Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

viktoria
26. feb 2008

ahojte..........zuzka drzime palceky aby ste obe boli v poriadku a aby vsetko prebehlo velmi rychlo............
tak skusku z nemciny mam za sebou a v sobotu ma caka skuska z filozofie, dost tazko sa mi to uci , je tam vela mien, a vety ktorym ani nerozumiem, tak drzte palce....
tobias spi stale je nachladený,
u nas je tiez velmi teplo takze chodime von aspon na chvilu...........

renca3
26. feb 2008

viki...tak ta filozofia je podla mna najhorsia a najzbytocnejsia skuska na skole.

zoya1
26. feb 2008

súhlasím s rencou. Kvôli filozofii som skoro nechala štúdium na VŠ. Aj keď nakoniec tá skúška nebola až taká hrozná 😀 . Inak u nás je tak krásne a ja sedím za PC a snažím sa písať diplomovku - fúúúúúúúúúj. Zuzke držíme palčeky. Ako sa inak máte? Zoja asi kiahne nemá, neobsypala sa viac má len 2 vyrážky a nepodobajú sa opisu janky takže zatiaľ vyčkávame.

stankalm
26. feb 2008

Ahojte babenky 😉 ,
dlhsie som tu nebola, nejak nestiham a vecer ma bolia oci, ked cumim na pc...ale inak sa mame doobre, sme zdrave, len manzel je furt v praci, tak sme same. Esteze je vonku tak krasne, tak chodime von 2x denne, Tamarka chuda vecer zalahne a spi, co je taka nachodena 😒
Vcera ma bola pozriet kamoska so syncekom, o 2 mesiace starsi ako mala, no poviem Vam, ja som si myslela, ze Tamarka je certik, ale popri tom Simonovi je anjelicek, no to je riadny betar, vsade lezie, nema s nicim problem, napr. vysiel si na zachodovu misu a splachoval o dusu, len som Tamarku pratala prec, aby ju to nahodou nenapadlo...ale jeho mamicka nic, to by som ja nedovolila, ved odtial moze skaredo spadnut..no co uz, kazde dieta je ine..
Inak po starom, rozpravat sa stale nejak nechyta a nocnik tiez neriesime, ked ju posadim a prave sa jej chce, tak sa vycika, ale kakat to nehrozi, ale ma cas..
Zoya, a co Tvoja mala? Uz sa pyta? Si predtym spominala, ze sa zacina pytat..to ten kolektiv ju tak taha, vsak? Musi byt uz poriadne ukecana 🙂
Akurat chcem konecne zacat chodit medzi deti s malou, do mat. centra a tak, lebo ma hrozne rada deti, tak hadam sa aj budu vediet nejak zahrat spolu 🙂
Tak sa majte krasne, uzivajme si slnecne dni a budte zdravi. Paa

charlinka
26. feb 2008

Ahojky,
Viktoria zkoušku z filosofie ti nezávidím,já měla jednu v prváku a bylo to něco hroznýho se na to učit, mě ty jména a ty jejich filosofický názory přijdou uplně stejný. 🙂
Muj prcek se vypýtá na záchod i na nočník, ale jen ze srandy, nikdy tam nic neudělá, ale těší se z toho, takže já ji jen oblékávám nazpět punčocháče a plínušky, který si sama sundá 🙂

renca3
26. feb 2008

Ja si myslim, ze filozofi boli ludia, co nic poriadne nevedeli robit, len filozofovat a teraz sa to ma niekto ucit tie ich nazory na svet...

My sme mali tiez navstevu kamosku so synom, pri ktorom mi moj Leo pripada ako anjel. Ma uz 4,5 roka, ale
ak bude mat nadalej taku benevolentnu vychovu, o par rokov si s nim uz fakt nik neporadi. 😒
Napr. boli sme chvilu aj vonku a do Peta hodil kamen, ze ma modrinu a jeho mama takmer nic. Keby trafil maleho Tea alebo Lea....ja sa s nim nekaslem. O tom co robi u nas doma, uz ani nepisem.

jankamanikova
26. feb 2008

zoja - ja som mala cele dva tyzdne, ked so bola mala, jednu vyrazku a boli to moje kiahne. Parada, co? Aj tak chod za dr., mne to zistili z krvi, ze som mala kiahne. Cez odber sa da zistit, ci su alebo nie su to kiahne.

Nocnik neriesim. Matusko nerozprava, ale to tiez neriesim, lebo ja som do troch rokov nerozpravala a som tu 😉 . Mame sa dobre, Janik je uz "poodpadavany" z vyrazok; dnes sme boli v MC, zajtra ideme na koniky ... Mame bohate dni, ja migrenu, deti sa maju radi a su stastne, ze mozme chodit von. Brusko mam obrovske, som krasna (ako vzdy) a babo bude flegmatik (po tatinovi 😉 ).

jankamanikova
26. feb 2008

viki - filozofiu som na skole milovala, aj kvoli profesorovi (lebo som mu padla do oka 😉 ). Mna to bavilo, stazovat sa nemozem a Tebe drzim prsty, nech to zvladnes v pohode.

renca3
26. feb 2008

janka...ake obrovske, ved som videla. To sa len tebe zda zvrchu. 😅 A opeknela, to je pravda. 😉

jankamanikova
26. feb 2008

renci - dakujem za kompliment 🙂 . No, tak to sa asi mne to brucho zda velke, ale babo je ulozene v krizoch, takze mozno take velke ani nebude 🙂 .

jenis
26. feb 2008

Zuzka je zatial v poriadku, len to zle znasa. Horsie ako Lilka, tak na nu myslite. Pekny vecer.

jankamanikova
26. feb 2008

jenis - vdaka, ze si sa ozvala; tak ju pozdrav a ze drzime prsty. Nech sa o Lili neboji, deti to zvladnu. Len nech je v pokoji a nech neplace. Pa.

jankamanikova
27. feb 2008

ahojte ... tak idem otuzit nasu temu, kym nas nezrusia. No, flakate to tu, babule. Ved ani ja nemam cas byt na nete, ale napisem aspon riadok.
Mame sa dobre, len zacinam mat pocit pri tehu, ze nic nestiham, tak musim prehodnotit priority. Chalani su v pohode, ako vzdy. Obaja sa pekne rozjedli, Matusko obohacuje svoju slovnu zasobu o nove citoslovcia 😉 , tak sme na ceste k ludskej reci 😉 . Maju sa obaja radi, len sa im treba vela venovat, hlavne Janikovi, lebo Matusko je cisty vegetak a ja nestiham, no ked tu bude tretie, tak nebudem ani stihat dychat 😀 .
No, tak na Vas myslim, a prajem pekne dnicky, vonku je nadherne, tak sa vytesujeme.

sillas
27. feb 2008

caute baby..tak ja som dneska bola na školení v BB tak som už muuuuuuuuudraaaaa 😀 😀
môžem sa pustiť do danových..hehe

idem si dať kupel a vrhnuť sa k Riškovi do postele.

sme ok, podstatne je že sme zdravi...a už iba štvrtok piatok a je víkend..sa velmi tešíííím...

janka...užívaj si kým je v brušku...lebo potom to bude u vas už ina zoo... 😀 😀

renca3
27. feb 2008

ahojte...no neviem, na mna uz lezie nejaka jarna unava ci co. Som uplne mimo a vecne unavena. 😝
A uz nemam ani nejake nahanacky ako predtym a Lea mam v skolke. Tak Janka, keby som bola este aj tehotna, tak uz neviem....

sillas...tak hura na danove. ja uz mam hotovo nastastie. 🙂

charlinka
27. feb 2008

Ahojky,
Janka, kde bereš tu energii?? docela te obdivuju, tři prcky budeš zvládat. Mě dá zabrat jedna malá krpatá, ale zase jestli je matuško dobrý hodnoučky, tak je to v pohodě. Janík už je větší ten se určitě na sourozence těší vid? 😉

sillas
27. feb 2008

renca...hotove??? 27.2?? tak teda klobuk dole...

jankamanikova
27. feb 2008

Charli - obaja sa tesia. Matus miluje male deti a brusko moje tiez. Janik prijal Matuska v pohode a Matusko tiez v pohode prijme maleho surodenca. Ale Janik ten to preziva uzasne. Vedieme vazne debaty, a on sa snazi vsetko pochopit. Je to velmi vnimave dieta, komunikativne a velmi zvedave. Matusko, tak jemu vsetko jedno - ma Janyho povahu 😎 . Janik je po mne, tak som zvedava, po kom bude to tretie. Ja len dufam, ze v pohode dopadne aj porod a vsetko okolo toho (my mame totiz dost tazke porody 😠 ).

zoya1
27. feb 2008

Čaute babuľky. U nás nič nové. Zoja kiahne nemá, teraz pre istotu hnačkujeme - idú jej všetky 4 očné zuby. Tiež je to divné, že má už všetky stoličky a očné jej vychádzajú až teraz. Dodo nepočúva - teda počuje len to čo chce. Manžel vyťažený - samé cvičenia a lešte. A ja na diplomovke nespravený ani riadok. Ale teda dúfam, že už sa do toho pustím.

viktoria
28. feb 2008

ahojte..........diky ze na mna myslite ohladom tej filozofie, naozaj su tam nezapametatelne mena a vela fraz neviem na co mi to bude.........ozaj jani nejdes namiesto mna na skusku ked si to mala rada..........
tobias spi a ja cakam kedy vstane idem s nim ku kadernicke ho ostrihat lebo sa uz poti ma dost huste a tvrde vlasy, po muzovi....
jani uz sa tesim na stretavku ze ta uvidim s bruskom............
ozaj ako to vyzera so stretávkou..........
zajtra ma berie muz na nakupy, ideme kupovat nejake oblecenie tak sa aspon trochu odreagujem........

ajduska
28. feb 2008

ahojte....
jani, aj mne poraď, kde vziať toľko energie, čo máš ty, zišla by sa, lebo poslednú dobu som nejaká nemožná...ešteže sa môžem vyhovoriť na jarnú únavu 😀
ja keď mám migrénu, tak som totálne hotová a ty ešte zvládaš aj chodiť s deťmi von, no klobúk dole 😉

u nás tiež nie je nič nové, dnes som sa zberala s Timkou konečne na to "15-mesačné" očkovanie, ale začala kašlať, tak to zas budeme musieť odložiť...ktovie, či sa tam niekedy dopracujeme 😀 😝
zubov máme stále len 10, nejak jej nechcú rásť, prvé dve stoličky jej vyliezli pred nejakými 2-3 mesiacmi a odvtedy nič, Tomáš mal v jej veku už skoro všetky zuby vonku 😒

tešíme sa, že je vonku konečne krásne a pomerne teplo, Timka chodí von najradšej s kočíkom pre bábiky, minule sme sa museli poň dokonca vrátiť, lebo sa vonku spamätala, že ho nemáme, tak letela naspäť a trieskala na dvere bytu, že "brm-brm" - tak volá kočík 😀

aj naše deti sa majú radi, len keby sa toľko nebili a nenaťahovali, Tima sa samozrejme vždy musí pridať, tak máme veselo...najviac bije chudáka Tomáša, ten jej to predo mnou síce nevráti, lebo vie, že nesmie, ale keď ich nevidím, tak jej to vráti dojnásobne a ona potom z revom chodí žalovať že "Momo bách"...zlatá je, taká herečka, vie sa pretvarovať podľa toho, ako si to momentálna situácia vyžaduje 😀

zuzke držíme všetky prsty, nech jej to dobre dopadne a hlavne nech sa zbytočne nestresuje, Lilka to určite v pohode zvládne

mario
28. feb 2008

Ajduska, neboj ani my sa k tomu očkovaniu nevieme dopracovať cez soplíky a iné pliagy!
Renca, prídi helfnúť s danovým, lebo ja som niekde na začiatku 😝 .
Všetkých pozdravujeme a prajeme kráse počasie.

stankalm
28. feb 2008

Ahojteee...
tak dnes sme boli s malou 1. krat v detskom centre, bola zlatucka, nemala problem, pekne sa hrala, no samozrejme, ked jej nieco brali ostatne deti, tak sa nedala, jedneho chlapceka aj vykvakala za vlasy, ale inak pohodicka 😉 Budeme chodit castejsie, nech si zvyka na deti 🙂
Inak po starom, tesime sa z pekneho pocasia, aj ked tu u nas na Liptove fuka studeny vietor 😒

Janka...ja Ta teda fakt obdivujem, ze aj po 2 tazkych porodoch si sa dala na treti..ja som mala tiez velmi tazky porod pre uzku panvu, ale v konecnom dosledku, zvladla som a aj Ty az 2 krat , takze zvladnes aj treti, Ty si pohodacka 😎 Toto Ti zavidim. Len sa drz a setri sa.

Tak krasny dnik Vam prajem. Paa

jankamanikova
28. feb 2008

Babule, vdaka za podporu a povzbudzujuce slova. No, az taka pohodacka niekedy nie som, lebo ked uz nevladzem, viem to dat patricne najavo. Ale nastastie deti su aj vtedy v pohode ... Ale dakujem Vam!

My mame 11 zubkov, takze sa budeme este trapit. Janik mal v tomto case plny chrup. Ale to nic.

Ajduska - pobavila som sa na Tvojom prispevku, sranda s tromi detmi (uz sa tesim 😀 ). My sme sa este tiez neockovali a budem sa snazit to odbavit na druhy tyzden (ak budeme zdravi), lebo vraj toto ockovanie sa ma vykonat do 18 mesiaca. No neviem, ci to stihneme.

Mame za sebou pekny den. Boli sme na konikoch, v MC, potom spolocny kupel vo vani a teraz uz vsetci traja spia. Ako vzdy - Jany zaspi s nimi 😀 . A tak mam zase volny vecer, idem si urobit puding (maliny som uz zjedla ...).

charlinka
29. feb 2008

Janka, kde jste byli na konících??? Taky bych zašla se charlottkou se na ně podívat.
Dík za sms hlasy, dneska vyšlo nové číslo Dieťaťa a znovu jsem postoupila, tak mám převelikou radost, doufám, že se podaří i do příštího, tam už jsou ceny velmi zajímavé. 😉

sillas
29. feb 2008

caute baby...
konečne piatok...juuuj., taka som rada, len som neštastna z toho že na celý víkend hlásia dážd...tak budeme iba doma...tak si drobčeky riadne užijem.. 😉
deti už spia, dokonca aj Lucka, nejaka bola unavena, tak si idem dať hádam za pohár vinka..
na to 15 mesačne očkovanie sa chystame na buduci týžden, bude mať šef dovolenku, tak si budem vybavovať záležitosti vtedy, tak dufam že ked sme boli doteraz zdravy, tak to vydrží...

my už od 13mesiacova máme 16 zubov...tie posledne štyri ešte asi nejdu, ale nenecha si ani pozrieť, ale kym je ok, tak to neriešim...jestu mu chuti, je z neho riadny šinter..sa tolko nasmejeme...a ked prídem z roboty, tak sa najprv zvíta s mojou taškou že čo som kupila apotom som na rade ja....
darmo typický chlap čo má rad svoje bruško... 😀 😀

jenis
1. mar 2008

Sillas vraj tie posledne styri len okolo druheho roka idu.

renca3
1. mar 2008

jenis...nevies ako zuzka? este su pokope? myslim na nu a drzim palce.

sillas
1. mar 2008

tak zuzka by mala mat de "D" dneska..držíme palce..

Lucke vyšli tie posledne zubky okolo 22 mesiaca.

dneska krásny den..ešeže mame na poobede naplanovanu navštevu, lebo inak zle nedobre...vyzeran to naozaj na dážd na celý víkend..

renca3
1. mar 2008

Teda tu fuci o dusu a do toho dazd, dnes asi nevylezieme z bytu. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre