Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

renca3
21. jan 2008

zuzka...ja ked musim nieco spravit, chvilu kriku vydrzim pocuvat. Co sa da robit. Pri babu to pochopis aj ty.
Len ked su chori, snazim sa aby co najmenej plakali.

sillas....dobreeee. Ked ti to nevedel chudacik povedat... 😅

Co sa tyka spania, Leo bol odstahovany do svojej izby ked mal 8 mesiacov. Asi 1,5 rocny spal vo velkej posteli.
Teo spi zatial s nami v postielke a ked je chory, so mnou na posteli. K Leovi ho zatial nestahujem, lebo by sa navzajom budili. A aj sa bojim, aby Leo nieco nevyviedol Teovi. Ale budeme to uz na jar riesit. 😉

mario
21. jan 2008

Silas, dobrééé 😀 ,topánky musia byť!
S tým spaním je to fakt fuška, drahý hovorí, že je to ako nácvik do truhly, lebo on sa nepohne len raz za noc. Silas, bude to sranda zvykať si na chlapa v posteli, občas sa asi začuduje, ked mu chytíš nos alebo uši, či mu nie je zima, ja to aspon s malou robím 😀 .
Zoya, aj ja mám pocit, že je to z mojej stravy, hoci strukoviny a kapustu ešte stále nejem kvôli kojeniu.
Dnes som jej skúsila dať toľko diskutovaných Pribináčikov, ale nechcela ho, hoci jogurty celkom zvláda.

stankalm
21. jan 2008

ahojte....tak som sa z chuti nasmiala, joj, ste zlate 😀
Nasa mala tiez prdka v noci, je to sranda, my sa s muzom len smejeme. Ale inak ju nemusim ani prebalovat, ona spinka celu noc v postielke, len rano potom ked pusti, tak plienka ma hadam 2 kila 😉 Ja si neviem predstavit, ze by mala spat s nami v posteli, lebo moj muz, ten sa furt prevaluje a hocikedy spim na kraji, co cela postel je jeho...A co sa tyka spania samej v izbicke, tak koncom mesiaca nam ma prist nabytok a postel do detskej izbicky, tak som zvedava, ako sa bude tvarit.

Inak, posledny tyzden zistila, ze vie vyliezt na nasu postel alebo na gauc v obyvacke, tak musim furt davat pozor na nu, lebo moje no-no ma na haku a bojim sa , aby nespadla, lebo sa tam vyvaluje 😖

Dnes sme boli v poradni, no nejak sme to prezili, aj ked s placom, len co sme vosli, ale dalo sa, aj odvazit sa nam ju podarilo, co minule neslo. Takze ma 11,5 kg a meria 81 cm. Asi bude mala po mne 😉 A ked ju ockovala sestricka, tak ja som jej drzala ruky a doktorka nohy, no zazitok 😅
A co sme v poradni stretli Tamarkinych rovesnikov, tak oni uz celkom aj hovoria a nasa mala len ukazuje na vsetko, pochopi tiez vsetko ale rozpravat sa jej nejak nechce. A havo robi hu-hu a kravicka huuuu po novom ☹

Mario, ja som tiez nebola nejak za Pribinackov, a malej ani nechutia. Ale mama minule kupila takeho "nepraveho Pribinacka" v Lidli, myslim, ze sa vola Ballino, alebo tak nejak a to jej chuti, je to ovela lepsie, aj mne chutil🙂

Tak pekny den, zase je nenormalne teplo a od stredy hlasia ochladenie, no tesim sa. Paa

martina236
21. jan 2008

ked je rec o prdkani, tak tento vikend som sa na prdkanie zobudila, bolo asi pol tretej, ale rano som zistila ze to nebolo len prdkanie. mala nalozene. to sa jej nepodarilo straaasne davno. som nechapala. a aj tak uz dva dni ma az 4x stolicu denne, hnacka to nie je, neviem ci zo zubov alebo co.

stanka, tak to ste na tom este lepsie ako my, lebo Carolinka mala v decembri necelych 10 kg a 76 cm.

malej pribinak vanilkovy chuti. ale vacsinou ma activiu. no a posledne miluje kukricu bonduelle. tu ked vidi doma na polici, tak stale pyta, kuku, kuku a v obchode musim taketo regale obchadzat, lebo place a chce kuku.

dnes mi to normalne pripominalo jar, ked sme boli. ani zimne bundy sme nemali, na slnku bolo 15 stupnov.

sillas, to bola vtipna situacia 😀

sillas
21. jan 2008

čo sa týka toho spania...tak ako renca aj u nas je to podobne..ešte to chvílu potrva hlavne preto že ked Riško vidi Lucka tak sa zobudi, takže aj rano ked ku nam príde, Riško to normalne zacíti a už nezaspí.. ☹ takže musim dorasť do štádia že pochopi že čo od neho vlastne chceme.. 😀

ešteže je Riško taký !inteligent" že ma tu topanku upozornil, ja by som išla veselo dalej...hehe...alebo naštastie že bolo mokro, lebo keby bolo sucho ani on si to nevšimne??? 😀 😀 😀

stanka, ani Riško nerozpráva, vykrikuje huka...a všetky zvieratka su "havo". nejaké slabiky...daj daj daj...ded...ded.. apa...apa...ma..ma.. duj ..duj..hav hav...to je asi celý nás bohatý slovník... 😕

mario...chytam...no ale som zvyknuta za nos chytať aj manžela ked chrápe... 😀

veru zuzka..aj ja som už proti kriku imunna, lebo inak by som nič nespravila.. 😠

sillas
21. jan 2008

martinka...u nas musime schovavať uhorky...!!! 😉 už minule som nechcela aby jedol tak sa drahý rozčuloval že si ich nemôže dať...lebo maly ma oči ako jastrab... 😅
a aj my kakame 4 x za den, 2 x tvrde a 2 x take polotvrde..nie hnačka..takže plienkový priemysel na nas neskrachuje... 😠

zoya1
21. jan 2008

Ahojte. Je to asi zvláštne ale ani našej Zojke pribináčik nechutí. A syn na nich vyrástol. Dokázal spratať aj 3 už ako 8 mesačný. martina236 aj nám sa to teraz stalo - kakanie v noci. Tiež nechápem. Ráno mala riťušu vyštípanú chuderka.

martina236
21. jan 2008

sillas, u nas uhorky tiez ficia. ale kukurica vyhrava. a som si myslela ked si pytala a dala som jej ochutnat, ze iste jej nebudu chutit, lebo ani mandarinky a pomarance nechce a tot za uhorkami sa tiez nacahuje.

zoya1, no my ako kakame teraz tak ani nechci vidiet aku ma ritku. minily tyzden sim liecila s imazolom pupacilky a teraz cerven 😒

ideme kupat

jenis
21. jan 2008

Sillas fakt sranda. Musel sa riadne cudovat, ze co sa to mu deje s nozkou... a ty nic. Zlaty.

Ked je rec o kukurici, tak tu Saska tiez zboznuje. Uhorky tak isto. Asi to bude vo vsetkych detoch podobne. Pribinacika spapa, ale nie celeho.

Idem kukat Greace kliniku. Caute

zoya1
21. jan 2008

Ahojte práve som dožehlila - fuuuuuuuuuuuuuuuj. Je tu ešte niekto?

martina236
21. jan 2008

aj ja som chcela, ale odlozila som to na neurcito 😉 , ako vacsinou a potom nestiham

zoya1
21. jan 2008

ahojky, ako sa máte? Malinká spinká?

viktoria
22. jan 2008

ahojte....sillas super pribeh...
tak vcera som bola na gynekologii takze mam dost velku cystu, tak mi predpisal antikoncepciu aby mi zmizla a ked nepomôze tak musim ist to operovat........no a to nie je vsetko, v piatok mi maly zatrhol na chrbre znamienko tak som bola aj na koznom, no teraz musim ist na chirurgiu ho vybrat, takze mam toho dost.......
vikina zacina kaslat a tak jej davat sirup od kaslu.......tobias vcera spadol rovno s hlavou na radiator, ale nemuseli sme ist na pohotovost, asi o dva hodiny spadol a buchol si perou o stôll tak si ju pretal........takze včerajsí den boll strasny 😢

viktoria
22. jan 2008

a co sa tyka spania tak tiez tobias spi s nami, a tiez sa velmi nevyspime pretoze cestuje po celej posteli stale ma kkope, a či prdí no jasne cez den nie iba v noci, ale baby tak nahlas ako dospely človek 😀

renca3
22. jan 2008

viky...tomu sa povie smolny den. 😒

sillas
22. jan 2008

viki..ked sa dari tak sa dari...držím palce..aby všetko dobre dopadlo...mna totálne bolí teraz hlava, neviem ako to zvládnem s detmi do večera..migrena totálna,...potrebujem mať zatvorene oči..takže sa lučim... 😉

martina236
22. jan 2008

zoya, uz som sa vcera odpojila, lebo tu bolo ticho. mame sa fajn, akurat ze dnes sa nedalo nikam ist. doobeda som bola u kozmeticky, potom som rychlo navarila a ze ked sa mala naspi pojdeme von. taky dazd sa spustil ako v lete, ze sme uz nikam nesli. esteze ma dobru naladu. aj teraz si sklada lego, sem tam sa nahneva ked sa jej nedari.

viktoria, aj malemu tak desne opuchla pera? ked spadla Carolinka, tak ju mala neskutocnu, ale na druhy den odpuchla.

zoya1
22. jan 2008

kde ste septembrovky? Detičky nespinkajú? Ináč z našej malej sa stáva taká šibalka, že normálne rozmýšľam kde sa to v nej berie? Taký čertík je z nej, a to doteraz som si myslela, že jaké dobré dieťa to ja mám 😀 .

martina236
22. jan 2008

asi som ta zese nestihla zoya ...

dianecka
22. jan 2008

Ahojte ženy 🙂
dopozerala som Veľmi krehké vzťahy na Prime a kukám tuna chvíľku, lebo čakám , kedy sa ozve malá z izbičky.Asi týždeň má taký rituál budenia okolo 22 a kontroluje, či už mama spí 🙂 , dúfam ju to prejde.

ajduška cesta prebehla celkom fajn, dianka bola v pohode
máme to oproti Vám len 50km,ale prestupy z autobusu na vlak sú najhoršie, inak je to fajn a o dosť lacnejšie ako autom, ale zasa to pohodlie....
Odkiaľ si z východu? K nám sa na jar chystá kamarátka z Prešova.

zoya1
22. jan 2008

ajduška je z východu? Aj ja. Rýchlo píš odkiaľ.
Mati tu som? A ty?

martina236
22. jan 2008

teraz aj ja. odbehujem, lebo mala mrnka

martina236
22. jan 2008

a uz aj idem do perin, este dam malej papat. dobru noc

cicushka
22. jan 2008

ahojte maminy...aj vy ste tak zavideli (v dobrom) nam septemborvkam 2007, tak ako ja zavidim teraz septembrovkam2008. Normalne mi je luto, ze nemam brusko ☹

renca3
22. jan 2008

cicushka...pospominala som, no ani nie. Brusko mi nechybalo. Len mi doslo, ze to priserne letiiii. 🙂

zoya1
22. jan 2008

Ahoj renca. Ja som si dnes čítala o tom vašom stretku v r. 2007. Ale neuveriteľne som vám závidela, a bolo mi ľúto že som koňa objavila až teraz. Ako detičky?

cicushka
22. jan 2008

renca) samozrejme to zavidenie je iba v dobrom 😉 a to mas pravdu, ze to leti.

zuzka111111
autor
23. jan 2008

zoya ved aj tento rok bude stretko tak sa uz pridas aj ty nie??? ja dufam ze pri druhom kedze bude malinke to nejak zvladneme prist 😅

ajduska
23. jan 2008

ahojte baby, dnes som sa už dvakrát pokúšala sem prispieť a vždy, keď som to odoslala, tak ma vyhodilo...snáď to tentokrát vyjde 😀

takže, som pôvodom od Prešova, ale vydala som sa na stredné Slovensko a musím skonštatovať, že sa mi tu páči a neľutujem, aj keď mi rodina chýba.... 😉 ..........ale je nás tu viacej východniarok, aj jankamanikova, viktoria, jenis, zuzka a možno ešte niekto ďalší, ale to už neviem zas ja 😀

včera sme boli vo Zvolene pokukať nejaké dovolenky, tak ak všetko dobre pôjde, mali by sme ísť v polovici júna do Bulharska, tak sa tešíííím 😅 , naposledy som bola pri mori pred 6 rokmi, ešte za slobodna, s mojím terajším manželom, boli sme v Chorvátsku....som zvedavá, ako bude teraz, keď už máme deti, ale verím, že to bude super...troška sa bojím tej cesty, ale nejak to prežijeme, budeme musieť 😉 😝

no, musím sa úprimne priznať, že mne bruško vôbec nechýba, dokonca som rada, že Timka už poyrástla a je to oveľa lepšie, ako bolo pred rokom...mne sa už plienok nežiada, mám toho až-až za tie roky, možno mi to raz bude chýbať ( o pár rokov), ale momentálne by som pristala aj na to, keby mala Tima už aspoň 5 rokov 😒 ....snáď ma za to neodsúdite 😉

Timka sa naučila nové slová, teraz keď niečo hľadá, tak stále pri tom hovorí "de je" (kde je), je zlatá... 😀 , Tomáša volá Momo, Sašku nevolá nijako, je to meno ešte pre ňu asi ťažké, už povie aj "havo" a "padó" (spadlo - to keď niečo padne na zem, alebo aj ona keď spadne)

martina236
23. jan 2008

ja tiez nikomu brusko nezavidim, ani v dobrom ani naopak 😉 . som rada ze je to takto a ze bude vzdy lepsie a lepsie. ale vsetkym prajem samozejme. my si davame pauzu 😎 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre