Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

martina236
7. júl 2007

ahojte, aj u nas fuci ako besne. ani som dne vonku nevykukla. ale ze bolo nejakych 24. karci bol k veceru s malou von. a dva dni nam nesiel vytah 😝 . esteze sme nedavno kupili aj lahsi kocik.

my uz tiez lozime po celom byte. dnes akurat objavila kvetinace, co som sa aj cudovala este minuly tyzden, ze divne ze ju nepritahuju, ale nechcela si dat vysvetlit, ze s tym by sa hrat nemala. zaujimave, ze ja ked jej poviem nesmies ta sa mi smeje a ked ju upozornil karol tak migala prec.
a mame uz aj zub konecne.

viktoria, ze len jedel 😀 😀 😀 . umrem z neho... a ked sa zacal hybat tak mu to bude este lepsie spalovat. budes musiet castejsie miesit buchty 😀 😀 😀 😀

sillas, ano je to financne narocne, my to pozname uz cca 7 mesiacov, ale je to najlepsie po materskom mlieku, tak do 3 rokov bude pit len to. zatial jej chuti.

sillas
7. júl 2007

martinka..karolinka musi byť užasne zlatučka.. 🙂 pozdravujeme.
my sme už tiež boli celý od zeme, Riška zaujíma všetko okrem hračiek.. 😀
ja planujem davat umele tak do roka a pol, potom už budem prevarať kravske, tak som to robila aj pri Lucke,
dneska sme mali nejaký grckavý den, neviem prečo, asi sa prejedol.. ☹

jenis
8. júl 2007

Ahojte, hlasim sa po dlhsej prestavke.
Mame sa fajn, Saska je zdrava a my ostatny tiez. Akurat ranajkujeme chlebik so zltkom a masielkom. Saska uz spravi dve krocky celkom sama, ale este je to take kostrbate a nakoniec sa mi hodi okolo krku, len aby uz viac nemusela kracat. Ale je zlata.
V utorok mame ist do Egru sa kupat, ale hlasia ochladenie tak neviem ci z toho nieco bude. Este idem pozriet predpoved pocasia.
Krasny slnecny den a naspalte sa.

viktoria
8. júl 2007

boze kedy ja poviem že sa maly prejedol, on ludia keby ste ho videli je najkludnejsi iba vtedy ked niečo chrume, a dokonca je taky vybity že po styroch bude chodit iba vtedy ked mu ukažem jedlo inač sa ani z riti nepohne, takže ked chcem aby sa pohol vždy mu niečo ponuknem...

sillas
8. júl 2007

viktoria..takže radšej šatiť ako živiť.. 😀
jenis..pozdravujeme Sašku, je šikulka..no kupať aj my sa chceme isť niekam, len ešte nevieme kam a kedy, ale tiež do Madarska lebo to mame bližšie a je to aj lacnejšie..

sillas
8. júl 2007

neviem či sa mám rozprávať sama so sebou.. 😝

lenkakov
8. júl 2007

Ahojte žienky. 🙂
Rada by som sa k Vám pridala. Doma máme neposedné šidielko Viktorku nar. sa 14.9. a nikdy by som nepovedala že tak skoro bude chodiť sama. Teda už týždeň chodí bez našej pomoci - teda vyzerá to asi takto Vikina chodí ako malý macko a ja všade za ňou ale už jej nechávam viac voľnosti ide jej to každým dňom lepšie.
Má osem zúbkov 😀 takže už jej nemixujem ale len pučím papanie. A vyzerá to že sa čochvíľa ukáže aj deviaty - uvidíme.
Som rada že som Vás našla no dúfam že nás vezmete medzi seba. 🙂
Už sa zberám do hajan ale zajtra sa určite kuknem čo nové ste popísali.
Pa 😉

mario
9. júl 2007

Ahojte, zdravím po víkende, ide studený front a tak asi budete písať viac.
Lenka, po zasadnutí sa rada starejších rozhodla ťa prijať, vitaj 😀 .
Nám zatiaľ chodenie nehrozí, len za dve ruky sa chce ťapkať a ja sa teším, lebo zložiť 1,8 m nad nu je fuška. zubov máme asi 5, nespali sme tri noci, tak očakávame daľší.
Kúpanie tento týžden odporúčam len vo vani 😝 .

lenkakov
9. júl 2007

Ďakujem Mario za privítanie.
Máš pravdu v tom že zložiť takú výšku je fuška. Viem o čom je reč. Ja mám 189cm
a manžel o 3 cm viac. Len naša Vikina by nás prerásť nemusela 😕 .

sillas
9. júl 2007

lenkakov..vítam ta, nie je tu teraz tak rušno ako kedysi ale snád sa to po lete znormalizuje, tak len vydržať... 😉
tak teda baby,..riadne výšky...ja s mojimi 165 cm ... 😀
inak toto počasie fakt užas..leto bolo v maji a v juni..
inak som sa zabudla pochváliť že už vieme krásne kývať..tak som happy dlho nechápal čo od neho chcem.. 😀
no a už pri nom nič nestíham lebo stále lozí a stavia sa všade a musim byť v strehu aby sa nepustil, lebo raz už nevládal tak sa pustil a odniesla si to hlava, ale nastastie iba kusok, pekne sa poskladal.. 😀
no už vstal , tak ideme papať..
inak odkedy je v noci na umelom tak papame iba 2 krat, takže už aj s mojim spankom je to ovela lepšie.

jenis
9. júl 2007

Lenkakov ahoj, vitam ta aj ja medzi nami.
Saska buva, vcera som ju ucila povedat cica, taka bola zlata ked sa o to pokusala. Celkom jej to islo.
Veru dakedy ked som sem nekukla dva dni tak som nestihala citat a teraz... Asi mame cim dalej tym menej casu na internet.
Krasny den prajem, aj ked sa to trosku pokazilo

laurajana
9. júl 2007

ahojte babule, tak aj my pridame svoju trosku, my uz sme pokrocili v tom, ze vieme dat papapa, ukazat ako robia hodinky, ked mu poviem tik-tak tak tak otaca ruckou akoby tancoval...vie povedat ako robi gaga a stale si dava rucicku na pusu a "vykrikuje" ako indian...nasmejeme sa na nom statocne. To ze existuju kvietky, ze sa daju trhat listky, snurat do kablikov, vysypat veci a triedit v suplikoch to uz ovladame davno, takze kvety su uz dlhu dobu na schodisti, schodiste uzavrete dvierkami, ktore manzel poctivo "zbuchal" ked nam zacal stvorkovat...teraz lieta v bezke ako blesk a ked je bez nej tak stvorkuje o 106...mozem povedat, ze je fuska mat hyperaktivne dieta...prajem Vam vsetkym krasny den a blahozelam k uspechom a hlavne k zubkom, my zatial ani jeden, ja neviem, kde su "zakorenene" 😀

jankamanikova
9. júl 2007

Ahojte!
Konecne pisem.
Navstevu na vychode sme zvladli super, akurat sme nic nepobalili, lebo sa nam nechcelo. Ale bolo super, chlapci sa vysalili s babkami a mz sme trochu vegetili. Ale musime tam este ist, lebo treba vypratat byt.

Inac sa mame super. Matuskovi idu zubky, tak je cely opuchnuty a chce byt len na prsniku, takze parada. Noci mame bojove, stale je prisaty, takze moj spanok ide bokom 😖 . Idu mu horne styri naraz, uz je vidiet spicky zubkov, len-len sa prerezat. Takze ma caka este par prebdenych moci.
Janik sa ma super, je velmi zivy a vnimavy, zacina pouzivat take slovne spojenia, ze sme z toho vykolajeny.
Ja sa mam najlepsie, az na ten spanok.

Vitam Lenku a prajem pekne surfovanie na nasej stranke 😀 😀 😀 😀 .

sillas
9. júl 2007

jankamanikova...no tak ja sa už konečne ako tak vyspim od kedy sme na umelom, už som chodila ako mátoha.. 😀
no takže vás čaká ešte cesta na východ kedže ste ešte nesplnili všetky plány.. 😉

zanaza
9. júl 2007

Ahojte holky.
Vítam Lenku a všetky Vás zdravím. Dávno som tu nebola., Pištinko robí Verke mlieko, tak som rýchlo zdupkala do spálne pri PC.
Aj nám idú horné zúbky, takže slintáme jedna radosť/teda Veronika, ja nie/. 😀
Aj u Vás bola taká veliká búrka? 😲 U nás to bolo teda dosť. No strecha ešte ni je dokončená, pretože nám chýbala škrídla, tak sme dnes boli s mangelom ešte dokúpiť. Tak sme hore teperili ešte 260 škrídiel. 🙄
Malej sa niejako nechce moc otvárať ústočká, tak vydáva len zvuky, ako malá opička. Taká je zlatučká.
A máme prazdninárov, sestriných chlapcov. Takže teraz máme 4 deti. Ale je to v norme. 😀
Prajem Vám dobrú nocku a pekné sníčky, bočinkajte ratolesti. Papa.

zuzka111111
autor
10. júl 2007

ahojteeeee srdiecka..
nejak nestihame tu chodit len spisujem zoznam co vsetko mi treba zbalit lilke na dovolenku uf ani neviem co vsetko jej treba 😅

Vitam lenku a som si vsimla ze mame rovnako narodene bambulky 14.9 😀 😀 😀

A my uz mame 3 zubky ide nam 4 ...rozporavame len take somarinky ktorym nerozumiem taks i dudre popod nos a skrci tie male ustocka tak ako ked stara babka bez zub rozprava je rpzkosnaaa... chodime len okolo nabytku a bola by som rada keby do dovoleky este nechodila 😅 ... uz mame po vcerajsom uraze aj modrinku na cele a hrcu nejak sa nam smykli nozky a bac do rohu nabytku..... papme uz skoro vsetko ..uz sa aj viac zahra sama ale len trosku 😀

bozkavam deticky aj Vas a zelam pekny den

viktoria
10. júl 2007

ahojte lenka môj tobias je len o jeden den starsí, vieš on je tu najvacsí jedák....
no baby musím sa pochválit dnes mi prišlo postou že som prijatá na pedagogicku fakultu takže od septembra som student... dnes to idem večer osláviť... no my s malým sme pokrocili aj v tom že už ide po styroch aj za hračkami nielen za jedlom... v noci u nás bola tiež silná burká a vsetci styria sme spali na nasej posteli takže super....
teraz prší ale idem nakrmit malého lebo sedí pri mne a zaspáva

lenkakov
10. júl 2007

Ahojte ešte raz ďakujeme za privítanie 🙂
No to bola ale noc strašná búrka 😲
Vikina tej noci moc dobre nespala asi to má na svedomí ďalší zúbok ešte ho neje vidno ale stále si pchá všetko do pusy a strašne slintá. Ešteže nemáme teploty klop-klop...
Viktoria gratulujem k prijatiu takže si uži prázdniny 😉
Aj Vikina už papá skoro všetko na umelom mliečku sme už od druhého mesiaca žiaľ.
Náš denný režim vyzerá asi takto:
ráno máme pravidelný budíček o piatej ešte v postielke vypije čajík ešte si zdriemne do pol siedmej prezlečieme sa vypije 250ml mliečka o ôsmej zaspinká. Spí tak dve hodiny potom má desiatu ovocnú s piškotami. Na obed má buď ryžu alebo zemiaky so zeleninkou raz dva-krát má aj mäsko už mala aj cestoviny. Spinká znova tak hodinku a pol na olovrant má znova mliečko 250ml a do večera ešte schrúme kukuričnú chrumku alebo burizony a má rada aj ryžové chlebíčky ja ich volám polystyrenové chlebičky 🙂 o siedmej večer ju okúpeme a na večeru má kašu. Zaspáva tak o ôsmej pol deviatej večer.
Ináč osvedčili sa mi aj ovsené vločky tiež ich má rada raz jej ich zrobím so zeleninou raz s ovocím.
Včera nám došla trojkolka pre Vikinu no mali ste ju vidieť jak sa vozila. Musím si tu zrobiť fotoalbum aby som tu vložila nejaké fotky.
Ale som sa rozpísala 😉 Vikina mi teraz spinká a vonku prší zas sa nedá ísť von. To leto sa zbláznilo 😝

martina236
10. júl 2007

ahojte,

u nas s pocasim tak isto nic moc. fuka a fuka, stale zamracene. vecer bola burka, az nam namokla stena v obyvacke, ale uz to vyschlo, chvalabohu.
takze sa mi ani z domu nechce vychadzat, ze nas niekde zleje 😒

malu som dala netradicne o tomto case spat, mali sme navstevu, dosla ma pozriet kamoska s 8 mesacnou dcerkou, takze spanie sa nam posunulo. aspon ze sa najedla, hoci uz bola unavena.

prerezavaju sa nam dalsie zubadla, sem tam zahnackujeme, ako dnes, same sliny po zemi a tak, ved poznate.

v piatok ideme k mojmu ocovi, ja s malou zostanem tyzden a potom dojde karci po nas. ale ak tu sa ochladilo, tak tam budu minimalne mrazy 😲 . ani neviem, lebovolenke v chorvatsku, tak nemame info.

zuzka, balenie na dovcu, tak to ma caka. potom das rady 😉

ani som dnes nic nevarila, karci v rakusku, malej som urobila zeleninku so zltkom a ja cakam na pizzu, uz by bolo na case ved su takmer dve hodiny.

zajtra ideme na poradnu, ktovie ci sme pribrali volaco... ale asi sotva, ked to s nou tak sije. a tuto noc bola hore 2x na mlieko. ach jooo 😲

zanaza
10. júl 2007

Ahojte babulky.
Ako sa máte? U nás je zasa vietor, takže von sa nejde. Prázdninári celý deň sedia pri telke a ja som sa chystala upratovať spálňu. No len som sa chystala. To počasie ma ničí 😀 /skôr leniviem/.
Viktoria, blahoželám k prijatiu, aj moja segra chodí na výšku a má dve deti. Bála sa, že to nebude stíhať, aj chodí do práce, ajdeti a už ide do 3. ročníka. Bude z Teba aj mamina, aj žiak.

mario
10. júl 2007

Viktoria gratulujem, si šikuľka 🙂 .
Lenka , taký režim a toľko spánku, teda o takom čítam len v časopisoch, moja nespí v noci a ani cez den, max jednu hod, večer zaspáva od ôsmej do desiatej a budí sa každú hodinu, o tretej ráno je hore a tvári sa múdro tak do piatej - šiestej a potom zaspí na hodinku. Darmo ja chovám plnokrvníka.
Užite si chlad, lebo hlásia teploty 36 st., tak sa asi my staršie ročníky môžme aj infarktov obávať.

jankamanikova
10. júl 2007

Ahojte!
Mame sa dobre. Vonku je ako tak. Rano prsalo, tak sme boli cele doobeda doma a potom fucal hrozitansky vietor, ale poobede uz sme isli von, aj ked sa mi nechcelo, ale s tymi mojimi drobcami musim aspon raz denne ist von. Tak sme sa naoblienkali, co u nas nie je velmi zvykom (Mario moze potvrdi, ze chodime von na lahko 😎 ) a prechadzka bol super. Len ten vietor 😠 .

Matusko spinka, Janik este pocuva rozpravku od tatika a ja cakam, aka bude noc. Ta, co bola pred nou, tak to som preskakala celu noc na lopte a Matusko sa chcel aj tak len "cuckat" na mne. Ale to je zo zubkov, tlacia sa mu, len musia uz vyjst, aby bol pokoj.

Tak na Vas myslim a prajem dobru nocku.

Dovolenka? My ju prekladame asi na oktober.

jankamanikova
10. júl 2007

Kde steeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

martina236
10. júl 2007

tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

viktoria
11. júl 2007

ahojte.... tak dnes som sa bola pýtat do roboty do ustavu, známy je tam riaditel takže mala by som nastupit mozno od septembra uvidíme... takže budem pracovať s postihnutými detmi tak som zvedavá ako to budem všetko zvládať...
díky za blahoželania od vás si to velmi cením.....

anjelik85
11. júl 2007

Ahojte, konečne som objavila spoločné termínovky. My budeme mať 25. júla 10 mesiacov. Nájde sa tu aj nejaká zvolenčanka so septembrovým bábätkom?

martina236
11. júl 2007

caw anjelik85, vitaj medzi nami

viki a kam das maleho, rodicom?

boli sme dnes na poradni, 8490 a 71,5. aj nas zaockovat chcela doktorka, no ze ma na mandliach nejake gulocky, ze je nejaka viroza, takze az 1.08. ideme.
ludkovia a dnesna noc... 😝 som na odstrel. zuby, zuby a stale zuby...
ake mate pocasie? ja som bola dnes kupit aj pancuchace, reku ked sa este viac ochladi a ideme do zimnych krajov v piatok, aby nas to nezaskocilo. a normalne sme zo starych vyrastli.

anjelik85
11. júl 2007

Ahoj Martinka, kedy v septembri ste sa narodili? My sme 25. V poradni sme boli 25. júna a malá mala 9400g a 76cm. Pôrodné miery sme mali 56cm a 4020g. malý je vaše prvé bábätko?

sillas
11. júl 2007

caute baby...od včera som už o rok staršia... 😀 sakra ale to letí.. 😀
máme dnes za sebou náročný den...Riškovi stahovali pipiho, mal to prirastene, tak bolo plaču, no a potom večer pri kupani,vycikal sa iba vo vani vo vode..potom ked som mu to stiahla a dala framykoin tak plakal velmi velmi...potom to ma take napuchnute že som mu to ledva stiahla nazad..no plačkali sme statočne..nechcel večer ani mliečko.. ☹ takže nejaké 3 dni budu ťažke..

martinka...a do RS neskočíte vláčikom????

viktoria blahoželam...mna šef tiež ťaha do práce, len nemam komu enchať malého a po pravde sa mi ani nechce zatial mi to vyhovuje že robím po večeroch doma.. 😝

inak toto počasie katastrofa. normálne fukal studeny vietor...

laurajana
11. júl 2007

ahoj anjelik len tak pre info, Mattiasko je 29.09. a mal miery 4280g a 56cm, teraz mame 9 mesiacikov, 76 cm a 8800g 🙂

babenky vy len zubky spominate a my stale ani jeden - nemame cim hryzkat 😕 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre