Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

ajduska
6. okt 2007

sillas, blahoželáme Lucke k narodeninkám,nech je vždy zdravá, šťastná a usmiata 🙂
naša Saška bude mať 5 rokov teraz 17.10., takže máme rovnako staré deti, akurát ja mám o jedno viac, narodené presne medzi nimi,Tomáš je 26.10.04 😀

sillas
6. okt 2007

ajduška, dakujeme velmi pekne...veru dneska a to presne pred hodinou mala 5.. 🙂 zlatičko moje..
ajduška obdivujem ta...keby som mala ešte medzi drobcami jedného..tak neviem neviem..sice keby som nerobila po večeroch robotu azda by som to aj zvladla.. 😀
ajduška...takže ty máš plodný iba december a január.. 😀

jankamanikova
6. okt 2007

Blahozelame Lucinke. Lucia znamena "svetlo". Tak nech Vam svieti a nech rozziaruje Vas zivot pokojom a laskou.

My sa mame fajn, boli sme dnes doma s doobednou a poobednou vychadzkou vonku. Povedali sme si, ze nikam nejdeme. A bolo dobre. Boli sme spolu, vylihovali sme v posteli vsetci traja a potom vonku, no parada. A potom sme zase vylihovali ... Joj, super ...

Zuzka - a co cakate??????????? Okrem toho, ze to bude babetko ... 😉 .

No, idem zehlit a pozerat Superstar. Nasi dvaja favoriti uz spinkaju, tak mame volno 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Pa ...

ajduska
6. okt 2007

sillas, určite by si to zvládla, tiež som si predtým myslela,že by som to nezvládla, ale keď ti nič iné neostáva, tak sa to musí zvládnuť 😉 ...a to sa už chystám hľadať si nejakú robotu aspoň na polovičný úväzok 🙂

tak veru, december a január boli u nás najplodnejšie dni v roku 😀 a všetky 3 deti sa nám "podarili" hneď na prvýkrát, našťastie už som skončila s rodením, takže už sa prichádzajúceho decembra nemusím báť 😀 😀 😀

zuzka111111
autor
6. okt 2007

ahojte ..ajduska s takou istotou si to povedala ze uz koncis aj ja by som chcela skoncit pri druhom tak dufam ze aj skoncim pri mojom supermanovi neviem neviem...

janka no etse nevieme co cakame a uz som hrozneeeeeeeeeee zvedava 18 ideme na ultrazvuk tak sa tesiim..

Lucke vsetko najlepsieeeeeee prajemema posielame boztek ...

sillas
6. okt 2007

dakujeme pekne za Lucinku za blahoželania..zajtra jej odkážem.. 😉

no aj dufam že som skončila..prave preto musim isť za dr a nejaku antikoncepciu, lebo sa bojim že keby sa nahodou "zadarilo" tak by som nemala to srdce to dať preč...tak sa tej dileme chcem radšej vyhnuť..

ajduska
6. okt 2007

tak ja som sa radšej zabezpečila proti ďalšiemu otehotneniu, ktoré by pre mňa bolo podľa slov lekára značne rizikové a vôbec by nemuselo dopadnúť dobre, som totiž po dvoch cisárskych a mám kŕčové žily na maternici a zrasty a čo ja viem, čo ešte, proste som si dala spraviť sterilizáciu, takže ďalšie bábatko už fakt nehrozí

sillas, len sa za tou dr. pekne poponáhľaj, aj ja som to vtedy stále odkladala, potom som sa konečne rozhodla, že po Novom roku už pôjdem a nestihla som to 😀 , šla som síce po Novom roku k dr., ale preto, aby mi potvrdila tehotenstvo...tak sa smiala, že skoro padla zo stoličky, lebo som ju stále presviedčala (už po prvom), že ďalšie dieťa nehrozí 😀 😀 😀

jankamanikova
6. okt 2007

sillas - Ty si z Roznavy? Teraz skoncila Superstar a ja TI musim napisat, ze ten chalanisko z Roznavy je super a drzime mu prsty. Neskutocne dobry chalan a spevak zaroven. Pozdrav ho, ked ho stretnes ...

ajduska - sterilizacia? No, vdaka za Tvoju uprimnost a otvorenost. Ja som proti takymto postupom a neuznavam to. Nikdy by som nesla na sterilizaciu. A ani si to neviem predstavit, ze nieco taketo existuje.
V kazdom pripade, podla toho co pises, si uzasna a milujuca mamina a tesim sa, ze si medzi nami. Vdaka!

No, idem spinkat a prajem Vam dobru nocku a prijemnu nedelu.

martina236
6. okt 2007

janka, sillas je z RS 😉 . ale ten chalanisko bol fakt dobry

jankamanikova
6. okt 2007

zuzka - teraz som konecne pozrela Tvoj album. A musim TI napisat - vyzeras fantasticky!!!! Lilka sa podoba na Teba a je nadherna (a vtom babyvaku super). Vyzeras velmi dobre, sebavedome a zvladnes nielen Lilku, ale aj to babo v brusku. Bude dobre ...

mario
7. okt 2007

Včera sme absolvovali Henkovu oslavu narodenín v MC Donalds a myslím, že bol spokojný, riešime to takto už štvrtý rok, lebo by sme sa u nás nezmestili, nakoľko tam pozýva desať spolužiakov a tri kamarátky. Všetky deti prežili, aj hosteska a my rodičia sme robili rozruch smiechom, sme chvalabohu dobrá partia a som rada, že tie vzťahy sú iné ako v klasickej škole.
Laura má pneumokoka, takže berieme atb a budúci týžden sa ideme proti nemu očkovať. Nevieme, ako sa k nej dostal, naše stery sú negat. Bola soplíkavá a mne sa teoria- je to zo zubov- vôbec nepáči, preto som išla k orl a ten jej urobil stery. Môžeme byť radi, že sme neskončili so zápalom pľúc, alebo mozg. blán.

martina236
7. okt 2007

mario, to mi je luto, ze malinka je chora a zase raz musela bojovat mamina u lekara, aby sa pohli lady, ach jaj. tak to uz byva a my sme si toho tiez uzili, nasledne sme zmenili lekara. zacalo sa to kopit a nemala som z toho dobry pocit. vlastne kaslat na moje pocity, ide o dieta.takze rychle uzdravenie.

jaaaj, ja mam dnes veget, nemusim varit. znami nas pozvali na obed. mala vstane a vyrazame.

krasnu slnecnu nedelu vstkym.

renca3
7. okt 2007

mario...aj Leo ho mal v aprili aj s tym zapalom pluc. Potom som dala zaockovat obe deti. Tiez to zacalo tak nenapadne. 😒

Posledny solo vikend sme absolvovali v prirode so znamymi a ich detmi.
Deti su znicene, dokonca aj Leo zalomil. Bol tam jeden akcny tatino, tak som mala na starosti len Tea. Takze super. 😉

ajduska
7. okt 2007

jankamanikova, veľmi Ti ďakujem za Tvoje slová, ani nevieš, ako veľmi ma potešili, lebo mám veľakrát pocit, že nič nezvládam a som úplne nanič...aj mne bolo veľmi ťažko, keď som sa mala o tej sterilizácii rozhodnúť, aj som si poplakala, ale keď som zvážila všetky okolnosti,najmä tie zdravotné, tak to asi bolo pre mňa to najlepšie riešenie (na inú antikoncepciu by som sa už nespoľahla, lebo ja som presne ten typ ženy, "ktorá sa ešte len pozrie na chlapa a už je tehotná" 😀 )

my sme dnes prežili super nedeľu, boli sme s deťmi na túre, ale riadnej, cez 10 km šliapania po kopcoch a deťúrence to bez mrnčania zvládli, normálne som na nich bola hrdá...teraz spinkajú ako by ich odťal 😀 😀 😀

jankamanikova
7. okt 2007

Ja som na nete citala, ze ked idu zubky, tak je imunita dietata max oslabena a nachyta hocico. Telicko je slabe a nedokaze sa branit voci bacilom. Aj preto su deti chorunke. Co ja viem, myslim, ze je na tom kus pravdy. A mimochodom ocne zubky sa prerezavaju najdlhsie a najdivokejsie a este posledne stolicky. Ale kazde babo je ine a inac reaguje.
Tak Ti, Mario, prajem kopec trpezlivost a pokoja. A Laura nech skoro fit.

My sme prisli z grilovacky, bolo super. Deti zalomili, ved necudo, behali tam po trave jedna radost.
Inac nas Matus sa chyta jednej ruky nas a chodi. Este to je take kostrbate, ale uz je to na ceste ...

ajduska
7. okt 2007

jéj, tak Matúško nás s tým chodením asi predbehne, lebo Timka zatiaľ nič, žiadna snaha ☹ ....ale snáď to už tiež čoskoro príde 😉

sillas
7. okt 2007

no ako čítam tak máte za sebou krásne víkendy..no my iba klasika doba a prechádzka...ale sme zdraví a to je podstatne, aj ked Lucka začala trochu kašlať,..ale iba občas raz a zajtra mame isť na očkovanie tak uvidim či bude kašlať v noci a podla toho sa zariadim..už som sa tešila že to bude mať za sebou, Riškovi treba brať krv tak som chcela dať dopichať naraz obe deti.. 😅
mario..skore uzdravenie prajeme..
Riško chodi za prstík...a ide mu to perfektne...ale bez prsta sa nepohne sam..stále čaka kým mu ho niekto poda.. 😀 je to zlate..

jankamanikova
7. okt 2007

Ale cosi. Len sme dnes nechapali. Normalne sa sam chytil a robil kroky. A umyselne prisiel sam k nam a hybajze v nohy 😉 . Ale ja som mu povedala, ze nech ide za tatinom a nech Jany s nim chodi, alebo nech chodi sam, ked chce. A on sa potom pustil a stal. Samozrejme, ze potom isiel po styroch 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

zuzka111111
autor
7. okt 2007

ahojtee jej janka dakujem za pochvalu sice sa sebavedomo necitim ale dobre ze to tak vyzera 😀 inak ten babyvak super vec ale uz mi len tak v kociku nezabuva bud v aute poobede alebo vo vaku a o chvilku uz brusko nedovoliiii neviem ako ju potom budem uspavat .. 😖

inak mojej segry deturence ked im isli zubky mali vzdy a vzdy az hnisavu anginu a boli na atb takze asi to zalezi aj od imunity dietatka a pritom boli plne kojeni ...

tak na stretavke uz asi budu vsetci chodit nie???

...citam ako kazdy pekene rodinne stravil nedelu , sobotu a ja sama sama sama zacinam neznasat golf sobota golf nedela golf uz ani neviem kedy je vikend lebo je to to iste ako cez tyzden do ppiatej siestej sama ...

ajduska
7. okt 2007

tak Timka ešte nevie sama stáť, myslím bez opory, ale keď napríklad stojí pri gauči, tak síce dá obe rúčky do vzduchu, ale musí sa o gauč opierať aspoň bruškom....je mi jasné, že kým sa nenaučí stáť sama bez opory, tak chodiť nezačne....a možno to príde zo dňa na deň 😉

jankamanikova
7. okt 2007

Jasne, ze to pride zo dna na den. Ani sa nenazdame a budu poletovat. Joj, tesim sa.

ajduska
7. okt 2007

aj ja sa teším, keď už začne chodiť, je to také milé, tie prvé týždne tie detičky chodia ako také kačiatka, no zlatučké sú... 🙂

renca3
8. okt 2007

zuzka...my sme tiez boli zo 6 vikendov bez ocina, ale nastastie s autom, tak sme sa zariadili. A stretavku ma tvoj drahy tiez spojenu s golfom, alebo uz bude po sezone? Uz aby napadol v Tatrach sneh, ze? 😉

viktoria
8. okt 2007

ahojte, tak po dlhom čase som si vás prečítala, ozaj ved vám som ani nechybala vôbec ste ma nespomínali... 😠
no škola ma zatial baví, už mám dosť vela písania prác, ale ide to, ozaj kedy mate to stretko, ja som myslela že v septembri, asi som to prehliadla... nás tobias tiež chodí iba po styroch, za ruky urobí pár krokov ale velmi sa mu nechce, radsej hned ide na styri... a zubkov máme zatial 10...

renca3
8. okt 2007

viki...nespominali, ale ja som na teba myslela, ze mas asi plnu hlavu skoly a nestihas. Ale moj drahy ma dnes den "D" a dufam, ze navstivil tu skolu dnes naposledy. Teda este pre diplom. 😉 Tak drzte palceeee. 🙂

sillas
8. okt 2007

renca3...takže Petovi môžme už iba gfatulovaaaaaaať..... a aj tebe bude lepšie, kedže ho už budeš mať celeho... 😀

zuzka..neboj ty to zvládneš... 🙂

Lucka mi začala nad ranom pokašlievať, tak som zvedava čo to bude, neboli sme preto ani na očkovaní, Riško pohodička, zlosti sa ked ho nechcem niekam pustiť.. 😠

jankamanikova
8. okt 2007

renca - drzime palce a s Janym na Vas velmi myslime. Dufam, ze vsetko dobre dopadne!!!!

viki - a Ty nejdes na stretavku? Dufam, ze prifrcite 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 . Aj ked po styroch ...

Mam za sebou divne doobedie, lebo obaja chalani sa predviedli. A to rovno pred Mario a jej rodinkou. Neviem, co im bolo, ale mozno od unavy, lebo len co sme prisli domov, tak zalomili a spia ako medvede.
Mario si musi o mne mysliet, ze co som za matku. Nezvladam ich. Matusko sa zlosti preto, ze nechce byt v kociari a chce chodit za ruku. A Janik sa neviem preco zlosti. Stale je uplakany, umrcany; chce ist na ruky. No, nezvladam to!!!!! A uz mi trpezlivost dochadza uplne, lebo taketo dni mame stale. Som zvedava dokedy. Tak pa.

stankalm
8. okt 2007

ahojte, prajem Vam krasny den🙂
Janka...neboj, to nie je tak,ze deticky nezvladas, ja si myslim, ze vsetky deti maju obcas take obdobie. Ja mam len jednu dcerku, ale niekedy mam tiez dost, neviem, cim to je, ci sa zle vyspi, ale tiez mame niekedy den, ze len mrnci a stale len za mnou a na ruky a ked si ju nevsimnem, tak si sadne, hlavku si da na kolienka a place..ale len tak bez slz..herecka jedna 😉 A v poslednej dobe je na mna strasne naviazana, manzel robi tak striedavo, dva dni robi, dva dni volno a aj ked ma volno, tesim sa, ze si trosku oddychnem, ale kdeze, uz aj stvornozkuje za mnou ☹
Zuzka...ja mam tiez take dni, ked manzel robi, je prec od 9-tej do polnoci a ked ma volno, vzdy si najde nejaku aktivitu, pri ktorej s nami niekedy nerata a uz mam niekedy nervy, ze som na vsetko sama 😢 . Je to hrozne..

Mamicky, poradte co varite Vasim drobcom na obed? Moja mala ma nejake divne obdobie, zje par lyziciek a potom ma opluva☹

renca3
8. okt 2007

Tak hlasim, ze Peto to urobil a mame veget. Poobede sme boli v meste a potom aj s Leom cela rodinka na ihrisku. Konecne si aj Peto uzil ten Leov vystup pri odchode z ihriska. To sa len tak nevidi u takeho velkeho chalana, co dokaze. Ale tentokrat ma to vobec nerozhadzalo, lebo to riesil za mna drahy.

Janka takych dni, ako si mala dnes, sme mali zopar.

mario
8. okt 2007

Dakujem, že na nás myslíte, zajtra doberieme atb a som rada, lebo jej nechutia a dosť sa natrápime, kým ich vypije.
No Janka, si riadna potvora, ty vieš čo si myslím a prestan si namýšľať, že riešim, aká si mama......
Stanka, ja keby som na obed uvarila klobásu, tak tej mojej to je jedno, lebo nechce takmer nič, hlavne teraz, ked je na liekoch.
Napchala som sa pečenou tekvicou, tak idem tráviť. Dobrú noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre