Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zoya1
30. júl 2008

Ahojte!
Tak moje deti mi dnes dopriali dovolenku ako má byť. Zobudili sme sa - všetci naraz- až o 10,50 h. 😎 Bože takto dlho som nespala asi od študentských čias.
Janka drž sa, stále na teba myslím či si ešte doma.
Pozdravujeme všetkých.

renca3
31. júl 2008

zoya...co ste vecer vsetci zurovali, ked tak dlho potiahli so spankom? 🙂 to sa nam moze len snivat. po 7.00 sme este nevyspavali.
janka...v pondelok ta beru a kedy zacnu vyvolavat, ked sa babu nebude chciet?
tohoto cakania sme boli pri druhom usetreni (hlavne Peto). bol stanoveny den D a islo sa na to.

viktoria
31. júl 2008

ahojte...ivon vítam ta medzi nami......nas tobias je narodený 13. septermbra............
jani uz to vydrz aj ja na teba stále myslím, ............
tobias ma tiez este plienky, ale ked sme von pred blokom tak ho nechavam bez, tak mi povie ze chce cikat ja ho dam aj 4 krat ale stále sa nevicika, tiez so mnou cvici, a potom sa pocika do kratasov.......ale pritom vidim na nom ze vie co ma robit, ze sa ma pytat na zachod, ale on ma z toho srandu...........
ja mam cely tyzden volno aj muz, tak chodime na mensie vylety,,,,, vikina je cely tyzden so svokrovcami na sirave, pride az v sobotu...........
uz mi zacina chybat aj skola, tak sa uz tesim kedy bude september, aj vikina sa nevie dockat, no som zvedava ako jej to v skole pôjde.......
no idem, lebo dnes mam stretnutie s kamoskou zo skoly tak ideme niekam na kavu......majte sa zatial
inac teraz v auguste pride domov môj brat z ameriky po 9 tich rokoch tak sa nevieme dockat.....

zoya1
31. júl 2008

renca neuveríš, ale večer išli spať okolo 21,00. Tiež som v šoku že tak dlho spali. Dnes sme spali iba do 9,10. A tiež išli spať okolo 21,00. Moje deti sú asi skrátka po mne - MILUJEM SPÁNOK. 😀 😀 😀 .

renca3
31. júl 2008

viki...po 9 tich rokoch? to akoze 9 rokov si ho nevidela? posielal aspon foto na nete?

zoya...ty sa mas. ved aj ja rada vyspavam. tak neviem, moje su asi v tomto po Petovi. 😒

jankamanikova
31. júl 2008

Ahojte ... tak boli sme na CTG a prietokoch, tak moje dieta sa tvari, ze tam chce ostat 😀 .
Ale od rana mam uz kontrakcie, tvrdnutie brucha a pomohol velmi horuci kupel a dnes som si ho takisto dala. Tak dufam, ze cez vikend bude babo so mnou.

Renca - mne nemozu porod vyvolavat, lebo mam prvu sekciu. Musia cakat na prirodzeny zaciatok porodu a nechat ho ist prirodzene az do konca. Tak to bolo aj pri Matuskovi. A bolo to super!
Ale tu v NZ sa so mnou bavit nik nebude. To mi povedal aj moj dr. Jednoducho, ak neporodim do PO, tak mi urobia sekciu, co nechcem a som zasadne proti tomu. Uvidim, ako sa dohodnem s dr. Ale nemienim byt v nemocnici a cakat v nemocnici na porod. Chcem byt doma. Uvidime, zajtra idem k dr. Ak sa nebude dat dohodnut, pojdem do TT.

Inak sa mame dobre, dnes konecne sprchlo, ale je aj tak veeeelmi horuco. Stale mam zapnuty ventilator a nechavam sa ovievat ako "alipasa".

Zoya - moje deti tiez miluju spanok, ale rano su hore ako vtaciky. Nastastie nas nechavaju spat ...

aviril
31. júl 2008

Janka, aj ty si mala pri prvom sekciu???? Jéj, to potom máme veľa toho spoločného. Aj ja som mala najstaršieho cisárskym. Pri druhom mi chceli robiť cisarák, ale našťastie ráno na vyšetrovni som už bola na 4 prsty otvorená a dali mi na výber. Vybrala som si prirodzený pôrod a neľutujem aj keď bol dosť ťažký. Bolo to úplne iné ako pri cisárskom. A teraz som už trvala na tom, že chcem len prirodzene. Dr sa to veľmi páčilo, že chcem rodiť normálne, akoby bol na mňa pyšný, som sa normálne dobre cítila. A tento pôrod bol mimoriadne rýchly - od pustenia vody /na 3prsty otvorená/ sa malý narodil za 1/2 hodinu. Rychlovka.

Prirodzený pôrod je úplne iný, po sekcii to bolo také, že po prebratí z narkózy mi priniesli dieťa, ale tieto dve som si musela v trápení odrodiť a ten koniec, keď to už zaplakalo a mňa už zrazu nič nebolelo, tá úľava a radosť, šťastie, to sa proste nedá opísať. Bola som v eufórii, neskutočne šťastná.

Janka, myslím na teba, nech máš z toho taký krásny zážitok ako ja. Už len čakám na správy, že malé je na svete.

renca3
1. aug 2008

pekne si to napisala, aviril. nezazila som prirodzeny, ale nelutujem.

janka...to som zabudla, ze si mala 1. cisarak. to fakt nemozu sposobit taky napor vyvolavackou. zelam, nech to mas fofrovku ako aviril a pohodovy personal v nemocnici.
sa divim, ze vas zenu na sekciu. lebo tu sa setri a rodi sa priridzene ak sa da do poslednej chvilky.

zuzka111111
autor
1. aug 2008

AHOJTE DLHO SOM TU NEBOLA 3 dni na chate a z chaty som si doniesla nejaku vyrozu crevnu 2 dni 39.6 ani som o sebe nevedela k tomu hnacky no uzas ..... ale dnes je to uz lepsie aspon teploty ustupili...no chcela som vediet ci uz janka porodila no ...ale est eje tu ....mozno uz aj porodila... 😵

renca3
1. aug 2008

ano zuzka...ked si pisala, Jakubko uz bol na svete Janka mi poslala SMS, ze dnes o 11.25 sa narodil Jakubko 3950 g a 54 cm. Dost je ho. 😉
sorry Jany, ze som ta predbehla s takou novinkou, ale napis ako to prebiehalo.

gratulujemeeee a tesime sa, ze ste to zvladli bez stresov z nemocnice a prirodzene predpokladam.
malemu Jakubkovi zelame vela zdravicka. 😵

ajduska
1. aug 2008

jéééj, to je nádhera, ďalší človiečik na svete 🙂

malému Jakubkovi prajeme všetko naj,naj,naj....a šťastným rodičom gratulujeme 😅 😵

zoya1
1. aug 2008

Jéééééééééj, hurááááááááááááááááá. Janka gratulujeme a malému (že malému, veď je to chlap ako buk) prajeme v živote len to najlešie.

stankalm
1. aug 2008

Nádherná novinka....aj my sa pripájame ku gratulácii...maminke prajeme rýchle zotavenie a malému Jakubkovi veľa zdravíčka a maminho mliečka.

ivon1
1. aug 2008

Janka móóóóóóóóc gratulujem a malému Jakubkovi prajem kráááásny a šťastný život. 🙂

Strašne sa teším s vami. Pripomunulo mi to, aké to bolo krásne pred necelými dvoma rokmi. Ach, ach aspoň som si zaspomínala. Ja ti tak strašne záááááááááávidím.

aviril
2. aug 2008

No super, GRATULUJEM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Janka strašne sa s tebou teším, takže už aj ty si trojnásobná mamina troch krásnych zdravých synčekov.
Som zvedavá, ako to prebiehalo. Prajem rýchle zotavenie a rýchly návrat do nového hniezdočka s novým človiečikom.

jankamanikova
2. aug 2008

Ahojte kocky!

Tak tu je stastny otecko Jany. Uz urcite vsetci viete, ze vcera sa nam o 11.25 narodil maly Jakubko. Vysku a vahu som tu uz videl spomenutu tak sa nebudem opakovat.

Porod prebiehal v pohode. Janka zacala mat kontrakcie uz vo stvrtok v noci cize celu noc uz nespala, ked nepocitam tych 6-7 minut medzi kontrakciami 😉 .
No a rano mi zahlasila ze dnes veru do roboty nejdes...
Tak sme obliekli chlapcov a nachystali do Jankinej kamaratky Ildi. A asi okolo 9.00 sme boli v nemocnici.

Tam Janku zobrali a nejako zacudovane sa zatvarila ta sestricka ked som jej povedal ze aj ja idem ku porodu... Ale v pohode nakoniec som aj tak mohol ist...

Cakal som v cakarni nejakych asi 20 minut a potom, ze sak idem domov na chvilku. Ked uz som bol na ceste domov tak Janka mi vola, ze uz je otvorena na pat prstov. Tak ja stresy rychlo som dosiel domov vyhodil nejake veci z auta a hajde spat do nemocnice. Samozrejme mi medzitym este Janka volala, ze kde som tak to bola rychla jazda do nemocnice. Asi okolo pol jedenastej uz sme boli spolu v tej miestnosti kde sme sa otvarali postupne az do porodu. Okolo jedenastej uz sme boli na tom kresle na rodenie no a to uz tam pomaly prisiel aj pan doktor, ktory bol celkom mily aj sestricky... Takze super atmosfera na rodenie.

Samozrejme ja som tam nebol ako nejaky zelenac ale skuseny otecko, ktory uz ma co to odrodene 😉 (sak Janika a Matuska). No ale az tak suverenne som si nepripadal, sak vzdy je to nieco ine.

Samotny porod prebiehal celkom v pohode... Chvalabohu ze ja nemusim rodit... Parkrat zatlacit a uz som videl hlavicku a potom aj ostatne telicko a uz bol von.
Janka bola pred porodom uz dost unavena sak nespala celu noc aj nic nejedla, ale zvladla to hrdinsky a urcite by som s nou nechcel menit...

Takze z maleho Jakubka sa velmi tesime a ja si to uzivam s chlapcami doma, este dobre ze prisla dnes babka...
Ale verim ze to stastne zvladneme do Jankinho prichodu domov (inac ta kopa v kupelni sa uz nebezpecne zvacsuje)... 😀

Tak pekny dnicek vam prajem a keby som vedel ako sa tu posielaju fotky tak vam aj nejaku pripojim...

Inac Janka sa ma celkom dobre aj babo, momentalne sa usiluju o dojcenie tak drzte prsty nech sa to podari. Mala by prist najskor asi v utorok domov, tak ona vam to vsetko potom zreferuje z jej uhla pohladu.

Cau cau cau

🙂

renca3
2. aug 2008

jany...dakujeme za podrobny opis situacie. si super otecko na pohladanie. janke prajeme cim skor vela mliecka.
ale uz je vyskolena, tak to snad pojde. 🙂

musim vam napisat, co sa mi znova stalo s kocikom. boli sme dnes na ihrisku a cestou domov sme nalozili deti, seba a kocik zostal na parkovisku. prisla som na to sice uz po hodine, ale kocik bol fuc. 😒 no co uz. bol to nastastie stary golfac po Leovi, ale este sluzil na cestovanie a tak. minule som na to prisla az na druhy den a kocik bol uschovany pod branou. to bolo proste vtedy stastie. 😉

prajem peknu sobotu.

sillas
2. aug 2008

blahoželáááááme...s celeho srdiečka prajeme všetko naj aj Janke a aj Jakubkovi, som dojata... 🙂 🙂

super že to už máte za sebou...

renca 😀 😀 ty si na to expertka... 😀 ludia stracaju a zabudaja aj doležitejšie veci, tak sa tešme že je to iba stary golfač.. 😕
na mna dochadza nejake dpresia zase..mame toho vela nič nestihame, s detmi nam nema kto pomôcť.. 😒 takž aj doma mame potom trošku vyhrotene situacie a konverzacie.. 😕 snad to nejako zvladneme.. 😨

viktoria
3. aug 2008

jaanka blahozeláme k jakubkovi a prajeme vela mliecka, no vidis uz to mas za sebou......
renci no brata sme videli len cez skype alebo na fotkach, uz sa nanho tesime........
dnes som sa vraatila z presova bola som tam aj s tobiasom pri kamoske, pociasie na vyslo bolo dobre........., ale teraz zacal tobias soplit tak neviem ci mu nejdu zuby lebo aj v noci zle spi.........
v utorok uz idem zase do masiarne 🙄

jenis
3. aug 2008

Janka blahozelam, vela vela zdravicka a rychle zotavenie. Rychlo pridajte fotky. 🙂
Renca, nehnevaj sa ale musela som sa riadne smiat. Je mi luto, ze ste stratili kocik,ale uz druhy krat... 😀

zuzka111111
autor
3. aug 2008

jeeeeej janulkaaa tesim sa a blahozelaam Jakubko nech je zdravucky a stastnyyy 😀

a Jany klobuuk dole za podrobny popis stevo by sa zmohol na vahu dlzku 😀 😀 😀 😀 asi... 😝

a prajem veeela mliecka ......ja ho uz skoro nemam po tej vyroze ☹

renca3
4. aug 2008

jenis...ved tak mi treba. keby som mala 3 deti ako janka, asi by som pozabudala aj viac veci na ihriskach a pod.
asi to ide vekom... 😅

Teo vyspava uz 3 hodiny. asi ho idem pomaly budit, lebo vecer nie a nie zaspat a rano pred 6.00 budicek.

mario
4. aug 2008

Renca, bud rada, aspon máš istotu, že ho už najbližšie niekde nenecháš aj s malým Teom.
Jankin manžel, to je trieda, prispel do ženského fora, dokonca sa to dalo aj čítať a s humorom,len nenapísal, ktorá babka prišla, ak svokra, tak ho asi humor prešiel 😀 .
My sudičky malému Jakubkovi nadeľujeme zdravie, šťastie, lásku a krásny život plný pohody a pokoja, dobré auto, peknú manželku, vysoký post vo firme, jachtu......
U nás po starom, lešenie, robotníci, neporiadok, nervozne dieťa, unavená mama.

ajduska
4. aug 2008

renca 😀 😀 😀

mario, na tvojich príspevkoch sa vždy tak dobre zasmejem, hneď mám lepšiu náladu 😉 😀

máme sa celkom fajn, len mňa nejako začalo pobolievať hrdlo a to som pred 2 týždňami dobrala ATB a znova... 😠 ........to bude z tej horúčavy 😝

minule som tu ohovorila našu Timku, že sa jej nechce chodiť na nočník a asi zabralo, lebo už tretí deň sme bez plienky, začala sama od seba, chodí za mnou že "cíííík", doma ide aj sama na wc, len keď sme niekde inde, tak mi príde povedať a musím ísť s ňou...som celkom rada, že na to prišla sama a že ušetríme na plienkach 😀 ....prvý deň síce chcela tak cikať, ako Tomáš, na stojáka, ale podarilo sa mi ju presvedčiť, že tak cikajú len chlapci a že ona si musí sadnúť na nočník....som sa na nej aj dosmiala, bola zlatá, ako sa snažila 😀 😀

renca3
4. aug 2008

ajduska...gratulujeme dalsej slecne bezplienkovej

mario... 😀 😀 😀
snad aj vyvaras pre pracujucich? tohoto som ja bola usetrena. lebo keby som im aj nieco navarila, asi uz viac nepridu. 😅

sillas
5. aug 2008

mario... 😀 😀

renca.. 😀 😀

no my mame fakt zle obodobie... 😠 Riško ma od nedele teploty, včera sme boli u dr..tak hnisava angina..ale odkial 😕 už druhu noc som nespala...zabali a kontrolovanie dookola..teploty 39,5..ale nechapem nie je ani zachripnuty, ani nekašle, ani nesopli..porazi ma z toho už...
akurat teraz ked mame toho vela....no nejako to zvladneme..ja som už na odpadnutie..s Riškom je drahy..on funguje cez den a ja v noci..a do prace si chodim "oddychnut".. 😀

asponže Lucka už chodi od včera do škôlky..

viktoria
5. aug 2008

ahojter.......aj nas tobias je dost silno prechladený a uz zacal aj kaslat,
no aj ja som pred 2 tyzdnami dobrala antibiotika a od vcera ma boli hrdlo hlava, a soplim ako male decko, no hrôza..........
uz chodim do prace.......dnes v noci v nasom bloku nabehla kriminalka z ke, tak bolo vzruso, robili prehliadku bytu nad nami aj majitela vzali v putach do basy........no konecne, lebo dost tu vystrajali..........ja som bola akurat so psom von tak aj mna vypocuvali.........

zoya1
5. aug 2008

ahojte, tak Zoja je od včera opäť v jasliach. Bála som sa toho návratu po mesiaci, ale bolo to v poho. Akurát sa spýtala či mamka príde keď sa Zoja vyspí 😀 😀 . Neplačeme - chvalabohu. Ja som sa práve dnes prihlásila na ďalšiu výšku - tentokrát na pedagogické rozširujúce štúdium do Ružomberka. Manželík si myslí, že mi už načisto hrabe, ale ja si myslím, že teraz som rozbehnutá tak si spravím ešte nejaký rozšiurjúci predmet, a doktorát a potom už učeniu asi nadobro dám zbohom.
Janka - dúfam, že mliečko je už tu a ste obaja spokojnučký.
Mario - nezávidím ti. Neznášam prerábky, dorábky a pod. Strašne mi vadia majstri v dome 😝 .
Chorým prajeme skoré uzdravenie.

renca3
5. aug 2008

viki...myslim, ze polisi natrafili na tu pravu rozpravacku. takze dostali spravne informacie. 😅

nestraste teraz cez prazdniny s chorobami. my si ich zacneme uzivat az od septembra. uz som aj zabudla pomaly, co su to teploty a nocne vstavanie tuk, tuk. 😉

sillas...drzte sa, po zlom obdobi pride to dobre. 🙂

laurajana
5. aug 2008

ahojte, pripajame sa ku gratulantom...maminkam a novorodeniatkam vela zdravia, lasky a stasticka...a krasny zivot. Ostatnym este krasne a teple leto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre