Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

stankalm
4. mar 2008

ahojte...ta viroza je asi vsade, aj kamoskin maly vracal a potom mal hnacku, dufam, ze to nechytime, lebo sme sa boli spolu hrat v detskom centre...
Inak mame hrozne noci, ja som to doteraz nepoznala, Tamarka, aj ked jej isli zubky, tak spavala dobre, len sa obcas prebrala, ale ked som jej dala cumlik, spala dalej. Ale posledne 4 dni ma nejake divne, idu jej spodne ocne, 15. a 16. zub, tak sa teraz po novom zobudi okolo 3tej a je hore aj 1 1/2 hodiny, neplace, len sa mrvi a mrnci a nemoze zaspat. Tuto noc spala dobre, ale zase vecer vyse hodiny nemohla zaspat, stale kricala mamaa, mamaa a stala v postielke, kym som neprisla, potom nejak zaspala..no dufam, ze jej zuby rychlo vyjdu a budeme mat zase noci po starom🙂
Akurat sa rozhodujeme, do ktorej skolky malu zapisat, chcela by som ju dat od januara a ja si budem hladat robotu. Najblizsiu mame sukromnu, ale od septembra sa vraj ma platit cca 2500 - 3000 Sk a to sa mi zda dost a potom mame dve tak asi narovnako vzdialene od nas, ale neviem sa rozhodnut... 😒
Tak sa majte zatial krasne. Paa

jankamanikova
4. mar 2008

Renca - tak dufam, ze im to prejde. K mojim dvom marodom pribudol aj Jany. Ked pribehol o pol stvrtej z prace, tak som nechapala (lebo on je workoholik a v praci by najradsej spal 😀 ). Ale uz to museli byt aj na neho vela, ked sa dotrepal domov. Tak ich kurirujem vsetkych troch a som dolezita (ako vzdy).
Naservirovala som im Kulisek a Smectu a zemiaky a suchare. Matusko je statocny, Jany sa snazi byt vzorom a Janik, tak ten nam robi najvacsie trapenie (lebo okrem mineralky, nechce nic).
Ja sa drzim, aj babo, "zerieme" za vsetkych clenov nasej rodiny, takze my sme zatial zdravi. Snad to nechytim 😉 .

Majte sa krasne, pisala som do stretavky, ze pojdeme.

jenniferka
4. mar 2008

ahojte,tak ja sa pridavam znova.pisala som,ze sme predtym malu crevnu chripku a chvalabohu to mame uz za sebou.
tiez sme to nachytali v MC. 😒 vsetci dookola ochoreli od viki,babka,dedko,tety-len mamina s ocinom nic 😎
ale radsej by som bola chora ja ako moja viki.veru aj riadne pochudla,schudla 1kg,az mala prepadnute lica.ale teraz uz
dobiehame zameskane 🙂 a kulisek sme nechceli ani za svet. 😖

renca3
4. mar 2008

Ja som sa pred chvilou vratila z nacviku. Teda fucali sme viaceri. No neviem si to na tom javisku zivo predstavit.
Ale mame este skoro 2 mesiace, tak nejaku tu kondicku snad naberieme. Mozno aj kilecko, dve zhodim na leto. 😉 Idem radsej spat. Dobru.
Janka...vela ludi to ma teraz v okoli, hlavne deti.

sillas
5. mar 2008

caute baby...no tak na nas tiež niečo lezie, Riško mal teplotu ked somprišla z roboty 37,8..teraz 37,4..vykyšliava, ale iba vtedy ked plače, ked je v klude tak nič...no a v stolici mal plno hlienov..tak mu soplíky asi stekaju a to sme chceli isť zajtra na očkovanie.. 😒
uvidime čo bude v noci..dufam že nič hrozive...
už pred polhodinou išiel spať..zvyšok rodine je OK. 😉

myslim na Zuzku, dneska ju už asi aj pustili ak mala nema žltačku...dufam že sa čoskoro ozve..

zoya1
5. mar 2008

Ahojte. Tak mi ste tou črevnou pliagou prešli všetci. Zoja to doniesla z jaslí a statočne nakazila každého v okolí. Ešte aj babku, dedka, strýkov, tety - no proste všetci. Jediný kto tu nevracal a nehnačkoval bol Dodo, ten má ale imunitu asi za všetkých. Má 5 rokov a ešte sme nebrali ATB - a to je v kolektíve od 1,5 roka. Dúfam, že vás to rýchlo prejde - nás to držalo 5 dní - no hrôza. Som sa skamarátila s WC asi tak na 20 rokov. 😀 . Janka drž sa, momentálne ťa chlapci veeeeľmi poterbujú, ale aj maličké. Pozdravujeme všetkých pá pá.

jenniferka
5. mar 2008

ahojte,tak to som opat ja,ta nova 😎 dufam,ze sa mozem pridat k vam a debatit.
zajtra idem opat do MC a bojim sa,aby opat viki neochorela.myslite,ze moze znova dostat crevnu chripku,ked ju mala pred dvoma tyzdnami?no hadam nie.lebo co pocuvam,vsetci naokolo su chori 😒

jankamanikova
5. mar 2008

Tak u nas sa zda, ze sme na "ustupe". Ale dnes este chlapci "hladovali" (chudatka). Jany je grogy, bol sice v praci (lebo on je workoholik), ale bol skoro doma, lahol a nepohol sa doteraz. Chalani sa tvaria, ze su ok. Ale citim, ze su este slabi. Tak snad zajtra im nieco navarim ... a budem dufat, ze budu ok.
Ja som ok, v noci mi bolo trochu blbo, ale to mi je cele tehu . Inac sa snazim drzat ako sa da. Chlapcov som uspala, dala som si kupel a vegetim. Vonku sme neboli, aj ked sa deti pytali, lebo sa mi zdal silny vietor a tak som radsej ostala doma. Robili sme jarnu vyzdobu - okna, steny. Malovali sme, no parada.

jenniferka
5. mar 2008

no my sme sa slavnostne vybrali von a bolo straaaaasne zima.viki trochu pobehala po namesti s jej novou buginkou
a nechcela ist ani domov,co sa jej tak velmi pacilo.ale kedze sme boli premrznuti,asi okrem viki 😅 ,prasili sme veru do
teplucka.

jenniferka
5. mar 2008

janka- aj ty mas doma takeho workoholika? 😉
no to musite mat teraz doma pekne vyzdobene,to je uz asi velkonocna vyzdoba?ved ja ten cas ani nestiham registrovat.lebo za chvilu tu aj bude... 🙂

jankamanikova
5. mar 2008

Jenni - Jany ma sklon k "workoholizmu" (to maju vsetci z jeho rodiny po otcovi), ale ja to brzdim. Takze vikendy je doma a ked potrebujem, tak si da dovolenku (bez debaty). A takisto respektuje aj rodinne vylety a dovolenky. Ak by nas nemal, tak by sa asi nikde z tej roboty nedostal 😀 . A vyzdoba je taka jarna, jednoducha. Este budeme malovat vajicka, Janik sa tesi, tak nieco musim vymysliet.

vierka3
5. mar 2008

ahojte,

tak zase po nejakom case.
Gratulujem Zuzke a prajem obom vela zdravicka a stasticka!

Janka - tie testy netreba brat az tak vazne, hlavne ked hovoris, ze podla teba je babo ovela mladsie ako podla ultrazvuku. Tie testy totiz prepocitavaju vzhladom na vek podla ultrazvuku, a te nje plus minus autobus, takze aj vysledky su potom take. Mne tiez vychadzali zle, tak ma poslali na genetiku (fakt psycho) a odtial ma polsali na kontrolny ultrazvuk - tada dalsi odhad veku baba, a nasledne im to dali prepocitat, a uz to bolo ok. Niekedy tie testy fakt len zbytocne vystrasia, a potom, ze ma byt clovek v klude, a aby aj babo bolo.

jankamanikova
5. mar 2008

Vieri - vdaka. Ja na ziadnu "genetiku" nepojdem. Ani na ine testy. Nemam na to cas a ani energiu. Babo aj tak porodim a tesim sa na neho. Dnes sme mali "vaznu debatu", tak dufam, ze to pochopilo ...

vierka3
5. mar 2008

jani super, drzte sa!

vierka3
5. mar 2008

janka,

to sa uz pripravujes na US rezim, kedze este nespis? 😉

viktoria
6. mar 2008

ahojte....tak co som vam pisala v utorok ze mi je uz lepsie, tak este len vtedy to zacalo, vcera som nemohla chodit, strasne ma boleli krize, aleboo ladviny, uz som myslela ze pôjdeme n a pohotovost, vysoku teplotu som mala vkuse 3 dni, vôbec mi neklesala, no dnes mi je uz ovela lepsie, mam len nadchu, ale naozaj neviem pochopit co mi vlastne je...........

jankamanikova
6. mar 2008

Ahojte!
Tak sme boli s babom na ultrazvuk a prietoky, tak Vam s radostou oznamujem, ze babo je v absolutnom poriadku a ja sa velmi tesim. Pytala som sa na vsetko ako prvorodicka :o)))). Babo je velke tak ako ma byt; ma vsetko, co ma mat; sme v 19. tyzdni podla UTZ a dr. mi ukazal "tri nozky", takze cakame chlapceka. No, tak som rada, ze je hlavne vsetko v poriadku ...

U nas sa zdravotne nemeni nic. Vlastne meni, Jany nam permanetne obsadzuje zachod ... 😀 😀 .

ajduska
6. mar 2008

jani, to je super, že je všetko v poriadku...a budete mať aspoň "troch mušketierov" - vieš, ako ti bude super, keď ťa budú toľkí chlapi naraz ochraňovať a nekonečne milovať? 😉 ...normálne ti začínam závidieť 😀

dnes som sa vybrala s Timkou na tú 18-mesačnú poradňu a dúfala som, že konečne absolvujeme aj to 15-mesačné očkovanie, no a samozrejme, doktorka tam zas nebola...to len ja môžem mať takéto "šťastie", tak len dúfam, že kým pôjde do školy, tak ju zaočkujú 😀 😀

ozaj, janka, mala si pravdu, Timke tá hrošia koža a ekzém z nožičiek zmizli, a to som ju nejak pravidelne nenatierala, ale na tvári ešte má, 19.3. ideme na kožné, tak uvidím, čo mi tam povedia...len dúfam, že to nebude mať každú zimu takéto nohy ☹

viki, aj môjho muža príšerne bolia kríže, ale teplotu nemá, skoro nemohol chodiť, len sa tak šmatlal, ale babay, možno som hnusná, ale mne z toho bolo tak smiešne, ako sa pri tej "chôdzi" tváril, to by som vám dopriala vidieť...normálne som sa smiala do deky, aby ma nevidel, lebo sa naštval, že sa smejem na jeho bolesti...ale nedalo sa, ten výraz v tvári...to by som ho chcela vidieť rodiť 😀 😀 😀 ....a to mne furt hovorí, keď mám migrénu,že sa tomu nemám poddávať a musím sa vzchopiť, tak som mu to včer pripomenula, skoro ma "zabil"...ale aspoň vie, ako to je, skúsil to na vlastnej koži.....chorí chlap je horší ako 3 malé deti 😝

jankamanikova
6. mar 2008

ajduska - ta som sa pobavila na Tvojom prispevku. Presne to iste mam doma. Jany je doma, do roboty nesiel a ani zajtra nepojde. A tvari sa akoby "mal umriet". No, tak snad sa z toho vymotame. A to sme mali ist na vychod, ale nepojdeme nikam (Jany tam ma robotu, tak sme chceli to spojit) ... A aby to bolo zaujimavejsie, tak Matusko sa mi na veceru prepchal (ani sa necudujem po troch dnoch hladu) a potom vsetko vyvracal na trikrat, takze periem, lebo smrad je vsade. No, taketo nieco sme este nemali ...

Inac sa tesim a spokojnejsia, kde viem, ze babo je v poriadku.

renca3
7. mar 2008

janka...no 3. chalan, budeze to u vas veselo. ale ty to zvladnes lavou zadnou.

aviril
7. mar 2008

Janka, gratulujem. Takže nebudem sama, čo bude mať 3 mušketierov? A to ty si mi tak pekne vysvetlila, že nemám byť z toho smutná, že aj 3. bude chalan. Tak sme teraz dve. A rýchlo si to daj do PASu. A ešte raz GRATULUJEM.

Inak, to AFP: pri prvom som mala zvýšené, hovorili, že môže to byť aj rážštep chrbtice, dobre ma naplašili. Podľa sona však vždy bolo všetko OK a nakoniec sa mi narodil krásny zdravý chlapček. Takže tie testy treba asi brať trochu s rezervou.

Ozaj, Zuzka už má bábo? Nemám teraz čas čítať všetky príspevky.

zoya1
7. mar 2008

áno Zuzka má dievčatko. Dúfam, že sa nám čoskoro ozve.
Janka - gratulujem, na štvrtý krát to bude dievča uvidíš 😀 . Ale presne tak, hlavne nech ste zdravučký. Pozdravujem všetky septembrovky pádim po Zoju do jasieľ. Pá pá

stankalm
7. mar 2008

Ahojte babulky🙂)
Tak vyzera, ze ideme mat slnecny vikend? Bolo by na case 😉
My budeme tradicne doma, manzel v praci, aaach, uz som z toho zufala, uz aby bol koniec mesiaca, kedy uz bude len v jednej praci..
Som spominala, ze sa neviem rozhodnut, ktoru skolku dcerke vybrat..no a zistila som, ze skolky su od septembra dost plne, tak asi budem rada, ked mi ju niekde v priebehu roka vobec vezmu. Vcera sme boli v jednej, co ma "dobru povest", bol den otvorenych dveri, malej sa tam velmi pacilo, ale maju 60 ziadosti a beru 30 deti☹ Vraj 2005 a 2006 boli silne rocniky, co sa tyka narodenych deti..No, tak od pondelka idem sondovat dalej. Vyzera, ze aj do skolky uz asi treba "tlacenku"..hrozne ☹
Tak krasny vikend vsetkym 🙂 Paaa

renca3
7. mar 2008

stankalm...to ti ju zoberu uz ako 2-rocnu do skolky? tlacenky su normalne, lebo skolky zrusili a deti pribudli.

stankalm
7. mar 2008

renca..tu v LM do vsetkych skolok beru deti od 2 rokov, len sa musia pytat na zachod...ale v jednej som sa pytala a tam zoberu aj s plienkami, a ze asi za tyzden oducia oni, ze davaju gatky a dieta sa potom zacne pytat 😒
No ja som bola prekvapena, som si myslela, ze to netreba tak dopredu si hladat miesto v skolke..to je hruza...
Ja ju chcem dat ale zatial asi len na 4 hodiny a budem si hladat pracu a vtedy mi ani rodicovsky nezoberu, ked je na 4 hodiny max. 3 mesiace. No uvidime ako to dopadne..

zoya1
7. mar 2008

aj u nás berú detičky do škôlky od 2 rokov. A ver tomu, že sa tam začne pýtať. To keď uvidí ostatné detičky, príde to nejako samo. Zoja má v jasliach už iba jednu plienočku na spanie, inak chodí čúrať aj kakať na nočník. A to si naň doma nechcela ani sadnúť. 😲

ajduska
7. mar 2008

ahojte...aj tu berú deti do škôlky už od dvoch rokov, a môžu mať aj plienky...sú tu štyri škôlky a na také malé mesto to je dosť, takže nie je až taký nátresk, ide len o to, či zoberú dieťa do tej škôlky, ktorú ste si vybrali, alebo ho musíte dať do inej...ale vezmú určite...aj ja malú prihlásim už teraz od septembra, ale dohodla som sa s riaditeľkou (manželovho bratranca žena 😉 ), že ju vezme, odkedy budem potrebovať, lebo si chcem hľadať robotu, tak ju len prihlásim a pôjde podľa potreby...

predrali sa nám spodné stoličky, konečne, lebo už s ňou bolo na nevydržanie, je mrzutá, zlostná, uplakaná, no otras ☹
baby, aj vaše ratolesti sa hádžu o zem? lebo naša madam áno, keď sa jej niečo znevidí, už aj "utiera dlážku", ale nejačí pri tom, nemece sa, len si ľahne a plače...minule to spravila na námestí, ľahla si do prachu, všetci sa dívali, ja som sa na ňu tiež dívala a čakala, kým ju to prejde...chvíľu ležala, potom som k nej prišla, hneď sa pekne zdvihla a šli sme ďalej...tí dvaja starší to nerobili, našťastie, ale v našom prípade platí, že čo dieťa, to iná povaha a prejavy, sú úplne odlišní a na každého platí niečo iné...okrem Tomáša, na toho neplatí nič 😠 😝

sillas
7. mar 2008

caute baby, tak sa hlasil po 36 hodinovom pobyte v nemocnici...ako som tu písala, Riško sa zboudil o poldeviatej s hrozným dýchaním a sykavým kašlom...s teplotou...to takže pohotovosť..tam sa nechcel nechať nainhalovať, tak šup do nemocnice, tam si nas nechali...rano nas pustili a od rana ma zase teploty..atb nam nedali, iba na kašel sirupy...no som hotova, dve noci som nespala, tuto tiež nebudem, že keby sa nam niečo nezdalo mame isť nazad..no som zufala..inak lekari žiadna slava...neviem..či aj inde je to tak som sklamana..česť výnimkam...
teraz ma tiež teplotu...tak uvidime, volala som do nemeocnice dr/ktora ani nie je schopna sa predstaviť do telefonu/, tak povedala že teplotu do 38 musime zvladnuť a že je to v pohode...no ja si to až tak nemyslim...že predsa keby sme nemali znormalizovany stav tak by nas dr rano nepustila domov...len neviem ako to môže povedať detska lekarka ked stav dieťata sa môže uplne zmeniť z hodiy na hodinu.. 😠 nie??

Lucka tiež začala pokašliavať...šla spať ku svokre, keby sme nahodou museli bežať s Riškom do nemocnice..tak dufam že aj ona bude ok...tak mi velmi chýbala..a nakoniec musela isť ku svokre...no dufam že už zajtra sa všetciznormalizujeme a budeme spolu..

renca3
7. mar 2008

no to je horor, sillas. a co ma, znova laryngitidu? nemocnice a lekari su asi vsade rovnaki alebo podobni.
drzim palce, aby bola noc pokojna a aby si sa trochu vyspala. viem, co mas teraz aj v praci. drz sa.

jenis
8. mar 2008

Renca vysiel nejaky novy zakon, ze skolky musia brat deticky uz od 2 rokov, ale podmienka je, ze nemaju plienky.

Sillas drzte sa, ja si ani neviem predstavit noc v nemocnici a potom sup s tepolotami hned domov... Este som nebola v nemocnici s malou (klop,klop,klop) takze neviem posudit, aky su tam lekari. Pokial som bola ja tak az na par sestriciek boli vsetky mili a odborni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre