Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
13. apr 2007

Renca vitaj doma! Presne tak som si predstavovala dovolenku s dvoma deťmi, som rada, že si napísala reál a tak fakt zvážim letnú dovolenku, ved pokecáme. Ty píšeš, že kto zažije tvojho malého pochopí, no kto zažije moju Lauru nepochopí!
Bubatinko, to musíte pretrpieť, neskôr bude dobre, to chce more, more a more.

renca3
13. apr 2007

Baby, ved tu je uz leto. To je prijemne z tepla do tepla. Ja mam teraz vikendovy program prat a zehlit, prat a zehlit. Aspon sa rychlo vysusi.

Bubatinko, aj my chodime s Leom ku koznej. Nie je to nastastie atopicky, ale
ma velmi citlivu pokozku na syntetiku, prasky na pranie a inu chemiu.
No to more pomaha, to je fakt.

jankamanikova
13. apr 2007

Ahojte!
NO, konecne som tu!

Renca - vitaj, vitaj, vitaj. Velmi si nam chybala a velmi sa na Teba vsetky tesime. Prajem Ti krasne jarnoletne dnicky a pusinkujem malinkych ...

Bubatinko - no, nas Janik ma tiez velmi citlivu pokozku na nozickach, aj ho to tam svrbi a skrabe sa. Ku koznej nejdem, lebo ked som bola prvykrat, tak mu predpisala kortikoidnu mast (to su dost silne hormony pre babo) a ja som mu tu mast nedavala. Len ho mastim vselijakymi mastnymi kremami, co mi mamka z lekarne urobi. Oni mu pomahaju, akurat, ze on sa skrabe a ma to take nepekne. Snad mu to preje. V lete to nemava, iba v zime a ked je vietor. Asi bude citlivy na zimu po mojom otcovi. No, co ja viem. Vy sa len drzte a Tebe prajem kopec trpezlivosti a napadov a tvorivosti ako zaujat maleho drobca doma.

jankamanikova
13. apr 2007

Lauri - babenka vacsinou nechcu jest, ked je im horuco. Aspon tie moje, aj ked Matusko chce jest stale. A mozno je "prejedeny" a potrebuje par dni "volna". Hlavne dbaj na to, aby mal prijem tekutin, aby nebol dehydrovany ... Drzkajte sa!

okta - vsetko bude dobre, a vsetko sluzi na to, aby sme na sebe pracovali. Ty, vdaka tejto situacii, zistujes, ze si uzasna matka, ochotna bojovat za svoje dieta za akychkolvek okolnosti. Si obetava a hlavne plna energie, a Simonko potrebuje maminu, ktora je pre neho istotou a ochranou. A Ty si to najlepsie, co ma. Drz sa a prajem kopec lasky a energie!!!!!

jankamanikova
13. apr 2007

Inac na Matusko sa vcera prvykrat postavil na stvornozky. Normalne bol z toho taky "vykolajeny, ze nechapal, co sa deje a len sa rehotal. A Jany dnes prisiel po tyzdnovke domov, a nechapal ako tie nase deturence vyrastli. Bol z toho uchvateny ... Janik viac rozprava a Matusko je vacsi. No, ten cas ale letiiiiiii ...

bubatinko
13. apr 2007

dakujem babenky za podporu.... len dufam ze sa mu to zlepsi ..... inak aj my mame tu kortikoidovu mast ale nam ju predpisala az teraz lebo to vyzera fakt strasne zle ☹ ale smiem mu ju natierat len 2 dni rano a vecer..... a potom inymi mastickami ☹ dufam ze sa mu to rychlo zlepsi nastastie proti svrbeniu ma drobec Fenistil kvapky ale aj tak je z toho strasne nervozny cely den iba place krici a hneva sa nic ho nebavi ☹ uz som stastna ze teraz spinka ale do kedy lebo najnovsie sa budi cez noc aj 20x 😒 az teraz chapem ake je to byt matkou ked je dietatku zle a ty mu nevies nijako pomoct len cakat s nim kedy sa to zlepsi a to ma "len" hlupy ekzem ☹

jankamanikova
13. apr 2007

bubatinko - kortikoidne maste si velmi ucinne a zaberu hned. Prave preto su nebezpecne a hlavne pre male deti. Na Tvojom mieste by som mu ju nedavala, lebo je velmi malinky. Oni ten ekzem "vyliecia" len na kratku dobu a nasledky su tazsie, lebo mozu v neskorsom veku sposobit hrozne "veci" - obezitu, hyperaktivitu, agresivitu. Hormony su hormony a hlavne by sa nimi nemalo len tak zaobchadzat. Ale to je len moj nazor.

okta
14. apr 2007

Dobre rano, dakujem vam za podporu. Naozaj zistujem, ze za seba by som tak nebojovala...
Viki, mate teda peknu vahu, nas maly teraz schudol takmer pol kg, no pomalicky to nejak naberie. Museli sme stopnut prikrmy a budeme zasa skusat uplne od zaciatku, pomalicky.
Zuzka, no ockovanie az o pol roka 🙂 , no budem hladat inu nemocnicu, lebo zasa musi byt pod kontrolou.
Mario, vcera sme zaznamenali rekord - Simon vydrzal neplakat v kociari 30 minut, tak len vela trpezlivosti a skusaj a skusaj 😀
Renca, vitaj doma! Hlavne, ze ste v poriadku a nic ste tam nechytili 😉 a detickam more urcite pomohlo a vy si tu oddychnete - ved sa blizi DPH,no nie? 😀
Bubatinko, drzim palce, aby sa vam to co najskor zlepsilo a prajem pevne nervy. Je to tazke, pozerat sa na dietatko a nevediet mu pomoct. Velmi na vas myslim.
Sillas, vitaj v klube "Kriciacich deti v kociari", uzijes si 🙂
Martinka, asi by si zareagovala tak ako ja, je to asi prirodzene, ze dietatko chceme chranit a nikto to za nas neurobi. Keby sa mi to nestalo, tak by som tiez nevedela, coho som schopna.

okta
14. apr 2007

Lauri, tak mate zmeneny rezim? Mozno sa v noci chce tulkat, tak si to tak zariadil.... Simon zasa papa kazdu hodinu a pol, aj cez den aj v noci, je vyhladovany a k tomu vystresovany, tak to asi potrebuje
Janka, blahozelam k pokroku - stvornozky, fiiiha.... Ked nas tatino nevidel Simona tri dni, co ho nepustili do nemocnice, tak bol prekvapeny, ako sa za taky kratky cas moze dietatko zmenit, takze po tyzdni to musel byt velky rozdiel.
A dievcata, chcem kupit novy matrac do postielky. Rozmyslam medzi kokosom a kokos - molitan alebo nejaky antialergicky. Uz som tu citala temu o matracoch, len mi to moc nepomohlo. Ake mate vy a ako ste spokojne?

zuzka111111
autor
14. apr 2007

ahojte renca zdravim ta na slovensku 😉 no a tie maminy co mate 2 deticky asi mi musite porozpravat aka je dovolenka z jednym lebo som chcela ist tento rok sice neviem kde ale chcela len z toho mam obavy a hlavne manzel ma z toho obavy 😖

a my ked v kociariku nespime tak chce sediet co sa v tom kociku velmi neda len trosku vypolohovat alebo na rukach este dobre ze nema vela kil lebo by som nevladala uz v podstate dlho nevladzem 😅

ale ona uz ani doma sa nevie v klude pohrat teraz sedi v sedatku s hrazdickou v kazdej ruke hrkalka bucha s nimi po nohach hlave a le tak prudko ze mam pocit ze si ublizi a kriciiiii adadadadadada ale to ju o chvilu prejde a bude chciet isz na ruky ..keby uz aspon lozila ale nic 😠

jankamanikova
14. apr 2007

Dobre rano vsetkym a nedherny vikend prajem. Matusko mi zaspal (ani sa necudujem, ked od pol siestej uz spieva 😀 ), Janik s tatikom isli do obchodu na "ranajky", lebo akosi po tyzdni samej doma v chladnicke nic nie je (vsetko sme spapali 😀 ) a ja mam chvilenku cas.

Okta - my mame obycajne matrac a aj tak je na nic, lebo v postielke nechce nik spat 😎 , iba Janik a aj to sa presuchne ku mne (kedze jeden ram postielky je dole a tym padom je postielka pripojena ka manzelskej). A tak niekedy ma v postielke hlavu manzel, tak sa ho musim spytat, ako mu tam je. A ci uz nema na "postielku" alergiu, ale nekycha, takze to bud asi v pohode.

renca3
14. apr 2007

Dobre ranko.
Okta, doklady na DPH ma tu pekne cakaju, nechce sa mi na ne ani pozriet.
Hovorim si, od pondelka. Ale ked bude aj cely buduci tyzden takto pekne...

jankamanikova
14. apr 2007

Tak mi ideme na vylet. Jany povedal, ze ideme, tak ideme. Asi pojdeme na Cerveny Klastor popozerat plte 🙂 ... tak sa majte!

viktoria
14. apr 2007

no práve som nejako popratala a som normálne hotová, manžel je s detmi von ale už ochvílu prídu určite dnu, a ešte mi treba variť, ja normálne už akosi neznášam varenie.... dnes je u nás velmi pekne určite aj u vás, no malému sa na brade a krku vyhodili take červené fliaky neviem z čoho a ani neviem čo mu mám na to dať,....
no jankamanikova aj ja už by som išla na nejaký ten výlet 😔

bubatinko
14. apr 2007

Viky mozno su to len potnicky z tepla 😉

viktoria
14. apr 2007

potničky to určite niesu, lebo to su táke vačšie flaky, aj líca má cervené ako opalené tak neviem
ozaj baby aké mate auto...

bubatinko
14. apr 2007

hmm tak neviem ....

auto? My mame Renault Thalia ale nie ten stary model ten novy ... zatial sme spokojny "popchame" tam vsetko co potrebujeme ked niekam cestujeme 😀

laurajana
14. apr 2007

jankamanikova vdaka za rady, je to fakt asi tym teplom, lebo na obedik o 12:00 zje max. 3 lyzicky prikrmu maskoveho a potom papa mliecko az o 17:00 vecer...a cajiku pije vela...tak to je super 😉

ako rychlo sme sa dostali od deticiek k autam, sranda, viky naco ti to je??? 😉 ...len tak zo srandy, nas maly ma Chicco Trio S3 a je nad mieru spokojny, poprace tam vsetko co treba na prechadzku do prirody, ci do mesta 😅

mario
14. apr 2007

Ahojte, oteplilo sa a nejak sa vám nechce písať, kde sa túlate?
Počuli ste o ovč. kiahnach u malých bábatiek? Lebo je vraj veľa kiahn. detí momentálne hlásených na hygiene.
My sme dnes mali krst, bolo fajn, krásny malý kostolík na kopčeku, len krstní rodičia a manželovi rodičia, potom šli na obed a ja s malou domov spinkať, žiadne parády, nedojedené torty a špinavé riady.

sillas
14. apr 2007

caute baby....tak dneska bolo krásne...boli sme u svokrovcov v záhrade, normálne až horuco..
inak aj maly je trošku vyhádzaný, ale myslím , že od tepla, ale žeby mu menej chutilo jesť tak to ani náhodou...papa tak isto vela ako ked prší.. 😀
Musíme kupiť menší kočík, táto trojkombinácia /stara ešte po Lucke/ sa nam akurat zmestí do kufra a to mame combik..do našo stretka musim niečo kupiť.

martina236
14. apr 2007

ahojte. som na odpadnutie, ale este som sa tu predsa stavila... dovaram este polievku a maso na zajtra, aby som toho nemala vela, lebo vyzera, ze bude opat krasne, tak vypadneme vsetci traja.

laura, jedenie... ani najmensi naznak zlepsenia. za cely den asi 2 vyzivy. obed 2 lyzicky a asi 360 ml mlieka, ak ratam od polnoci. zobudi sa okolo 1.00 a okolo 6.00. vypije po 180 a nasytena na cely den. umrem z nej. a keby aspon caj. nic. neviem na com fici, lebo energie ma za dvoch. len pred chvilou zaspala.
tiez sme si urobili dnes vylet, boli sme v BA, chcela som jej kupit nejaku satku alebo klobucik a topanky, no take vybrakovane obchody. nic som tam nenasla, takze rakusko to isti.

viktoria... auto? kazdy svoje, vratane Carolinky 😀

jankamanikova
14. apr 2007

Ahojte!
Tak boli sme nakoniec v Tatrach na Strbskom Plese. Bolo nadherne, slnieckovo a vsade kopec snehu (vlastne ja som toho roku vela snehu nevidela, tak pre mna to bolo kopec 😀 ). Velmi sme sa pekne poprechadzali, boli sme na "zubecke" hore-dole kvoli Janikovi, chceli sme nakrmit kacicky (tak sme motivovali Janika) a pleso zamrznute, tak Janik ze ide spat a tak spali v kociari obidvaja 🙂 , bolo nam super. Prisli sme domov okolo deviatej, ulozili deticky, trochu sa potulkali s manzelikom a je nam super. Velmi sa tesim na to nase streko v juni, lebo Tatry su super a velmi sme na Vas vsetkych zvedavi.

Viki - my mame Opel Zafiru. Super auto. Velke, vela priestoru, vela miesta a vela "bordelu" tam mozeme spravit. Jany ma z nas "radost", lebo musi vzdy upratovat 😀 . Predtym sme mali take mensie, to som si zatial nechala ja. Jany ho chce predat, ale zatial sa vyhovaram, ze mi ho je treba (ved dr., mesto a vybavovacky s detmi - to auto sa zijde) ...

Prajem Vam krasnu nedelu a vela lasky!!!!

renca3
14. apr 2007

No horuco bolo dnes aj mne nad zehliacou doskou. 4 plne pracky zehlenia, no horor. 😖 Boli sme aj chvilu vonku, naozaj prijemne pocasicko. Tak nech sa nam to tak skoro nepokazi. 😎

jankamanikova
14. apr 2007

renca - aj mne treba zehlit. Mozem Ti poslat pradlo? Lebo mne sa nechceeeeee ....

jenis
15. apr 2007

Ahojte,

vsetky co ste boli mimo pozdravujem, vsetkym babatkam s alergiami rychle uzdravenie. Aj moja mala mala alergiu alebo co to bolo. Asi tym musi prejst kazde babo. Ostala nam uz len sucha kozicka, ale extremne sucha. Neviem co s tym. 😒

Vcera sme boli s malou na svadbe. Tak sme sa vytancovali a vyspievali. Bolo fajn aj ked sme sli o desiacej uz domov. 😉 Mala bola stredobodom pozornosti, niekedy aj viac ako nevesta. 😀 Pridam nejake fotky.

Od vcera uz Saska lezie dopredu. Tak krasne si posuva rucicky, no sranda. Musim uz davat vacsi pozor, lebo raz-dva je z jednej izby v druhej. Nemyslela som si, ze jej to hned tak rychlo pojde. 😀 😀 😀

Auto mame VW Polo Clasik, ale blbo sa otvara kufor a nestrcime tam kocik tak musime kupit sportovy. Inak v pohode. Super auto

Krasnu nedelu Vam vsetkym a sup na poobednajsie prechadzky. 😎

laurajana
15. apr 2007

tak tak babule kraaaaaaaaaaaaaasne prechadzky...my sa akurat chystame do kostola na 10:30...obedik navareny a ako pisala Mata...rychlo nakupit letne satky, baturky a klobuciky...take su tie deturence v tom uzasnucke...vsak? pekny dnik vsetkym a vela vela slniecka...ahojte

viktoria
15. apr 2007

tak mi ideme dnes grilovat....
no a na tie autá som sa pýtala preto, že ako sa mám pripraviť, nieže všetký prídete na limuzínach..... a vidím že vačšina sa vyhýba odpovedí,,,,, no my máme teraz C3 a sme spokojní.....zatial 😉

sillas
15. apr 2007

caute baby...no neuveríte kde som teraz bola...bola som si zabehať, síce ba takú krátku trasu...a teda moja kondička je asi niekde v austrálii, ledva som dobehla domov.. 😀 no a zistila som pri behu ako som cela zmaslovela...všetko makke mi pekne poskakovalo.. 😀 no mam čo robiť aby to nebolo tak, že ked ma manžel buchne po zadku tak sa mi bude ešte týžden hýbať.. 😀 😀
dneska to vyzerá na krásny den, tak si ho všetky užite..
viktoria my máme octaviu combi ale už 7 ročnu, mame ju iba mesiac, ale velká je, len aj kočík je velký, tak musim kupiť menší a spratnejší športák.

martina236
15. apr 2007

sillas, tiez mame octaviu combi 😀 . napraceme aj certa do nej. sme sice len traja a furt plne auto veci, ked niekam ideme. ale sme spokojni.

krasnu nedelu vsetkym!

okta
15. apr 2007

my sme boli doteraz von, no fuka tu silny vietor...caka nas navsteva svokrovcov 😒 , zasa si vypocujem niekolkokrat, ze mam maleho nechat vyplakat 😠 ,a to ked nechce spat, ked chce jest kazde dve hodiny, ked nechce byt v kociari, ked nechce byt u svokra na rukach...vychovna metoda zarucena pre polrocne dieta-vyrevat!Uz som im niekolkokrat hovorila, ze to maju nechat na nas, ze svoje deti si uz vychovali....no proste to musim prepocut a ignorovat....tak vam prajem peknu nedelu! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre