Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
6. nov 2009

Leo si vybral Lego ZOO, ale je to v podstate aj pre Tea. Najradsej by som im kupovala spolocne hracky, ved aj tak sa s tym hraju obaja. Len keby to aj oni tak chapali. To by bol boj.
Ale pre Lea este specialne pokemonove karty a album. Je to hrozna hlupost, ale v skolke to leti a stale mi pili usi, aby som mu nejake kupila. Tak som povedala, ze napiseme Jeziskovi. 😉

jankamanikova
6. nov 2009

Ved to, spolocne vyhovuju aj nam. Aj ja rozmyslam to Lego ZOO, aj tak sme chceli dokupit nejake Lego kocky, tak to takto spojime a este nieco spolocne a kazdy dostane nejaku samostatnu hracku. Knizky uz mam nakupene.

renca3
6. nov 2009

tak knizkou sa Leovi nezavdacim. 🙂 ale urcite nejaku kupim. Teo je skor knizkovy.

dnes idem na sustredko do Dunajskej Stredy do nedele. chlapi budu bacovat sami. tak som sa na to zase dala, ideme nacvicovat novy tanec. trochu ma trapi svedomie, ale zaroven sa tesim. prajem pekny vikend s rodinkami.

jankamanikova
6. nov 2009

Renca - tak si pekne oddychni a nacerpaj vela sil. Vycitky nemal, ja by som rada tiez niekde sama vypadla, ale sa neda. Ale verim, ze ten cas este pride a budem mat cas aj seba a aj na Janyho, lebo jeho v poslednej dobe tiez riadne zanedbavam. Pekny vikend!

vierka3
8. nov 2009

Ahojte kocky, tak sa zase po dlhej dobe ozyvam. Sorry, ze az teraz 😕 . Dufam, ze sa mavate dobre, spatne uz citat fakt nezvladam, tak ak sa stalo nieco, co by som mala vediet, tak ma pls. oboznamte. My sme uz naspat v Kosiciach - aj nas sa dotkla kriza a tu to dalej pokracovalo, kedze sme mali smutne udalosti v rodine, a doteraz sa malo dostanem k pocitacu ( ale budem sa snazit). Budeme musiet konecne popracovat aj na fotkach, aby ste nas mohli vidiet. Ale ked budete v Kosiciach, tak sa samozrejme s Vami radi aj stretneme, ;)

jankamanikova
8. nov 2009

Ahoj Vierka! Je skvele, ze ste na Slovensku. Doma je doma, ale je mi luto tych vsetkych smutnych udalosti. Verim, ze to zvladnete a ze bude vsetko dobre. Drzte sa a budte zdravi.

My sme dnes doma a velmi sa tesime. Boli sme vcera v BA, na minivylete a potom v Nitre a potom doma. Teraz deti davame spat, aby bolo trochu veget a potom na prechadzku. Myslim na Vas a zelam pekne dni.

vierka3
9. nov 2009

Hej, to je dalsia vec, ktorej sa bojim, a sice teraz hlavne tej chripky z Ukrajiny :(, co vy na to? Ja mam preventivne od piatku Lenku doma. Uvidime, ci v stredu pojde, aby sme potom nemuseli doniest potvrdenie do skolky, ze je zdrava. To im treba, ak nepride 4 dni po sebe (v tom pripade sa automaticky predpoklada, ze je chora)...

renca3
9. nov 2009

Vierka...vitaj na Slovensku.

neviem, ako dlho ste na SK, ale ked ste tu chripku nechytili za velkou mlakou, hadam aj tu sa jej vyhnete. no to mozes mat Lenku doma az do konca roka. ved chripka sa iba rozbieha na Slovensku. toto teple pocasie v novembri neprida k zdraviu. ja cakam kazdy den, co prinesu zo skolky a ktory zalahne skor. no ale musim mysliet pozitivne.
aj u nas zaviedli potvrdenie od Dr. o schopnosti znova nastupit do skolky po chorobe. to je v poriadku. len mi vadi, ze by som musela ist s vyliecenym dietatom do cakarne medzi chore deti.

vikend bol super. nacvicili sme, co sme potrebovali, len teraz to nezabudnut. 🙂

vierka3
9. nov 2009

sak prave, ze nas nejako vsade prenasleduje, kotuha jedna :(

vierka3
9. nov 2009

a prave to ma, stve s tym potvrdenim, ze kvoli nemu moze nieco chytit, a ze sa kvoli nemu musime prehnat cez cele Kosice :(. zase na druhej strane je kazdy radsej, ak do skolky nechodia chore deti, a teda to jeho ma mensiu sancu tam ochoriet.

vierka3
9. nov 2009

ozaj, nechystate zase nejake stretnutie? ;)

jankamanikova
12. nov 2009

Vierka, stretko uz bolo. Ked, tak na druhy rok ... Ale neviem, ked tu uz nik nepise a mam pocit, ze sa potom odcudzime, ak si nebudeme mat, co povedat. Ale nevadi, kazda je uz pracujuca a maju skolopovinne a skôlkopovinne deti. Uz len ja asi strasim doma 😀 😀 😀 😀 . A este Ty a aj Mario, lebo ta je s Laurou tiez doma. Ale my sa mame velmi dobre. V piatok som komplet upratovala, a dnes to tu vyzera ako po vpade Turkov 😠 . Nevadi, popratameeee ...

Deti maju sopliky, uz tyzden. Tak sme len doma a vyhybame sa lekarom a detom a vsetkym instituciam, aby sme nic horsie nechytili.

cipka
12. nov 2009

Ahoj Janka,

aj ja som tu ešte 😀 len sa neozývam, lebo akosi nie je čas...ale ty to veeeeľmi dobre poznáš.
Aj my sme soplaví

sillas
13. nov 2009

caute baby....
no Janka par "skalných" nás tu je... 😀 len Martinka sa velmi dáááááávnooooooo neozvala...čo je s nou????

My sme vydržali v skôlke 3 týždne a 1 den, od utorka je drobec doma..mal teploty a bolelo ho bruško, teploty ustupili a od včera začal kašlať..ale inak je OK, Lucka maka v škole zatial je ok..

neviem či nelezie na mna niečo, dneska som nejaka "ina"...alebo je to jesenna unava... 😀 😀

Janka, dakujem za pochvalu za foto...ja taketo veci zbožnujem robiť s detičkami. my robíme vlastne všetko...takže niekedy papiere, nožnice, lepidlo...a všetko možne je všade 😀 😀 ja som opať začala trošku kresliť a snad už pomaly bude čas aj na to čomu som sa 7 rokov nevenovala odkedy mam deti..
Inak su to behačky, škola, skôlka...nejaký system mame...ale je to riadne časovo naročne..super je to že Lucka je už velka a zostane aj sama doma, že ju nemusim natahovať aj pre maleho do škôlky a tak..ved ma aj ona dosť..takže ona pohodička..v pohode zostane doma sama aj polhodinku-hodinku.

Už začínam rozmýšlať ako si ich nafotim ako vianočne foto...
A čo sa týka darčekov tak ešte netuším...snad nejake spoločenske hry..tie by sa nam nejake nove zišli...tatk Ježisko snad donesie... 😀 😀
Ved o 3 týždne už aj Mikuláš bude chodiť... 😀
takže baby posluchať a posluchať tie naše deti,najvyšší čas, aby sme si v čižmičke niečo našli 😀

sillas
13. nov 2009

halooo kde ste kto?
musim napísať kým nezabudnem, včerasme si pozerali fotky a tam som bola na fotke s Luckou a s Riškom v brušku, asi v 7.mesiaci a vravim , aha Riško ty si tu v maminkinom brušku...

a čo nasledovalo????

Velký plač- že nie je nie som v maminkinom brušku, a normálen bol z toho mimo a nevedel sa ukludniť, vôbec nechapal on si myslel asi že som ho spapala.. 😀
zlatučke nie????
pokladik môj.. 😉

jankamanikova
13. nov 2009

Caute, caute ... Co robite? Vegetite? Prajem Vam pekny vikend, nezabudnut odvolit 😎 a hlavne vegetit a lenosit a oddychovat. Pozdravujem a pusinkujem deticky ...

zuzka111111
autor
14. nov 2009

aj ja som tuuu len nestiham....lilka doma kasle..tak mam veselo tomto pocasiiii....hrozzne len prsi a prs ecer napisem viac....zatial sa drzte

vierka3
15. nov 2009

Janka, no to je pravda, ze tie 3 rocky su taky prelom... maminy spat do prace, deticky do kolektivu... my ale tahame dalej ;)
silas, no ckovek nikdy nevie, ako co vezmu, su plne prekvapeni ;)

renca3
16. nov 2009

sillas...to je mile, ze spapala. 😅

ja som behala cez vikend po navstevach a teraz budem asi tyzden dospavat. tento tyzden 2 nacviky a 2x anglina do toho. mam lektora Americana, tak musim makat, aby som mu vobec rozumela.

deti su nastastie zdrave.
zajtra ma byt dobre teplo vonku, tak si to uz snad naposledy tuto jesen uzime.

renca3
17. nov 2009

tak to teplo...to bol asi omyl. tu 10 stupnov a fukalo, takze ako keby 5. dlho sme sa vonku nezdrzali.

renca3
20. nov 2009

ako pozeram, sa to tu velmi nehybe.

tesim sa na vikend. konecne budeme cela rodina pokope. vybehneme niekam von, nemam este plan.
tuto zimu vynechavame vsetky divadielka, kina, hypermarkety a pod. pokial nieco nenachytaju v skolkach,
tak by mali vydrzat byt zdravi. klop, klop. 😉

jankamanikova
21. nov 2009

Ahojte!
Hlasim sa z vychodu, sme tu od stvrtka a zajtra ideme domov. Detom bude velmi smutno, a budu aj plakat, ale neda sa nic robit. Na Vianoce sme tu zas 😉 . A vlastne realne uvazujeme vratit sa spat do PO ...

Mame sa dobre, sme zdravi a stastni. Deti su uzasne a robia radost. Ako Renca pise, aj my sa vyhybame vsetkemu moznemu, chodime len von a na prechadzky, ale ostatne zariadenia vynechavame. Ale nevadi, ak nieco chytia aj ine.

Joj, baby, mam novinku - v piatok rano som dostala po 4 rokoch "M", tak som normalne v soku a neviem, co mam robit 😀 😀 😀 , okrem toho, ze mam migreny a bolesti a plazim sa atd. Uz som zabudla, ake to bolo. Trochu som bola prekvapena, lebo sme cakali, ze budeme cakat dalsie babo, ale nevadi. Budeme ho cakat nabuduce, ked pride jeho cas. Jakubka este kojim, myslela som, ze nebude chciet, ale neda sa odradit nicim a poctivo si mliecko vypyta 😉 . Tak sa zatial majte a pozehnane dni prajem ...

renca3
22. nov 2009

janka...chcete sa vratit do PO? to o akom casovom useku uvazujete? tam sa asi viac citite doma ako v NZ. 😉

coze? dalsie babo? no viem, ze este to dievcatko pre chalanov by ste chceli. ale tak skoro??? ved sa stratis, co pri detoch len chudnes. 🙂

jankamanikova
22. nov 2009

Renca - ja nechudnem. Praveze zacinam priberat. Aj Jany mi to uz vyhadzuje na oci. Ja totiz velmi vela jem a jem a posledne mesiace priberam, takze sa asi nestratim 😀 😀 😀 😀 😀 . A chceli by sme babo, lebo vzdy sme tuzili mat styri deti 😉 a chalani sa pytaju a chcu Kristinku 😉 , tak neviem, neviem ...

A co sa tyka PO, tak realne sme o tom vzdy uvazovali. Ked sme odchadzali z PO, tak sme vraveli, ze do roka sme spät. A sme prec uz styri roky. Tuzbu vratit sa mame posledny roky a aj to kvoli detom, lebo oni to tam maju strasne radi a starych rodicov miluju a paci sa im tam a vzdy, ked prideme sem, tak citit z nich smutok. Ale my im stale vravime, ze ak mame zit v NZ, tak tu zit budeme. Ak bude ten spravny cas, tak pojdeme do PO. Vsetko zavisi do Janyho prace ... Zatial sme tu a neriesime to. Uvidime, co ukaze cas ...

Prisli sme predchvilou domov, deti sa hraju, Jakubko vo vani a pojdu spinkat a sa tesim, ze bude pokojny vecer ...

jankamanikova
25. nov 2009

Ahojte!
Ako sa vsetci mate?
My sme zdravi, boli sme u zubarky a mame krasne a zdrave zubky, co ma velmi tesi. Mame sa velmi dobre, deti sa pekne hraju a santia. Tesia sa na Vianoce a na stromcek ... Chodime casto von a obdivujeme momentalne adventne vence a vsetky vyklady a vytesujeme sa a dnes sme boli v Draciku, tak deti vsekto pekne ukazali, co by chceli pod stromcekom mat 😀 . Tak jasne, ze Jezisko prinesie 😉 .

Dufam, ze ste zdravi a stastni. Sem-tam nieco napiste, nech viem, ako sa mate. Drzte sa!

renca3
26. nov 2009

ja som sa dnes po dlhom case chystala na skolenie, ved koniec roka sa blizi. no a Tea zase chytilo ucho, tak kvapkame kvapky a Leo v noci teplotoval. zrejme viroza. tak ich mam oboch doma a vzdelavat sa pojde kolegyna.
verim, ze do vecera nebude horsie, lebo dnes mame este aj vystupenie. do vecera budem z nich asi grogy, lebo u nas to teda nie je taka idylka ako u Janky. prave sa zase za nieco biju. 😒 musim im nieco vymysliet.

jankamanikova
26. nov 2009

Renca - ze idylka 😀 . Vies kolko ma taka idylka stoji trpezlivosti a napadov a kreativity 😀 😀 😀 . Dnes napr. malovali na okno, hrali sa s takym umeleckym pieskom, vyrobili sme pre dinosaurov z machu domcek a medzitym varenie, upratovanie a boli sme aj vonku a teraz mi zaspali a ja uz rozmyslam, co budeme robit zajtra. Tesim sa, ked nieco mozeme vyrabat a majtrovat, len to varenie a upratovanie nemusim, ale chalani zacinaju cielene pomahat, tak sa tesim. Drzim Ti prsty a hlavne vela zdravia ...

renca3
27. nov 2009

ahojte. deti som uz v poriadku rano rozvozila do skolok a ze idem pracovat. o hodinu mi volaju z Teovej, ze ho boli pre zmenu brucho (predtym to bolo ucho). ked som prisla, Teo sa hral v pohode a ani naznak po bolesti. no uz som ho teda zobrala, ked som sa tam previezla. mozno mal nejaky krc. ale zda sa mi, ze si zacina vymyslat, lebo vie, ze ked zavolaju, mama dobehne. to som zvedava, ci sa to este bude opakovat. 😝

janka...chcela by som mat takeho kreativneho ducha ako ty. mozes sem este hodit nejake inspiracie, lebo Vianocne prazdniny budu dlheeee. a musim nakupit aj material na tvorbu. 🙂

jankamanikova
27. nov 2009

Renca - inspiracie? Skus pozriet aj www.potestedeti.sk ... Maju tam dobre napady. A moje su - servitkova technika, malovanie na okno, plastelina alebo modelovacia hmota, malovanie roznymi technikami (najradsej akrylove farby maju), origami (to je skvele!), malovanie na tvar a zboznuju malovanie na textil akrylovymi farbami alebo fukacimi fixami ... Ked mi este napadne, co robime, tak Ti napisem.

zuzka111111
autor
27. nov 2009

Ahojte no ko pozeram tak je tu len janka a renca 😀 mala som pokazeny notebook ... a ani csu nieje vela....inokedy nam chybla janka ze sa neozvala dlho a teraz je to naopak 😅

Janka ze babo ....tak taka bambulka by sa Vam zisla 😀 😀 ale ja to horko tazko zvladam s dvoma 😅
akurat sa lilka stazovala ze ju bolka hlavicka a horucka 38.9 no som zvedava co to bude za noc a dnes bola uplne v pohode tak neviem co ju polozilo.....

inak v skolke uz dobre velka pomocnicka je ...ona len tak okolo uciteliek velmi do kolektivu sa nepridava sem tam no nladova je velmi.....

nelka si stale trieska hlvicku a nse steny keby ste videli ako vyzeraju ...lilka tolko za 3 roky neurobila kolko ona za rok a pol lilka mozno 5 ciar urobila niekde malicke a nelly asi 150 a take 30 cm vsadeeeeee nd gaucovkou na takych miestch ze ma ide porazit ale nevadi musime pofotit na pamiatlku 😀 😀 😀 😀

tiez majstrujeme doma... momentalne sme urobili veeelkeho snehuliaka na vchodove dvere ...lepili sme papier vatou a takyy velky s nam podaril ze preratol aj lilku 😀 😀

no tito vianoce budeme prvy krat sami a ja uplne prvy krat stale som bol s rodinou mojou ...ale stevo chce byt uz sam tk uprimne ni si to neviem predstavit ...ake mate zvyky na vianoce???

no idem skontrolovt lilku ...ztial s majte posielam cmuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre