Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
6. feb 2007

caw Janka, no konecne sa zves. ale je vam tam dobre, ked ste sa tak dlho zdrzali. manzel ma dovolenku?

sisa2
6. feb 2007

martina236 - 😀 😀 😀 no dufam, ze mas pravdu.

renca3
6. feb 2007

ahojte baby, no nestiham citat. Tiez si myslim, ze vsetky sme na tom takmer rovnako, kedze su vsetky septembrove. Teda stale si viac vyzaduju.
Ja som si to odkrutila pri prvom, to nosenie, spievanie a poskakovanie po kuchyni, len aby bol chvilu ticho. 😎
Takze mna uz asi nemoze nic zaskocit a beriem to, ze to tak ma byt.
I ked teraz mam podstatne kludnejsie babo.
Prikrmami sa nezatazujem, staci mu moje a este mesiac a pol aj bude stacit.
Kocikujem minimalne, uspim ho vonku u nasich na dvore a 2 hodiny mam pre seba. Uz z porodnice sme maleho priniesli v autosedacke. Vsade chodim s nou, aj na nakupy. Hodim do vozika a ideme. 🙂
Teo ma soplik, Leo kasel, tak som zvedava, ako dopadne nasa nedelna oslava.
Janka, to je dobre, ze sa vies sama seba tak psychicky upokojit. Ked su deti chore, mna to vzdy vyvedie z miery.

renca3
6. feb 2007

Zuzka... MS som uz mala ked mal maly 4 mesiace. Kojenie a MS je zabava. Nestihala som vymienat. 😒
Martina...ta ohradka je mila. 😎
Ja som prveho tiez nosila so sebou vsade, na WC, do kupelne a bude mat 3 roky a zostalo mu to. Ked idem na WC, musim mat otvorene dvere a stoji pri mne. Dufam, ze ho to do 18-ky prejde 😀 😀 😀 .

zuzka111111
autor
6. feb 2007

asi septebrovee babatka su rovnakeeee 😀 😀 😀 😀 u nas je to tak isto pupocinova snura funguje 😉

sisa2
6. feb 2007

ja som este nedostala. a dufam, ze tak skoro ani nedorazi, vobec mi nechyba 😉

okta
6. feb 2007

renca 😀 , ja som WC poriesila kolotocom, ten ho na chvilku zabavi, pustim kolotoc a ideem, no v nemocnici ma vycvicil 😕 , chodila som len ked spal, aby chudatko este viac neplakal,ked som tam nebola a nemal z toho este vacsi stres

renca3
6. feb 2007

okta...nemocnicu som aj ja zazila s prvym, ked mal 1,5 roka.
To uz spaval ovela menej. Najest som sa mohla len ked ma prisiel manzel alebo mama vystriedat, pripadne mi jedlo nosili. Nemali sme nic vazne, ale tie pripady okolo...na psychike to neprida. Dufam, ze to bolo 1. a posledny krat. To iste prajem aj vam. 🙂

aviril
6. feb 2007

ahojte. padla tu predtym rec o pebalovani v noci. ake plienky davate na noc aby vydrzala bez prebalovania?

a k tej mrche. ja som dostala na silvestra - ked mal 3 mesiace. a este mi teraz neprisla. stale plne dojcim. nemate skusenost? nemusim sa obavat, je normalne aby pocas dojcenia meskali?

jankamanikova
6. feb 2007

No, caute. Matus spinka, Janik tiez a samozrejme moja laska, Jany, si isiel tiey lahnut. Ja pisem a telefonujem s kamoskou.

Martina - Jany ma teraz tak pracu, ze sa to dalo tak urobit, ze sme tu zostali od stvrku do dnes. Ale teraz pojde do Trnavy a ja tu zostanem sama a potom pride v piatok. Velmi tu sama nechcem zostavat, ale rozhodli sme sa tak kvoli detom, kedze Janik bol chorunky, aby sa mu to nevratilo. Takze budem este na vychode.

laurajana
6. feb 2007

ahojte babule

zuzka co sa tyka mrchy, ja uz som mala hned po sestonedeli, teda odvtedy uz 2x a ta druha bola priiiiiiiiiiiserne silna na nevydrzanie a intenzita sa zvysovala este viac, tym ze kojim...

co sa tyka cajika, tak nas uz od ukonceneho 1 tyzdna pije Hipp feniklovy a tiez od 2 mesiaca Hipp s harmancekom na spokojne brusko, to na striedacku, odkedy nekaka...ale inak pije len ten feniklovy a miluje ho vypije denne aj 125ml a viac, dost sa tu kuri, tak aj preto mu asi viac chuti....pomaly kupime ten jablckovy a tak...

sisa2 vitaj sme radi, ze si sa pridala, aspon nas je zasa viac 😀 co sa tyka toho WC tak aj moj v sedacke putuje so mnou ked tam potrebujem ist a rehoce sa ako o dusu, asi mu je divne sledovat ako sedim na WC 😅 😀

martina236 to dufam aj ja, len bude sranda ked namiesto na nocnik sadnu rovno na WC 😀 😀

laurajana
6. feb 2007

aviril ako viem od svojej dr. mrcha si robi pocas kojenia co chce, nikdy nepride nacas a je to asi pravda, lebo ja by som ju uz mala mat 3x a niiic...chvala bohu...

co sa tyka plienok na noc davame v pohode Tesco plienku nerobi nam ziadne problemy ani zapareniny a nic podobne nepozname, nemame citliu pokozku...mali sme aj pampers aj huggies ale v podstate nam je to jedno...

aviril
6. feb 2007

Ja dávam tiež tesco plienku, ale teraz aj dve noci za sebou ju precikal. V noci ho neprebaľujem - nemám šancu, lebo sa zobudí s veľkým krikom, keby ho ešte prebaľujem, tak by sa tak rozreval, že by som ho už neuspala. Aj v noci ho kojím asi 2x, tak viac ciká.
Ja len, či niekto nepozná nejakú plienku, ktorá vydrží do rána bez toho, aby sa precikala, ktorá vydrží aj nočné kojenie.
Ináč, s tesco plienkami som veľmi spokojná. Len už celú noc nie vždy vydržia.

laurajana
6. feb 2007

nuz co sa tyka nocneho prebalovania, presne preto som ho zo zaciatku ani ja neprebalovala a hlavne som sa nebala, ze sa pokaka, lebo kakava rano, alebo na obed v noci len cika a teraz cika dost vela tak radsej okolo 2:00 ked zamrnka na papanie, prebalim ho, neboj tiez ho musim sem-tam cajom "utisit" ale inak sa s nim nerozpravam v noci pri kojeni a tak, lebo to sa "roztatari" a potom nie a nie zaspat, takto sa v klude napapa a zaspi, vela krat pri papani...ale to uz ma po svojom 5 minutovom limite papania...

Ano tesco plienky su fajn, ale minule nam prisla na vyskusanie vzorka od pampers activ a myslim, ze tato mu vydrzala dost dlho a to cikal statocne vela a v noci by isto vystacila...snad niekto na to hodi reakciu, kto pouziva inu znacku...

aviril
6. feb 2007

Aj nám prišla tá vzorka a vydržala celú noc. V hypernove teraz majú na pampers activ akciu za 399,- Sk. Možno to kúpim... Ale iba na noc. Cez deň mi tesco plienky úplne stačia a sú podstatne lacnejšie. Ale na noc už nevydržia ☹ Škoda.

okta
6. feb 2007

my pouzivame Pampers activ a v noci neprebalujem-iba ak sa pokaka, a to je vynimocne a plienka vydrzi. Prave sa chystam vyskusat Tesco plienky...tak hovorite, ze cez noc nestacia ☹

sillas
6. feb 2007

baby vy ste tu toho popísali, no ja prebalujem v noci v tedy ak je trošku prebraty a s tým že ho prebalim už mu "neuškodím", inak nie, ale to je plienka fakt ako laura napísala, že keby ju hodím po mužovi tak ho zabijem.. 😀 😀

martina236
6. feb 2007

my pouzivame od narodenia pampers, mali sme raz na skusku haggis, ale neosvedcili sa. teraz sme na pampers activ 3, som nadmieru spokojna. stalo sa, ze sme sa v noci neprebalili a plienka vzdy vydrzala. malokedy sa stane, ze je precikana, no mozno to je aj moja chyba, ked ju nie celkom dobre zalozim.

sillas
6. feb 2007

no a čo sa týka mrchy, tak ku mne nedorazila a dufam, že ešte chvílu nedorazi..

mario
6. feb 2007

Pomoc ja nestíham písať. Starší je chorý má chrípkové prázdniny do utorka. Ja som mrchu dostala pred dvomi dnami, Zuzka neboj netrpíš sama. My sme prešli z pampers na babylove z DM, lebo sú flexibilnejšie a lepšie sa mi do nich prebaľuje, v noci ju ešte neprecikala.
My máme kočík s vadou, lebo v nom nespí, postieľka tiež na nič a detská hrazda baví len mna. Funguje len vanička, v tej sa teší.
V aute len v sedačke vpredu, airbag sme dali vypnúť v servise.
Janka to nevadí, že sa bojí svokry, ja sa jej bojím tiež. 😀 😀 😀

renca3
6. feb 2007

My v noci neprebalujeme. Ale papa len 1x alebo 2x. Ked sa budil castejsie, prve 2 mesiace, byval precikany. Vyskusala som Pampers Active, Haggis, Tesco a najviac sa osvedcili Babylove. Ale pouzivame na 7-18 kg. Tie uz fakt nepecika. 🙂

martina236
6. feb 2007

caw renca, dlho si nepisala, akurat som na teba dnes myslela, co asi robite.

mario, som sa pobavila

aviril
6. feb 2007

A po čom sú tie babylove?
A keď kojíte a už ste mali MS po pôrode, ďalšia prišla načas alebo meškala?

martina236
6. feb 2007

my sme dnes 1x papali zemiak.

aviril
6. feb 2007

Martina, kojíš? A ako si ten zemiak pripravila, aj si ho zriedila s mliekom alebo vodou? Koľko si dávala? Už aj ja rozmýšľam o prikrmovaní, len mám z toho trochu strach, či mu to nezaškodí.

martina236
6. feb 2007

nekojim. sme na umelej formule. jeden malicky zemiak rozmixovany v lucke. dnes som sa o tom radila so zuzkou, tiez som nevedela ako na to. zjedla asi 8 lyziciek.

martina236
6. feb 2007

samozrejme uvareny

renca3
6. feb 2007

martina, nejak nestiham.
Finisovala som so mzdami, teraz sa vrham na danove priznania.
Leo ma tento tyzden narodeniny, tak mam plnu hlavu oslavy v skolke, doma a este ma caka jedno skolenie. A kedze pridu svokrovci, chcelo by to riadne vyupratovat. Ale to az cez vikend, lebo za jeden den to Leo dokaze dat do povodneho stavu. 😎

Babylove stoja v DM drogerii 44 ks cez 320,- a 88 ks asi 570,-
Teda tie 7-18 kg. Neviem ako ine velkosti.

laurajana
6. feb 2007

sillas len nic nehadz a po muzovi uz vobec... 😀

tak babylove plienky? No ideme asi vyskusat, aj ked maly zasa hocikedy v noci precikany nie je, jednu noc sme ho pred papanim vzdy "stihli" pozriet, aby sme zistili cim to je...a predsa len to nase pomaly urcite 8kg babatko je hladneeeeeeeeeeeeee 😀 a precikana je tak okolo 2:00 ako som pisala ak sa mu necha tak rano je na "zabitie" 😀

aviril
6. feb 2007

Renca, ty pracujes? alebo si szco?
Tak aj ja skusim babylove. Aspon na noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre