v prípade, že by ma niekto uriekol a po 2 hodinách sa môj stav stabilizoval.
No ale teraz už budeme myslieť iba na pekné veci a poobzeráme sa po nejakých darčekoch, kedže sa už Vianoce blížia.... 😀 😀 😀

zuzka111111
autor
27. nov 2008

ahojteee
no janka sa neozivaaa....

aj ja len tak sporadicky nestiham nevladzem....uz vrieskam za vsetky nervy su uz total mimo ...nelly je neuveritelny nervak uz ani neviem co mama robit ci je to normalene ...vkuse je napnuta ako strunky 20 krat za den ruky napnute a bude sa nervacit az sa trasie lilka ma triez vystupy ci doma ci vonku no nemam ja na toto nervy v skolke bol ajeden den hned donbiesla domov chorobu a boli sme 3 T DOMA tak uz pockam do septembra.........

INAK NIC nove...lilka nejak nerozprava ma ma par slov a tie jek stacia inak vie vsetko napodobnit vysvetlit rukami nohami... nelly ani za svet nechce byt na bruchu tak ani nelozi neplazi len sa postavit chce ale sama sa nevytiahne tak je z toho nervna a ja s nou...

jankamanikova
27. nov 2008

Ahojte!
Manikovci su konecne tu. Boli sme dva tyzdne mimo. Najprv 4 dni v Prahe a tyzden na vychode. V Prahe sme boli na greckej svadbe mojej velmi dobrej kamaratke z vysokej skoly. Pozvala nas, tak sme isli. S tromi detmi to bolo super, ubytovanie za Karlovym mostom (takze vsade blizko). Deti nadsene a my tiez. Bolo velmi dobre a zvladli sme to s nasimi tromi chrustikmi.
Potom som bola tyzden v Presove sama s detmi; Jany bol doma sam, ale aspon mi konecne zamontoval svetlo a opravil zachod 😀 (mal na to konecne cas). Teraz sme doma, ale na vikend ideme do Blavy a potom uz hadam budeme do Vianoc doma.
Mame sa velmi dobre. Deti su uzasne, maju sa radi a velmi nam robia radost. Jakubko je velky smejo a vela rozprava; Matusko sa konecne rozhovoril a sklada cele vety; Janik chodi na anglictinu, spieva a tancuje. Rozhodne sa nenudime, popritom robim psychologa, zdravotnika, sudcu, manazera. Varenie som uz vzdala, ako Mario vravi - profesionali sa postaraju :o))).

Myslela som na Vas, ale jednoducho sme boli prec a nedalo sa pripojit. Ak budem mat cas, tak si Vas nastudujem 😎 .

Ak by som zase bola mimo, tak Vam uz teraz zo srdca prajem pozehnany Vianocny cas. Kopec radosti a lasky. Nech su Vase deti stastne, zdrave a pozehnane. Drzte sa!

sillas
28. nov 2008

zuzka 😀 😀 cele som si to predstavila...no už snad sa to čoskoro polepší..aj u nas je už čoraz lepšie a lepšie..len najhoršie je že ked varim tak sa stale šialia..predvčerom si Riško rozbil hornu peru..plakal a krvacalo to asi 45 minut..tak sa z toho unavil, že o 18:15 už zalahol.. 😀 tak bol aspon veget a mohli sme sa venovať Lucke..lebo nenecha nas s nou nič robiť..stale kriči "AJ JA".. bije Lucku..no úžas..potom ju bozkava a stíska..ako v Taliansku.. 😀 😀
Lucka je už cela nasolena sa nevie dočkať na chatu, ja som v praci do dvanastej, potom rýchlo domov dobaliť a druhej padame..

janka...obdivujem ťa ako to všetko zvladaš s tromi detmi aj to cestovanie no maš môj obdiv..ja by som už bola asi totalne šediva..Lucka bola tento týžden doma, tak svokra bola s obomi detmi..tak už jej rohy rastu..tak už sa teší že si cez víkend oddýchne.. 😀

prajem vám pekný víkendík

renca3
28. nov 2008

ahojte
citam, ze mate vsetci perne obdobia. u nas je to tiez vecer pekna divocina. ale cez den som takmer bez deti.
tento tyzden je o skoleniach a stahovani. v pondelok pride aj auto pre nejaky nabytok a uz spime na novom.
makam robit vyplaty. caute.

sillas...prajem pekny vylet, davaj si pozor na svoje zdravie.

zuzka...choroby boli a budu v skolke aj v septembri. Teo si ich odskakal pri Leovi, uvidime dokedy vydrzi ked je aj on teraz v kolektive.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre