Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
5. jan 2008

ahojtee
tak v prvom rade Janka gratulujem a mas moj obdiv ja tu sterusjem este furt a ty sa teskas na tretie 😀 tak aj mne sa zda ze skoro kopka 😕

my sme dnes boli na ultrazvuku mala je krasna ma 1340 g takze vahovo bude taka ako lilka do 3 kil lilka mala 2730 tak sa aj tesoim lhsie sa porodi 😅 a mala take licka velke stale si otvarala pusinku a hladkala tvaricku ...

inak sa mame dobre len kontrakcie mam dost casto tak cakame ci to do marca potiahneme ..

co sa tyka lilky tak ta je ako cert dufam ze sa do marca da do poriadku je klbko nervov na vsetko len nenenenenenenenenenenene steva ani nechce zoberie ju na ruzky tak je ako sviecka narovnana a kricí potom aj zo sna krici ze nenenenene
nechapem ...kuchyna je tabu postavim sa ku sporaku alebo chcem umyt riad tak to je koniec opna ma odtlaca tha krici place reve hodi sa o zem zacne kusat kachlicky akoze no konec ,,,na ruky sa taha aja uz ju nevladzem no mam dost ked bude taka tak si pri dvoch asi hodim maslu 😅

rozprava mama tata , ked drzi nieco vruke tak povie nieco ako otor a ked neide v telke jej oblubeny shrek tak krici nede inak len po japonsky nieco keca no a samozrejme nenenenene , tancuje jedna radost a konecne mame 11 zubkov ....

sillas
6. jan 2008

janka blahoželááááááám.....mam slzičky na krajíčku...a zimomriavky... 🙂 je to krásne že sa tak tešíte na tretie bábenko...držím palčeky aby si to všetko zvládla...posielame veeeeeeeeelaaaaaaaa pusinieeeeeeek... 🙂

no takže tebe sa to zase začína a ja už s takými materskými povinnostami pomaly končím kedže idem do práce...stále som z toho hotova, neviem si to predstaviť..ale na druhej strane nebudem mať robotu doma a čo budem robiť po večeroch?????? 😀 😀

renca3
6. jan 2008

janka...aj ja sa pripajam ku gratulacii. Pre mna to uz nie je novinka, popisala som Janke v IP.
Tak isto si to neviem zivo u nas predstavit. Fyzicky i psychicky pre mna nemozne. 😝

Sillas...nuz tak dlllhe veceri, hadam dospis zameskane alebo potom do tretice vsetko dobre??? 😉
A nastupujes na 8 h. alebo ti da aj skrateny PP? Teraz mame zatvu, tak idem makat. 😝

viktoria
6. jan 2008

bože jani blahoželáme ti, je to krásne, nejako ste sa rozbehli s tými bábatkami........
no ja tretie zatial nechcem hlavne kvôli škole.......včerajsiu skusku som spravila, a v piatok mám dalšiu tak musím sa učiť ako stále.....
u nás od noci vkuse sneží a fuka vietor, celkom zimná fujavica........von je krásne tak malo byť na vianoce 😀

ajduska
6. jan 2008

jééééj jani, to je super, gratulujéééém 😉 , nech ste zdraví, tehotenstvo nech máš pohodové a hlavne bezproblémové a v lete sa nový prírastok do našich radov (priala by som ti dievčatko) 😉
takže tu už nebudem sama s 3 deťmi 🙂 😉 ...tiež budeš mať taký malý rodiel medzi deťmi, skoro ako ja 😉 ...tie začiatky ti veľmi nezávidím, bude to perné, ale stojí to za to, ja si už tých mojich diablikov konečne začínam užívať 😀 😝

ajduska
6. jan 2008

nejak mi blbne počítač, malo tam byť, že sa v lete tešíme na nový prírastok 😉

jankamanikova
6. jan 2008

Babule moje nadherne!
Dakujem za priania a uprimne radosti. Ja sa velmi sa tesim a aj Jany, lebo sme to takto chceli a nejak to vyslo 😉 . Kazdy nam praje dievcatko (ako pri Matuskovi), ale radsej nech praju, aby bolo zdrave a spokojne a aby dobre spalo (nie?). Jany ma tusak, ze bude chlapec, ale mne to je jedno. A kedze mame dievcenske meno a na chlapcenskom sa nevieme dohodnut, tak bude dievcatko. Ale uvidime 😉 . Len aby neboli dvojicky 😉 😉 😉 😉 .

Inac nas Matusko nerozprava, ale vsetko rozumie a vsetko vie a zapaja sa do vsetkych cinnosti v dome (aj mimo neho). Nocnik neriesim a ani nebudem. Mame cas.
Najoblubenejsie cinnosti Matuska su - varenie, buchanie po hrncoch, hra hokej a futbal v obyvacke so starsim bratom, chytaju ryby vo vani, fukanie a zapalovanie sviecok (vie ich zapalit uz sam, takze musime davat pozor) a jeho najoblubenejsia cinnost je nosenie na rukach 🙂 . Je este kopec veci, co miluje a najviac ma prekvapuje, ze je dost priebojny a tvrdohlavy (co sa mu v zivote urcite zijde).

Tak pa, lebo zaspavam.

martina236
6. jan 2008

ahojte, takto v eteri sa aj my blahozelame manikovcom k malej fazulke 😉 , lebo som s Jankou uz hovorila. vsetko dobre prajeme, budte zdravi, spite a ostatne sa spravi...

dnes sme dosli s vychodu, ani sa nam nechcelo odchadzat, lebo dnes do rana napadlo 30 cm noveho snehu a este stale snezilo, ked sme na obed odchadzali, bolo to nadherne, mala sa tesila zo snehu, furt len zametat po dvore chcela. dedo jej nasiel taku malu metlu. nedosniesli sme spat ani lyze, lebo sa onedlho chystame spat.
renca- lyzovat chodime na telgart a polomku, tento rok sme boli viac na polomke, lepsie bol upraveny svah a karol s mojim ocom boli aj na dumbieri, robia skialpinizmus.
cesta bola narocna a dlha, ved toho boli plne radia a telka, ale chvalabohu sme dosli dobre. teraz periem, susim, mala zaspala, tak sa mozem realizovat, Karci na pive.

Zuzka, mate uz meno?

zuzka111111
autor
6. jan 2008

martinka meno chuda dieta este nema kazdy tyzden sa inak vola 😀

jenis
6. jan 2008

Janka gratulujem k drobcovi. Nech je zdrave a ostatne uz bude dobre. Radsej nech nespi ale nech je zdrave...

jankamanikova
7. jan 2008

Matka - Vasa Karolinka zametala sneh a nas Matusko odhrnoval. Dostat ho zo snehu bolo umenie pre vsetkych. Jednoducho chodil hore-dole a pred nim velkaaaaa lopata, lebo inu nechcel 😉 .
Inac aj my sme mali zlu cestu z vychodu, lebo bola vsade poladovica a same havarie. Takze sme mali stastie ...

Zuzka - nemate meno? Sup ho rychlo hladat a hned malinke oslovovat menom. My mame len dievcenske, chlapcenske neviem dohodnut.

Babule, pred rokom sme sa uz dohadovali na stretavke. Tak davam do plena, ze zase do konca februara si davame vediet, ci je zaujem a kde sa pojde. Ak teda suhlasi renca, lebo ona je odbornik vo vsetkom. My - ak stretavka bude - urcite pojdeme.

jenis
7. jan 2008

Janka dobry napad, ale ja zatial nic neslubujem nieze to nevide ako minule. Mame nieco na plane tak uvidim ci pojdeme, ale do konca februara budem vediet urcite. 😉

renca3
7. jan 2008

mata...to ti verim, ze sa vam nechcelo do tejto mestskej zimy bez snehu.

ufff, uz o stretavke? Teraz v januari nemam na nic cas, ale ten Liptov bol dobry. Tak sa rozhodnite asi kde a kto.
Myslim, ze Sillas vtedy nasla celkom pohodove penziony. Koncom februara mozem na tom zacat pracovat. 🙂
A nie som odbornik vo vsetkom, Janka. 😅 Janka, ty to este v juny zvladnes s bruskom? Zuzka, a vy pojdete aj s babom? Casu dost, len som tak rozmyslala.

sillas
7. jan 2008

caute baby...tak tolko snehu ako nam včera napadalo tu nebolo hádam 3 roky..a pred chvílou začalo zase a popriadne...no pre deti radosť ale mohlo padať cez prázdniny.. 😠

juuj.tolko hodín, idem chystať maleho spať...

jenis
7. jan 2008

Sillas mne to je jedno kedy akurat tym detickam nie. Idem kuknut ci treba odpratat a idem lebo Roni ma anginu ☹

viktoria
7. jan 2008

ahojte.......tak podla termínu stretávky uvidíme či pôjdeme, ale ked to bude tak ako minulý rok tak asi ano
síce vtedy budem mať skuskove ale dalo by sa to zvládnuť,už sa tešíme

jankamanikova
7. jan 2008

ahojte ...
renca - ja sa chystam s bruskom aj k moru. Este neviem, kedy a kde, ale urcite pojdeme k moru na dovolenku. Takze taka stretavka bude v pohode a aj tak kazdy mesiac chodime na vychod ...
Takze rozmyslajte, dumajte a planujte. Budeme sa na Vas tesit.
Dnes bol zaujimavy, ale velmi dlhy den (Janik od piatej hore). Vonku je otras pocasie, chalani su smutni, ze nie je sneh, tak ideme asi v stredu na vychod, lebo tam maju kooooopec snehu.
Prajem Vam pekny vecer.

martina236
7. jan 2008

aj my chceme sneh. tu je otrasne. cely den hmla a teraz na vecer pada nieco medzi snehom a dazdom. a tam u nas ze stale krasne snezi.
doobeda sme predsa isli na hodinku vonku a poobede sa mi uz taaak nechcelo. v stredu ideme na ockovanie, tak dufam, ze ho absolvujeme a nic nas neprepadne.
na stretavku podla okolnosti isto dojdeme. jedno kde.

zuzka111111
autor
7. jan 2008

jemine stretko sa uz organizuje??? No neviem ako my ja by som aj sla ale uvidime aka mala bude to by malo take male babo spinkat nie ? Uz som zabudla 😀 ak to nebude daleko tak prideme ale april ma asi uzemny a budem v obraze 😀

my tu mame kopeec snehu poslem Vamm

ajduska
8. jan 2008

aj u nás je snehu dosť, len dnes je strašná hmla a tak škaredo, neviem, či sa nám podarí ísť von...včera sme boli asi pol hodinu a deti boli mokré ako myši, váľali sa po snehu a Timka sa chúďa motkala okolo nich 😀

keď som čakala Tomáša, tak sme tiež od začiatku mali len chlapčenské meno, o dievčenskom sme ani neuvažovali a keď sa ma v pôrodnici pred cisárskym spýtali na mená a musela som uviesť aj dievčenské, tak som vybafla prvé, čo ma napadlo (Lucia) 😀 😝 ...našťastie to bol Tomáš...a aj pri Timke sme mali len dievčenské dohodnuté, chlapčenské vôbec a to, že to bude baba som sa dozvedela až 2 dni pred pôrodom...tiež som si ho vymyslela až keď vypisovali papiere pred cisárskym, povedala som Matej alebo Martin a sestrička na to, že Martin je krajšie, že napíše Martin 😀 ....

neviem, kedy sa dostaneme na to 15-mesačné očkovanie, Timka dosť kašle, v noci mala asi 2-krát záchvat kašľa, dusilo ju, ten druhý bol o tretej a ja som už potom nezaspala, takže dnes budem mať poriadne dlhý deň 😝 ☹

renca3
8. jan 2008

Ja som vedela dost skoro, ze to budu chalani, lebo amnio. Ale pre druheho sme dlho vyberali.
Teo je vlastne Teo Bruno v rodnom liste, lebo sme sa nevedeli rozhodnut. 😅 To druhe meno nema ziadny vyznam, uz by som ho nedavala. 🙂

sillas
8. jan 2008

tak ku stretku sa pripíjame, my nemáme nič v pláne ako vždy.. 😒 takže u nas by nemal byť problem..teraz som zase chora, nachladnuta...je to na nervy...my je stále kosa a bolia ma uši.a aj priedušky..
asi som nachladla ked sme behali s Riškom minulý týžden po lekaroch, lebo neviem či som píslala, ale v stredu v noci sa zobudil, ledva dýchal a kašlal ako ked šteká pes...tak sme bežali na pohotovosť, tam ho nainhalovali, a aj vo štvrtok aj v piatok..vonku kosa, pri inhalovaní sme sa spotili, on cvelý čas totálne pritom reve..ale bol bez teploty, takže sme nebrali ani žiadne tabletky..zrejme to bude alergického pôvodu, tak uvidime..
a pri týchto bolestiach uší Riškove celodenne škriekanie už normálne nezvládam...ako keby mi vrtali do hlavy...on stále škrieka ked niečo chce, ukazuje a škrieka /to nie je plač, ale akože miesto rozprávania škrieka....už ma z toho boli fakt hlava... 😅

zuzka...aj mna Riško odtlača od kuchynskej linky.. 😀 ale jest by chcel a variť ma nenecha...hehe

jankamanikova..je super že tak sršíš energiou ked si tehu...ja si to neviem predstaviť...aj ked predstava je pekna, ale my by sme to nezvladli finančne.. ☹ takže u nas tretie nehrozi..

renca3
8. jan 2008

Sillas...nezavidim teraz chorobku v tomto zhone. Ja sa nastastie drzim, len tie nahanacky a stresik sa mi prejavuje herpesom na ustach. Pred Vianocami som mala paradny. 2 tyzdne trvalo, kym zmyzol a teraz sa vyrasil znova.
Ja sa ho zbavim asi az po danovych alebo az ked pojde Teo do skolky. 😅

Aj Teo skrieka a to ho Leo okrikuje, ze ho bolia usi, Teo spusti este viac, Leo ho udrie a Teo reve o dusu. 😝
Tak v kratkosti nasa takmer kazdovecerna idylka. 🙂

mario
8. jan 2008

Dnes sme boli na 15 mesač. prehliadke, teda na STK s malou, má 81cm a 9,60 kg. Neviem, kde sme také malé dieťa nabrali, lebo tatko má 195cm a ja 180cm, očkovali sme sa druhou dávkou proti pneumokok. a o dva týždne daľšie očkovanie.
Počasie je náhodou fajn, neviem čo riešite, že otrasné, lebo nie je sneh, ale tu dolu na západe sneh nebýva len, ked je kalamita. Jasne, že by bolo krajšie , keby bolo bielo, ale nezaoberajte sa riešením počasia, to nezmeníte.
Stretávka - ja sa zatiaľ nevyjadrím, lebo nás čaká sťahovanie do domu a ešte nejaké úpravy, tak podľa toho.

sillas
8. jan 2008

renca..som sa nasmiala...tak u nas je to zatial bez bitky...ale Lucka mu hovori a on škrieka...no darmo..asi bude škriekať kým sa nenaučí hovoriť, ja už za neho hovorím čo to znamena... 😀 akože sranda riadna... 😀

jankamanikova
8. jan 2008

Ahojte ...
Sillas - ani my nemame vela penazi. Skor si myslim, ze najviac financne nas vysiel Janik ako prvorodeny. Matusko ma vsetko po nom, sem-tam dokupim nieco nove. Kojime sa a plienky su v pohode. Takze nejak nebadam, zeby to slo do financii. Aj nasa rodina lamentovala, ze to pojde do penazi, ale ved oni to financovat nebudu, nie? Neviem, neriesim. Ja zacinam riesit veci, az ked to pride, takze uvidime. Ale dakujem za podporu, si super.
Deti inac zvyknu skierat a kricat, ked ich bolia usi alebo maju hlasivkove uzliky ...

Mario - aj ja som chcela ist dnes na prehliadku a ockovanie, ale potom sme si to rozmysleli. Boli sme v centre a potom sa mi uz k dr. nechcelo. Inac mate poriadne velku kocku 🙂 🙂 .

Renca - aj nasi sa biju, s Janikovym komentarom 😉 . Matusko vsetko opakuje po Janikovi a ten je rad, ze ma partnera. Dnes sa obliekli do satiek, ze su rytieri a ze ma idu zachranit, tak lietali a strielali na vsetky strany. Potom, ze ma zachranili a sedeli pri mne, aby som nikam neutiekla. No, som zvedava, co bude zajtra, lebo kazdy den robia nieco ine ... Inac dnes Janik zahlasil, ze ako porodim babo 🙂 , takze zaciname vazne debaty.

sillas
8. jan 2008

janka...no ved čo sa týka tých penazi...tak to uvidime ked začnu chodiť do školy...teraz sa to ešte da...ale potom to začne..ale keby som nemala príjem popri MD, tak by sme nevyšli..tak to berem z toho pohladu.. 😉

juj..dufam že nie preto škrieka...ale Riško škrieka už polroka..tak snad nie...je to jeho vyjadrovanie..ukazuje prstom a miesto toho že povie tak zaškrieka.. 😀

ajduska
9. jan 2008

ahojte, kedže mám bohaté skúsenosti, ako je to pri 3 deťoch, tak musím skonštatovať, že kým sú ešte takéto malé, tak sa to dá finančne zvládnuť, veci nosia tiež jeden po druhom, s jedením je to rovnaké, ako keby boli dve, takže to nie je až také strašné, ale aj mne hovoria ľudia, že "počkaj, keď pôjdu do školy", to bude iné kafe - určite hej, ale to už ja budem dúfam tiež robiť a nejak to zvládneme, budeme musieť 😉 ...ja som otehotnela tretíkrát úplne neplánovane, bola som pravdupovediac dosť dlho zúfalá, že čo bude, ako budeme žiť, lebo tiež neoplývame financiami a už som chcela ísť robiť, ale osud to zariadil takto a napodiv ja som spokojná, nič nám nechýba, myslím tým základné veci, čo potrebujeme, to máme a stále sa to dá nejako ustáť 🙂

ja by som skôr "nezvládla " ďalšie dieťa zo sebeckých dôvodov, chcem už robiť cez deň aj niečo iné, ako len behať okolo detí a starať sa o domácnosť (aj tak nevidno, žeby som sa o ňu bohvieako starala, ale baby s malými deťmi to poznáte, nie?), a aj peniaze hrajú určitú rolu, to priznávam ☹ ....ale najmä to, že sa chcem realizovať už konečne aj ja a nie sa stále len prispôsobovať (len či sa to pri deťoch vôbec dá 😒 ).......a záleží to podľa mňa aj povahy ženy, ja som extrovertný cholerik, nemám dosť trpezlivosti a dosť rýchlo vybuchnem a po 5 rokoch doma toho už mám niekedy ozaj dosť, takže keby som si mala predstaviť byť doma ďalšie napr. 3 roky, tak to by už v mojom prípade bolo na "zrútenie" 😀

Janka mi, síce ju nepoznám osobne, len podľa tojho, čo píše,pripadá ako úplne skvelý pohodový človek, žena stvorená na to, aby mala kopu detí a dokonale sa o nich vo všetkých smeroch postará, má k nim perfektný vzťah a božskú trpezlivosť (čo mne bohužiaľ chýba ☹ ), takže jej strašne fandím 😉 , určite to výborne zvládne

Timka mala do rána teplotu a kašle, celú noc sa prehadzovala a škriekala 😀 , napchala som ju sirupmi, teraz sa hrá, tak uvidíme, čo bude ďalej, či ju vyliečim doma, alebo sa to nezaobíde bez návštevy lekárky 😒 ...ale idú jej asi stoličky, tak to možno bude z toho (tá teplota)

stankalm
9. jan 2008

ahojte...no musim sa pridat, aj moja mala ma dnes svoj den, stale na nieco ukazuje, vsetko chce a ked jej to nedam, tak tiez krici a skrieka, joj, neviem ci je to vo vzduchu ci co ☹ Uz mam nervy, lebo sa mi asi vracia choroba, boli ma hlava, hrdlo, usi, a aj cele telo, tak dnes nejak nemam na nu trpezlivost. Neviem, ci ide byt chora alebo co, lebo jej trosku tecu sopliky, ale tlacia sa jej horne ocne zubky, tak asi z toho. Cumel ma uz dlho len na spinkanie, ale dnes ked ho zbadala, tak kricala, kym som jej ho nedala a potom si sadla do kutika a dudlala a dudlala 🙂 No dufam, ze si na to velmi nezvykne, lebo potom sa nam hadam ani nepodari od neho oducit.
Aj my mame ist buduci tyzden na prehliadku k dr. a maju ju aj ockovat, no som zvedava, aka bude, lebo vzdy tam place, ani len odvazit sa nechce 😒 Niekedy mam pocit, ze to hadam iba ja mam take dieta, urevane, ukricane a rozmaznane 😖

Co sa tyka financii, tiez si myslim, ze kym su deticky doma, tak sa to este nejak da, aj ked my vychadzame len-len, ale ked zacne skolka a skola, tak to bude narocnejsie. No snad to vsetci nejak zvladneme. Musime..

Inak som sa nasmiala ako opisujete Vase deti...renca a janka...musi to byt sranda 🙂 Ja by som este chcela jedno babo, ale asi az ked mala bude v skolke, lebo uz teraz vidim, ze jej to chyba, chodi za vsetkymi detmi a ked k nam nejake pride, tak ho hladka a chodi sa nimi 😉

Ajduska...si asi taky typ cloveka ako ja, tiez dost rychlo vybuchnem a to mam iba jedno dieta (ked neratam manzela, lebo ten ma vytaca viac ako Tamarka 😅

No, idem si navarit caj a dat si nejake homeopatika, dufam, ze sa z toho nejak dostanem a ze to nechyti aj malu.
Prajem Vam vsetkym peknu dnik 😲

ajduska
9. jan 2008

stanka, tak o tom, ako ma vie vytočiť manžel, sa radšej nebudem vyjadrovať 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre