Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
2. mar 2009

jasne ze som pochopila aj ja!!! nie je tazke pochopit, ak sa niekomu niekde nepaci, ma vyhrady, vlastny nazor na vec atd. ale myslim, ze "sa nam nepaci" a sme "proti tomu" sa malo riesit skor. ti, kt sa pobytu planujeme zucastnit, mame evidentne zaujem sa stretnut so vsetkymi, tak by nebol problem zorganizovat nieco ine. forum je na to, aby kazdy povedal svoj nazor, len tu padol dost neskoro alebo skor neocakavane v danej situacii. a preto su tu obavy jenis uplne na mieste, aby nebola s neuspechom, pripadnymi nedorozumeniami konfrontovana.

Janka, nikto ta z nicoho neobvinuje 🙂 . nemas byt pre co na vine! ziadna vina sa nestala.

jankamanikova
2. mar 2009

Martinka - poznas ma velmi dobre. Myslim si, ze nie som v tychto veciach nezodpovedna. Ja som si len povedala svoj nazor, co sme s Janym este preberali. A uz nechcem o tom hovorit. Nech Jenis povie ako a kde a dokedy treba zaplatit a hotovo.

jenis
3. mar 2009

Najskôr potrebujem vyplnené tie prihlášky. Do piatku pošlite určite. A peniaze keď máte tak môžte. 😉

renca3
4. mar 2009

caute.
dnes ma skoro porazilo. objednali sme si nejake stolicky. zaplatili sme zalohu a uz 2 mesiace na ne cakame.
dnes som sa tam isla spytat co sa deje. no a predajna a firma zrusena a zaloha v pr..li. 😠 stratila som chut zase hladat ine stolicky a nemam na to ani cas. a ani sa mi nechce momentalne zase vyhadzovat peniaze a cakat co bude. 😒 teraz to nebude asi nic neobvykle, ze sa budu spolocnosti likvidovat.

jenis
5. mar 2009

renca, ale hadam to nenechas len tak? Veď niejaký majiteľ tam musel byť nie?
Kolega si tiež objednal autosedačku (200€) a keď prišiel balík, tak ho automaticky prebral a keď otvorili tak úplne iná sedačka, plesnivá, špinavá. A keď išiel reklamovať, tak oni poslali správnu a že si mal skontrolovať balík pri preberaní. No inak ani ja nezvyknem otvárať balíky priamo pri preberaní až doma. Inak je to Košická firma, riadne majú predajňu ale aj cez internet predávajú. Neviem presne meno, tak radšej nenapíšem, nieže niekomu uškodím. To už nie je možné čo sa tu deje... 😠

Zuzka, Jankamanikova pošlite mi prihlášky!!!! Zajtra musím poslať. Díkes

zuzka111111
autor
5. mar 2009

janka ja som vcera poslalaa neprislo nic?

renca3
5. mar 2009

jenis...je to s.r.o. a pre nedostatok majetku ani nie je vyhlaseny konkurz. takze strata energie a casu.
aj keby bol v konkurze, je to na dlhe lakte. uctovali sme take firmy.
myslim, ze ked prijimal tie zalohy, uz tu firmu pomaly tuneloval. zlodej jeden. 😠

zuzka111111
autor
5. mar 2009

renca tak toto ozaj potesiiiii 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jankamanikova
8. mar 2009

Ahojte!
Dlho som tu nebola, lebo sme mali tazky tyzden. Matusko nam velmi dlho teplotoval, nevedelo sa z coho, ale bolo to nebezpecne, lebo bol taky apaticky, ze mi len lezal na zemi alebo na mne. Uz je dobre, lebo od utorka teplotu nema, ale este kasle. Janik je ok. Jakubko je zatial najzdravsi clen, ale dnes ho navstivila teplota, dufam, ze nic vazne. A ja? No, babule, v piatok som musela ist k dr., u ktoreho som nebola sedem rokov. A kedze tu v NZ dr. nemam, tak som sla rovno na ORL, lebo od stredy nepocujem. Mam (vraj) akutny zapal zvukovodov, velmi ma bolia usi a co je najhorsie, fakt nepocujem, z coho sa tesia moji styria chlapi 😀 😀 😀 . Jany sa stara, lebo nie som schopna nic robit, kedze mam vysoke teploty, tak neviem, ako budem od zajtra fungovat, lebo Jany uz musi do prace, kedze mal minuly tyzden dost volna kvoli mne a detom.

Neviem, kde som to mohla schytat, kedze nikde nechodime, tak to idem zistovat na internete. Vsetky vytery sme u deti mali ok, tak neviem.

No, majte sa krasne, drzte sa a teste sa z prichadzajucej jari (ja budem zatial o jari len snivat doma).

zuzka111111
autor
8. mar 2009

booze janka tak to co .... i ked niekedy by sa mi to zislo pri tych vreskotoch doma 😀 tak sa daj rychlo do kopy ... a co mas antibiotika????

sillas
9. mar 2009

Janka...bože dajte sa rýchlo dokopy...ja som tiež precenila víkendové počasie, včera fukal taký studený vietor..som s detmi vybehla do prírody a bola poriadna kosa...už ma boli hrdlo a soplim...a aj uši...ma asi riadne prefukalo...bože ja už chcem jar...toto počasie mi už lezie na nervy...

renca3
9. mar 2009

jaaaj hospodarska kriza a choroby..... to nejde ani dokopy. 😝
aj moji chalanii su soplavi. ale dala som ich do skolky, lebo musim pracovat a mamu mam mimo. uvidim, co mi povedia ucitelky, ked pre nich pridem poobede. ale myslim, ze som jedna z mala, co ma taketo vycitky.
sople su v nasej skolke normalne.

janka...vyliecte sa. ja sa uz neskutocne tesim na slnko a teplo (myslim to jarne). 😎 tento dazd je uz na depresie.
to ani nehovorim, ze Teo cestou do skolky prebrusi vsetky mlaky a ideme s mokrymi nohavicami.

viktoria
10. mar 2009

ahojte dlho som tu nebola, lebo mám vela písania do skoly..
deti su zdravé akurát ja uz 2 týzden kaslem, tobias uz tyzden nema plienku ani na noc, a uz nemame ani cumel......
v pondelok mam pohovor na polícii, tak som zvedavá.......
janka prajem ti aby si sa co najskôr uzdravila,,,,,
normalne vám to stretnutie závidim ale budem mysliet na vás, mozno na rok uz budeme môct ist

jenis
10. mar 2009

Viktoria tak to ti drzim palce, to len pohovor alebo hned aj testy budú?

viktoria
10. mar 2009

najprv idem na pohovor, a potom budem mat v jeden den skusky z diktatu a tak,,,aj z telesnej, no som zvedavá, aspon bude sranda....diky jenis
ked toto spravim tak este ma cakaju psychotesty

mario
10. mar 2009

Tá skúška z diktátu, to je sila 🙂 🙂 🙂 .
Čítam, že stretko je zariadené, tak držím palce, nech to vyjde. Je tam naozaj krásne, my tam máme veľkú časť rodiny z maminej strany a vždy sa tam každý veľmi teší, ked sa ide na návštevu.No nie je aquapark ako aquapark, toto je niečooveľa krajšie, lebo to nie je tak umelo vyparádené ako u nás, ale je v tom veľký kus prírody a to je super, lebo sa tam dá prechádzať celý den, čo u nás asi v aquaparkoch nie je možné. Máte sa na čo tešiť. Čo sa týka podpory našej ekonomiky, nech ide do ....., lebo naozaj aj napriek euru máme všetko veľmi predražené, naši podnikatelia stále chcú zaobiť aj tri krát viac ako inde Prečo si napr. viem kúpiť Octaviu v Rakúsku za tristo tisíc a u nás tú istú za patsto, prečo v Madarsku stojí mlieko od rovnakého výrobcu 12 a u nás 20 korún, pardon ešte myslím v korunách, ale dorábam účtovníctvo za minulý rok a tam som ešte v sk.
Len cestujte a oddychujte.
Janka, ozvem sa ti,žijem, ale mám dosť hektické obdobie a stalo sa pár nie veselých vecí, tak si to v hlave utriedujem.
Posielam vám pusinky, držte sa.

jenis
11. mar 2009

Janka prosím Ťa ak môžeš pošli mi prihlášku. Držia Ti miesto do 20.3 tak to skús dovtedy stihnúť.
stačí ak mi pošleš bydlisko a telefónne číslo a ktorú cenu si si vybrala, či so vstupným alebo bez. Ostatné za Teba vyplním ja.

Jaj aby som nezabudla aj zálohu treba poslať do 20.3., tak ak stíhate posielajte. Ak nie tak to zatiaľ zaplatí zo svojich.

Všetkým čo sú chorí skoré uzdravenie. Nás to akosi obchádza (klop,klop,klop).

renca3
11. mar 2009

viki...a co by si mala robit na policii? dufam, ze od teba nebudu chciet aj zbrojny pas. 🙂

ivon1
11. mar 2009

Ahojte všetci....
Dnes sme boli na Kramároch na kontrole u gastro a nepotešila nás. Zistila Filipkovi, že nemá v poriadku rastový hormón a preto prudko rastie a nepriberá. Veľa mi toho nepovedali, len nás posunuli na endokrinológiu. Vraj sa to musí riešiť u nich. Nemám ani šajnu o tom, čo to obnáša alebo spôsobuje. Objednaní sme na 1. apríla - ten dátum sa na nás hodí. V podstate malému nič nie je, pekne sa napapá, aj si vie vypýtať, keď je hladný, zo stolicou problémy nemá, bruško ho nebolí, tak ja neviem. Dr. sa má pýtala, či je vidieť rozdiel výšky pri jeho rovesníkoch. Žiaľ nikoho takého tu nemáme.

Preto vás chcem poprosiť, či by ste mi nenapísali, koľko teraz merajú a vážia vaše deťúrence. Veľmi by mi to pomohlo, aby som si vedela urobiť aspoň aký taký obraz.

Pri porovnaní v tabuľkách sme váhou pod priemer a výškou nad priemer.

Prajem vám aj vašim detičkám veľa zdravíčka.

zuzka111111
autor
11. mar 2009

ahojte janka budem sa snazit poslat musim peniazky...

ivon Lilka meria 89 a vazi 14,5 😀 dost pribrala 😀 😀 😀 😀 😀

stankalm
11. mar 2009

ahojte...pozdravujem Vás, ja nič nestíham, mám teraz 4 skúšky po sebe, tak mi už z toho učenia šibe 😠
A to nehovorím ani o domácnosti, všetko robím tak na rýchlo a aj 10 vecí naraz, no úžas, bolo mi to treba???

V tom Maďarsku to vyzerá super, a ako to opisuje Mario, tak to musí byť bomba...som zvedavá na Vaše fotky potom 😉

My sme už zdraví, malá mala laryngitídu, to som tu aj vtedy písala - Mário dakujem ešte raz za rady...našťastie to malo asi celkom dobrý priebeh, aj kašel rýchlo pominul...už je Tamarka zase ako z divých vajec ☹

Chcem sa Vás opýtať, spinkajú Vaše deti v pohode cez deň? Lebo mne už prichodí Tamarku normálne priviazať, len vtedy by možno zaspala bez problémov...už som z toho na nervy, uspávanie trvá aj 2 hodiny, a nechce ma pri sebe, furt mi zlieza dole, berie si všetky možné hračky, sto krát ide cikať a kakať...no hrúza 😒 Neviem, čo bude potom v škôlke...

Ivon...držím palce, nech nezistia nič zlé...naša Tamarka meria 95 cm a váži 16 kg 😉

Majte sa krásne...pa pa

renca3
11. mar 2009

Teo ma 88 cm a 14 kg. To je este mensi od Lilly, prcek? Inak este nosi ten pulovrik od Vierky zo stretka.
Aj v triede v skolke je tusim najmensi. No po mne vysoky nebude. 🙂
Ivon a kolko ma Filipko?

sillas
11. mar 2009

Riško ma cca 93 cm a 14,5 kg.
Kolko ma Filipko?

jenis
12. mar 2009

Saška má tiež okolo 93 cm a 14 kg.

renca3
12. mar 2009

stankalm...Leo uz doma cez vikendy nespava, v skolke ho vychvaluju, ako sa sam pekne ulozi a prvy zaspi.
Teo spi aj doma, ale ideme s placom a trva to neskutocne dlho. v skolke zaspava v pohode bez problemov.

vcera sa mi v skolke stazovali na Tea, ze zacina vystrkovat rozky. neposlucha a strka do deti. uz sa tam zrejme udomacnil, lebo doma robi to iste.

ivon1
12. mar 2009

Ďakujem kočky, za info.
Filipko má 99,5 cm a 13,2 kg.

Ako to tak porovnávam, je najvyšší ale aj najlachší. Že by bol vysoký po tatinovi a chudý po mamine? No uvidím, čo mi povie dr.

Čo sa týka spinkania cez obed, tak tiež to už nie je to čo bývalo. Spať chodí okolo 14.00 a protestuje, ale zase keď ho nedám spinkať, tak okolo 17.00 už zaspáva postojačky, na koberci, pod stolom. Ak keď náhodou vydrží do 19.00 tak je strašne mrzutý. Takže ho radšej dávam okolo tej druhej spinkať. Zato keď zaspí, tak potom aj na hodinku a pol.

martina236
12. mar 2009

my mame 91 cm a cca 14 kg.

zuzka111111
autor
12. mar 2009

no ja ich davam spavat spolu s nelly cize som nelly zrusila doobednajsi spanok a lilke som poobednajsi dala skor ma pripravu do skolky takze ich davam naraz spinkat okolo 12 az 13 a neprotestuje aj sa pooblieka do pyzamka mam pocit ze niekedy viac vystraja nelly ako lili

jooj dnes mi nelly taak spadla vonku uz sa uci chodit a tlacila maly kociarik sama taks om sa vytesovala az som zabudla ze kde je lilka a ona na cestu veselo tak som zakricala ale len krok od nelly som bola lilka sa hned vratila a nelka sa zlakla a spadla dopredu na hlavickou na obrubnik odreta tvaricka neriekla jej krv len take zodrete sem tam mala ale bozula na hlave a v nej este preliatina dovnutra tak som sa zlakla som nevedela ci utekat s nou niekam alebo co....utekala osm domov ...a zavolala stevovi no jenis a martinka videli na ministretku v stratenej ako vie zareagovat cista katastrofa nezodpovedna a td.... 😠 no dala som jej na to studene a celkom jej to odpuchlo trosku cervene ...len som sa nevedela dovolat lekarke ci mam ist niekam ci v pohode .... nevracala uz potom bola v pohode sice nechcela jest ale to ona malokedy chce....

jankamanikova
12. mar 2009

Ahojte!
Tak bola som u dr. a este stale nepocujem, co vyhovuje mojej muzskej posadke 😎 . ATB mi dat nemohla, lebo kojim a tak to vyzera na dlhodobu liecbu. Kontrola o desat dni a uvidime, co bude dalej. Dala mi Bioparox, skusime precistit dutiny a zajtra si ideme kupit infralampu a budem sa liecit aj takymto sposobom a uvidime.
No, nie som uz uplne hlucha, ale pocujem len velmi hmlisto a aj to musim vsetky svoje funkcie uplne sustredit na dotycneho, co mi hovori. Je to na nervy a uz mi to lezie na hlavu, ale musim to nejak vydrzat.

Ivon - neviem, kolko vazia moje deti, ale jedia minimalne z minima. Zjedia, co musia a to je vsetko. Matusko je velmi slaby jedak, on nezje ani chlieb, pecivo, ovocie ... Miluje len mlieko, jogurty, zeleninove polievky, kuracie maso a zemiaky. To je vsetko, co je. Naposledy vazil u dr. asi 12-13 kg, ale to bolo po dlhej chorobe a dost schudol. Nas Janik teraz velmi vela a rychlo vyrastol, a tiez je viac vysoky ako siroky. V kazdom pripade sa drzte a davajte na seba pozor.

Spanok cez den? Jediny, kto u nas nespi, je Jakubko. Od narodenia nespi a asi ani dlho nebude, len v babyvaku. Janik a Matusko spia a trvam na tom, aby cez den spali. Oni su velmi zivi a enrgicki a ten spanok im len pomaha.

jenis
13. mar 2009

U nás spánok musí byť. O dvanástej ide do postele, ale niekedy nezaspí hneď niekedy aj hodinu si spieva, hraje sa. Ale to mi až tak nevadí, lebo nakoniec aj tak zaspí a aspoň trocha oddychuje. A vydrží spať do tretej, pol štvrtej, niekedy do druhej. Čiže my so spánkom problémy nemáme.
S jedením je to už horšie, zje rýchlo pár lyžičiek a potom musí utekať, lebo ona má robotu. Ale chudá nie je nejak extrémne, tak je to asi v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre