Septembrové bábätká 2006

zuzka111111
23. okt 2006

Ahojte mamicky pre ktore bol september najkrajsim mesiacom pretoze sa im narodilo babo nam sa narodila Lianka 14.9 a vazila 2730g a 47cm 😀 😀
teraz budeme mat uz 6 t a priberame jedna radost azime 3480g a 49,5cm 😀

zuzka111111
autor
27. mar 2008

janka ...no z anglicka sme objednali teda stevo objednal tak som zvedava aky chceli sme zeleny ale neviem ci neobjednal cerveny alebo ruzovy 😀 a no som zvedava ako s nim budem maturovat...

a k babyvaku ...mne sa zda ze je tam nejak divne ona je taka drobnuckaa ze ju tam ani nevidno mozno to zle robim alebo co... no uz nech je stretko aby si ma zaskolila... 😉

a drobcek kopka pekne?? uz mate menoo?? inak mi povedz ako si docielila ze vseci zaspavate spoluuu

ajduska
27. mar 2008

ahojte žienky... 🙂

my sme boli s Timkou na kožnom minulý týždeň, dal jej Balneum Hermal, mám to používať ako sprchový gél, vraj je to dobré a natierať ju mám mastičlou, ktorú nám miešali v lekárni na recept, tak nemám tušenie, ako sa volá, ale pred rokom pomohla, tak dúfam, že aj teraz...a odporúčal mi často malú natierať buď Excipialom, alebo je vraj výborná aj rakytníková indulona, vraj sú s ňou dobré skúsenosti....malá má vraj atopický ekzém, ale našťastie len veľmi miernu formu a keď sa to podchytí teraz, tak to bude vraj v pohode, tak dúfam... 😒

malá sa už cíti lepšie, aj sa teda tak prejavuje, pre všetko zúri, jačí a bije sa jak chalan...včera som sa na tých mojich deťoch narehotala, bili sa Saša s Tomášom, riadne, zúrivo, ale povedala som si, že nebudem večne robiť policajta a aj tak nebudem stopercentne spravodlivá, tak nech si riešia sami...a tá malá potvora skackala okolo nich a bila toho, kto bol momentálne v prevahe, takže raz schytala Saša, raz Tomáš, už ani neviem, čím ich bila, ale bolo to komické 😀 😀 😀

martina236
27. mar 2008

tak a sople sa dostavili aj k nam. od piatka minuleho tyzdna nepomohol trifed, zajtra ideme k lekarke, asi budeme potrebovat lokalne ATB. je z toho nervozna, podrazdena, place, ach jaj 😒 . v noci si pospi, ale zle sa jej dycha, tak ju to vyrusuje a sem tam matozi.

laurajana, malemu to veeelmi pristane. aj my sme uz absolvovali ciastocne jarny nakup oblecka, len sa tak ozimilo, ze to este nestihla mat na sebe. dufam, ze ked sa otepli, tak nebudeme chodit rovno v kratkych rukavoch.

my sme tiez verni excipialu,vlastne od narodenia ho pouzivame a sme spokojniii...

jankamanikova
27. mar 2008

Ahojte!
Zuzka - to je super, ze mate kociar z Anglicka, lebo tam to maju za dobre ceny. Neboj sa toho babyvaku, lebo nam dospelym sa moze zdat, ze deti su tam tak cudne, ale im sa to paci. Aspon mojim sa pacilo. Ak mas blby pocit, tak ju tam nedavaj. SI jej maminka, tak to vycitis, co a ako. A na stretko sa tesim.
Meno mame pracovne, vymyslel ho Janik a zda sa, ze sa udomacnuje a aj sa nam paci a ma aj symboliku - takze bude Jakub.

Spolocne spanie? No, ulozila som Janika, Matusko vedla neho (bud na prsniku alebo len tak lezal); Janik hladkal moje vlasy, kym nezaspal (to robi doteraz) a slo to. Niekedy to bolo lahsie, niekedy o nervy, ale zvykli si na to. Teraz je to takisto - je cas spanku, tak si lahnu, rozpravame sa, mojkame; Janik ma moje vlasy a zaspia. Neviem, ako sa nam to podarilo. Ja som to brala akosi prirodzene, lebo som vedela, ze ked chcem mat cas pre seba, jednoducho musia spat spolu. Neriesila som, ze to nepojde. Matusko, ked bol maly, spal aj trikrat denne, ale ten spanok okolo obeda (teraz je to o pol jednej-jednej) je spolocny.

Martinka - budte fit, lebo chceme ist predsa spolu na koncert, nie?

martina236
27. mar 2008

no ved, hadam bude. od osmej ako zaspala,uz x krat mrnkala. volala som lekarke, mame dojst, ze urobi aj vyter. dufam, ze nebude plna lekaren prskajucich.pojdeme co najskor, i ked si to neviem dost dobre predstavit, kedy je to co najskor, ked radi rano vylihujeme 😉

viktoria
28. mar 2008

ahojte tak mi mame uz 2 den velmi perny, maleho strasne prehána, ale teploty nema, aj sa hraje vôbec nic ho neboli akurat nic neje a casto kaka a uz len sama voda a pritom nic take nejedol....
dnes sme sli ku doktorke pretoze aj rano o 3 sa pokakal tak mu urobila vyter ale vysledok bude az na tyzden, dala mu smectu ale on to velmi nechce pit, vecer mu to vyskusam dat do mlieka, ani banan nechce a ani nic sladke takze uz neviem co mu mam dat..........
mati rychlo sa uzdravte a na aky koncert sa chystate....

renca3
28. mar 2008

viki...hlavne aby vela pil, aby sa nedehydroval. my sme pili cierny osladeny caj.

stankalm
28. mar 2008

ahojte🙂
My sme mali crevnu chripku minuly tyzden, tiez mala nic nejedla, len trosku zobla a dost, ale musi vela pit, ja som jej davala detsky bylinkovy caj, vsade chodila s flaskou 😉 U dr. sme s tym ani neboli, lebo nemala to nejak hrozne, kakala tak max. 2x za den tiez len taka voda a za 2 dni jej to preslo...Vsetko navarene jedlo islo do zachodu 😒

Jooj, tato zima uz aj mne ide na nervy, uz nech sa otepli a hlavne nech neprsi...

Mario...ta zabrana sa da teda objednat aj samostatne? Som si myslela, ze je to len s tou postelou..To je super, musim to popozerat, lebo zda sa mi, ze v postielke uz ma Tamarka malo miesta.

Inak, u nas sa poriadne prejavuje obdobie vzdoru, ked nieco nie je podla jej zelania, tak ked ju mam na rukach tak sa vzoprie a vystrie ako struna a kope alebo ma skriabe po lici...joj, niekedy mam toho dost, len ju musim rychlo navnadit na ieco ine a ona zabudne. Ale je to narocne, hlavne pre mna cloveka velmi netrpezliveho, cize nervaka 😠 Ale uz sa ovladam, lebo ked kricim aj ja, tak je to este horsie. Len niekedy neviem, co je lepsie...objat ju hned alebo ju nechat samu, nech sa ukludni...??
Inak je ale dobrucka, niekedy ani neviem, ze ju mam, aj sama sa zabavi. Jej najnovsou zabavkou su vsetky reklamne letaky, ukazuje na rozne potraviny a ja jej musim hovorit, co to je a potom to robime naopak, ja sa pytam a ona ukazuje, vela toho vie, je to maly rozum 😉 Ale rozpravat sa jej este nechce...

No idem urobit nejake chlebicky kym mi spi, poobede pridu dve kamosky-tehulky, tak budu urcite hladne 😎

Krasny vikend vsetkym. Paa

jankamanikova
28. mar 2008

Ahojte!

Stanka - ani nas Matusko nerozprava. Len vsetky zvierata si "havo"; napodobni leva a tigra a to je vsetko. Rozumie vsetkemu, co mu poviem; vie poprosit a aj sa ospravedlnit (pohladka hlavu) a to je vsetko. Nepovie nic, len tata a mama (aj to na mlieko). Nerobim si z toho nic. Cela rodina je hore nohami kvoli tomu, ze nerozprava. Je pravda, ze Janik v jeho veku so mnou viedol siahodlhe debaty, ale Matusko je iny a musime to respektovat. On hovorit (este) nebude.
Inac sme zistili, ze vobec nikoho z ludi nepotrebuje - len mna a Janyho a Janika. Ostatnych ludi nemusi a ani deti, vsetkych ma "na haku". A ked sa niekto na neho usmeje, ze sa pokusa o nejaky kontakt s Matuskom, tak on sa zamraci, otoci a ide si svojou cestou. Z rodinnych prislusnikov berie na vedomie len moju maminu a Janyho otca. Ostatni sa marne snazia, jednoducho ich nemusi ...

Inac prestal nam zase jest, asi pojdu ocne zubky (ma to tam cervene). Uvidime!

Ja sa mam dobre, len uz nevladzem dychat 😝 ; a nezmetim sa do nicoho, tak musim nieco nakupit. Lenze na to nemam cas 😀 ...

zuzka111111
autor
28. mar 2008

janka ja som v tvojom tyzdni bola uz davno o 10 kg tahsia a v tehu nohaviciach 😀 😀
a lilka tiez nerozprava len mama na kazdeho aj na steva aj na moju mamu nieeee vie velmi dorazne povedat a toto ale rozumie vsetkemu vsetkodonesie odnesie ... a vzdor aj u nas pretrvava a teraz ked kojim tak plaaace lebo ona vtedy chce sa hrat alebo sa cche mojkat s nelly ale ona sa potom chuda nevie poriadne napapat 😠 a stevaa lilka stale bije skriabe hrooza

renca3
28. mar 2008

caute

janka...ved po dvoch tehu ti este nejake tie nohavice zostali, nie? 🙂 matusko je proste osobnost. ktovie, co si mysli, ked sa mu kazdy prihovara a on je taky vazny. 🙂

neviem ako vase deti, ale nam uz fakt postielka nestaci. v noci sa hrozne kruti, prehadzuje a kope do tyciek, takze nas casto budi. niekedy ho najdem preveseneho s nohami vonku medzi tycami. po polnoci sa zobudi a prenesiem ho k nam do postele. tam sa toci tiez do vsetkych smerov, ale hlavne to nie je hlucne. musime aj my riesit velku postel co nakskor.

jankamanikova
28. mar 2008

Zuzka - ja som pribrala len jedno kilo. Som zvedava na najblizsej poradni, kolko vazim.
A ta situacia, co si opisala, mi velmi dobre pripomina stare a davne casy 😀 . Teraz sa smejem, ale vtedy mi nebolo vsetko jedno 😉 . Drzim TI prsty a velmi sa na Teba tesime, ze prides na stretko!!!!!!!!! Inac Nelly bude mat mesiac, tak to je super, lebo to bude uz len lepsie a lespie ......

laurajana
29. mar 2008

ahojte mamule...Matka mas pravdu, jarne a letne oblecko pomaly v skrini, no pocko zial casto nepraje...ale sem-tam sa da "vystriehnut" pekne slnieckovo...tak a pre istotu je vzdy teplejsia ciapka v kapse 🙂

mario
29. mar 2008

Stanka, tá zábrana sa dá objednať aj samostatne, známa to má na obidvoch koncoch postele a v strede medzeru, tadiaľ sa jej malý dostane sám von, ale v noci aspon nespadne aj ked zmení na spanie iný koniec postele. Stojí to okolo 300,- sk.
Asi aj my navštívime kožnú, lebo tú kožu má hroznú, nevidno to, ale na dotyk je ako rašpľa a dosť si to škriabe, ked ju vyzlečiem. Uvažujem, či nie je na vine aj aviváž, hoci používam detskú senzitiv.
Janka vyzerá fakt dobre a je vždy vysmiata, čo nechápem, lebo ja sa vždy ledva vlečiem. Janka, kedy si dáme rande?
Hlásia silné oteplenie na 18 st. tak jarné veci vytiahnite a zbavte molí 😀 .

renca3
29. mar 2008

Tak silne oteplenie? My este nemame jarny nakup za sebou. Teo to ma jednoduche po braskovi a Leovi musime vybehnut niekam.

viktoria
29. mar 2008

ahojte tak ku malemu hnackovaniu sa pridalo aj vikinine zvracanie, vcera vecer zvracala do polnoci 5 krat a rano zas... tak dnes uvidim ako to pôjde a asi skoncime na pohotovosti...
maly nejedol 2 dni dnes uz trochu nieco zhltol, tak uvidim ako bude kakat.....

jankamanikova
29. mar 2008

Ahojte ... tak vsetci chlapci spia (aj ten v brusku 😀 ) .. a je vegetim ako sa len da.

Mario - dakujem za kompliment 😉 a dnes som presne na to myslela ..., ze kedy si dame rande 😀 .

Viki - len tekutiny, Kulisek a Smecta. Este pomaha cucoriedkovy kompot alebo dzusik (ale po troskach) alebo chlieb s cucoriedkovym dzemom. Este vyskusaj suchare alebo zemiaky alebo ryzove mlieko (to je urobeny ryzovy odvar). Drzte sa!

Vonku je nadherne, aj ked trochu poprsalo. A jarne veci? Musim nakupit, hlavne na seba. Chalani su vybaveni, aspon trosku a pojdeme nakupit nieco pekne. Snad sa nam podari 😀 .

ajduska
29. mar 2008

ahojte....u nás je počasie nafigu, popŕcha, tak sedím s babami doma a chlapi šli na chatu variť guláš, možno ich neskôr pôjdeme pozrieť, ale dvakrát sa mi nechce, nejaká som lenivá ☹

náš Tomáš nerozprával ani ako dvojročný, len nejakých 5-7 základných slov - to najzákladnejšie bolo uňho "ham" - a keď nastúpil do škôlky, tak sa v priebehu mesiaca tak rozhovoril, až nás z neho boleli uši ( to mal asi 2 roky a 3 mesiace), zato Saška začala opakovať jednoduché slová už ako 11-mesačná a keď mala toľko, čo Timka teraz, tak sme viedli riadne rozhovory, okrem "r" rozprávala veľmi pekne a zrozumiteľne....každé dieťa je iné a má svoje tempo 😉 Timnka je napríklad niečo medzi nimi dvoma, na Sašu nemá ale zas vie toho povedať viacej, ako vedel v jej veku Tomáš...teraz najnovšie sa naučila pekne čisto povedať "nie" a "fuj", tak keď na niečo nepoužije to "nie", tak potom zaručene "fuj" 😀

my sa už cítime lepšie, teda okrem mňa, ja pôjdem k dr. asi až v pondelok alebo utorok, deťom lieky zabrali, tak som rada, lebo Timka bola nemožná, v jednom kuse sa nadrapovala, úplne bez nálady, ja tomu hovorím že "ani doprava, ani doľava" 😠

viki, vy sa liečte, hlavne nech malý veľa pije, Timka teraz posledné dni tiež len pila a skoro nič nejedla, ale pila aj mlieko, tak jej to asi stačilo

nám tá mastička od kožného super zabrala, už má peknú čistú tváričku, tak ju len musím poctivo ďalej natierať a snáď sa to o rok znova nevráti 😒

tak pekný víkend všetkým a vraj má byť zajtra pekne, tak si to užite 😉 🙂

jankamanikova
29. mar 2008

ajdi - ze gulas? Joj, ale by som si teraz teraz. Vcera som mala strasnu chut na zelenu cibulku s vnatou a tak Jany siel do obchodu, tak vsetko kupil, len tu cibulku zabudol. Som normalne mala abstak, tak som si dala apon slaninu. A teraz si ma naladil na gulas, ale z coho ho ja teraz urobim 😠 . Joj, idem jest. A pozeram tehu veci cez net, tak mozno neico objednam. Pa.

martina236
29. mar 2008

tak gulas, o tom mozem nieco napisat. varila som ho vo stvrtok, aby sme mali aj na piatok a sobotu. po hodine varenia som ho ochutnala, tak som zhorela skoro ako fakla, co taky tuhy, reku to cooo 😲 , ved som tam nic pikantne nedala. a tak som zistila ze pastu kt som kupila ako sladku, bola pikantna a mala chybnu nalepku. nevadi, karci jedol, len ze kropaje pod ocami. no a v piatok som ho isla odlozit do spajze, vysmykol sa mi z ruk, tak ostal na dlazke na mojich teplakoch a na bielej stene. zachranila som asi jednu ubohu porciu, co zostala v hrnci. asi som ho nemala vobec varit 😒
dnes sme boli prevetrat nove auto v ba, karol si povybavoval nejake pracovne zalezitosti, dali sme obedik, par obchodov a tak. konecne vsetci spolu a v klude. huraaa.
mala stale sopli, odsavame, dostali sme pamycon, este ze nema teplotu, ale zato nervaci poriadne. podobne ako opisujete, su to skarede zachvaty placu, jedu a som z toho nestastna, lebo mam pocit, ze pol dna prefnuka. teraz je zazrakom ticho, hoci je pokrocily cas, ale ked chcem nieco napisat, tak ju necham. hra sa s pradlom co som oprala. vesia na radiator, potom dole a zase naspat a robi to uz asi aj 5 krat.

prajem vsetkym krasny vecer, zajtra este krajsiu nedelu. nas teraz caka cervene vinko a super plesnivy syr, mnam 😎

laurajana
29. mar 2008

ahojte babule aj Vam vsetkym pekny vikendik...Matka to s tym pradlom je super, aj maly sa s nim vie tak zabavit, ze mam normalne klud...sranda to je, co tie nase deturence zabavi, ze? A s tym gulasom, no cloveka to potesi a nerob chute, vinko mame a ten syr idem asi vylovit...juj ha...dobru nocku vsetkym

zoya1
29. mar 2008

ahojte septembrovky! Tak my sme už v poriadku (Zoja). Síce ešte nespíme. Práve začala revať, lebo jej manžel niečo zakázal - chuderke malej. Naša Zoja už hovorí skoro všetko - samozrejme nepoužíva "r" a "l" ale inak sa jej ústa už celý deň nezavrú. Myslím, že to bude tými jasľami, že je medzi deťmi.
viki - rýchlo sa dajte do poriadku, vraj má prísť krásne teplo.
Prajeme všetkým krásny zvyšok víkendu, ja musím zajtra do dennej ku svojim "pracovným" detičkám.

renca3
29. mar 2008

tak ten gulas bol asi osud, ze sa vylial. vela pikantneho vraj skodi. 😉

my sme boli tiez dnes vela casu spolu cela rodinka, ale urcite nie v klude. raz krici jeden, raz druhy, potom zvysujem hlas ja...no proste vikendova idilka. ale zvykli sme si a hlavne ze sme spolu, mame sa radi a vsetci sme zdravi. 😅
prajem vsetkym kludnu nedelu s rodinkami. 🙂

martina236
29. mar 2008

laurajana a co stretko? idete, nejedete? som ani nepostrehla...

jankamanikova
29. mar 2008

ahojte ... chlapci sa uspavaju, dnes nejak neskoro, co nemame vo zvyku. Ale boli sme v Nitre pozriet na "danielov" a "muflona" ako toho rohateho nazval nas Janik (vdaka Mario za inspiraciu) a bolo nam dobre. Najviac sa tesil Matusko, skoro preskocil plot 😀 . Chceli sme zavolat Martinke, ale nechceli sme otravovat. Ved sa uvidime na koncerte, ok? Tesime sa, Mata, ze mate auto, dajte si ho "pokrstit" 😉 , nech Vam uz nezmizne 😉 .

Gulas? Baby neprovokujte. Mne Jany pripravil nejaky film, idem pozriet. Kedze nemame TV, tak nic nepozeram, nechyba a ani chybat nebude. Prajem peknu noc, prijemnu zmenu casu a krasnu nedelu.

sillas
29. mar 2008

caute baby..
tak my sme včera konečne absolvovali očkovanie, tak to už máme za sebou..pohodička žiadne následky a dôsledky.. 😀 dokonca ani na nas...

včera večer sme boli na oslave u kamarata...a teda baby...čo som boal už psyhcicky unavena z tých danových a podobne, som mala taku chuť už od štvrtku na šampanske..tak teda som asi od 20-tej do polnoci vypila 6-7 dc šampanského..ale baby.ja som bola ako delo, kym sme neprišli domov tak celkom ok...ale doma ma to total chytilo, dokonca mam "okno" a zaspala som v obyvačke na sedačke.. 😀 😀 😀 rano o polpiatej ked začal šrkiekať Riško som sa strhla a nechapala som kde ležim.. 😀 😀 no a aby som si to riadne zapamatala...tak som do tretje poobede lietala iba na zachod a nevedela som či si mam nan sadnuť alebo nahnuť... 😀 😀 tak to bolo niečo..som si spravila riadnu očistnu kuru...ale hrdlo mam eše teraz vyžrate od kyseliny...no drahy sa pravdaže na tom naramne bavil..ale doobedu som bola s deckami sama, tak si viete predstaviť ako mi bolo ťažko...a Riško iba vyrevúval a vykloplaval na zachodove dvere... 😀 😀 😀 😀
no už je pohodička a už som sa aj navečerala... 😅

no u nas sa mi zda že to smeruje k lepšiemu, vedia sa už aspon 15 minut pohrať...bud sa nahanaju alebo skladaju kocky...dneska sa Riško prvy krat zahraj aj sam...ked mi bolo tak zle no asi som musela fakt vyzerať hrozne...

matka mne sa tiež raz stalo že som si pomylila palivu papriku so sladkou... 😅

janka...no vidim že vy výletujete do bezvedomia..asi iba my tu trčíme doma..

Riškovi sa rozšírala slovna zasoba o slovko "žiža" /horuce/ale je to bieda...ale snad sa do dvoch rokov rozbehne, to rozpravanie je velmi individuálne..a su velikanske rozdiely...podstata je že sa naučia..
len ked mu nerozumieme tak sa zlosti 🙂

inak Riško Lucku stále stíska, tuli sa k nej...aj ku nam ale pomenej...je taký zlaty..a Lucka sa ho boji, lebo ma strach že ju uhryzne alebo uštipne... 😀

renca3
30. mar 2008

sillas...gratulujem k ukonceniu danovych. ze cez pol litra sampanskeho, no to si dobraaaa. ja by som lezala pod stolom. bublinky robia svoje. 😝

viktoria
30. mar 2008

ahojte....som rada sillas ze nielen mne sa to stalo ze som to niekedy prehnala s alkoholom....a potom som uz chcela len zomriet.... 😀
tak včera sme museli ist na pohotovst s oboma detmi, vikina zvracala 8 krat, tobias stale kakal, tak nam dali len kvapky a poslali domov, vôbec im nebrali krv, zeby zistili z coho to maju,
tak dnes uz je to lepsie, klop,klop, vikina zatial uz nezvracala a tobias nekakal...
a aby som toho nemala dost tak vecer som bola na pohotovosti este aj s mojou mamou, tiez zvracala, tak sa asi nabrala od deti...
dnes je u nas pekne teplo tak poobede pôjdeme s detmi trochu von, uvidime ako sa budu citit.....

renca3
30. mar 2008

viki...no maju to zrejme z virusu, ked to ma aj tvoja mamina. na to sa nic nedava. len ked su deticky velmi dehydrovane, nechaju si ich na infuzky. ake kvapky vam dali Hylak?

laurajana
30. mar 2008

ahojte babule...

Matka - nie nejdeme na stretko, lebo prerabame byvanie... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre