Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

jenis
26. feb 2009

Ahojte, penzion mame rezervovany, zajtra budem mat aj cenovu kalkulaciu.
Zatial som objednala pre 5 rodin (jankamanikova,renca,zuzka,martina a my, dufam, ze som na nikoho nezabudla), ale da sa este doobjednat ak ma este niektora zaujem.

jankamanikova
26. feb 2009

Vdaka Jenis. Tesime, tesimeeeee ..............

zuzka111111
autor
26. feb 2009

janka presne tu sme mali uz rezervovanu .... maju ju tu v ke vystavenu ...len ja osm ten odkladaci chcela na hracky z eotvori pohra sa ...a tam je to tak robene ze ked otvoris suflik tak mas na nom rost cize sa nevies dostat dnu len ked ho nadvihnes...tak sme v ikea nasli taku co ma 3 fufliky ma v nich vsetky hracky a mam porisdok a tiez sa roztahuje na manzelsku 😀

janka super ze je to uz rezervovane sa tesiiiiiim

zuzka111111
autor
26. feb 2009

ved vierka chcela nie??? a zoya??? no a tie co byhceli stretnut len na ten jeden den tak nech pridu dam nejake zoo alebo kupko....

a jenisssss ty teraz nemozes neist lebo sme nahrane ja po madarsky len utekat viem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

renca3
27. feb 2009

diki jenis...uz len to pocasie rezervovat pekne.

zoya pride na otocku bez noclahu a vierka by sa mohla ozvat.

jenis
27. feb 2009

Vierke som písala termín, nech sa ozve či prídu alebo nie.
Zuzka tam sa dohovoríš aj po anglicky neboj. 😀 Ale budeme s Ronim k dispozícii.

sillas
27. feb 2009

caute baby...prepačne že som sa dlhšie neozvala..prebežne som v rýchlosti čítala..bola som s Luckou na očr prvý krat, kedže by mala vyjsť lepšie ako plat kedže mi totalne znižili..ale na poldna som chodila do prace a potom deti, tak som odbremenila svokru...zato ja som sa celkom slušne vysilila.. 😀
idem si dat dokopy krčnu chrbticu tak od dnes chodim každý den dva týždne na rehabilitacie, tak mi je teraz super...hned sa cítim lepšie, ale tabletky čomi dali som sa od nicha vyhádzala na lícach..

škoda tej dovolenky, ja by som tiež pomohla s tlmočením..ale budem rada ked tento rok prežijeme..na výlety nemyslim.. 😢

naš Riško tiež spí odkedy som preriadila detsku v detskej...ja mam ustlane na zemi na matraci..aby som tolko nebehala..ved ešte raz v noci pýta mliečko a aj cikať..tak aby som tolko nebehala...a ešte aj cumel.ked sa nam straťi.. 😀 ale nevadi aj tak som rada že su pekne s Luckou v detskej..a ma z toho ohromnu radosť že buva medzi hračkami.

renca že "nočna migracia"... 😀 😀 😀 😀

zuzka111111
autor
27. feb 2009

no jenis ja aj po anglicky viem len utekat 😀 😀 😀 😀 takze ja na vas budem prilepenaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

renca3
27. feb 2009

zajtra ideme na fasiangovy vikend s partiou zo suboru. pravdaze s rodinami. deti aj dospeli budeme mat karneval.
peto bude pirat, ja policajtka, Leo batman a Teo vcielka. som zvedava, ako to dopadne.
vybrali sme si odtialto: www.masky.sk

jenis
28. feb 2009

Ahojte baby, ohladom stretka som vam poslala IPcka, tie prihlasky mi potom vyplnte a poslite spat. Zabudla som napisat adresu, tak poslem este jednu IP a napisem aj cislo uctu, kam posielat zalohu.
Keby bol nejaky problem s kalkulaciou dajte vediet a aj to ci chcete aj so vstupnym do zoo a aquaparku alebo bez. Nepocitala som ci sa to oplati alebo nie, ale pozriem.
Na Sasku nieco lezie, tak sedi len pred telkou a nic ju nezaujima, dufam, ze to rychlo prejde. Normalne mi chyba to jej vecne behanie a santenie.

jenis
28. feb 2009

Vychadza to lacnejsie ked kupime vstupenky spolu s ubytkom, len je tam hacik, ze je v tom aj polpenzia pre vsetkych clenov. Rozhodnite sa.

martina236
28. feb 2009

teda aj pre deti do troch rokov?

zuzka111111
autor
28. feb 2009

tak my berieme to so vstupnym stevo je stale hladny od to doje 😀 😀

jankamanikova
1. mar 2009

Ahojte!
Hlasim sa pokorne a zaroven s radostou. Konecne sme aj my choriiiii.
Tesim, tesim, lebo sme boli celu jesen a zimu zdravi, tak chalani aspon podporia imunitu a budu zase zdravi cely rok. Jeden kasle, druhy sopli, Jakubko len na prsniku (normalka). S Matuskom som musela aj k dr., co bola uz aj dr. prekvapena, lebo ona vie, ze k nej chodim, len ked je uz "neskoro" 😀 . Ale bol uz taky zahlieneny, ze katastrofa. Tak nam dala kvapky do oci, nosteka, sirupy, Trifed a liecime sa tak od stredy. Janik bol v pohode dovcera vecera; naskocili mu 39 teploty, tak sa kuriruje aj on. Jedina ja sa drzim (aj ked soplikujem) a Jakubko. Takze sme doma, a uz mi z toho sibe. Najprv kvoli blbemu virusu a teraz toto, budeme doma este asi tyzden, kym sa to nezotavi. Ale tesim sa, lebo si aspon deti posilnia imunitu.

Inac sa mame dobre; deti sa tesia, ze sme doma. Hrame sa vsetko mozne, momentalne pexeso, domino, karty. To miluju, takze makam cely den a tesim sa.

Jakub mi uz vlezie do linky medzi hrnce, tak som tento tyzdne zreorganizovala kuchynu, pratali sme a triedili, co Jakubko moze a co nie. No, proste sranda. Chalani su skveli, robia nam radost a velmi sa z nich tesime.

Prajem pekny tyzden; neviem, kedy tu zase pridem, lebo zaspavam s detmi. Citam im pri zaspavani rozpravky a Jakubko sa tak naucil zaspat pri nas na posteli, tak mi to vyhovuje a vlastne zaspime s Janym s nimi. No, romantika, nie?

Zuzka - myslis tu postel z IKEA bielu? Tak ta je super a je u nas na prvom mieste. Ale my sme chceli detom pevnu, drevenu, lebo pri ich temperamente by ta biela dlho nevydrzala. Tak budu mat z javora, dufam, ze vydrzi ...

renca3
1. mar 2009

dorazili sme z fasiangoveho vikendu. bolo super, ako vzdy s dobrou partiou. aj sme vyhrali ako najlepsia karnevalova rodinka. ak sa mi podari, poslem fotku. miestami sme sa ciltili s Petom ako bezdetni. Leo nas uz nepotrebuje a Teo si tiez nasiel spolocnost.

jankamanikova
1. mar 2009

Ahojte!
Tak boli sme po tyzdni na prechadzke, kedze cely tyzden som s detmi zavreta doma kvoli chorobe. Boli sme pozriet kacicky a labute (ale tie este nedorazili z juhu) a neda mi, ale s Janym sme sa zase rozpravali na temu nasej stretavky a sme dost proti tomu, ze sa ide podporovat turisticky ruch v inej krajine, ked je ta kriza a trebalo by podporit nas trh. Uz som to tu pisala, ze na Slovensku je krasne a nam sa tu paci (prave preto sme sa odtial aj napriek prilezitostiam neodstahovali).
Ja viem, ze je to uz mozno objednane a radi sa s Vami stretneme aj v tom Madarsku, ale nepaci sa nam to. Je to ine, ked sa ide k moru (tam je aspon more), ale take aquaparky mame aj tu a je tam pekne a dobre. Zmenit sa to uz neda, ale aspon som povedala svoj nazor a urcite sa budeme na Vas tesit.

jenis
2. mar 2009

Janka mohla si to napisat aj skor... 😒

martina236
2. mar 2009

Janiiii, ved posledne 2-3 strany o nicom inom iba o stretku v madarsku... preco si nic nespomenula skor, ved si jenis podakovala a ze sa velmi tesite a viac ani muk 🤐 . nerozumiem.

sillas
2. mar 2009

ale baby čo toto??? 😕
Janka spomínala hned na začiatku že by radšej uprednostnili SK ale že sa prispôsobia..myslim že to nič na veci nemeni - ved pôjdu, len to Janke nedalo to nespomenuť.. 😉

My sme v sobotu tiež žurovali v piatok porodila kamoška tak sme boli u jej muža zapíjať s partiou...bolisme do jedenastej...to bol rekord mojich deti... 😀 Riško ešte nešiel pozdejšie spať ako o 20.30 a ešte aj po vlastných došiel domov..no som čumela.. ale za to včera poobede už nevladal zo sebou... 😉 zo všetkeho bol nervozny..
😀

Už rozmýšlam žeprestanem davať plienku na noc...už 5 noci po sebe sme sa zobudili so suchou plienkou, z toho 3 noci nebol v noci ani cikať...tak rozmýšlam že to už risknem..večer mu stale poviem pred spanim že nemôže cikať do plienky, on povie že ano..takže asi s tým začneme a na plienky zabudneme..Lucka mala plienku na noc dlhšie..ale na druhej strane kecala, spievala recitovala a Riško nič.. 😕 a toto pochopil ovela skorej..no sranda nie???

jenis
2. mar 2009

Vies Sillas ja som bola za Madarsko už len kvoli tomu, ze je to lacnejsie. Taký aquapark na styri hodiny stoji okolo 200 korún tam a tu minimálne 450 a o ubytovaní ani nehovorím. Ja som za to, aby sme podporovali Slovensko, ale ani ja nemám peniaze naviac...

zuzka111111
autor
2. mar 2009

jankaaa tak to si mohla skor spomenut....a sama si hovorila ze aqaparky tu su katastrofalne... 😕 a prave ze je kriza tak chceme nieco lacnejsie je tam dobry kurz .... no teraz som trosku v soku 😕

vsetkop je uz dojednane zarezerovane .....janka pri robote si na to nasla cas ... tak ja neviem ...

renca3
2. mar 2009

nic sa nedeje, janka samozrejme pojde. len kedze ziju na tom juhu na rovine, asi by radsej do hor. 🙂
to Madarsko je fakt lacnejsie a cestovny ruch v SK podporime, ked pojdeme este lyzovat. 😉

renca3
2. mar 2009

teraz mi jedna baba z vikendovej partie pisala, ze maju vsi. no parada. deti v skolke, tak sa neviem dockat, kedy im pozriem hlavy a hlavne kedy mne Peto pozrie do vlasov. idem hned preventivne nakupit pripravky na tie potvory. 😒

sillas
2. mar 2009

jenis, to je jasne...vidiš nam nevyjde ani na lacnejšie Madarsko.. 😠 😠 a tie aquaparky su u nas fakt predražene...a ako tak zistujem tak všetko 😕

sillas
2. mar 2009

renca vši! ja som tiež mala raz na zakladke...aj kamoške mala v Irsku to teraz mala len ona jej to ani nevidela lebo ma dhe svetle vlasy...renca ty aspon v tých tmavých vlasoch najdeš vajička hned...no bože trepem 😝 ,prajem aby si nenašla.. 😉

jankamanikova
2. mar 2009

Babule, citajte pozorne, co pisem, ok?
Ja som to tu spominala uz skor, asi v januari, ze som proti Madarsku. Ze som za Slovensko, ze mam "madarciny" dost a ze ju uz nemusim. Ale ako vzdy "som na vine". Ja som si len zase povedala svoj nazor. Ja viem, ze je v zahranici lacnejsie. Kamaratka bola v Rakuskych Alpach za 30 Eur na den, plna penzia s bazenom; deti do 4 rokov zadarmo. No, nechod tam.
Ale to je v pohode. To, ze s tym nesuhlasim, neznamena, ze nepojdeme. Len mi to je luto, ze sme vlastne sami proti sebe. Ale to je typicke Slovensko.

jankamanikova
2. mar 2009

Sillas a renca to pochopili. Dakujem.

Martinka - ja sa tesim na Vas, nie na Madarsko.

zuzka111111
autor
2. mar 2009

janka aj ja chapem ...ale ved tuto temu preberame 3 mesiac mohla si sa skor ozvat .....pisala si ze su aj pekne miesta na slovensku ale ze sa prisposobite.... no tak to uz nechajme tak..... mame to rezervovane tak uz to nechajme tak

jenis do kedy treba poslat peniazky?

jankamanikova
2. mar 2009

Zuzka moja - ved hovorim, ze som o tom pisala (boli sme za Avenu). Ale ked vsetci ste chceli ist von, tak co budem riesit ja sama 😉 .

jenis
2. mar 2009

Zuzka asi čím skôr, ale ja čakám na výplatu, že to pošlem potom lebo na účte je nulaaaaa. ☹

Chcem sa ešte ale opýtať naposledy, či ideme tam alebo to rušíme. Nechcem byť tá, na ktorú sa bude zazerať, lebo Maďarsko tak, alebo onak. Ešte sa to zrušiť dá, tak povedzte.

Janka úplne chápem aj Teba, len Tvoj príspevok ma trocha zaskočil. A keď sme pri podpore našej ekonomiky, tak verím tomu, že inflácia forintu zobudí konečne aj našich podnikateľov a konečne prestanú predražovať ceny tovaru a služieb. Stačí keď sa pozrieš na ceny v obchďákoch odkedy sa chodí na tzv "víkendové" nákupy do Maďarska. Všetky ceny idú dole. Prečo? Nechám to na vaše uváženie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre