Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
28. nov 2009

ano, uz tu vedieme len dialog s Jankou v poslednom case. 🙂

janka...teda vy mate doma hotove dielne. nieco z toho urcite vyberiem. uvidime, ci to Lea zaujme. lebo na vytvarny kruzok sa nechcel v skole prihlasit. len same pohybove aktivity.

jankamanikova
28. nov 2009

Renca - nas Janik velmi pekne kresli a maluje, a este hranie na hudobnych nastrojoch. Matusko velmi rad maluje a bubnuje. Ale obaja maju najradsej pohyhove hry a hry so socialnou temotikou. Oni su tazki individualisti, nemaju radi, ked ich niekto organizuje. Najradsej sa hraju sami, zvieratka rozpravaju, maju dialogy vlastne a hraju divadielka. Ale vzdy trvam na tom, aby sme robili aj take tvorive veci. Oni sa mi pritom velmi dlho zabavia a urobia pekne dielka ... Sedim samozrejme pri nich a pracujeme spolu 😉 .

renca3
29. nov 2009

ani s hudobnou sme nepochodili u Lea. chodil na klavir v skole od septembra, ale minuly tyzden zahlasil, ze uz tam nechce chodit, ze ho to nebavi. no nema mat po kom hudobne vlohy. len sme vyskusali. 😉

sillas
29. nov 2009

no baby neozvem sa par dni..a užnepatrím medzi skalne???? ☹

my tiež srále niečo vyrabame len je pri tom velký problem, lebo Lucka s Riškom sa pritom stále hádaju...každý chce stále to čo ma ten druhý a darmo že zo všetkeho mame po dva kusy, či už lepilo, či nožnice...ale kedže nie su presne take iste...tak je to problem...Lucku učim na to že mudrejší ustupi ale nie vždy to zaberie... 😀 😀 😀 no a potom upratovanie mi trva dlhšie ako tvorba diela... 😀 lebo riško všetko postriha na uplne drobne... 😀

my máme hrozne počasie celý november slniečko svietilo asi 3 krat do kopy inak skoro stale hmla..sychravo, daždivo..už som z toho neštastna,...už radšej by som aj poriadnu zimu ale taku peknu a nie toto čo je tu za oknami. 😠

Riško len teraz zaspal...nejako cez víkend nechce...ale ked nejde...tak je to potom dosť huste do večera...takto zase bude problem aby zaspal večer, budeme musieť absvolvovať ešte nejaku prechazdku, som mu slubila že pôjdeme pozrieť ako svietia ozdoby ked bude tma...už je všetko vyzdobene...

neviem čo kupiť Riškovi...poradte...pre Lucku nie je problem...ale s Riškom mam problem..lebo vela toho ma po Lucke pravdaže.

no a tento týžden máme v mesto 5 nových prípadov prasacej chrípky z toho dve deti 2 a 8 ročne..potom 18-20-34...

my sme s Riškom absolvovali tento týžden alergo kvôli tým laryngytídam...testovanie dopadlo v poriadku nevyšla mu alergia na nič..tak nam aspon predpíšu inhalator a snas sa vyhneme aspon potom nemocniciam..lebo sme tam už skončili s laryngitídou 4 krat...

no idem popratať trochu byt ale sa mi nechcceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

jankamanikova
29. nov 2009

Ahojte!
Mame za sebou pekny vikend. Bola u nas moja sestra Danka, bola v Blave od piatku a cestou na vychod sa u nas vcera vecer zastavila a bola do dnes. Chalani boli neuveritelne stastni, lebo oni ju miluju, lebo ona sa im venuje a je taka pohodacka a ma na vsetko cas. Takze sme boli doma a bolo nam dobre, vyzdobovali sme okna hviezdickami a snehuliakmi, tak sa chalani tesili - hlavne Jakubko. Ten len chodil a lepil, co sa dalo.

Zacal Advent, tak Vam prajem pokojne prezivanie a radost v srdieckach. Nech ste zdravi a naplneni pokojom ...

renca3
3. dec 2009

caute
akosi nestiham. skolenia, robotka, tanecky, anglina a vecer deti. Leo sa v poslednom case "nevie zmestit do koze",
tak sme vsetky jeho zabavky zatrhli. TV, futbal, PC a tak sa hrame hry a opakujeme pismenka a cislovky.
hracky ho uz velmi nebavia. som zvedava, ci oceni vobec to lego, co dostane pod stromcek. dnes ma Peto dovolenku, tak ideme dokupit vsetky darceky a uz potom len stromcek. kedy robite vianocnu vyzdobu?

na buduci tyzden maju obaja Vianocne besiedky, tak sa tesim, co predvedu. lebo doma mi nic nezaspievaju, co sa naucili. v sobotui cakame Mikulasa s certom (moj otec), tak tym nieco musia zaspievat.

jankamanikova
3. dec 2009

Ahojte!
... tak a ozyvam sa z Janyho notbooku a neviem, kedy tu zase pridem, lebo Jakubko mi znicil moj book a odisla mi pracka a aj CD-prehravac (dosluzil po desiatich rokoch 😀 ) a vsetko akosi naraz pred Vianocami a nechapem, ale sa tesim, lebo bude priestor na nove veci (mozno prinesie Jezisko 😉 ). Inac pracka odisla v pondelok, bol tu opravar a opravit sa to neda, ale mozem prat iba na 5OO-otacok 😖 , tak aspon nieco a budeme pracovat na novej pracke a aj susicke, uvidime kedy a ako ... Stratila som OP, tak som behala po policii a aj vodicak som si dala spravit novy. Tento tyzden asi dobieha cely "stary rok", ktory bol inac uzasny a musi sa dat asi vsetko naraz dokopy.

Inac sa mame dobre, vianocna vyzdoba je uz vyvesena, kazdy den malujeme a lepime a vystrihujeme ... Deti sa tesia, vsade vela farby. Musim davat pozor na Jakubka, lebo on je vsade prvy a pomalovany a nepaci sa mu, ked ho beriem od farieb 🙂 .

Chalani su zdravi a stastni, tesia sa na Vianoce. Ani nemozem spomenut Vianoce, lebo uz len cakaju, kedy pride Jezisko. Ale "struhaju" dobrotu, pekne sa aj modlia pri adventnom venci, robia nam radost. Ale vedia sa aj posklbat, dnes napr. Janik mal varechovy den a bola som nazlostena a nasa zlta stolicka (tzv. trestna) bola obsadena snad kazdu hodinu.

Ja darceky este moc nemam, vcera som bola v Draciku s Mario, tak Jakubko uz ma detsky klavir so zvonkohrou a chalani zatial nic. Ale Jezisko prinesie 😀 . Zatial sa na darcekoch pracuje, tak uvidime.

Pusinkujem a mysliiiiim ...

renca3
4. dec 2009

janka...ked sa dari, tak sa dari. ja som vlani tesne pred Vianocami stratila obciansky a na konci roka som potrebovala
nieco vybavovat v banke. uz som si aj chcela ist pre novy medzi sviatkami, ale napadlo ma, ze Teo sa mi hral s dokladmi a obciansky som nasla zapadnuty za nabytkom.

no a tie dosluzene veci...potesi len to, ze aspon budu casom nove. 😉

my uz mame darceky pod strechou, tak uz ich len pobalit.
ked budem mat este na to cas, chcela by som povyberat 12 fotiek deti na vyrobu kalendara 2010 pre nasich a svokrovcov. robi to Fotolab. to je akoze dalsi typ na darcek. 🙂

jankamanikova
5. dec 2009

Renca - aj my sme robili vlani taky fotokalendar, a asi dame aj tohto roku ... A ake darceky mate pod strechou? My to akurat s Janym riesime, ale asi to musi zariadit Jezisko, lebo my to nestihame 😀 .

renca3
5. dec 2009

takze kupili sme tabulu na kreslenie v IKEI na stojane, to Lego, spolocenske hry zamerane na pismenka a cisla, puzzle, lietajuci drak pre Tea a taka priserka pre Lea, Transformer, auto, pyzamo a knihy. to je akoze od celej rodiny, len my sme to nakupili. dostanu to postupne na 3x. u nas, u nasich a u svokrovcov. 🙂

renca3
5. dec 2009

a este som zabudla pre Lea Pokemonove karty aj s albumom. to bude pre neho asi naj. 😉

jankamanikova
6. dec 2009

Renci - tak to su uzasne darceky. Tu tabulu z Ikea mame aj my, teraz je ukryta kvoli Jakubkovi, ale je to skvela vec. My darceky mame este v hlave a uvidime, co a ako sa podari zrealizovat ....

jankamanikova
9. dec 2009

Ahojte. Kde ste, kto ste. Ozvite sa .................................

renca3
10. dec 2009

caute
ja sa uz 2. tyzden zaoberam vyberom ZS pre Lea. vcera som absolvovala den otvorenych dveri v jednej.
takze v podstate nic nove, vyzdobu este nemame. snad v sobotu. v nedelu mame vystupenie, ale vobec sa nan necitim. nemame tie nove tance nacvicene este.

zuzka111111
autor
10. dec 2009

Ahojte .... tak my sme s detmi tiez vsetko pozdobili.....ldeti boli chorucke vysoke teplotyy angina a 3 dni v skolke a uz je nachladena ☹
mali sme mikulasa v skolke lilka ked ho zbadala uz z revom utekala ale po balicek si sla 😅

no ale uz zhanam psychologisku ...hroza co to uz robia ....neviem uz ako sa mam ku tomu postavit ani na zdaok ani krik nepomaha.....obe su hrozne ozaj uz neviem kde som urobila chybu ☹ ☹

darceky uz mam len rodicom treba nieco.... este ze net fingujeeeee lebo do obchodu sa neda ist soboma to idem s hambou prec

mario
10. dec 2009

Ahoj dievčatá, som rada, že ste tu v predvianočnej pohode. Občas sem nakuknem, ale burzové grafy nepustia a tak nemám veľmi možnosť reagovať, niekedy chýba aj energia. U nás všetko po starom, Junior stále tancuje a Laura celý den prezlieka šaty a tiež tancuje. Tak máme daľšieho tancujúceho člena rodiny. Darčeky sme už vyriešili, nám Ježiško tento rok odkázal, nech si to riešime samy, vraj na nás nemá nervy a ani financie. Laura dostane kolobežku, knihy, knihy a knihy- to jediné ju zastaví, ešte princeznové obliečky na posteľ a princeznovú deku. Junior dostal lyžiarsku bundu, nohavice, helmu, rukavice, thermo prádlo - musel to všetko skúšať, takže super prekvapko. Inak aj on samé knihy. Prajem krásny večer a nestresujte, sviatky budú aj o rok 🙂 .

renca3
11. dec 2009

no vitaj mario. takze mala baletka sa vam rysuje alebo spolocenske tance ci hip-hop? 🙂

dnes mali v skolke predaj knih, tak som si odlahcila penazenku. ale budu ich asi postupne dostavat cely buduci rok, lebo ich je dost. su v AJ, tak Lea aj pockaju, kym si ich zacne sam citat. 😉

renca3
11. dec 2009

zuzka...nevies si dat rady s babami?
to ani ja s chalanmi niekedy. ale k psychologovi poslal minule mna moj otec, lebo som uz vybuchla. on zazil az tu sopku, ale co som si s nimi uzila predtym, to nevidel. ale snad to zvladneme aj bez odbornej pomoci zatial. 😉

aj vasi 3-rocni robia take kusky v kuse? uz som myslela, ze trochu dostane Teo rozum. vymenujem len tento tyzden, na co si spomeniem. nasypal Petovi do topanok hrste zeme z kvetinaca, vysypal komplet kochlik zeme na sedacku a zem bola po celej izbe, stratil mi kluce od zamku (v autosedacke som ho zamykala, lebo behal po aute)
tak sa znova odopina a dnes som ho isla vybrat pred skolkou, otvorim dvere a Teo uplne holy sedel na zemi za sedadlom. kompletne sa povyzliekal. minuly vikend rozbil Leovi hlavu takou drevenou pistalou. ked som sa ho pytala preco, povedal "lebo ma provokoval". to mal pravdu. bud zacina jeden alebo druhy a vzdy to konci placom a stale dokola a dokola. 😝

ivon1
13. dec 2009

Ahojte dievčatá, dlho som sa neozvala, nejako to nestíham. Mám pocit, že som stále v práci. Tento týždeň som sa bola ukázať v škôlke, aby nezabudli ako vyzerá Filipkova mamina. V škole som bola zase Saške zaplatiť ŠvP a nevedela som ako vyzerá ich triedna, lebo v piatej majú novú a na rodičku bol samozrejme Vladino. Ešteže sa poznám s jednou z učiteliek a tá mi ju ukázala na chodbe. Normálne trapas. Ale čo sa dá robiť, keď chceme byť zamestnané v dnešnom svete, tak musíme trpieť. Mimochodom v našej škole bol jeden prípad chrípky, celú školu vydezinfikovali a vraj ak bude ešte jeden prípad - zatvoria školu. Ale kam dáme tie deti, aj tak budú mať dlhé prázdniny. Dovolenku sme si len tak tak podelili, lebo viaceré máme malé deti a okolo vianoc chce kažký voľno. Tak mi je ľúto, že už nie som doma.

Neviem, či sa mám pochváliť, lebo keď tak urobím, potom sa to určite zmení a to by ma mrzelo. Ale začínam konečne vychádzať so Saškou. Chytila ju nejaká predčasná puberta a vtedy sú deti dosť nepochopené. Tak sa snažím ju chápať, pozerať sa na to jej očami. Neviem, či sa mi to darí, ale aspoň si to nahováram. Už sa toľko nehádame, ani mi dlho nedala najavo, že som nemožná a nemoderná mama. Možno už pochopila aj ona, že sa musí so mnou porozprávať o nejakých veciach, keď chce byť pochopená. 😀 😀 😀

Zato Filipko chodí zo škôlky rozbláznený ako keby bol z divokých vajec zrodený. Už len spomínam na tie krásne časy, keď bol zlatučký, tichučký, milučký a jemnučký chlapček. Tí chlapci v škôlke s ním robia divy. Inak je to typický chalan - dokáže sa tak pošmajchlovať maminke. Tak ma dokáže pochváliť, dať pusinku a to presne v pravej chvíli.... No vie ako na to. 😉 Mimochodom stále mi chytá uši. Už je to vyše roka a mám toho plné zuby. 😝

Tiež som už dnes urobila čiastočnú výzdobu. Najväčšiu radosť má z nej Filipko. Stále niečo prekladá a premiestňuje a vždy si to pochváli, ako to pekne teraz vyzerá. Je zlatý.
Saška dnes bez pol slova odišla spať, ale predpokladám, že ešte v posteli číta. Strašne ju to teraz drží. Mám taký pocit, že tie knihy hltá. Číta kade chodí. Zakázala som jej čítať po ceste, lebo sa bojím, že ju prejde auto.
Ale už som sa moc rozpísala, takže končím.
Prajem Vám krásne predvianočné dni.

sillas
15. dec 2009

caute baby...tak sa nam to už blíži...a ja ešte mam iba polovicu...u nas je taký zvyk že z každej strany nam daju nejaku peniažky a ja mam detom niečo kupiť aby mali pod každým stromčekom niečo..uff...a je to ťažke..Lucku mam ako tak vybavenu...ale Riška nie..fakt neviem čo by mu bolo...mam pocit že tento vek je taký nijaky...bud je na niečo velký alebo maly... 😒 poradte...

Riško trochu pokašliava tak som ho nechala doma, tak neviem či ešte ho dam v pondelok.-utorok do škôlky, lebo ak nie tak pôjde už iba 11.1. a taka pauza sa mi zda dlha...len zase aby za tie dva dni v škôlke niečo nechytil...no ufff...budem riešiť cez víkend..

no idem makať..prajem krásny predvianočný čas... bez stresov... 😉

renca3
15. dec 2009

sillas...aj u nas je to velka otazka, co pre Tea. a on este ma plno hraciek po Leovi. uz som spominala, ze my mame uz vsetky darceky doma. tak viacmenej su to spolocne hracky.

ale aspon nemusis uz rozmyslat, ked takmer na vsetkych hrackach je napisane "nevhodne pre deti do 3 rokov" 🙂

dnes mame Vianocne vystupenie pre rodinnych prislusnikov, tak zacinam mat tremu. pozvala som svagrovcov a aj Leovu ucitelku s manzelom. Amici budu snad mat zazitok. este nevideli nas folklor. 😉

sillas
15. dec 2009

renca...tak držím palce...a snad budu amici nadšení... 😉

no tak to je pravda že môžu všetko...xi xi...no ale ja naozaj netuším že čo..ufff...čaka ma tažký týžden...ked sa ho spýtame čo chce...tak je velmi zlaty on chce velke zelene auto... 😀 ale ani to som ešte nezohnala... 😝

neviem ale zohnať puzzle pat a mat...iba na nete a tam len dopravu by som platila minimalne 5 eur a tolko stoja puzzlače...tak som kupila puzzle Shreka a Bleskového tak bude nadšený.
Knižky už nejake mam...Lucka dostane korčule.. lebo už su jej male, takže ani korčulovať nevieme teraz chodiť..chcela som aj Riškovi tie kačičky či ako sa volaju sa upevnuju na topanku ale ani tie neviem zohnať... 😠 😠

renca3
16. dec 2009

sillas...tie kacicky sme mali vlani pozicane. Teovi sa to smykalo, padal a uz si ich potom nechcel dat na nohy.
ale mozno Risko je vytrvalejsi bojovnik na lade.

tak vystupenie dopadlo dobre, ucitelke sa velmi pacilo. 😵 povedala, ze Leo ma predpokady na taketo nieco, lebo sa neboji vystupit pred davom a vraj vie spievat, hybat sa tiez vie. ona je inak aj ucitelka spevu. len Leo k tomu vobec nenachadza vztah. skoda. mozno casom... 🙂

zajtra ma Teo besiedku. som zvedava, co nam predvedie. vlani ju len presedel, v lete uz aj nieco spieval (teda aj otvaral usta). no a na Leovu som zvedava este viac, lebo ucitelka mi stale naznacuje, ze to bude velke prekvapenie. on ju ma v piatok. a este v piatok vecer ma gymnastiku a deti nam ukazu zostavy, co sa naucili. takze predvadza sa takmer cela rodina. 😅

sillas
21. dec 2009

caute baby....
tak všetko prichystane a nakupene. 😉 môžu prísť Vianoce

kde ste všetky?

Lucka je od štvrtku večera chora, takže ma predlžene prazdniny, ale do Vianoc už bude fit, len si sniežik neužije kedže hlasia od Vianoc oteplenie.. 😠

už som sa tu nie raz pýtala že čo je s Matkou, vie niekto? ved sa tu už asi 3 mesiace neozvala, čo je s nimi???

Prejam vám krásny predvianočný čas...

martina236
21. dec 2009

ahojte, som sa tu zastavila po case, ze vas pozdravim a zazelam krasne sviatky 🙂 ...

Sisa, sme oki 😉 , raz tak inokedy onak, ako vsade a u vsetkych 😀

vsetko nakupene, nachystane, ja som zacala uz v oktobri, takze ma minul ten desny konzum, kt tam vladne 😝 😝 😝 nechutne, takto si predvianocny cas nepredstavujem 😉
ale hlavne ze sme zdravi a mame sa radi 😵 ... zajtra padame na vychod...

vsetkym prajem nadherne a radostne zavrsenie adventu. v srdieckach lasku, pokoj, pokoru... myslim na vas

🙂 cmuk 😉

renca3
23. dec 2009

Prajem Vam vsetkym prijemne Vianocne sviatky s rodinkami a detom radost z darcekov. 🙂

Ma to svoje caro, kym deti este veria na darceky od Jeziska. Obcas padne aj slovo Santa. Maju v tom chaos.
V skolkach a v telke pocuju Santa a doma chodi Jezisko. 😉

sillas
28. dec 2009

caute baby a máme po krásnych sviatkoch, ja zarezávam do stredy, potom zase 4 dni volno...nejako zlenivieme takto.. 😀
Vianoce super, detom sme odhadli darčeky boli nadšene..takže sme nadmieru boli spokojný aj my...super..

renca3
29. dec 2009

ahojte,
este mame sviatocnu atmosferu, len ten sneh chyba. ja sa pokusam dat dolu tie dve kila, co sa stihli na mna ulepit.
nie ze by som zacala behat alebo co, len sa vecer neprejedam. 😉
od Vianoc hrame s Leom rozne spolocenske hry, ktore dostal od Jeziska. uz sa s Petom striedame, lebo nas to prestava bavit. Leo sa uz tesi do skolky. od 4.1. ide s Teom do starej, lebo oni zacinaju az 11.1. tak sa tesi na starych kamosov. 🙂

zuzka111111
autor
2. jan 2010

Ahojte prjem Vam vsetko dobre v roku 2010 vela stastia lasky pohody ....a doooobrucke detičky 😀

Tak mame po svitkoch mali sme aj prijemnu navstevu Martinku s rodinkou ...karolinka je taka velka uz ... mala mlcanlivu pol hodinku potom sa uz pohrali .....

Tak pomaličky mozme rozmyslat o nejakom mieste na stretkoooooooooo 😀

sillas
4. jan 2010

caute baby v novom roku...takže všetko naj naj naj..hlavne to zdravíčko a nam vela trpezlivosti pri výchove 😀 😀

ja už zarezávam...cez sviatky som pribrala 2,5 kila som zostals zhrozena...ale snad som už včera niečo vykorčulovala... 😀

inak nemame nič noveho...môžme sa vrhnuť do noveho roka..detičky nam rýchlo rastu...ved aj Lucka tento týžden prázdniny a potom už len 3 týždne a bude polrok..Riško je perfektny...stale keca všetko okomentuje takže dohana zmeškane... 😀

mame tu riadnu zimu sneh, zase nam začalo snežiť...takže si aj zimu môžme užiť..tak šup šup na lyže a sanky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre