Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

mario
28. jan 2008

Taký Jany by sa zišiel asi aj mne, ale môžem len snívať 🙂 , vlastne ani snívať nie, lebo to by som musela poriadne spať, čo sa mne nepodarilo už takmer 16 mesiacov. Cez den klasika 20-30min, večer nekonečné uspávačky a do rána 10 krát hore, sem tam sa zobudí o druhej v noci a zistí že už spala dosť, tak do piatej ju presviedčam, že ešte spíme dalej. Ale už som si zvykla a teším sa, kedy pôjde na vysokú a ja sa vyspím 😀 .
V sobotu sme ju nechali s mojou mamou na dve hod - prvý krát a ked sme sa vrátili mama pobehovala už len v sukni a tielku, vraj sa musela vyzliecť, lebo z nej tieklo. Aspon si to vyskúšala, lebo ja vždy hovorím, že kto to nezažije, ten neuverí ako napr. Janka, ktorá mi vždy vonku povie - Júúúj ved aká je kľudná 😀 .
Má niekto z vás skúsenosti s očkovaním proti rotavírusom? Lebo sesternicina malá skončila v nemocnici týžden vyviazaná na posteli a infúz. kvôli rotavir. hnačke.

jenis
28. jan 2008

Mario Junior nebol nahodou v Roznave na slovenskom a roznavskom pohari? Bola som pozriet aj s malou ale nedalo sa to zvladnut. Uz ked pojdem nabuduce tak len bez nej, lebo na toto je este mala. Tak tolko o kulturnom vyziti.
Vcera som myslela, ze odpadnem. Saska nechcela zaspat, tak som jej povedala, ze ked nezaspi tak odidem z izby. No a pravdaze nezaspala, tak som odisla. Privrela som dvere a cakala kedy dojde ku nam do obyvacky a ona nic. Idem kuknut a ona zaspala... 🙂 Sranda, zatial nikdy nezaspala sama, ale mozno je uz na to pripravena. Tak vecer skusime zasa. uvidime 😵

dianecka
28. jan 2008

janka a jenis, tak asi Vás čakajú zmeny pri spaní 🙂 to je fajn, držím palce

my zaspávame spolu asi 15 min., potom odídem a malá spí celú noc s občasnými kontrolami, či aj mama spí a tlačením sa na mňa 🙂 v noci ani za svet nechce spať v postieľke aj ked ju preložím v noci cestuje ku mne, cez deň ale zaspí pekne v postielke

zuzka vydržžž 😉 už ste sa rozhodli pre meno???

viktoria
28. jan 2008

ahojte....tak janka ta konecne ze si sa vyspala, a tebe mario prajem aby si konecne spala aj ty aj mala.....
zuzi len klud co sa ma stat tak sa stane, ale velmi ti prajem aby s este nejaky ten cas vydrzala, a hlavne aby ste boli obe ok
no my sme po plese, ja som sa vytancovala do sýta, aj ked vačšinou vzdy s niekym inym lebo môj muz nerad tancuje, ale ja s tym nemam problem 😀

ajduska
28. jan 2008

jani, tak to je super, že sa už konečne vyspíš, keď to vydržíte nejaký týždeň - dva, tak ho možno kojenie nenapadne ani keď budeš spať pri ňom, prajem ti to, lebo hlavne teraz by si mala byť oddýchnutá 😉

jenis, naša Timka tiež zaspáva sama, ale málokedy na prvýkrát 😒 , vždy aspoň 3-4 krát vyjde zo spálne za mnou, ja ju zanesiem naspäť, ona zasa za mnou, ale potom nakoniec zaspí...to je fajn, že vám sa to podarilo hneď na prvýkrát, len vydržte takto ďalej 😉

zuzka, drž sa, každý ďalší deň je k dobru, držím palce, nech vydržíte čo najdlhšie a malinká je v poriadku 😉 🙂

dianečka, tie nočné kontroly poznám, aj mňa Timka priebežne kontroluje a najlepšie sa jej spí, keď je natlačená na mne, zato ja veľakrát spím jak paragraf na samom kraji postele 😀 😝

jankamanikova
28. jan 2008

Ahojte!
No, babule, tak tato noc z nedele na dnes bola pohoda. Matusko spal do siedmej, vtedy som ho nakojila a dnes este spal 4 hodiny. Jany vravel, ze bv noci sa parkrat prebral, ale kedye ma nevidel, spal dalej. Ina Matusko este chce byt kojeny - chce ma rano, po obede a vecer. To je v pohode, len nech spi v noci a nech to konecne pochopi, ze v noci sa spinka a nie hlada mamina po posteli 😎 .

Dnes sme videli Mario s Laurou na prechadzke, boli bez kociara. Tak si vykracovali obe ako dve kocky, aj im to pristalo. A Laura ma chytila za rucku, joj, taka babulenka by sa mi pacila 🙂 , ku mojim dvom chlapom.

mario
28. jan 2008

Jenis, na súťaži nebol, lebo má chorú partnerku, takže trénuje momentálne sám celý týžden.
Viktoria dakujem a raz to určite príde, ale myslím, že kým kojím, asi to iné nebude. Na ples pôjdeme raz spolu, lebo ani môj netancuje.
Zuzka ak to nepôjde inak, aj tak si bola už poriadne statočná a určite to dopadne dobre.

zuzka111111
autor
28. jan 2008

dakujem babule , dufam ze to este potiahneme nejaky tyzden ...musim asi tiez vyskusat odist z izby ked nechce zaspat ale neverim ze z toho nieco bude vask mario mame dost podobne babule 😀 😅 ani neviem ktory smailik je vhodny 😀 😅

dnes som bola u kamosky ktora je tiez tehulka marcovka no ale som ani kavu nemohla dopit len behala po celom byte leizla do postielky ktoru maju pripravenu do kocika vsetko tahala no hruuza 😖

uz ani vonku nejak nevladzme chodit v kociku posedi ale nie velmi dlho a pochodi trosku a taha sa na ruky a to uz nevladzem .... 😠

janka lilka uz v lete si didkala aj v noci ale potom nejak sa to mliecko menilo a okolo 5 mesiaca uz ochutnala a nejak ukazovala jazyk ´vonku a nieco hovorila asi jej uz bolo horke alebo jej nechutilo a teraz tam uz mam to kolostrum alebo ako sa to vola tak niekedy pride a mi ukazuje aby som stalcila didu a tam sa uzkaze kvapocka toho mezivka tak sa smeje a da na prstek a ochutna a stale hovori ze neni ... takze asi aj matusko sa bude sam odstavovta ved jak som ja stesovala ze ako ju odstavim ani neviem ako to prestalo...

inak janka v babyvaku si od kedy nosila matuska??? viem ze lilku som tam nevedela takumalinku dat neviem co som robila zle iba ak mi to na stretku ukazes ako tam take male babo dat 😀

a ozaj ako so stretkom??

jankamanikova
28. jan 2008

zuzka - pisala som ohladom stretka, ze mi piste IP, kto ma zaujem ist na stretko. Ak bude zaujem, ideme do toho.

Co sa tyka kojenia, len aby TA neprekvapilo, ze budes kojit obe dievky naraz. Kamaratka z PO tak kojila maleho aj pocas tehu a ked sa narodila malinka, tak kojila oboch. Matusko sa odstavit nechysta, aspon zatial a pokial ja sa v noci vyspim, tak ho mozem v poh ode kojit aj dalej 🙂 .

Matuska a aj Janika som nosila vo vaku od zaciatku, od malinkeho babenka. Ak sa bojis, tak ho davaj do perinky a od druheho mesiaca mozes v pohode davat do vaku. Len musi byt predtym v perinke, aby si zvyklo na priestor.

renca3
28. jan 2008

zuzka...nech este tie oblicky potiahnu chvilu. Hlavne nech ste obe v poriadku. 🙂

mario...rotavirus sme absolvovali vlani u Lea. Nastastie si to s nim odniesol len Peto. Pocula som o ockovani, nedala som ockovat ani neplanujem a vlastne ani nepoznam nikoho ockovaneho. Asi som nepomohla.
Ten spankovy deficit by som uz neuniesla. Teo uz prespi takmer kazdu noc, takze uz som aj zabudla na tie polospankove noci.

janka...oddychuj, ked sa to da. Jany je zlaty, ze ta takto setri a v podstate oduca Matuska od nocneho papania.

dianecka...ako cestuje k tebe z postielky? Place a prelozis ju k vam alebo mate postielku spojenu s postelami?
Ja som Tea stale prenasala naspat do postielky po kojeni. Obcas som zaspala a Teo s nami. Ale naucil sa spat v postielke a nad ranom sa preberie a dospava pri nas.

jankamanikova
28. jan 2008

NO, renci, teraz so na Teba myslela, ze kde si?????? Vdaka za povzbudenie, oddychujem ako sa da a citim sa vyborne. U dr. som este nebola, ale citim, ze nastal cas ist.

zoya1
28. jan 2008

Ahojte babenky! Ako sa máte? Vlastne tu čítam samé dobré správy. Janka - v ktorom si tt? Inak gratulujem k postupnému úplnému vyspatiu sa. Ja som to zažila pri synovi - takže viem ako sa teraz tešíš.
Zuzka - držte sa obe, určite to dobre dopadne.
Jenis - tak teda klobúk dole, naša Zoja by určite obrátila spálňu hore nohami. Vyskúšam? 😀

stankalm
28. jan 2008

Ahojte...tak sa to tu zase rozbehlo o vselicom, to je super 🙂
Zuzka...drzime palce, nech ste obidve v poriadku a hlavne bez nejakych komplikacii, aby ste mohli ist rychlo potom domov k Lilke 😉
Janka...o kojeni som toho isteho nazoru, moja Tamarka prespi celu noc, vobec ju nekojim cez noc asi od 5 mesiaca, ale cez den mi to tiez nerobi problem, kojim ju rano,obed,vecer a nehodlam este prestat, aj ked niektore "zname" krutia nosom, ze Ty este preboha kojis? No ano, kojim, ale moja mala este nebola ani chora, len sopliky a teploty zo zubkov a ich deti su chore kazdy mesiac. Ale zase vzdy to tak nemusi byt, zalezi na organizme dietatka..A v dobrom Ti teda zavidim Tvojho manzela a nie som asi jedina, ale je to od neho fakt uzasne, aky je zlaty. Lebo kojenie v noci v tomto veku je uz len o zvyku.
A co sa tyka zaspavania, tak ja malu polozim do postielky, ked ide spinkat cez obed, dam jej oblubeneho macka, ona sa aj 15 minut s nim rozprava a vrti sa a potom zrazu zalahne a spinka. Zo zaciatku ma samozrejme volala, prisla som k nej, ale potom som intervaly predlzovala a ona si zvykla. A vecer nemame problem, to ju uz len nakojim, prelozim do postielky, otoci sa na bok a do 5 minut spinka.

Aj my sme mali ten babyvak, ale ja som sa tam malu nejako bala davat...

Dievcata, ked pisete o tom ockovani - o rotavirusoch teda ja neviem nic, ale chcela som sa opytat na ockovanie proti pneumokokom. Dali ste si zaockovat deticky? Je to potrebne a hlavne v akom veku je najlepsie dat zaockovat? Som sa zabudla na to opytat mojej dr...

Pred par dnami sa Tamarka naucila robit rucickou no-no, ale urobila to len parkrat, ale dnes bola zlata, vecer po kupkani neznasa, ked jej sucham trosku vlasky osuskou a tak dnes na mna vazne pozrela a urobila mi no-no, no zlata bola 😎

stankalm
28. jan 2008

Baby, a este som sa Vas chcela opytat, dnes som si volala o vysledky z cytologie a sestricka mi povedala, ze mi vyslo 3A, takze mam prist v marci na kontrolu, neviete niektora o tom viac? Co to vlastne znamena a co potom nasleduje? Liecba ci rovno nejaky zakrok? ☹

zuzka111111
autor
28. jan 2008

janka ja som myslela ze zrejme mu mliecko po 5 al 6 mesiaci nebude chutit a nebude ho chciet a ja tak na 99% pocitam s tym ze budem znovu kojit aj lilku 😉 ale vraj je to dobre ze potom neziarli tak dufam ze mliecka bude dost a budme moct kojit 😉

zoya1
29. jan 2008

haló haló je tu niekto?

dianecka
29. jan 2008

ahojte žienky 🙂

renca, Dianka sa v noci postavila v postieľke a začala plakať a len a len ku mne, takto to bolo asi dva mesiace, potom som ju do postielky prestala prekladať, lebo kým zaspala ona spala som aj ja. Túto noc ked sa zobudila v postieľke, som ju len polozila naspäť a pekne spinkala, tak som zvedavá, hádam to pôjde 🙂 ale ráno ju mám aj tak rada pri sebe,ona sa pomnepovaľká a ja si aj pol hodky ešte driemem 🙂

janka o stretko mám záujem, pozerala som aj nejaké penzióny, jeden pekný som našla v okolí Pov.Bystrice, 300Sk /noc

čo sa týka kojenia, akosi to išlo samo, vo štvrtok bude týždeň čo nekojím

dianecka
29. jan 2008

dianka vie hovoriť ako robia zvieratká, najnovšie sa naučila sliepočku a to je hrozne zlatá ako sa snaží povedať kotkodák
rada sa zabaví vyťahovaním šnúrok z papučiek, vždy mi ju donesie a povie ajajaj
čítanie časopisov mama a ja ju baví stále, vydrží listovať aj 15 min.
inak hovorí mama, tata, teta, dedo, deti, ale najčastejšie aj väčšie deti sú pre ňu bábo
no a ešte rada odtrháva lístky z kvetov v obývačke aked sa s ňou vadím dlhšie, tak začne aj ona nonono

von chodievame 2x denne aj bez kočíka, pretože radšej chodí pešo

sillas
29. jan 2008

caute baby...trošku som sa odmlčala..zase ten zub...nakoniec mi ho včera vytrhli, len neviem či budem mať po probleme..uvidime..

víkend sme mali super, rodinku som nahovorila na malu turu, tak deti boli nadšene, Lucka tam chcela zostať až do noci.. 😀 Riško chodil chodil...nemal problem ani dokopca...by hadam šiel aj na kraj sveta.. 😀 tak bolo super..
včera som bola z trhania ubolena, ale bolelo iba veččer..

no s tým spanim, raz sme ok, raz zle...posledne dve noci zase zle spí,prevaluje sa mrnka..hrozne..ked to bude takto ked budem chodiť do prace..asi budem dospavať v kancelárii.. 😀

janka..pozdravujem Janyho...a že len tak dalej, ešte sa namaka pri troch detičkach... 😉

čo sa týka stretka, tak sa hlásime!!!!

dianečka hod sem link na ten penzion, nech omrkneme..

sillas
29. jan 2008

caute baby, rozmýšlala som nad tým našim stretkom...my sme minulý rok chceli isť na ten bobiranč, len Lucka ochorela, tak sme nikam nešli..tam by tiež nebolo zle stretko...

www.bobiranc.sk

renca3
29. jan 2008

Co sa tyka stretka, pridam sa k vacsine. Myslim tym penzion. Ked bude vybraty a jasny pocet ludi, zacnem vybavovat.

Pneumokoka som dala Teovi v lete ockovat.

Dnes som sa bola vzdelavat na skoleni. Lea mam u mamy, s Teom bol Peto. Leo stale kasle, tak nie je v skolke.
Asi to uz vzdam a nasadim mu ATB, ako mi radila lekarka. Uz ho nebudem trapit. Ale pojdeme zajtra aj na vytery, lebo chcem vediet, co za potvoru ho to otravuje. 😒

dianecka
29. jan 2008

je to penzion Wolfland chodte cez google, lebo inak mi nešiel načítať, lenže asi z toho nič nebude, lebo je malo 2 lôžkových izieb

napíšte ako ste boli ubytovaní naposledy a koľko Vás bolo?

martina236
29. jan 2008

ahojte, tiez nejako nestiham, tak som neprispievala, ale myslim na vas 😉
tak ako sillas, aj mna trapi zub, uz beriem druhe atb, no nevidim nijake zlepsenie 😒 . dnes som bola s malou na krv, manzel mal narodky, tak som rychlo behala este po meste a zhanala darcek. nechala som si to na poslednu chvilu... takze som ubehana.

v nedelu sme mali navstevu, Janka bola s rodinkou, ako spominala. tak sme podebatili, deti sa pohrali, ponatahovali. zlate boli. mala bola taka ustata, ze som ju vecer uz ani nekupala a hned zalahla.

pneumokok... neockovali sme, lebo mala nie je chorlava, doteraz brala len 1x atb (klop klop), aj to bola zle urcena dg. je mozne ockovat az do 5 roku, ked pojde do kolektivu, tak to bude pre nas aktualne.

na stretko chceme ist, je jedno kde, prisposobime sa, so vzdialenostou nie je problem.

pekny vecer

viktoria
29. jan 2008

no ahojte, mati a sillas viem vas pochopit s tym zubom pretoze mne trhali zub v oktobri a normálne som kricala lebo mi nezaucinkovala injekcia...
vcera mi doniesol znamy maleho psa ci mu ho nepostrazime cely tyzden, tak si viete predstavit co s nim vikina a tobias robia, cez den je to v pohode ale celu noc sme nespali lebo knucal, nevedel si najst miesto, tak som rano vyhlasila ze vlastneho psa uz nechcem a s tymto nejako vydrzime....
v piatok mam poslednu skusku a hned aj prednasky aj v sobotu takze velmi som si neoddychla a letny semester je tu,,,,
zajtra by som mala ist vyrezat tie znamienka tak uvidim ake budu cesty, lebo vsade je lad tak mozno to necham na piatok...
stanka minuleho roku takyto cas som tiez mala zle vysledky z cytologie, potom mi kazali prist na kontrolu o 4 mesiace a uz to bolo v poriadku,... tak drzim palce aby ti to dobre dopadlo, ja budem teraz vediet vysledky o 2 mesiace.........

martina236
29. jan 2008

vikaktoria, ty mas pary! 2 male deti, cudzi knuciaci pes v noci, k tomu skola, plesas a si v pohode, paradicka. posli kus trpezlivosti a energie 😉
v piatok som bola aj ja so znamienkami. mam ich dost a niektore vadia. dr. povedala ze su vsetky OK, no niektore ako sa rozhodnem a podla toho vyberu. ty si chcela alebo bolo nutne? momentalne nemam chut behat este niekde po chirurgii, lebo tento mesiac so zubami, preventivky, kozne, imuno, neuro,gynda, no terminov plny kalendar. mam dost 😝

sillas
29. jan 2008

tak teda viki, klobuk dole.. 😉 stíhaš toho neurekom..

mna zuby stále bolia...martinka..mali by sme niekam dve zaliezť a utešovať sa... 😀

čo sa týka znamienok aj ja mam v plane na jar , už mam aj papier od dr. ale kedže idem do prace, tak to odložim na jar..už to nejdem riešiť teraz v zime.

zoya1
29. jan 2008

ahojte septembrovky. Pozdravuje vás východ. Dúfam, že zuby prestanú bolieť. Sillas - kedy nastupuješ do práce? A kde bude malý?
U nás nič nového, Zoja v jasliach spokojná, ja už zajtra musím na školenie z práce - fuj, muž stále v robote a syn nepočúva a nepočúva. Hm taká ideálna rodinka 😠

stankalm
29. jan 2008

ahojte...ste tu?
Zoya...a co robis ak mozem vediet? Neboj, skolenie rychlo ubehne, aj ked asi nikto ich nema rad..
Ja tiez planujem v lete vybrat znamienka, mam par takych vypuklych na chrbte a jedno akurat tam, kde je podprsenka, ale stale to odkladam, uz som si to mohla urobit davno 😒
Viky...fakt klobuk dolu, stihas toho teda dost, este aj pes, to si neviem predstavit, aj ked moja mala by bola urcite stastna. Kamoska ma psika a ked sme u nej, furt za nim chodi a dava mu keksy alebo ho taha za chvost a on sa jej uz normalne boji, kryje sa pred nou 😉
Joj a zuby, uz asi treti den ma boli zub mudrosti, ja len dufam, ze to prejde, nechcem ist k zubarovi ☹
Inak po starom, majte sa zatial krasne.

P.S.: tie penziony su pekne, ja by som rada isla na stretko, ale manzel ma blbu robotu, takze dopredu sa mi neda slubit. Inak, ja som pracovala v penzione na recepcii www.galanto.sk, je tam pekne a bolo tam raz taketo stretko,aj ked uz nie za mna, ale zase je to tam dost drahe. Tak ja len tak, kuknite 😉

zoya1
29. jan 2008

ahoj stanka. Som pedagóg v krízovom centre pre deti. Školenie sa týky hygienického minima - pre mňa ako pre učiteľku to je neeeeeeeeeesmierne dôležité. Ale čo už, keďže sa vymyslelo, že každý kto pracuje v zariadeniach s deťmi ho musí mať. Tak sa idem školiť.

renca3
29. jan 2008

stanka...pekny penzion, ale jeden z tych drahsich. 😒

Ja mam zub uz v poriadku, dufam ze sa nerozpadne, tolko bol uz vrtany. 🙂 So znamiekami som chcela ist este po odstaveni Lea, potom 2. tehu. A uz som odstavila aj Tea... tak mozno niekedy na jesen. Ale neviem v ktorom roku 😉

Viki...tak mas to pestre. Nudit sa nestihnes. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre