Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

aviril
17. mar 2008

Martinka, to mi je ľúto. Neviem si to predstaviť. Ja som mala dosť keď som mala auto 2 mesiace nepojazdné, neviem, čo by som robila, keby som ho vôbec nemala. Bez auta sa neviem ani pohnúť. Ja bývam na dedine a keď musím s deťmi niekde ísť, tak len na aute. Muža nemám celý týždeň doma, tak si musím poradiť sama. A bez auta...

Zuzka, kráááááááásne detičky, aj mamina. Ako to tak čítam, za chvíľku Ti kilá pôjdu dole. Aj sa tak trochu hrozím, lebo si predstavujem, ako to budem stíhať ja. A okrem toho aj toho najstaršieho mám riadneho šintra. No bude to veselé. A ja sama na tri deti... keby aspoň manžel bol doma. Čo už, keď sa rozrastáme, musí na nás niekto aj robiť, inak by sme to neutiahli.

Janka, ešte raz gratulujem k trom mušketierom... 😉

zuzka111111
autor
17. mar 2008

martinka tak to je sila ... inak lilke povedala ze ma atopicky ekzem a alergiu na vsetky mozne druhy kadecoho a nakoniec nema vobec ziadnu alergiu ani atopicky nieco zle zjedla lebo nam to po tej masticke preslo a nevratilo sa a papa vsetko... a auto no ani nemozem dovolita by stevo precital lebo znovu uz nebude chciet parkovat pred blokom... inak dobry sok ked ides po auto a auto nemas fu .... tak nam keby ukradli auto co sme teraz na jednom tak neviem co urobime stevo bez auta nic neurobi.... 😠

jankaaaaaa tak to bude chlapceeek jeeej tak to budes mat doma mojkacov zlateee ja si myslim ze keby som bola tehotna do tretice tak mame tretiu dievku ..... janka mozno stvrte bude dievca 😀 😉 hlavne nech su zdravuckeeeee deturence nase ....

inak neviem co sa stalo ale lilka mi 3 den spinka aj 3 ,4 hodinky 😕

sillas
17. mar 2008

zuzka...ešte raz blahoželám...ste krásne..a sestričky sa na seba úžasne podobaju...tak hlavne vela zdravíčka a tebe trpezlivosti....ja si neivem ani celkom predstaviť, že by som popri Riškovi mala teraz take novorodenča..uff..isto je to zaberak , ale všetko to zvladnete...

aviril...teda musiš mať dosť sama s už skoro tromi detmi..

martinka..tak snad Carolinke nič nepotvrdia...a je to iba plany poplach...lebo by to narobila fakt dosť starostí navyše...
no a čo sa toho auta týka..no hrozne..aj ked je havarijna poistka /predpokldam že vy máte/ tak to naruší riadne finančný rozpočet..kym sa to všetko vyrieši...no prajem pevne nervy..

sillas
17. mar 2008

janka...tak ty maš teda riadne pod kontrolou tvojich chlapov...že na AJ..ja umrem..u nas by to nehrozilo ani v tejto zostave.. 😀 😀

martina236
17. mar 2008

baby takuto situaciu si radsej ani nepredstavujte. ale pomaly som zmierena s osudom... ved co nam aj ostava, nie? chvala Bohu, ze nam zostalo este moje malinke priblizovatko. lenze to teraz docasne kym bude druhe vacsie, vyuziva Karol, tak sme s Karolinkou total zablokovane. takze aviril uplne ta chapem, ak by si zostala bez auta... sam sa clovek este ako tak presunie, ale s dietatom. na taxiku na vlastnu zodpovednost, lebo nemaju vzdy a vsade autosedacky. ano havarijnu sme mali, ale kedze auto bolo este stale na lizing, tak vacsia cast poistky pojde lizingovke. ale to je este na dlho. teraz hutame ake druhe, aby pred blokom co to vydrzalo. aspon ako oktavka, ta vydrzala 2 roky aj 4mesiace.

a zial ta alergia na BKM je definitivna. takze sa mozem pustit do studovania. strava, receptiky... kupila som nove mlieko nutrilon soya, ani som nevedela ze take je, este ho nemala, som zveda ci ho bude pit vobec.

tak pekny vecer vsetkym, my popijame frankovecku 😉

jankamanikova
17. mar 2008

Ahojte babule moje ... Janyho mame v Prahe; mali sme ist s nim, ale sme doma, lebo Matusko ma sopliky (ktore nemal od augusta minuleho roku 😠 😒 . Tak sme ho s Janikom nadopovali vsetkym moznym, tak uvidime, co bude. Este pockame den-dva a pojdeme k dr., ku ktorej sa mi moc nechce, lebo tam maaaa vzdy kopeeeec ludi ...
Boli sme spolu zase na AJ, tak Matusko sa ani nepohol, striehol na vsetky info a Janik vsetko komentoval 😀 😀 😀 😀 😀 . No, su zlati a velmi dobri!

Babule, musim Vam k tomu Martinkinmu autu povedat, ze ona ma uzasneho Karola (to je jej manzel). Taky muz sa len tak nevidi, mat jeho optimizmus a pozitivne myslenie ..., to by sa zilo lahsie. Nasi chlapci ho miluju a my s Janym obdivujeme, lebo on to znasa neskutocne ideaaaalne. Ale uz sa tesime na ich "nove auto" a dufame, ze nas v nom prevezie 😉 . Ale aj tak nas to mrzi, co sa stalo.

No, chlapci mi spia, mne je smutno. Spat sa neda, lebo striehnem na Matuska, ze co bude, lebo sa mrvi a kasle a kycha 😒 ☹ . Najlepsi je Janik, lebo vsetko komentuje s poznamkou, ze on ho vylieci a vsade za nim chodi so svojim dr. kufrikom 😀 .

sillas - ze pod kontrolou 😎 ; no, tak to by si nas mala vidiet, ked sa Ti dvaja hadaju a skriepia na "blbej ceruze" alebo ked maju "svoje dni" 😀 .

sillas
17. mar 2008

takže zapíjate smutok... 😒 ufff...tak to nakoniec je ešte horšie ked ukradli auto ktore je v leasingu?? uff..
len si dajte..na zdravie... 😉

tak ta diagnoza ma mrzi...to nemôže potom ani jogurty, ani nič???...a nikde v reštike kde daju niečo mliečne, alebo smotanove?? juuuj..
no a Matka mala si problem s francuzskymi zemiakmi, kvôli klobase...a nakoniec je problem aj inde..držim palce.

martina236
17. mar 2008

ano musim dat Janke za pravdu, ze moj mnazel to zobral podla opisu, ze treba to brat aj z tej pozitivnej strany, ze bude nove, no co by ste povedali?

sillas, ako si ty pamatas tie francuzaky 😀 , umrem. aj tak si kazda znas povie, ze pre svoje dieta urobi maximum v kazdej situacii a ta nasa tazsia nastala. no nevadi, len aby sa jej polepsilo. bude to narocne na cas, ale dufam, ze to zvladneme. ano, ani mlieko, jogurty,smotnu, tvaroh tak to vsetko miluje... ale uz 3 dni dozadu davam zlatusikovi mojemu sojove jogurty a celkom ich je. ale ked som ich chutnala ja, tak dovidenia...

jankamanikova
17. mar 2008

Sojove jogurty? Na jedlo sa nesmie hovorit "fuj", ale v tomto pripade "fuuuuuuj".

renca3
18. mar 2008

nuz martinka....co napisat, je mi to luto. mala si na novu stravu rychlo zvykne. este nema dlhorocne stravovacie navyky ako my. a tie sojove jogyrty nie su az take zle, Peto ich obcas kupoval. drzim palce.

super, ze mas doma takeho muzicka. trochu optimizmu neuskodi. 🙂

Teo sopli uz 3. tyzden. 5. den mame Pamycon, tak sa mu to trochu zastavuje. urcite to je Moraxela. dufam, ze ju premozeme bez ATB. 😉

viktoria
18. mar 2008

mati aj my drzime palce, musi to byt narocne teraz vymyslat co dat malej zjest, ale s laskou sa vsetko zvladne a mas suproveho manzela... to auto aj nas mrzi , stale sa potvrdzuje ze su na svete aj hnusni ludia..
no maly spi vcera som umyla okna vyprala záclony a dnes mi treba vysavat umyvat podlahy, prach a tak, aj tak vecer uz u nas bude vyzerat akokeby som ani nepratala...
tobias zase zacina kaslat tak uvidime ci sa to zlepsi alebo budeme musiet ist k dr......

mario
18. mar 2008

No samé nové správy a nie najlepšie 😔 . Martinka, to auto už nerieš, je to blbé, ale stáva sa. Mojej mame ukradli auto z parkoviska pred nákupným centrom, mala ho týžden, takže ešte bez poistky, v kufri pasy a firemných tridsať tisíc v kufríku, odskočila si kúpiť minerálku. Dlho sa trápila, ale to presne nepomôže.
Alergiu na bielk. mal diagnostikovanú aj náš Junior, bol to des, lebo sme nevedeli čo mu dať jesť, všade mlieko. Vydržali sme tri mesiace a potom sme to vzdali a dali mu čo chcel, prestal síce piť mlieko, ale ostatné konzumoval a konzumuje dodnes a nič sa nedialo.
Víkend asi bol všade začarovaný, lebo ja som skončila v nedeľu na pohotovosti, opuchlo mi hrdlo a nemohla som nič prehltnúť, ani sliny, vraj asi mononukleoza. V pondelok som šla na orl vyš. a je to flegmona -opuch a hnisavý absces v hrdle, treba narezať, hnis odsať 😒 😒 😒 ,ak sa nechcem udusiť. Našťastie praskol sám a teraz je už lepšie, som na kašičkách a atb., ktoré som nebrala desať rokov.
Pekne sa nám ochladilo, tak jar sa k nám asi ešte nechystá.

aviril
18. mar 2008

Ahojte.
Martina, hádam to nejako zvládnete s tou alergiou. Ako hovorí mario, možno to nebude také hrozné.
Ja by som ozaj bez auta bola stratená, dnes som si bola nakúpiť v tescu, čo by som asi bez auta nemohla.
Taký blbý čas, ja som si poumývala všetky okná v byte a teraz mi na ne naprší. A keď sa to zmieša aj s prachom, môžem umývať zas. Kedy sa oteplí...

jankamanikova
18. mar 2008

ahojte ... no, ako vzdy, mario to presne vystihne. Netreba sa z toho, co sa stane, robit vzdy tazku hlavu (aj ked sa to vzdy neda). Vsetko ma nejaky zmysel ....

Mario - mrzi ma ako si dopadla. Neviem si TA na tej pohotovosti predstavit 😒 , ale snad sa zotavis a bude dobre. No, stale je nieco vo vzduchu, kamaratka z PO, co sme zase rovnako tehu, tak Ta minuly tyzden skoncila v nemocnici na pohotovosti, lebo vracala uz vsetku vodu, co mala v tele. Tak si to neviem predstavit, doma nechala dve male deti a hybaj do nemocnice. Katastrofa ...
No, co ... bola zla zima, bacily nepomreli a tak budeme cely rok len tak tak bojovat proti blbym bacilom, virusom a vselijakym "blbostiam". Nas Matusko ma tiez sopliky a aj blbo kasle, tak zajtra ideme k dr., nech ho vypocuje. Ale pomaha nam odsavanie, Nasivin a Mucosolvan. Tak uvidime, co bude.

Prajem Vam kopec energie a radosti zo zivota, aj ked sa mnohe trapite. Myslim na Vas, pa.

viktoria
19. mar 2008

tak vcera sme vysli s malym aj s vikou von ale hned sme sa vratili lebo strasne fukal zimny vietor a zacalo snezit...no hrôza......
aj dnes je tu zima ale svieti slnko mozno poobede bude teplejsie......
no maly zacina vonku vystrajat stále sa chce valat po zemi a vôbec nas nepocuva, je z neho riadny sibal... 😎

stankalm
19. mar 2008

ahojte babenky 😉
Tak vidim, ze je u kazdej z vas "veselo"...ci uz smutne zalezitosti alebo vesele...ale co uz narobime, stava sa vselico a bohuzial aj na Slovensku su zli ludia, ktori kradnu alebo este aj horsie...
No inak bez auta si ani ja neviem predstavit existovat, priznam sa, spohodlnela som, neviem si predstavit trepat sa s taskami peso cez cele mesto a este nebodaj aj s malou...

Viktoria...to ako keby si pisala o nasej Tamarke, my ked ideme von len tak peso, tak vobec neposlucha, za ruku drzat to nehrozi a ked ju vezmem na ruky, ked ideme cez cestu, tak sa vypina a reve ako keby som jej neviem ako ublizovala...na nervy niekedy. A hlavne ked vidim, ako niektore ostatne deti pekne idu s rodicmi a nevymyslaju...joj, porazit ma ide. Kedy to uz pochopia a prestanu trucovat ??? 😠
Najviac som ale asi nervozna z toho, ze som cele dni sama len s malou, manzel furt v praci od rana do noci, nevyspaty, nervozny a to sa prenasa aj na mna a potom nemam nervy ani na malu..A to uz nehovorim, co musite mat Vy, ktore mate viac deticiek a tiez ste same...Ale dufam, ze uz od aprila sa to uz u nas polepsi 🙂

No ta jar nie a nie prist..u nas aj svieti slniecko, ale obcas sa spusti taka chumelica a fuka neprijemny vietor, vcera sme sa veru tiez vratili domov po chivlke, lebo to sa nedalo..

Ako idete travit Velku noc? Ake mate zvyky? Aj peciete? Ja nejdem piect, manzel robi a iba by som to potom jedla ja a potom som stale tucna ☹

Inak Tamarka mi nechce nejak v poslednej dobe jest, mali sme sice crevnu chripku, ale len taku miernu..len pije caj a vodu a z jedla len zobne a uz odstrkuje tanier..neviem, co jej je 😒 Mne to chuti furt 😀

Tak sa majte krasne a veselu Velku noc prajeme vsetkym 😉 😉 😉 Pa

jankamanikova
19. mar 2008

Ahojte!
My ideme v piatok (ked pride Jany z Prahy) na vychod a tesime sa. Vlastne deti sa tesia a ja uz aj tiez, lebo nebudem musiet nic robit. Tak si dufam oddychnem a deti sa vyblaznia. Matusko este sopli, k dr. sme nesli, lebo my teraz dvakrat denne spime (uz tri tyzdne) a nejak nam nevyslo. Tak uvidime, co bude dalej.

Chalani spia, ja som si pospala tiez; teisme sa na Janyho, kedy pride. Vonku je zima, chodime len na take 20-minutove prechadzky (Matusko mi aj tak zaspi v kociari). Tesime sa na leto (lebo jar asi uz ani nepride 😀 ). No, mne Matusko netrucuje, ked sme vonku. On ma povahu "kde ho polozis alebo posadis, tak tam ostane sediet". V kociari sa mu paci; a ked chodime, tak drzi ma za ruku alebo ho necham, nech si ide. Su dni, ked je velmi dobre, a su dni, ked je tazsie. Ale je velmi dobry (aj Janik).

Tak Vam prajem vsetkym pozehnanu Velku noc, vela radosti v rodinkach a pokoja v srdiecku.

aviril
19. mar 2008

Ahojte. Mne sa malý nechá úplne v pohode viesť za ručičku. To keby aj trikrát obehnem celú dedinu, on pekne vedľa mňa pôjde. S tým problém nemám. Len keby sa mu chcelo ísť hore po schodoch po vlastných len za rúčku, to nie. Hneď sa pýta na ruky a to je úmor ho vyniesť na tretie ešte aj s tým pupkom.
Aj ja sa pripájam k prianu šťastne prežitých sviatkov.

renca3
19. mar 2008

ahojte...ja mam teraz trochu ulietane obdobie, maly travi dost casu u mojej mamy alebo s Petom.
Za ruku ma nechyti, ked ideme po vonku. Ale zato mi uteka opacnym smerom. No vesele je to. Nakoniec ho musim zobrat na ruky, aby som sa niekam dostala.
Na Velku noc ideme na 3 dni s partiou na Moravu do Mikulova do sklipku. Bude to cca 27 ludi aj s detmi, tak by malo byt veselo. Ak sa pocasie neumudri, tak to bude s detmi asi narocnejsie. 😝
Aj ja vam vsetkym prajem prijemne sviatky s rodinkami. 🙂

sillas
19. mar 2008

caute baby...
renca...no riadna partia..sa tam ani nenajdete.. 😀
janka ty si na východe len pekne oddýchni a vyvaluj sa s drobčekom v brušku..a meno už máte?? 😉

konečne budu 4 dni volna..už "iba" zajtra...tak sa teším...len ma mrzi toto počasie...lebo budeme viacmenej zavretí doma..nemame kam ist, snad absolvujeme aspon nejaku navštevu.. 😅 aj dneska taka zima bola..taký studený vetrisko..ale slniečko svietilo..

ja mam nejake blbe obdobie, asi ide na mna jarna unava, alebo je to z tých danových zaležitosti.. 😠
už len dovarim polievku a idem spať..som nejaka nevyspata, príšerne ma boli krčna chrbtica..dnes som bola na ibalgine čo mi išlo hlavu roztrhnuť.. 😠

My ked ideme s Riškom vonku, tak on každému kýva..na každého sa usmieva a hádže očka..no sa idem z toho popučiť...a potom sa mu jasne že každý prihovorí 😅
ale občas nechce odísť dalej od vchodu a robíme kolečka iba pred vchodom..ked nič nepotrebujem je to ok, ale ked niečo treba..tak je to na nervy...no ale všetko si teraz stihnem vybaviť cestou z prace alebo cez obed..takže už ked som s detmi tak mi je jedno čo robíme..

prajem vám všetkým príjemne sviatky, hlavne aby sme ich strávili rodinky po kope..mne tieto sviatky až tak vela nehovoria..ale tie 4 dni volna su pre mna predsa len pozitívne.. 😀

martina236
19. mar 2008

ahojte, vsetkym vdaka za podporu... nemozem sa k vam dostat, lebo nemam doma pocitac, tak vas citam cez mobil, ale neda sa mi tam nalogovat 😒
dnes sme poslali tata do prace taxikom, lebo som surne potrebovala autiaka na nakup, lekaren, postu atd., tak sme to doobeda stihli. mala mi nejako rano skoro vstava, poobede si pospi aj 3 hodky, ako dnes. a celkom pohoda to je. az na to ranne vstavanie. pijeme ten nutrilon soya, ale tusim sa mierne vyhadzala, budem sledovat dalej, ci je to vobec z toho.
my v piatok odchadzame na muran, som zvedava ako sa pobalime do tohto malinkaca, ale v stredu by nas mal uz cakat novy peugeot, tak huraaaa.
ak by som sa tu uz nezastavila, tak sa majte krasne, uzite volno s rodinkami, davajte na seba pozor, hlavne ti, co cestujete.papa

jankamanikova
19. mar 2008

renca - tak Vy sa mate. To Vam zavidim. Ja by som hned brala ist niekam na sviatky prec, ale Jany striktne dodrziava vsetky tie omse a obrady, tak ja budem sediet s detmi v dome a on v kostole. Ale dam mu na krk Janika, lebo on aj tak rad chodi do kostola (asi to ma po tatovi 😀 ) a ja budem vegetit s Matuskom. On je Vam take dobre dieta, ze keby som ho mala sameho, tak vegetim od rana do rana 😀 .
Ale snad niekedy na Velku Noc niekam pojdeme, ked budeme mat vlastnu chatu 😎 .

No, tak chalani spia, ja idem nieco pozehlit, moc sa mi nechce, tak asi pojdem spat. Tak dobru nocku a drzte sa!

martina236
19. mar 2008

dobru nocku Janka, nezehli. chod oddychovat. potrebujes to. si s deturencami sama, tak huraaa do hajan 🙂

viktoria
20. mar 2008

ahojte..tak u nas stále fuka a poletuje sneh, tak von asi nepôjdeme......lebo este maly kasle...
my sme cez sviatky stále doma, mozno ze odskocime do michaloviec ku kamaratovi na 2 dni......
aj my vám prajeme veselu velku noc, vela vody a aj vodky.........

viktoria
20. mar 2008

tak my sme sa zbalili a uz sme v michalovciach pri znamych, kamoska kuchti deti sa hraju a ja sa hram na nootbooku,,,
ona deti nema takze moje su tu same, a tobias ako stale nic nerobi iba sa krmi.... 😀

zuzka111111
autor
20. mar 2008

ahojtee aj ja vam prajem prijemne prezitie sviatkov dufam ze aj slniecko urobi kuk a hlavne cela rodinka spoluuu tak si to uzime 😉

janka tak na vychod idete?? tak aj ku nam niekedy nakuknite 😉 😉

jankamanikova
20. mar 2008

Ahojte ... no uz je to tu citit, ze vsetci su prec. Tak si to poriadne vsetci uzime a v pondelok (alebo utorok) pokecame, kto a ako bol obliaty. Nas Janik sa tesi, ze ma pooblieva, aby som bola krajsia a krajsia. Joj, zlatunky je.

Inac sme boli u dr., tak Matusko ma chytene priedusky, ale zatial bez ATB, dala nam len Pamycon a Trifed. Ak sa to zhorsi, tak budu ATB. Zatial je to stabilizovane, a dufam, ze nebudu ziadne ine lieky. Neboli sme este ockovani, tak musime sa vyliecit a byt v pohode. Janik je ok, len v noci ked zalahne, tak kasle ako "psik", takze laryngitida. Zatial bez teplot, len pri zaspavani sa dusi. Inac dnes na nas prsalo, snezilo, krupilo, slnilo. Deti mali velku srandu (to sme akurat sli k dr.), normalne zazitok a dobrodruzstvo.

Tak pa a drzte sa!

jenis
21. mar 2008

Vesele sviatky prajem vsetkym a vela vody. 😀

sillas
21. mar 2008

no ako vidim cez sviakty tu bude smutno...tak sa idem tvariť že aj my "akože" sme fuč... 😀 😀

na rano sme mali poprašok snehu..ja už chcem jar...ale ako Janka písala..už rovno príde leto...lebo že vraj oteplenie hlásia až od polovice apríla.. 😒 😒 už mi tie bundy pre deti lezu na nervy..!!!!

sice ked sa otepli Riško nema ani topanky... 😕 musim niečo pozhanať..

tak prajeme suprove sviatky..
Janka a vy sa rýchlo vyliečte..

zoya1
21. mar 2008

Ahojte! Po dlhom čase sa hlásime. Zoja si zaumienila že keď už choroba tak poriadna - má zápal pľúc. Čiže berieme po prvýkrát ATB - zatiaľ ich znáša dobre. Dodo sa už nevie dočkať pondelka, ako všetky žienky vykúpe - už si kúpil aj pištoľ na vodu 😀 . Janka takže ideš k nám na ďaleký východ? Tak zaskoč na kávu z PO to do TV nie je až tak ďaleko. Ja teraz chodím do PO každý týždeň kvôli diplomovke. Fuj hrôza, neviem či to stihnem odovzdať na čas. Inač nič nové.

Prajem všetkým krásne sviatky. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre