Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

sillas
23. mar 2009

caute baby...tak ako vidim rozbiehaju sa jarne prace...teda obnovavanie príbytkov...ja sa na nič nechystam...aj ked by som mala nejaké nápady...ale akosi musim prehodnotiť hodnoty... 😀

papeire porobene...už len danové povypisovať...snad to bolo moje posledne ponocovanie včera do poldruhej...teraz som ako vymleta... 😠 idem si dať asi kávu...

mna už štve stále ten vietor...kým dojdem ro práce tak plačem.. 😀 mi slzy stekaju po lícach čo mi oči prefuka... 😀

Martinka...tak teda...ty maš dobre naplanovane varenie...ja mam hrozne problemy...deti mi skoro nič nezjedia už som zufalaaaaaaaaaaaa....

renca3
23. mar 2009

nasi v skolke pojedia vsetko aj duplu si vypytaju. doma toho tolko nezjedia. zeby v skolke lepsie varili? 😉

stankalm
23. mar 2009

ahojte...zdravím Vás zo zakliateho Liptova...stále len sneh, dážď, silný vietor...no katastrofa...už nech je jar... včera aj dnes trčíme doma 😠

Viktoria...ani ja Ti žial nepomôžem s tou prácou, ja som len v prváku a nič také sme zatial nemali...
Ale ak môžem, opýtam sa aj ja - nepísali ste niektorá prácu z Pedagogickej diagnostiky?
Inak škola celkom fajn, aj ked tento mesiac bol náročný, 4 skúšky za sebou, ale zvládla som, ešte ma čakajú 3 a celé leto potom budem už len leňošiť a naplno sa venovať manželovi a Tamarke 🙂

Sillas...ani moja malá nechce doma poriadne nič jesť, jej by stačili čisté cestoviny, zemiaky varené alebo pečené a jogurty a sladkosti...A ked ide s manželom do jeho roboty (robí v reštaurácii), tak tam zje plný tanier hranoliek s kečupom...čo sa aj hnevám, lebo predsa ten olej v reštike nie je nič moc ☹
Ale ked nič nezobe medzi jedlami, tak zje všetko, len s maskom sa velmi nekamaráti, obje len kuracie stehno. Už som tiež zúfalá, neviem, čo variť.
Ale ked je u mojich rodičov alebo u svokrovcov, tak tam sa tak dobre naje... Renča žeby fakt všade inde lepšie varili???
Ale aj tak nechápem, má takmer 16 kg, kde to berie...Snád v škôlke sa to s tým jedlom upraví 😉

Tak sa držkajte všetci, už sa mi zobudila, tak sa ideme "hjať"🙂)
Pa pa

viktoria
23. mar 2009

ahojte stankalm z pedagogickej diagnostiky sme v prvom rocníku mali iba skusku, nic sme nepisali

martina236
24. mar 2009

sillas, nie vzdy je taky plan, ale je super ak nemusim hlavu lamat, co zase navarit 😝 . mala zje chvalabohu vsetku 😅 , nema na vyber 😉 . zase sladkemu moc neublizi, ale to ani my nemusime.

my sme dlho zdravi nevydrzali 😠 . mala zase kasle sopli, sem tam zvysena teplota, poobede zajdeme k lekarke, nech sa nu mrkne.

zuzka111111
autor
25. mar 2009

no my tiez lilka dobrala antibiotika a hned ochorela nelly tiez ma antibiotika.....a ja som uz 3 t nijaka tak som po 2 t kaslania zbehla ku lekarke dala mi antibiotika a urobila vyter a vcera na salse lebo tam chodi aj moja lekarka ma zavolala ze mam nejaky divny bacil ktory vyvolava zapal pluc tak musim ist volat ci ten zinat na to zareagoval len sa bojim ci aj deti to nemaju
😠

tak konecne slnko vyslo a my sedime doma 😠 😠 😠 😠

renca3
25. mar 2009

zuzka...ja mam tiez bacil a na jeho znicenie musim brat mesiac s malymi prestavkami ATB. ale ten bolo mozne zistit len z krvnych vysledkov. vcera som bola po dlhsom case tancovat a dnes to uz citim. ja neviem, asi sa uz nemozem vobec hybat. 😒

aj tu sice svieti slnko, ale poletuje sneh. takze zima. 😠

dnes beriem k nam zo skolky Leovych kamosov, tak som zvedava, ci ich zvladnem aj s Teom. 😝

renca3
26. mar 2009

caute
vcerajsia navsteva dopadla dobre, bez urazu a materialnych skod. vecer si rodicia prisli pre deti a este sme do 19.30 pokecali. ale o 20.00 som uz bola odpadnuta v posteli.

tu zase snezi, ale uz ma to neprekvapuje. ved hadam do maja prestane a sa aj otepli.

sillas
26. mar 2009

tak mne už z tejto zimy drbe...už ani neviem ako sa mame obliecť.. 😠

potom prejdeme rovno do krátkych rukávov..ved o týžden je už apríl...

tuto noc sme mali dve nehody...už sme nemali nehodu 3 týždne a tuto noc rovno dvakrat ale postel zostala bez ujmy..takže hned kričal ked sa pocikal neviem či ja som tvrdo spala že som sa nezobudila...alebo aj Riško spal tak tvrdo že sa zobudil už iba ked mu to tieklo.. 😀 😀

inak sme v pohode a od posledneho merania asi pred 3 týždnami pribral skoro kilo a narastol dva centimetre..takže mame cca 96 cm a vyše 15 kg..
mame nejaké nové slovička..tak snad sa to rozbehne kym pôjde v septembri do škôlky...

ja ešte doklepavam danove..už nech je april lebo mi švitorí... 😀 😀

jankamanikova
26. mar 2009

Ahojte!
Tak konecne po tyzdni som na nete. Na vychode bolo super, akurat ma zmiatol ranny sobotny sneh. Ze reku ja ho uz nechcem ani vidiet, nietoze este citit. Ale bolo dobre, Jakubko sa nam rozhovoril a stale cosi nove blaboce a zacal sa nam staviat na nohy a chodit okolo nabytku. Tak je velmi sikovny.

Prehliadku sme mali preto na treti rok, ze vlastne (vraj) uz teraz bezi treti rok zivota dietata a ked bude mat tri roky, tak to pojde na stvrty. Divne, ale mne to nevadi. A ze ona to tak robi, ale ved to je jedno. Zdravy je, sikovny tiez; nema problem nas Matusko s nicim a nikym. Dr. stale vravi, ze aky je to poslusny diplomat. Nas Matusko si nerobi problem z nicoho, ale on ma Janyho povahu (vsetkych ma na haku).

Viktoria - skus na google vyhladat temu Dramatizacie. Ja som sa toho na vyske napisala velmi vela a aj projekty sme robili pocas praxe pre deti. Nie je to tazke a Ty to zvladnes. Len sa do toho pust 😉 .

No, deti a zobudili, pridem na net vecer. Pa.

renca3
26. mar 2009

aj som zabudla Tea pochvalit, ze tento tyzden chodi do skolky uz bez plienky. ved konecne. 😝
ale na spanie mu este davaju, aj ja doma.

zuzka111111
autor
27. mar 2009

ahojte joj ja som uz na nervy z tych chorob ...mne zistilu nejaku klepsielu pneumonie tak musim ist s detmi na vyter ci aj oni to nemaju lebo lilka dobrala antibiotika v pondelok a dnesje taKA ISTA sople zelene kasel hrozny .... neviem kedy sa konecne dostaneme von....

lilka dostala alergiu na plienky tak v noci sme bez aj ked tak 2 hodpo zaspani sa popisa prezleciem a potom je uz bez nehody....takze aspon sa odnaucime

martina236
27. mar 2009

zuzi to coooo jeeee??? 😕 jaj, drzim palce. ako sa to lieci?

renca3
27. mar 2009

zuzka...zrejme uzivas na to ATB. prajem skore uzdravenie. uz sa ma oteplovaaaat. dnes sme boli po dlhom case na ihrisku. vlastne od jesene.

zuzka111111
autor
27. mar 2009

no zajtra ma byt vraj krasne
tak myslite ze mozem ist s detmi vonku??? teplotu nemaju ..tak ja neviem ale doma uz nechcem byt 😖

martina236
27. mar 2009

zuzka, myslim ze trosku na slniecko mozete, ked nemaju teplotu. teda ja by som sla, aj dnes som bola 😉 . nasej to skace, raz ma, raz nema. ale aspon ked lezi uz tak nekasle a nezatekaju jej hlieny. nahrievame sa soluxom, som myslela ze problem bude a nobsedi, ale zvladame 4x za den po 10 min 🙂 . odsavame, uz nenasilne, staci ked sedi, nelezi, ale zato vrieska stale a krici nieeeeee 😲 . ale ide dobrovolne 😅 . lebo vie, ze ked sa nevylieci, nemoze ist na muran, do jasliciek a podobne. takze bojujeme 😉 .

zoya1
28. mar 2009

ahojte. Tak ako vidím bojujete s chorobami. Aj náš Dodo práve doberá ATB. Dostal v škole nejakú virózu. Zojka sa zatiaľ drží. Maródom prajeme skoré uzdravenie. Inak čo máte nové?
Zuzi držkaj sa, viem si predstaviť ako sa asi cítiš. Ale myslím že detičkám slniečko len pomôže.
Inak hodila som náš byt na www.modrastrecha.sk, tak ak chcete tak mrknite. Nick tak ako tu zoya1.
Čaute.

renca3
28. mar 2009

zoya...tak bola som u teba na virtualnej navsteve. pekne byvanicko. vesela kuchyna, prijemna obyvacka a prakticka kupelna. 🙂

jankamanikova
29. mar 2009

Ahojte!
Tak deti vpochodovali so postele, samozrejme aj s Janym. Ja som uspala Jakubka, a mam cas na seba a svoje citanie. Mame sa dobre. Vcera nam prisla postel pre deti (teda Jany bol pre nu v Trnave v piatok podvecer), velmi sa z nej vytesujeme. Zlozili sme ju v strede obyvacke a vychutnavame si ju vsetci a rozmyslame, kde-co premiestnime.
Deti su zdrave a dufam, ze takto bude dlho. Ak nie, tak trochu chorob nezaskodi. Aspon imunita sa posilni. Ja mam usi podla dr. v poriadku, ale este sa potrebuje zahojit lave ucho.
Poobede chcem ist do cukrarne, lebo vsetky kolace, co sme s detmi napiekli, su zjedene. A ja sa tesim, lebo mam velmi rada nieco mnam-mnam v nedelu (a nielen v nedelu).

Zoya - pekna kuchyna 😉 .

Tesim na stretavku, babule.

martina236
29. mar 2009

cawte, my sme na tom len malinko lepsie, alebo rovnako 😒 , neviem uz ani posudit. nahrievame, odsavame, kasleme, teploty nema. ale trva to uz tyzden. no kasel to zdlhava zalezitost 😖 , podla seba viem. zajtra alebo v utorok ju pojdem asi dr ukazat.
dnes pohoda bola, som od vcera druhe navarene mala, len hovadziu polievku som dorobila a mame aj na zajtra. jupiii to sa tesim, ze pri hrncoch stat nemusim 😉 .
mame novinku, mala sa vozi na dverach 😕 . som skoro odpadla ked som to videla. ale ako profik, z jednej strany na druhu 😀 . samozrejme ze to ma zatrhnute. da sa to ustriehnut, dveri az tak vela nemame 😀 , ale kupelkove su na to najlepsie.
vcera som byt vyglancovala 😉 , vratane okien samozrejme, zislo by sa kuchynsku linku, ale zase nie je v stave, ze by to akutne potrebovala 😀 , tak si dam nacas 😉
a chystam sa uz aj muskatiky na balkon pokupit, uz asi dva tyzdne, len to odkladam, ze ci nie skoro este, som pocasicko nesledovala na dalsie dni, ci by sa dalo ich uz von vylozit. zajtra mrknem ilka v telerane.

zoya, som kuki bytik, pekny utulny... 4izbovy?

janka, ja som sa vcera na kolacik chystala, len nejako nevidalo, som sa do zehlenia pustila, snad dnes, uvidime...

jankamanikova
29. mar 2009

Ahojte!
Tak dnes bol nadherne uprsany den. Milujem, ked prsi (ale len ked som doma 😀 ). Ale boli sme vonku, deti sa vybehali a skontrolovali kazdu mlaku. Polietali pomedzi kvapky, tesili sa velmi. Teraz su v stadiu ukladania sa s tatinom. Ja som s Jakubkom na nasej novej posteli v obyvacke, inac by som bola urcite s detmi a spala by som skor ako oni 😎 . Cakam na Janyho, nieco poriesime 😉 a pozrieme film 😉 (ak nam to Jakubko dovoli).

Prajem Vam pokojny tyzden, plny radosti a priprav na Velku noc.

Martinka - nase okna si tiez ziadaju umyt, ale u nas umyva okna Jany, takze okna cakaju na neho 😉 😉 😉 😉 😉 😉 .

martina236
29. mar 2009

typicke, umyjem okna a na druhy den prsi 😀

ja uz mam kvietky zasadene, este tyzden na chodbe zostanu a potom sup na balkon. mozno aj skor, ako som videla pocasie. na piatok 22 stupnov 😕 . tesiiiiiime 🙂

sillas
30. mar 2009

baby okna ani nespomínajte...ja ked idem domov a kuknem na tie svoju zvonka tak hruuuza...len ja mam presne pred oknami velke ihličnate stromy, takže ja ich mam az 2 dni take iste.. 😠 akože hrôza...čo si o mne ludia pomyslia... 😀 ale kašlem na to...snad už tento víkend bude normalne počasie a urobim si rýchlovku, že za hodinu umyte všetky okna... 😀 😀

no nas naštastie choroby obchadzaju, sice Lucka bola 3 krat chora ale bez teploty iba stale mala kašel...Riško ten na moje prekvapenie bol chori niekedy začiatkom decembra laryngitída par dnova a to bolo všetko..tak snad nam to už vydrží a nič som teraz nezakríkla.. 😕

janka že mnam mnam..a kde to do teba ide???? ja som mnamkovala cez víkend a už to cítim.. 😠 😠 😠

ale kupila som si plavky tento týžden dorazia, tak budem mať inšpiráciu...len asi budu iba na zahradu, lebo inde sa nedostaneme... 😀 😀

pôjdeme asi iba na nejaký 1 den do Budapesti a do Zoo si ich predsa len neoblečiem aby som nevystrašila zver... 😀 😀 😀 teda nie plavkami ale tým čo z nich bude trčať...
😀

ešte dnes večer jedno danove...a už som zrela ani neviem kam a aby som nemala malo tak mi prišiel pozdrav že mame kontrolu na dan z príjmov 2007, no tak to každopadne hned po daniach poteší...to už aby ma dorazili... 😀 😀

renca3
30. mar 2009

sillas...ty tak na doraz vsetko. no a danova, co sa nudia? nech dobre dopadne. 😉

ja mam Lea doma s kaslom. dufam, ze to coskoro prejde, lebo na vikend mam uz nejake plany. ale nie su to okna 😅

sillas
30. mar 2009

renca na doraz mi to všetko nosili...tak to je potom takto..a ja stresujem... 😠 a vôbec mi to neprospieva zo stresu priberam a vyhádzem sa... 😀

renca3
30. mar 2009

no tak ja som vyhadzana ako nejaka pubiska. takze zo stresu to mam? Peto mi trvdi, ze z ineho. 😅

sillas
30. mar 2009

renca žeby???? 😀 😀 😀 😀 😀
tak hor sa na neho... 😀

zoya1
30. mar 2009

Ahojte!
ďakujem vám za pochvaly (bytík), fakt sa tu cítim celkom fajn. A najmä keď to tu vyzerá tak ako teraz - deti sa hrajú, takže tornádo v priamom prenose 😀 😀 😀 .

sillas
31. mar 2009

baby jar je tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....

jenis
31. mar 2009

silas ja sa z toho vytešujem celý deň. 😀
už len vyraziť do prírody, zajtra beriem dovolenku a idem si to užiť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre