Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

katyka24
8. mar 2008

Ahoj Sillas:to ma mrzi s Riskom,aj Simonko mal laryngitidu a museli sme ist do nemocnice na dva dni,to teda bol horor pre to dieta,este dlho sa z toho nevedel spamatat 😢 aj u nas v BB su sestry a dr.hroznyyyyyy.dufam,ze tam uz nikdy nepojdeme,lebo maly tam preplakal bezo mna dve noci.u nas totiz maju postele len pre kojace matky 😠

sillas
8. mar 2008

tak to si neviem predstaviť...ja som bola s nim na izbe, ešte aspon to, ja si neviem predstaviť že by ho dali do postielky a tam by plakal hadam v kuse...no hrôza..
celu noc sme teplotovali, takžo som skoro nič nepospala..robila som zabaly..držal sa statočne, rano sme boliv nemocnici u dr, lebo sa mi zda že ma hrozne huste hlieny a nevie ich ani vykašlať...tak nam dala nejaký sirupček, povedala že atb nie su potrebne, nakolkovýsledky z krvičky aj z výteru ma dobre...

si zoberte, že celu jesen a zimu sme neboli inak chorý, len 3 krát laryngitída..inak nič..z toho dva krat v nemocnici, tu januarovu sme zvladli bez teploty a tiež bez atb..tak už dufam sa to znormalizuje dneska.. 😒

stále myslin na Zuzku,už su určite doma..dufam že sa čoskoro ozve že ako Lilka a Nelka.. 🙂

jenis...ja som vôbec nebola v nemocnici, iba dva krat rodiť..a ani s Luckou..no Riško bude asi o niečom inom.. ☹

renca3
8. mar 2008

ja som bola v nemocnici s Leom ked mal asi tolko co teraz Teo. Neviem si predstavit, ze by sme neboli spolu na izbe. Asi by ma osobne sestry zavolali, lebo ked ma chvilu nevidel, revaaaal.

sillas...no vy ste v podstate uplne zdravi, len mate opakovane tu potvoru L. Mna tiez Dr. strasila, ze sa nam to bude vracat, ale zatial tuk tuk neprisla. Je to psycho pre rodicov. Lar. sa nelieci ATB, co mozes byt rada.

Zuzka ked je doma, uz by mohla hodit riadok, ako sa maju. Snad je vsetko v poriadku.

jenis
8. mar 2008

Ani ja neviem nic nove o Zuzke. ☹

mario
8. mar 2008

Laryngitída? Tá zanecháva trvalé nasledky, našťastie len na rodičoch! Náš Junior ju mal asi dvadsať krát do piatich rokov, hlavne na jar a jesen, boli to hrozné stavy, ale naučili sme sa s tým fungovať vdaka jednému orl dr.. Henko niekedy bral aj štyri spreje a inhaloval detským inhalátorom, ktorý nám preplatila poisťovna. Tie noci neprajem nikomu, ja mám dodnes fobiu z kašľania a to aj z cudzieho. Ked niekto zakašle, mne stiahne žalúdok.
Kde je ten slnečný víkend?
My sme ešte stihli byť dopoludnia vonku s malou, Junior je na súťaži v Malackách, tak ho čakáme.
Vybrali ste si super miesto na stretávku, len si nezabudnite doma jazdecké čižmy a prilby 😀 , vyzerá to tam naozaj fajn.
Dostala som na MDZ krabicu bonbonov Ferrero Rocher, tak ju idem zrevidovať, pá.

viktoria
8. mar 2008

no aj ja som uz zvedava na zuzku a jej pocity......
tak mne je uz lepsie uz len nadcha, ale stale este nemam chut, vsetko mi chuti ako tabletka, tak neviem......
no a kedze mi je uz lepsie od zajtra sa ucim lebo v piatok mam dalsiu skusku......

katyka24
9. mar 2008

No bola som s nim cely den na izbe to som mohla samozrejme,ale do osmej som ho musela uspat a odist a to som odchadzala vzdy s placom,ale ked som videla ine deti,co tam boli bez mami a ovela vaznejsie boli chore 😔 velmi smutne.Simi tiez nebral atb,len kalciovy sirup,dithiaden a solmucol a nemal teploty,takze ked sa mi zda,ze sa mu to opat vracia hned nasadim liecbu,aby sme tam nemuseli ist,zatial sa dari 🙂 tato laryngitida je teraz velmi rozsirena a moze sa vraj opakovat do siedmich rokov ak nie aj viac.

zuzke drzkam palceky,nech su obe zdrave 🙂

janka1
9. mar 2008

cafte...zuzka este nie je doma su v nemocke malinka ma zltacku... 😉

renca3
9. mar 2008

dakujeme za info, janka1 🙂

sillas
9. mar 2008

juuuj...tak Zuzka je už v nemocnici dva týždne, snad už budu rýchlo ok a cela rodinka spolu...

unas stav neznmenený...Riško teplotoval v noci 38,5 aj poobede mal 38,3..teraz je znormalizvoany, uvidime čo bude v noci..zajtra mame isť na kontrolu..

janka..tak teda..blahoželam k tretiemu synčekovi... 😉

mario...no ked to bude "iba" 5 rokov tak to snad zvládneme bez ujmy...že vraj poniektorí to maju až do puberty..uffff...

charlinka
9. mar 2008

Ahoj mario 🙂 kam ted chodíš když fit lopty nejsou??? chodíte někam s malinkou???

renca3
10. mar 2008

mrknite stretnutia.

zoya1
10. mar 2008

Čaute žienky! Ako sa máte?

renca3
11. mar 2008

zoya...mame sa dobre, len ja teraz pracujem na tej stretavke, nech to mame rezerve. Ty nemas zaujem?

zoya1
11. mar 2008

Ja by som taaaaaaaaaaaaak strašne chcela ísť, ale keďže presne v tom termíne mám štátnice tak to ozaj nemôžem. Jedine, že by som sa kvôli tomu vykašľala na MGR. a išla si užívať detičky aj ich skvelé mamičky do Ružomberka 😀 . Takže s nami je to tak.

renca3
11. mar 2008

Tak skoda, mozno na buduce.

sillas
11. mar 2008

caute baby..asi sa máte dobre ked sa nestíhate ani ozývať...ma sme nakoniec včera skončili na atb...ktore sme dnes museli vysadiť, do rana sa celý vyhádzal, ale vyzera to ako štípance...ale ma to po celom tele...tak neviem čo by ho mohlo tak poštípať..no ale atb su pre každý prípad vysadene..
predpísali muich preto, lebo mu sadlo na priedušky..tak dufam že sa nejako z toho vymotame. 😒

dufam že už čoskoro budu nejake spravy o Zuzke..

jenis
11. mar 2008

Zuzka je uz doma. Vela sme spolu nepisali, nema velmi cas. Ale viac vam napise ona ked bude mat viac volna. Nebudem prezradzat 😀

sillas
11. mar 2008

joooj..tak to je super....som rada že su už doma...a teším sa na príspevok.. 😉

jankamanikova
11. mar 2008

Ahojte!
Tak sa poctivo hlasim, boli sme na vychode. Jany nam povedal, ze mame pobalit v piatok a tak sme sli. Najviac to potesilo Janika, lebo on miluje babky a dedkov. Prisli sme vcera v noci, tak som unavena. Poprecitujem, co ste popisali, ak budem vidiet na oci 😎 . Bolo dobre, deti sa potesili a radovali. Ja sa citim vynikajuco, babo kopeeeeeee a kopeeeeee, tak sa vytesujeme. Deti su uzasne, viroza presla, ale este dietujeme. No, ale cakam, ze "ochorie" Janik, lebo nechcel ist do NZ, ze on ostane v PO, ze nikam nejde. Tak bolo smutny a je smutny a mal aj vecer vysoku teplotu, tak uvidime, co bude rano.
Jany ide na druhy tyzden do Prahy a chce, aby sme sli s nim. Tesime sa, ze pojdeme, ale ak Janik bude teplotovat, tak pojdem do PO a Jany do Prahy. Na tu Prahu sme sa tesili (este tesime), nasli sme si aj ubytko 5 minut od priameho centra, joj, ako by bolo dobre. Uvidime, co bude ...

Prajem Vam pekne jarne dni (aj ked vonku je divne), drzte sa a davajte na seba pozor.

zuzka111111
autor
11. mar 2008

ahojteee
tak nas vcetra konecne pustili po 8 dnoch domov zltacka nam skakala hore dole ako sa jej chcelo , nelly je zatial klop klop klop zlatucka pap a spinka je pravda ze ani ju nemozem pomojkat pred lilkou len prebalit to lilka je za starsiu sestru donesi eplienku a podava vlhke utierky hladka je nozkua rucku ale kojenie velkyyyyyy problem placeeeeee uz som jej ponukla aj prsnik tak si didla trosku a bolo dobre al enie vzdy to zabera neviem ako to mam uz riesit .....aj v noci sa zobusila ked som nelly prebalovala a nedovolila mi ju poroadne nakojita potom lilka do pol stvrtej nevedela uzaspat a to sa mi uz nelly o pol siestej prbudzala takze 2 hodinky spanku.... 😖

inak nas nelly poriadne vystrasila pol hodinku po porode ktory bol celkom rychly jej zacali klesat hodnoti co sa pluc tyka dost vela vody sa napila a kedze to bolo aj skor ako 38 tak plucka este neboli uplne v pohode,takze malicvka nevladala dychat plucka sa jej lepili spolu syndrom vlhkych pluc ...najhorsia noc ked som malicku videla na pristrojoch sa ma hadicka brrr hruuza ale rychlo sa z toho dostala chvala bohu 😉 😉

renca3
11. mar 2008

jeeej zuzka, konecne ste doma. No je trosku na zaciatku zaberak, ale Lilka si zvykne casom na sestricku.
Ani ja som nemohla Tea v klude nakojit a to sme boli uz daaavno odstaveni. V noci sa budil raz jeden raz druhy na striedacku. A Lea som uspavala v jeho izbe s Teom na rukach a kojila som ho. No zabava to bola.
To treba chvilku vydrzat a bude dobre. 😉
Som rada, ze ste doma a obe v poriadku. Mali sme o teba obavy. 😲

renca3
11. mar 2008

a aby som nezabudla...gratulujem a nech ste hlavne zdravi.

katyka24
12. mar 2008

ahoj zuzka to je skvele,zeste uz domka 🙂 urcite sa to zlepsi,ked si Lilka zvykne na malu sestricku 😉

Sillas: mi sme boli vcera u dr.Simonkomal teplotu a pokasliaval tak asi vies co ma hned napadlo,som ho zbalila,zeak nas opat posle do nemocnice,ale nastastie to nie je take zle,ako som si myslela.nech sa nasi drobci rychlo vyliecia

zuzka111111
autor
12. mar 2008

jeej deti spia ... 😀 ale bola to tesnotka lilku som uspavala a nelly uz zacala mrnkat ....takze LTT som to stihala spolu by som ich neuspala lilka potrebuje ciculu drzat v ruke ked ju uspavam 😀 takze by som nemohla kojit hruuuza
stevo maval pod trickom cumel z flaseeee ked som bola v nemockeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jaaaj nopdufam ze to bude lepsie len si tu malinku ani vymojkat nemozem iba ked lilka spiiii 😖

stankalm
12. mar 2008

ahoj Zuzka 🙂
som rada, ze ste uz doma a ze to uz mas za sebou 😉 Prajem Ti vela sil hlavne teraz na zaciatku a neboj Lilka si urcite rychlo zvykne. Takze to s ockom zvladli dobre, kym si bola v nemocnici? Mysleli sme na Teba stale. Tak pa, drz sa.

mario
12. mar 2008

Zuzka gratulujeme a pusinkujeme obe babuľky, nech ste zdravé. Si ešte mladá a šikuľka, únavu o pár dní prekonáš a všetko bude o.k.

jenis
12. mar 2008

Zuzka ked si predstavim Steva s cumlom pod trickom tak mi je smiesne 😀 😀 😀 😀 😀

aviril
12. mar 2008

Gratulujem Zuzka. A ako to opisuješ, no už sa teším, ako to môj bude znášať, keď sa nám malé narodí 😒 Určite bude tiež žiarliť, no bude to veselé. Ja som mu už zariadila izbičku aj so starším synom a do pôrodu by som ho tam chcela naučiť spávať, dúfam, že si zvykne. Aby sa nestávalo, že v noci sa budem budiť k malinkému a aj Martinko sa zobudí a bude vrešťať. Práve preto by som ho chcela už dávať do izby so starším. Len mi bude za ním smutno... ☹ Budem pozorne čítať Tvoje príspevky, ako si malá zvyká aspoň budem vedieť, čo ma asi čaká. Každopádne, ešte raz gratulujem a teším sa s Vami.

ajduska
12. mar 2008

ahojte...

Zuzka, to je super, že ste už doma a že malinká je v poriadku 🙂 ...tie začiatky sú vždy ťažké, najmä ten prvý mesiac, ale neboj, bude to stále len lepšie, Lilka si na malú zvykne, nájdete si svoj režim, zladíte sa a bude to fajn, uvidíš....prajem ti, nech to dosiahnete čím skôr, len sa netráp kvôli maličkostiam a užívaj si babuľky, všetko ostatné počká, ty hlavne veľa oddychuj a o domácnosť nech sa postará manželík a okolitá rodina 😉 .....ten cumeľ pod tričkom ma "dorazil" 😀 😀 😀

ja už som si dala vážny záväzok, že zajtra idem s Timkou konečne na to 15-mesačné očkovanie, tak len dúfam, že do rána neochorie, lebo už ma z toho trafí a doktorku asi tiež 😝

Janka, užite si výlet, či už v Prahe alebo v PO.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre