Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
29. apr 2007

Janka, mna tak napadlo, ze nas by tie prenajmy asi vysli draho. Lebo Leo ma zalubu kreslit po stenach, aj vcera pribudlo dalsie dielo. To by sme museli asi dat pri odchodoch vymalovat. 😵

sillas
29. apr 2007

caute baby...no my máme za sebou zase víkend stráveny doma, teda ja a Riško.. 😉
teploty neustupili stale ich ma okolo 37,8..neviem čo to je že ho to stále drží, zajtra mame ist na kontrolu, chrči stále..no neviem. som z toho nestastna, neboli sme vonku už 9 dni, iba čo sme boli u lekarky..

viktoria...tak toto poznam týžden vstaval často kvôli tomu že je ne brušku ale už si zvyka..takže je to ok, celu noc prespí na boku alebo na brušku, je to take zlaté.. 😉

no a velmi vela buva ako je chory, cez den je hore ked to spočítam iba 7-8 hodin, zvyšok prespi..

jankamanikova
29. apr 2007

renca - mas pravdu. Vzdy som sa tesila, ze ked budem mat deti, tak im dovolim kreslit na jednu stenu v izbe. Zatial to realizovat nemozem, lebo sme v tych podnajmoch. Ale aspon je Janik vytrenovany - nesmie sa kreslit na stenu, smie sa jest len v kuchyni .. a kopec hluposti, ktore by som mu za normalnych okolnosti dovolila. Je mi tak trochu luto, ze nema tolko slobody, ako ine deti, ale co uz. Aspon si svoju slobodu buduje vonku. Stale s nimi chodim von. Niekedy sme tam aj cely den.

Sillas - drzte sa zajtra u dr.

renca3
29. apr 2007

Ano, ale my sme mu to nedovolili. Ale asi to nema vyznam stale zakazovat a potom sa rozculovat. To taky trening by na Lea neplatil. 😉

laurajana
30. apr 2007

Mario Laurinke vsetko najlepsie k 7 mesiačkom hlavne veľa veľa zdravíčka a množstvo kúskov, ktoré maminku potešia...nech Vám rastie do krásy...

sillas veľa zdravíčka drobcovi a krásny deň všetkým

renca3
30. apr 2007

Jeeej Lauri, maly uz sam stoji? No super. O chvilu ti pocvici chrbticu. 😉

laurajana
30. apr 2007

renca - je to proste uzas, nechce vobec lezkat, alebo sediet, len a len pri vsetkom stat, najviac sa obavame skleneho stolika v obyvke, musime ho odlozit...aby sme ho chranili, predsa len sa mu moze smyknut... 😉

renca3
30. apr 2007

Lauri, my sme skleneny stolik zlikvidovali hned ako sa Leo postavil. Ked lozil, sluzil ako zatarasa k vezi a telke a teraz je stale odlozeny, lebo z obyvky je herna. Ked pride navsteva, stolik vylozime. 🙂
Najblizsie 2 roky to asi aj takto zostane. 😉

sillas
30. apr 2007

laury...to je malý riadny frajer, u nas toto ešte nehrozí, íba na štyroch stojí...ale mne to ani nevadí, lebo ja chcem aby lozil po štyroch, aj mala ložila a je to také super...už sa na to teším.
Boli sme na konrole tak je to o niečo lepšie, dufam, že sa lady preborily a že už teplota nebude..aby sme už mohli chodiť vonku.

zuzka111111
autor
30. apr 2007

zenusky tak vy mate sikovnikov doma stat to by sa aj lilk epacilo no najprv nech loziii len to sa jej nijak nepaci na bruchu byt vobec len prevalit sa z neho ..

teraz som ju dala do postielky ku kolotocu nech zaspiii zufaly pokus ci nezaberie tak len cakam na krik o chvilku

inak uz sme kupili kocik uplne odlisny od mojej predstavi ale muz povedal ze dne s bude kocik a musel byt 😉

laurajana
30. apr 2007

renca aj ja si myslim, ze stolik bude sluzit len a len pre navstevy, tak to bude naj 😎

sillas kiezby si kazda mama mohla povedat "ja chcem aby stvorkoval" a on bude stvorkovat 😉 je to individualne myslim u kazdeho baba, aj ked vy ste tu uz dvojnasobne maminy a viete o tom viac 😉 ale aj tak jasne, ze je super vychutnavat si vsetko postupne...a nie nieco preskocit 😀

zuzka pridaj foto, co za kocik, tesime sa...

sillas nech su teplotky uz v cudu...aj ked dnes napr. my tu mame pod mrakom a vcera fukal neprijaznivy vetrik co je nic moc pre drobce po takom sparne, vsak?

jankamanikova
30. apr 2007

Ahojte!
Lauri - konecne si sa ukazala, uz som mala obavy, ze co sa deje, ze nepises. Ale ako citam, tak maly Ti da zabrat ... Super, ze sa mate dobre, ze maly spoznava svet po svojom a ze Ti robi radost.

Sillas - no, super, ze ste na ceste k zdraviu.

renca - my mame z obyvky tiez ihrisko, a ked pride navsteva, tak sa prida k hraniu tiez 😀 , lebo maly Janik zaprata vsetkych do hrania 😀 .

zuzka111111
autor
30. apr 2007

aj my mame v polke obyvky lilkin kutik 😉
kocik http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=9967

jankamanikova
30. apr 2007

Kocik je pekny, na mna dost velky, ale vyzera cool ... Tak len Lilku do kociara a hybaj von balit nejakych Lilkynych "kamosov" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Stastne km jej praje Matusko ...

laurajana
30. apr 2007

Janka áno sme v poriadku, ja si Vás čítam, len neprispievam tak často...proste som rada, že môžem tráviť čoraz viac času s malým, aj keď to trošku unavuje, lebo hlavne noci má nepokojné, neviem, ale stále sa hmíri a fňuká, ktovie či to človek môže začať pripisovať skutočným zúbkom...

laurajana
30. apr 2007

zuzka krásnučký kočár, taká kočka a ešte taký krásny koč, no niet čo dodať....super kúpa... 🙂 máte ten zelený?

mario
30. apr 2007

Ahojte babuľky, som rada, že sa máte fajn a už aj marodkovia pomaly vyzdravievajú. Dakujeme za gratuláciu a aj my prajeme Mattimu všetko naj, nech nám rastie do krásy a hlavne aby bol zdravý.
Ked bude tá kočíková akcia v BA, tak dajte echo, pôjdeme sa zapojiť.
U nás všetko po starom, príkrmy stále nijaké, tak len kojím jak stará černoška, vo štvrtok ideme do poradne, uvidíme čo povie váha.
Aj my máme nový kočík, je fajn, ale ja mám z neho nervy, lebo si neviem zvyknúť, že mi je malá chrbtom a neviem s nou komunikovať, tak asi investujem ešte do jedného a tento budeme nosiť v aute.
Janka vitajte v NZ a dúfam, že vám tu bude s nami dobre, poradíme, pomôžeme, pobavíme..., teším sa na vás, zabývajte sa a potom odsunieme stenu.
Nemáte nejaký dobrý tip na zajtra? Išla by som niekde s detičkami, aj ked v aute je to už divoké, lebo nemôžeme mať klímu kvôli malému a tak nosím kufor vecí na prezlečenie.
Užite si den a večer ahoj!

laurajana
30. apr 2007

presne mario aj ja by som rada vypadla zajtra, ale neviem na Bojnice to asi moc nebude, uvidíme čo poschvaľuje manžel...aký kočík si kúpila mário?

Pekný dník aj tebe

jenis
30. apr 2007

Ahojte. Boli sme na predlzeny vikend u svokrovcov, tak som sa neozvala.
Saska ma dalsi zubok, hore. Tak uz moze trhat. 😀

laurajana
30. apr 2007

mario dakujeme za prianie

jenis - blahozelame k zubku 🙂

jankamanikova
30. apr 2007

Ahojte!
Tak mario - my sme uz zabyvany, boli sme uz vcera a dnes v meste. Celkom sa nam tu paci, vela toho sme este nevideli, ale mame este cas. Byvame dost blizko od mesta, asi 10 minut kociarom, takze pohoda. Janik sa motorkuje a na mna vsetci zizaju, lebo chodim s Matuskom v babyvaku a tam na mna pozeraju, ako keby som bola z Marsu. NO, sranda. Aj my chceme zajtra niekam vypadnut, ale kam?

renca3
30. apr 2007

Janka, casom si zvyknu. A to beries aj kocik a ked sa mu tam uz nepaci, je v babyvaku? To by sa mi zislo na tych ihriskach, lebo ja ho nosim na rukach a sucasne hojdam Lea a tak.
Dnes sme boli po skolke na kolotococh. Bol tam aj autodrom a tak na Leov velky rev som sa tam posadila aj s Teom a jazdili sme vsetci traja. Detom sa pacilo, to je hlavne. 🙂
Zajtra asi vypadnem s detmi do prirody, tej bratislavskej. Je tam akcia z byvaleho suboru. Taka rodinna, deti sa nahanaju, baby kecaju a pani popijaju. 😎 Zalezi od pocasia, lebo tu dnes fucalooo. 😒

jankamanikova
30. apr 2007

renci - no, Matusko je v kociariku, Janik na motorke. A ked vascinou stojime alebo sa obsmietame okolo jedneho miesta, tak jemu sa to vtom kociari nepaci. Tak ho mam vo vaku, a on pozera, alebo ho potom nakojim a pohoda. Janik potom sadne do kociara, drzi motorku a ideme. No, na ulici som proste "hviezda" 😀 😀 😀 😀 😀 (ale to len tak zo sradny, nemyslite si o mne, ze si myslim, ze som neviemco ...).

Aj my vyrazime. Pojdeme asi do ZOO, uvidime, ake bude pocasie a nalada "v kolektive" 😀 .

Inac, renci, v telke ukazovali nejake super moderne ihrisko v Blave ale nepovedali, kde to je. Nevies mi povedat, kde sa to najde?

jankamanikova
30. apr 2007

Inac Matusko mi odmieta ovocie. Aj Janik mi to robil a robi dodnes. Zeleninu zje vsetku, ale ovocie? No, netvari sa nadsene. Vyzivky zatial skalopevne odmieta, tak uvidime. Banan zjedol, ale nic ine mu nevonia. Asi to bude mat po bratovi. Budu drzat spolu, no nie?

Idem uz spat, mame dlhe dni, lebo chlapci su o pol siestej hore a som grogy. Tak dobru nocku vsetkym.

sillas
30. apr 2007

caute baby...no som to s tou teplotou preriakla, zase mal o polôsmej 37,9 už som neštastna že z čoho, cele poobede bol umrnčaný a pchal si prstíky do ust, žeby už naozaj zuby? ved už 10 dní teplotuje.. ☹
ja som si bola teraz zabehať, zaparkovať auto ku svokrovcom a cestou spat som si dala beh..tak sa teraz cítim celkom super...to bude zase svalovka.. 😀
mario..ani ja neviem ako si zvyknem že nebudem vidieť na maleho, ja som tiež kupila kočik ale iba taky lacny za 3 tisicky, ešte sme ho ani nevyskušali kedže sme chory.. ☹

mario ale na druhej strane možno naše deti budu radi že nas nevidia a môže ešte lepšie sledovať svet naokoloa že nepôjdu chrbtom dozadu, nemyslíš že nás už maju za celý den plne zuby??? 😀 😀 😀

jankamanikova
30. apr 2007

sillas - tak to budu zubky. Nas Janik teplotoval stale, ked mu isli zuby. Zvykol mat teploty aj niekolko tyzdnov. To bude dobre. Inac mne sa tiez nepaci, ze nevidim na Matuska v kociari. Pri Janikovi sme mali iny kociar, tak sme na seba pokukovali a bolo to super. Teraz pri Matuskovi mi to chyba. Ten kontakt ... Jasne ze vidia svet, ale kontakt s maminou este potrebuju. Je to pre nich istota a bezpecie, ked vsetko okolo je take cudzie.

mario
30. apr 2007

tak neuveríte, ale musím umyť okná, lebo Janka s rodinou sa prisťahovali rovno oproti nám a tak ušetríme za mobily, môžme si kričať cez okná
Janka, my máme po výlete, lebo junior padol do postele a je mu vraj zle, dúfam, že len únava, ale vracal, tak neviem.
Zajtra oslávte sviatok práce ničnerobením a oddýchnite si!
Lauri, máme Peg Pérego Plico completo.
Silas, to bude dobré, asi sú to fakt zúbky.

zuzka111111
autor
30. apr 2007

no tak to je nahodicka 😀 zlateee

renca3
30. apr 2007

Mario, dobry vyber.
Ja som teraz kupila sportak s preklapacou ruckou. To akoze kvoli slnku, ale aj ked chcem na neho vidiet.
Janka, netusim ktore ihrisko ukazovali. Velke su na Strkovci pri jazere,
za Auparkom, na Zeleznej studienke... Mozno o nejakom novom neviem. Ked sa dozvies, daj vediet. 😉
Sillas, tak zubky narobia take starosti...

jenis
1. máj 2007

Baby, ukazte nejake fotky tych kocikov. Ja si neviem vybrat. Tak by mi to pomohlo. Inak co mam teraz kocik tak mi staci malu otocit smerom odomna a hned spinka. Asi ma ma dost 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre